Racjonalista - Strona głównaDo treści
Taleb i Bitcoin - czyli jak wywiad o spekulacji zmienił się w komedię

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
08-08-2024 21:17Murdoch_13 (1467 punktów)Taleb i Bitcoin - czyli jak wywiad o spekulacji zmienił się w komedię
Cóż za fascynujący spektakl. W ostatnim wywiadzie w CNBC, Nassim Taleb, pisarz i filozof znany z zamiłowania do podważania wszystkiego, co znajome, zaserwował nam swoje zdanie na temat Bitcoina. I co? Bitcoin jest według niego "spekulacyjnym aktywem".

www.youtube.com/watch?v=Mib9r7jINW0

Czyżbyśmy mieli do czynienia z objawieniem, czy może raczej z klasycznym przypadkiem "bólu dupy"?

Zacznijmy od tego, że wszystko jest spekulacyjne. Dosłownie wszystko. Od kawy, którą pijemy rano, po samochód, którym jeździmy na zakupy. W końcu wszystko, co ma cenę, jest wyceniane przez rynek - a rynek, jak wiadomo, jest pełen spekulantów. Jeśli uważasz, że cena twojego ulubionego kawowego napoju jest stała, to gratulacje - właśnie odkryłeś, co to znaczy być w błędzie.

Więc co tu się dzieje?

...
...
...



Mówiąc wprost, wywiad Taleba brzmi trochę jak narzekanie na to, że sąsiedzi mają lepszy samochód Jakieś przypadkowe zabarwione pejoratywnie wypowiedzi o "spekulacyjności" mogą równie dobrze być wyrazem własnej zazdrości i frustracji z powodu tego, że nie zainwestował we właściwym momencie. "Bitcoin jest spekulacyjny" - to jakby powiedzieć, że złote rybki są śliskie. To stwierdzenie nie wymaga od nas wielkiego wysiłku intelektualnego, ale też nie wynika z niego nic konstruktywnego.

Jest tutaj coś co można wyczytać między wierszami. Takie rzeczy zwykle mówią ci, którzy zazdroszczą i sądzą, że nazywając coś "spekulacyjnym", zdołają w jakiś sposób zdyskredytować tego czegoś wartość. Nawet jeśli mówimy o czymś tak solidnym jak Bitcoin, który od lat utrzymuje wysoką wycenę na rynku.

Tak więc, drodzy czytelnicy, nie pozwólcie, aby emocjonalne wrzaski tego typu "ekspertów" zmąciły waszą perspektywę. Wszystko jest spekulacyjne, a Bitcoin jest tylko jednym z wielu przykładów, jak rynek z każdą chwilą przekształca nasze wyobrażenia o wartości.

Czekam aż następnym razem Taleb odkryje, że również jego ulubione ciasteczka są "spekulacyjne", ponieważ państwo nadrukowało więcej pieniędzy i cena mąki poszła w górę

.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

farmer (22440 punktów)Odp: Taleb i Bitcoin - czyli jak wywiad o spekulacji zmienił się w kom

>Czyżbyśmy mieli do czynienia z objawieniem, czy może raczej z klasycznym przypadkiem "bólu dupy"?

Chyba tak. Okazuje się posiadając te 2BTC nie wiele się zmienia u ciebie.

Nikt nie klaszcze. Każdy robi swoje. A zdaje się "dobrze zabezpieczony pod kąderką BTC" potrzebujesz feedbacku.
Choć ja uważam że to zwykle naganianie.
BTC potrzebuje świeżego dolara do wzrostu.

Zdaje że nikt tu nie zakłada tematow typu BTC to gówno.
Zdaje się że tak masz BÓL DUPY.




Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Murdoch_13 (1467 punktów)
Taaak, 2 BTC nie zmienia życia od razu - to prawda. Teraz to bardziej jak bilet na rollercoaster, na efekty trzeba poczekać

Co do bólu dupy... to łatwo dostrzec, kto się z tym zmaga. Najczęściej ci, którzy najwięcej mówią o "spekulacjach", to ci, którzy przegapili okazję, a nie rozumieją że okazja wciąż jest

Każdy ma swoją wizję - ważne, by się śmiać i nie brać wszystkiego zbyt poważnie

No chyba że...

Nie możesz się śmiać, bo ból dupy jest zbyt dokuczliwy

.
12-08-2024 14:40 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>Taaak, 2 BTC nie zmienia życia od razu - to prawda. Teraz to bardziej jak bilet na rollercoaster, na efekty trzeba poczekać
>Co do bólu dupy... to łatwo dostrzec, kto się z tym zmaga. Najczęściej ci, którzy najwięcej mówią o "spekulacjach", to ci, którzy przegapili okazję, a nie rozumieją że okazja wciąż jest
>Każdy ma swoją wizję - ważne, by się śmiać i nie brać wszystkiego zbyt poważnie
>No chyba że...
>Nie możesz się śmiać, bo ból dupy jest zbyt dokuczliwy
>.

Nawet jak będziesz miał 100milionow nie wyleczy cię to z kompleksów.

Ja tego nie zrobię.

Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Murdoch_13 (1467 punktów)



.
12-08-2024 16:28 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
Wyobraź sobie sytuację, w której któryś z wielkich, naprawdę wielkich bogaczy nagle puści w świat informację: sprzedaję wszystkie swoje BTC, bo zechce przedziurawić spekulacyjną bańkę

I do tej sytuacji odnosi się moje pytanie o stację paliw w Prząsławiu
Żaden drobny ciułacz mający 100 000 złotych w BTC nie zdąży tego zamienić na nigeryjskie nairy

Widziałeś kiedyś jak wskutek błędnej informacji poleciały w dół akcje giełdowych spółek? A spółki mają jakiś majątek

Cieszysz się, że wskutek religijnej histerii rośnie cena BTC, ten sam mechanizm może spowodować spadek, nawet do zera. Można BTC traktować jako zabawkę, zleksza niepoważny sposób na zainwestowanie 50, 100 000 złotych, ale poważne pieniądze w paciorkach, bo dziś jeszcze są chętni do ich nabywania?

Wiesz co to jest finansowa piramida?
Ten sam psychiczny model "Głupi ten, co nie chce zarobić"


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Murdoch_13 (1467 punktów)
W historii Bitcoina miały miejsce już liczne przypadki, kiedy bardzo bogate portfele się wyprzedawały, jak choćby w przypadku Elona Muska czy rządu Niemiec. Pomimo takich wydarzeń, Bitcoin nie tylko przetrwał, ale co chwile osiąga nowe rekordowe wyceny względem dolara.

Nie ma co zaklinać rzeczywistości. Wszyscy widzą, że państwowy papier to scam.

Państwo nie jest godne zaufania:

www.youtube.com/watch?v=S63scBG9zQI

.
12-08-2024 18:10 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>W historii Bitcoina miały miejsce już liczne przypadki, kiedy bardzo bogate portfele się wyprzedawały, jak choćby w przypadku Elona Muska czy rządu Niemiec

Nie o to chodzi

BTC opiera wzrost wartości TYLKO i WYŁĄCZNIE na wierze, że będzie dalszy wzrost
Co się stanie, kiedy ktoś tą wiarą zachwieje?

>Państwo nie jest godne zaufania:
A kto?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Murdoch_13 (1467 punktów)
>>W historii Bitcoina miały miejsce już liczne przypadki, kiedy bardzo bogate portfele się wyprzedawały, jak choćby w przypadku Elona Muska czy rządu Niemiec
>Nie o to chodzi
>BTC opiera wzrost wartości TYLKO i WYŁĄCZNIE na wierze, że będzie dalszy wzrost
>Co się stanie, kiedy ktoś tą wiarą zachwieje?

Fiatowe systemy monetarne mogą być znacznie łatwiej doprowadzone do upadku, bo w bankach centralnych znajdują się ludzie, które mogą nadużywać swojej władzy.

Bitcoin, dzięki swojej zdecentralizowanej naturze nie jest podatny na takie ryzyka - wierzysz matematyce i kryptografii, ale nie pojedynczym osobom.

>>Państwo nie jest godne zaufania:
>A kto?

Nikomu nie można ufać w tak kluczowej sprawie jak pieniądz.

Przed Bitcoinem ludzie nawet nie myśleli że to możliwe. Bo jak to? Ktoś musi odpowiadać za pieniądz, emitować go, kontrolować. Zawsze musiała być jakaś instytucja.

I zawsze, prędzej czy później, ta instytucja okazywała się nieuczciwa. Nadużywała swojej władzy, a każda cywilizacja i ustrój ostatecznie ponosiły konsekwencje działań tych, którzy kontrolowali pieniądz. Zawsze, co kilka dekad, coś szło nie tak.

Fiat zawsze zawodził w ten czy inny sposób, a społeczeństwo było okradane!

.
szarley (54913 punktów)
>>BTC opiera wzrost wartości TYLKO i WYŁĄCZNIE na wierze, że będzie dalszy wzrost
>>Co się stanie, kiedy ktoś tą wiarą zachwieje?
>Fiatowe systemy monetarne mogą być znacznie łatwiej doprowadzone do upadku, bo w bankach centralnych znajdują się ludzie, które mogą nadużywać swojej władzy.

Z tym drugim się zgadzam, z tym pierwszym niekoniecznie

>Bitcoin, dzięki swojej zdecentralizowanej naturze nie jest podatny na takie ryzyka - wierzysz matematyce i kryptografii, ale nie pojedynczym osobom.

Nie. Wierzysz w to, że będzie cały czas rósł. WIERZYSZ. to tylko wiara
BTC opiera wzrost wartości TYLKO i WYŁĄCZNIE na wierze, że będzie dalszy wzrost
Co się stanie, kiedy ktoś tą wiarą zachwieje?

>>>Państwo nie jest godne zaufania:
>>A kto?
>Nikomu nie można ufać w tak kluczowej sprawie jak pieniądz.
Jednak bardziej państwu niż... komu?

Przykłady finansowych piramid opartych na "zaufaniu" przykłady spektakularnych plajt banków, którym ufano są aż nazbyt jaskrawe

>Fiat zawsze zawodził w ten czy inny sposób, a społeczeństwo było okradane!
Nie o tym mówię. BTC opiera się WYŁĄCZNIE na wierze, że będzie permanentny wzrost
Co jeśli ktoś tę wiarę obali. W latach 20-tych XX wieku wiara w stały wzrost wartości akcji była na tyle duża, że ludzie pożyczali pieniądze od mafii, żeby zainwestować w akcje. Potem alternatywą było samobójstwo, lub (niezbyt miła) śmierć z rąk mafii. W Nowym Jorku trzeba było nosić parasol, żeby nie oberwać zwłokami spadającymi z wieżowca.

Państwo jest słabym gwarantem wartości waluty, ale lepszy słaby gwraaat, niż... kto?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Murdoch_13 (1467 punktów)
>>>BTC opiera wzrost wartości TYLKO i WYŁĄCZNIE na wierze, że będzie dalszy wzrost
>>>Co się stanie, kiedy ktoś tą wiarą zachwieje?
>>Fiatowe systemy monetarne mogą być znacznie łatwiej doprowadzone do upadku, bo w bankach centralnych znajdują się ludzie, które mogą nadużywać swojej władzy.
>Z tym drugim się zgadzam, z tym pierwszym niekoniecznie
>>Bitcoin, dzięki swojej zdecentralizowanej naturze nie jest podatny na takie ryzyka - wierzysz matematyce i kryptografii, ale nie pojedynczym osobom.
>Nie. Wierzysz w to, że będzie cały czas rósł. WIERZYSZ. to tylko wiara
>BTC opiera wzrost wartości TYLKO i WYŁĄCZNIE na wierze, że będzie dalszy wzrost
>Co się stanie, kiedy ktoś tą wiarą zachwieje?
>>>>Państwo nie jest godne zaufania:
>>>A kto?
>>Nikomu nie można ufać w tak kluczowej sprawie jak pieniądz.
>Jednak bardziej państwu niż... komu?
>Przykłady finansowych piramid opartych na "zaufaniu" przykłady spektakularnych plajt banków, którym ufano są aż nazbyt jaskrawe

Zarówno Bitcoin, jak i tradycyjne waluty opierają się na pewnym rodzaju zaufania. Przy walutach państwowych musimy ufać, że państwo będzie ją uznawać i wspierać. W przypadku BTC, jego wartość wynika z jego uznawania i akceptacji przez wiele niezależnych jednostek na całym świecie. W rzeczywistości sytuacja, w której państwo unieważnia swoją walutę, jest znacznie bardziej prawdopodobna niż to, że wszyscy nagle i w jednym momencie przestaną akceptować Bitcoina. Wynika to z faktu, że państwo jest scentralizowaną instytucją, podczas gdy wartość Bitcoina zależy od uznawania i akceptacji przez miliony niezależnych jednostek rozsianych po całym świecie.

>>Fiat zawsze zawodził w ten czy inny sposób, a społeczeństwo było okradane!
>Nie o tym mówię. BTC opiera się WYŁĄCZNIE na wierze, że będzie permanentny wzrost
>Co jeśli ktoś tę wiarę obali. W latach 20-tych XX wieku wiara w stały wzrost wartości akcji była na tyle duża, że ludzie pożyczali pieniądze od mafii, żeby zainwestować w akcje. Potem alternatywą było samobójstwo, lub (niezbyt miła) śmierć z rąk mafii. W Nowym Jorku trzeba było nosić parasol, żeby nie oberwać zwłokami spadającymi z wieżowca.

BTC znacznie różni się od sytuacji z lat 20-tych. Jego podaż jest transparentna, ograniczona i przewidywalna - to odróżnia go od tradycyjnych papierów wartościowych podatnych na manipulacje. Akcje zawsze były scamem i są do tej pory.

>Państwo jest słabym gwarantem wartości waluty, ale lepszy słaby gwraaat, niż... kto?

Zdecentralizowany konsensus, wiara w matematykę, kryptografię i sprawdzone prawa fizyki stanowi lepszą alternatywę.

Rynek dobitnie pokazuje to i w kolejnych latach pokaże jeszcze bardziej.

.
12-08-2024 19:53 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
BTC opiera wzrost wartości TYLKO i WYŁĄCZNIE na wierze, że będzie dalszy wzrost
Co się stanie, kiedy ktoś tą wiarą zachwieje?
Nadal nie ma odpowiedzi na to pytanie

>>Przykłady finansowych piramid opartych na "zaufaniu" przykłady spektakularnych plajt banków, którym ufano są aż nazbyt jaskrawe
>Zarówno Bitcoin, jak i tradycyjne waluty opierają się na pewnym rodzaju zaufania. Przy walutach państwowych musimy ufać, że państwo będzie ją uznawać i wspierać.
Tak.

>W przypadku BTC, jego wartość wynika z jego uznawania i akceptacji przez wiele niezależnych jednostek na całym świecie.
Dokładnie.
Co się stanie, jeśli ktoś, kto ma baaaardzo dużo BTC wzbudzi panikę?

>W rzeczywistości sytuacja, w której państwo unieważnia swoją walutę, jest znacznie bardziej prawdopodobna niż to, że wszyscy nagle i w jednym momencie przestaną akceptować Bitcoina.
Twierdzenie wymagające dowodu

>Wynika to z faktu, że państwo jest scentralizowaną instytucją, podczas gdy wartość Bitcoina zależy od uznawania i akceptacji przez miliony niezależnych jednostek rozsianych po całym świecie.
Dokładnie o tym piszę. Wbrew pozorom milionami można świetnie manipulować

>>Nie o tym mówię. BTC opiera się WYŁĄCZNIE na wierze, że będzie permanentny wzrost
>>Co jeśli ktoś tę wiarę obali. W latach 20-tych XX wieku wiara w stały wzrost wartości akcji była na tyle duża, że ludzie pożyczali pieniądze od mafii, żeby zainwestować w akcje.
>BTC znacznie różni się od sytuacji z lat 20-tych. Jego podaż jest transparentna,
Podaż akcji też była transparentna
>ograniczona
Też była ograniczona
>i przewidywalna
Nie jest przewidywalne zaufanie do BTC

>>Państwo jest słabym gwarantem wartości waluty, ale lepszy słaby gwarant, niż... kto?
>Zdecentralizowany konsensus, wiara
Tak, WIARA i tylko wiara
>Rynek dobitnie pokazuje to i w kolejnych latach pokaże jeszcze bardziej.
To też tylko wiara
Życzę Ci, żeby to się udało przez 20 lat, ale pokaż mi dom, który zbudowałeś oszczędzając wyłącznie (!) w BTC. Ja pokażę Ci dom zbudowany na oszczędzaniu w koronie


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Murdoch_13 (1467 punktów)
>BTC opiera wzrost wartości TYLKO i WYŁĄCZNIE na wierze, że będzie dalszy wzrost
>Co się stanie, kiedy ktoś tą wiarą zachwieje?
>Nadal nie ma odpowiedzi na to pytanie

Próbowały zachwiać nawet tak potężne instytucje, jak rządy, w które wierzycie. W 2017 roku KNF organizowało spoty reklamowe ostrzegające przed bitcoinem.

Nic to jednak nie dało, od tego czasu wartość BTC nie tylko nie spadła, ale wręcz wielokrotnie wzrosła.

.
12-08-2024 20:47 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>BTC opiera wzrost wartości TYLKO i WYŁĄCZNIE na wierze, że będzie dalszy wzrost
>>Co się stanie, kiedy ktoś tą wiarą zachwieje?
>>Nadal nie ma odpowiedzi na to pytanie
>Próbowały zachwiać nawet tak potężne instytucje, jak rządy, w które wierzycie.
Unikaj pluralis
Piszesz do mnie

>W 2017 roku KNF organizowało spoty reklamowe ostrzegające przed bitcoinem.
Nadal nie obala to mojego argumentu, że BTC opiera się wyłącznie na WIERZE, że będzie stale wzrastał. Tak jak akcje w 1929 czy łańcuszek św. Antoniego

Rządy mogą swoje, wystarczy, że jakiś przebogaty, zainteresowany spadkiem BTC spekulant podważy tę wiarę
O tym piszę


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Murdoch_13 (1467 punktów)

Nie wystarczy. Musk jest w ścisłej czołówce najbogatszych a jego sprzedaże nie zniszczyły Bitcoina.

.
12-08-2024 21:05 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Nie wystarczy. Musk jest w ścisłej czołówce najbogatszych a jego sprzedaże nie zniszczyły Bitcoina.
>.

Chciał go zniszczyć? Nie znasz celu jaki miał. Nawet jeśli go publicznie ogłosił

Nadal nie obala to mojego argumentu, że BTC opiera się wyłącznie na WIERZE, że będzie stale wzrastał. Tak jak akcje w 1929 czy łańcuszek św. Antoniego

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Murdoch_13 (1467 punktów)
>>Nie wystarczy. Musk jest w ścisłej czołówce najbogatszych a jego sprzedaże nie zniszczyły Bitcoina.
>>.
>Chciał go zniszczyć? Nie znasz celu jaki miał. Nawet jeśli go publicznie ogłosił

To nie ma znaczenia. Masz przykład że nawet sprzedaż bitcoinów przez najbogatszego człowieka lub rząd Niemiec nie wywołała reakcji o jakiej piszesz.

>Nadal nie obala to mojego argumentu, że BTC opiera się wyłącznie na WIERZE, że będzie stale wzrastał. Tak jak akcje w 1929 czy łańcuszek św. Antoniego

Dla mnie wystarczy wiara w utrzymanie siły nabywczej w czasie, wszystko ponadto to miły bonus. Dla waszych państwowych walut podstaw do takiej wiary nie ma.

.
12-08-2024 22:49 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)

>Dla mnie wystarczy wiara w utrzymanie siły nabywczej w czasie, wszystko ponadto to miły bonus. Dla waszych państwowych walut podstaw do takiej wiary nie ma.
>.

Typowe twoje brednie.

Rozumiem że czas się dla ciebie zatrzymał.


Jelsi ktoś kupil na górce 4 lata temu to potrzebuje jeszcze 4 lat


Przypominam że życie inaczej wygląda jak się ma 20 lat 30 a 40 żonę i dziecko.



Przypomnę też kolejny argument którego unikasz.

Jeśli ktoś pożyczył w dołku to jest trupem

Pisz dalej te głupoty o trzymaniu wartości.

Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Murdoch_13 (1467 punktów)
Dlaczego 4 lata?

Bitcoin historycznie robił największe szczyty pod koniec roku następującego po roku z halvingiem

A więc końcówka 2017, końcówka 2021 i teraz wychodziłaby końcówka 2025 - więc największe wzrosty z tego cyklu nadal prawdopodobnie przed nami

Poza tym dlaczego zakładać, że ktoś kupił akurat w najmniej korzystnym momencie?

Jeśli ktoś poważnie podchodzi do Bitcoina to skupuje w dłuższym okresie czasu, a więc w różnych cenach i to się uśrednia. W 2021 roku powyżej aktualnej ceny 60 tys. dolarów bitcoin był bardzo krótko, kilkanaście dni może. To był chwilowy pik

Ja np. mam średnią cenę skupu poniżej 20 tys. dolarów, mimo że wielokrotnie kupowałem po dużo wyższych cenach, jak ostatnio po 54k

.
12-08-2024 23:57 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)

>Poza tym dlaczego zakładać, że ktoś kupił akurat w najmniej korzystnym momencie?

W czym? ( Tylko podkreślasz typowo spekulacyjny charakter.

A secundo. To ktoś to kupił. Nie wiem czy wiesz jak to działa ale tak wtedy ktoś to kupił. A ktoś sprzdał i zarobił . I pewnie wszedł w dołku.

Zaprzeczasz sam sobie. Co się zmieniło wtedy i teraz?

A no wg. Tego co piszesz nie powinno nic. A jednak

Czyli 4 lata zamrożony kapitał. A jak znam życie to ciał straty.

A jeśli trzyma ...to czeka na zarobek. Choć wątpię bo pewnie nerwy już mu nie pozwolą

No czyli jakieś 8 lat. Może mniej.
Tak wszyscy kupują w dołkach a na tych górkach to kto wychodzi i komu sprzedaje ?

Kilku się uda . I BTC to rewelacja. Tak tak.




Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Murdoch_13 (1467 punktów)
Jeśli ktoś nie podchodzi do sprawy czysto spekulacyjnie, rozumie po co bitcoin powstał i jakie jest jego ekonomiczne uzasadnienie i że nie ma dla niego dobrej alternatywy to go nie będą nerwy zjadać.

Ja przy spadkach się nawet cieszę, bo mogę więcej szmacącego się fiata wymienić po lepszym kursie.

Tak więc problem jest w waszej głowie (a dokładniej w przywiązaniu do szmacącego się fiata), a nie w Bitcoinie.

A bajki że ludzie masowo nakupowali Bitcoina w piku 2021 za ponad 60 tys. to wciskaj komuś innemu. To był chwilowy pik, niewielu miało na to czas nawet gdyby bardzo chciało.

Podajesz szczególny przypadek i w jaki sposób ma to dowodzić ogólnego twierdzenia że lokowanie środków w btc się nie opłaca?

Można łatwo sprawdzić jaka jest średnia cena zakupu wszystkich aktualnie holdowanych btc - pewnie gdzieś 25 - 35 tys

.
farmer (22440 punktów)
>Jeśli ktoś nie podchodzi do sprawy czysto spekulacyjnie, rozumie po co bitcoin powstał i jakie jest jego ekonomiczne uzasadnienie i że nie ma dla niego dobrej alternatywy to go nie będą nerwy zjadać.
>Ja przy spadkach się nawet cieszę, bo mogę więcej szmacącego się fiata wymienić po lepszym kursie.
>Tak więc problem jest w waszej głowie (a dokładniej w przywiązaniu do szmacącego się fiata), a nie w Bitcoinie.

Nie obchodzi mnie co twoja rodzina znajomi mają w głowach. Po co mi o nich piszesz?

>A bajki że ludzie masowo nakupowali Bitcoina w piku 2021 za ponad 60 tys. to wciskaj komuś innemu. To był chwilowy pik, niewielu miało na to czas nawet gdyby bardzo chciało.

Co za bzdury piszesz.

Po pierwsze był więc ktoś kupił. Wg ciebie super.
Po drugie do piku też kupowali.
Wg ciebie super.


Po czym sam sobie zaprzeczasz że to było nie korzystne.


>Podajesz szczególny przypadek i w jaki sposób ma to dowodzić ogólnego twierdzenia że lokowanie środków w btc się nie opłaca?
>Można łatwo sprawdzić jaka jest średnia cena zakupu wszystkich aktualnie holdowanych btc - pewnie gdzieś 25 - 35 tys
>.


Tak. A potem kupują charytatywne fundusze.
a Indywidulni kupują w dołku.



Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Murdoch_13 (1467 punktów)
>>A bajki że ludzie masowo nakupowali Bitcoina w piku 2021 za ponad 60 tys. to wciskaj komuś innemu. To był chwilowy pik, niewielu miało na to czas nawet gdyby bardzo chciało.
>Co za bzdury piszesz.
>Po pierwsze był więc ktoś kupił. Wg ciebie super.
>Po drugie do piku też kupowali.
>Wg ciebie super.
>Po czym sam sobie zaprzeczasz że to było nie korzystne.

Jak ktoś skupował w długim okresie, to nawet jeśli wykonał pojedyncze transakcje w piku, w uśrednieniu było to korzystne (i obecnie jest na dużym plusie względem dowolnego fiata).

Tak trudno zrozumieć? xD

.
13-08-2024 13:13 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>A bajki że ludzie masowo nakupowali Bitcoina w piku 2021 za ponad 60 tys. to wciskaj komuś innemu. To był chwilowy pik, niewielu miało na to czas nawet gdyby bardzo chciało.
>>Co za bzdury piszesz.
>>Po pierwsze był więc ktoś kupił. Wg ciebie super.
>>Po drugie do piku też kupowali.
>>Wg ciebie super.
>>Po czym sam sobie zaprzeczasz że to było nie korzystne.
>Jak ktoś skupował w długim okresie, to nawet jeśli wykonał pojedyncze transakcje w piku, w uśrednieniu było to korzystne (i obecnie jest na dużym plusie względem dowolnego fiata).
>Tak trudno zrozumieć? xD
>.

Jak. A jak nie ? Bo usłyszał jaki BTC jest super?

Przeczysz sam sobie. Piszesz że to było nie korzystne jednocześnie BTC trzeba kupić tak żeby nie dostać zawału.


Policz ile ktoś musiał uśrednić od piku do dołka ?

Takich ludzi co postawili majątki oszczędności i popłynęli jest whuj. W każdym aspekcie czy to giełda czy waluty czy BTC.

Piszesz głupoty a już całkiem na wyparciu jest druga strona medalu czyli pożyczanie BTC.

To ruletka.

Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Murdoch_13 (1467 punktów)
>Takich ludzi co postawili majątki oszczędności i popłynęli jest whuj. W każdym aspekcie czy to giełda czy waluty czy BTC.

To pewnie grali na dźwigni albo w amoku "zainwestowali" w główno typu "Bitcoin quantum unlimited" zamiast w BTC.

Pamiętam, jak mój dziadek stracił pieniądze inwestując w fiaty. Na tym to dopiero można "popłynąć".

Dziadek sprzedał mieszkanie po swojej mamie za kilkadziesiąt tysięcy - teraz za tę kwotę czasem trudno kupić nawet garaż.

I ty z szarleyem dalej zachęcacie do tego scamu. Zachęcacie do ogromnych oszustw.

W końcu jak zawsze ten scam upadnie, ludzie zostaną z problemami, a wy schowacie głowy w piasek i będziecie udawać, że nic się nie stało.

Czułbym się 100x gorzej, trzymając oszczędności w fiatach.

Jak ktoś nie chce BTC to już lepiej żeby kupił złoto.

Choć uważam, że BTC ma znaczną przewagę nad złotem.

Złoto jest trudniejsze do zweryfikowania, trudniejsze do przechowywania i ukrywania, a dodatkowo spready przy kupnie i sprzedaży są znacznie większe.

.
13-08-2024 14:01 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>I ty z szarleyem dalej zachęcacie do tego scamu. Zachęcacie do ogromnych oszustw.

Nie zmyślaj. To, że mnie nie przekonałeś do paciorków, opartych WYŁĄCZNIE na wierze, że ich wartość będzie cięgiem rosła, nie znaczy, że kogokolwiek przekonuję do inwestowania w jakiś inny sposób

>Czułbym się 100x gorzej, trzymając oszczędności w fiatach.
Twoje samopoczucie nie jest argumentem

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Murdoch_13 (1467 punktów)
>>I ty z szarleyem dalej zachęcacie do tego scamu. Zachęcacie do ogromnych oszustw.
>Nie zmyślaj. To, że mnie nie przekonałeś do paciorków, opartych WYŁĄCZNIE na wierze, że ich wartość będzie cięgiem rosła, nie znaczy, że kogokolwiek przekonuję do inwestowania w jakiś inny sposób

Ty zmyślasz. Pisałeś wyraźnie że państwowy pieniądz jest lepszy.

Teraz udajesz że jesteś neutralny. Choć wiadomo że nie da się być neutralnym - jak ktoś nie przejdzie do btc to najprawdopodobniej zostanie w fiacie i wszystko straci.

.
13-08-2024 19:33 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>I ty z szarleyem dalej zachęcacie do tego scamu. Zachęcacie do ogromnych oszustw.
>>Nie zmyślaj. To, że mnie nie przekonałeś do paciorków, opartych WYŁĄCZNIE na wierze, że ich wartość będzie cięgiem rosła, nie znaczy, że kogokolwiek przekonuję do inwestowania w jakiś inny sposób
>Ty zmyślasz. Pisałeś wyraźnie że państwowy pieniądz jest lepszy.
Napisałem, że lepszy słaby gwarant, niż żaden
Łatwo to obalić pokazując, kto jest gwarantem BTC
Twoja wiara?
Przykro mi, nie ufam takiej gwarancji

>Teraz udajesz że jesteś neutralny.
Nie jestem, ale nie zachęcam nikogo do oszustw

Moje pytanie o stację paliw w Prząsławiu pozostaje w mocy
Nikt dotąd na nie nie odpowiedział

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Murdoch_13 (1467 punktów)
>>>>I ty z szarleyem dalej zachęcacie do tego scamu. Zachęcacie do ogromnych oszustw.
>>>Nie zmyślaj. To, że mnie nie przekonałeś do paciorków, opartych WYŁĄCZNIE na wierze, że ich wartość będzie cięgiem rosła, nie znaczy, że kogokolwiek przekonuję do inwestowania w jakiś inny sposób
>>Ty zmyślasz. Pisałeś wyraźnie że państwowy pieniądz jest lepszy.
>Napisałem, że lepszy słaby gwarant, niż żaden
>Łatwo to obalić pokazując, kto jest gwarantem BTC
>Twoja wiara?
>Przykro mi, nie ufam takiej gwarancji

Odpowiedziałem co jest. Jak nie zrozumiałeś, nic na to nie poradzę.

.
szarley (54913 punktów)
>>>>>I ty z szarleyem dalej zachęcacie do tego scamu. Zachęcacie do ogromnych oszustw.
Bardzo poważny zarzut, wymagający bardzo poważnych dowodów
Nie ma dowodów
Mogę napisać, że jesteś pedofilem?
Też nie mam dowodów

>>>Ty zmyślasz. Pisałeś wyraźnie że państwowy pieniądz jest lepszy.
>>Napisałem, że lepszy słaby gwarant, niż żaden
>>Łatwo to obalić pokazując, kto jest gwarantem BTC
>>Twoja wiara?
>>Przykro mi, nie ufam takiej gwarancji
>Odpowiedziałem co jest. Jak nie zrozumiałeś, nic na to nie poradzę.

Zrozumiałem, nie wskażesz, kto jest gwarantem.
Nie obaliłeś argumentu, że o wartości BTC decyduje jedynie wiara, że kurs będzie cały czas rósł
Taka sama wiara, jak to, że założyciel łańcuszka odkupi hodowane na parapecie grzyby

Nie odpowiedziałeś, co się stanie, kiedy nastąpi panika po przekłuciu spekulacyjnej bańki

Nie pokazałeś domu zbudowanego po oszczędzaniu w BTC

To jest dom zabudowany za dochody i oszczędności w kilku państwowych walutach


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Murdoch_13 (1467 punktów)
1. Inwestując w jakąkolwiek walutę, również w walutę państwową, musisz ufać, że państwo będzie nadal uznawać tę walutę i nie zdewaluuje jej.

Historia pokazuje, że niemal każde państwo doświadczyło hiperinflacji, a ich waluty straciły na wartości lub zostały całkowicie anulowane, co prowadziło do utraty majątków przez obywateli (przykładem może być Polska po II wojnie światowej).

Inwestując w walutę państwową, musisz wierzyć w stabilność i przyszłość tej waluty, a więc wierzyć m.in. wbrew dowodom historycznym.

2. Wartość Bitcoina, podobnie jak wartość innych aktywów, jest oparta na zaufaniu i przekonaniu, że będzie on użyteczny w przyszłości.

Jednak Bitcoin jest już tak popularny i rozpoznawalny, że w rzeczywistym świecie to niemożliwe aby w jednym momencie jego akceptacji odmówiło miliony niezależnych jednostek. Nawet jeśli ktoś w teorii zachwiałby wiarą w Bitcoina w powierzchowny sposób, może to wywołać krótkoterminowe spadki wartości, ale nie doprowadzi do jego upadku. Dzięki ograniczonej podaży i rosnącej adopcji zawsze znajdą się nowi ludzie gotowi kupić go w niższej cenie. To pomaga stabilizować rynek i może utrzymywać zaufanie do BTC w długim okresie.

3. Dom z wizualizacji bardzo słaby. To jest willa na Florydzie, którą ktoś może kupić za Bitcoiny:



Znacznie lepsza niż Twój dom za waluty państwowe.

.
szarley (54913 punktów)
>1. Inwestując w jakąkolwiek walutę, również w walutę państwową, musisz ufać, że państwo będzie nadal uznawać tę walutę i nie zdewaluuje jej.
Tak, ale państwowy pieniądz służy nie tylko do tego, żeby leżał na koncie

>Inwestując w walutę państwową, musisz wierzyć w stabilność i przyszłość tej waluty, a więc wierzyć m.in. wbrew dowodom historycznym.
W przypadku BTC nie ma historycznych dowodów sprzed 100 lat

>2. Wartość Bitcoina, podobnie jak wartość innych aktywów, jest oparta na zaufaniu i przekonaniu, że będzie on użyteczny w przyszłości.
I TYLKO na tym. Państwo prócz tego ma prawa, personalne władze i majątek

>Jednak Bitcoin jest już tak popularny i rozpoznawalny, że w rzeczywistym świecie to niemożliwe aby w jednym momencie jego akceptacji odmówiło miliony niezależnych jednostek.
I Ty liczysz na to, że w razie paniki, sprzedasz BTC zanim nastąpi krach?
Akcje na giełdach też falują

>Nawet jeśli ktoś w teorii zachwiałby wiarą w Bitcoina w powierzchowny sposób, może to wywołać krótkoterminowe spadki wartości, ale nie doprowadzi do jego upadku.
Na to już nie ma dowodu

>3. Dom z wizualizacji bardzo słaby. To jest willa na Florydzie, którą ktoś może kupić za Bitcoiny:
Ładny dom, ale nie pytałem co można kupić, chcę zobaczyć dom zbudowany przez przeciętnego najemnego pracownika, który w BTC lokował oszczędności i w BTC wziął kredyt

Bogaty inwestor wybuduje zawsze, nawet jeśli będzie kupował za rwandyjskie franki


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Murdoch_13 (1467 punktów)
>>Nawet jeśli ktoś w teorii zachwiałby wiarą w Bitcoina w powierzchowny sposób, może to wywołać krótkoterminowe spadki wartości, ale nie doprowadzi do jego upadku.
>Na to już nie ma dowodu

Są, bo BTC wielokrotnie przeżywał krachy -80% (szczególnie w początkowych latach istnienia gdy nie było jeszcze takiej płynności na giełdach) i zawsze po nich byli chętni na zakupy w promocyjnej cenie, a popyt w końcu wynosił BTC na kolejne szczyty.

>>3. Dom z wizualizacji bardzo słaby. To jest willa na Florydzie, którą ktoś może kupić za Bitcoiny:
>Ładny dom, ale nie pytałem co można kupić, chcę zobaczyć dom zbudowany przez przeciętnego najemnego pracownika, który w BTC lokował oszczędności i w BTC wziął kredyt
>Bogaty inwestor wybuduje zawsze, nawet jeśli będzie kupował za rwandyjskie franki

Jeśli ktoś konsekwentnie lokował oszczędności w BTC przez ostatnie kilkanaście lat, to nie musiał niewiadomo ile zarabiać aby odłożyć te 90-kilka BTC

(i teraz móc kupić wille na Florydzie ze zdjęcia bezpośrednio za BTC)

Nie umiesz liczyć?

Z drugiej strony jeśli ktoś ulokował środki w fiacie kilkanaście lat temu, to dzisiaj ma ułamek tego co miał kiedyś.

.
14-08-2024 09:32 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>Nawet jeśli ktoś w teorii zachwiałby wiarą w Bitcoina w powierzchowny sposób, może to wywołać krótkoterminowe spadki wartości, ale nie doprowadzi do jego upadku.
>>Na to już nie ma dowodu
>Są, bo BTC wielokrotnie przeżywał krachy -80% (szczególnie w początkowych latach istnienia gdy nie było jeszcze takiej płynności na giełdach) i zawsze po nich byli chętni na zakupy w promocyjnej cenie, a popyt w końcu wynosił BTC na kolejne szczyty.

Któryś taki krach może być ostatnim, jeśli dołączą do niego wielcy gracze, lub jeśli wielcy gracze nie dołączą do jego ratowania

Co było przyczyną tego spadku?

>>Bogaty inwestor wybuduje zawsze, nawet jeśli będzie kupował za rwandyjskie franki
>Jeśli ktoś konsekwentnie lokował oszczędności w BTC przez ostatnie kilkanaście lat, to nie musiał niewiadomo ile zarabiać aby odłożyć te 90-kilka BTC

Skoro tak twierdzisz, to chcę zobaczyć ten dom, zbudowany przez lepiej opłacanego robotnika.

Jeśli ktoś w mojej wsi kupił 20 arów ziemi 20 lat temu za 20 zł/m2, to dziś sprzeda tę ziemię za 180 zł/m2

>Z drugiej strony jeśli ktoś ulokował środki w fiacie kilkanaście lat temu, to dzisiaj ma ułamek tego co miał kiedyś.
Mój bank oferuje lokaty na 6% (stan na dziś) przy inflacji 2% , a oprócz lokat bankowych są też inne metody lokowania pieniądza.

P.S. Dom za 5 mln $ zawsze będzie wyglądał lepiej niż dom za 5 mln koron. I nie jest to kwestia metody oszczędzania, ale wysokości dochodu. Mnie na dom za 5 mln $ nie stać i nie ma znaczenia w czym bym na niego oszczędzał


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Murdoch_13 (1467 punktów)
>Dom za 5 mln $ zawsze będzie wyglądał lepiej niż dom za 5 mln koron. I nie jest to kwestia metody oszczędzania, ale wysokości dochodu. Mnie na dom za 5 mln $ nie stać i nie ma znaczenia w czym bym na niego oszczędzał

Ma znaczenie, bo jeśli próbujesz oszczędzać na dom w fiacie to po latach w najlepszym wypadku masz ułamek tego co odłożyłeś, w najgorszym nie masz nic.

Używając fiata nie da się oszczędzać na dom, fiat nadaje się tylko do tego żeby go szybko wydać.

.
szarley (54913 punktów)
>>Dom za 5 mln $ zawsze będzie wyglądał lepiej niż dom za 5 mln koron. I nie jest to kwestia metody oszczędzania, ale wysokości dochodu. Mnie na dom za 5 mln $ nie stać i nie ma znaczenia w czym bym na niego oszczędzał
>Ma znaczenie, bo jeśli próbujesz oszczędzać na dom w fiacie to po latach w najlepszym wypadku masz ułamek tego co odłożyłeś, w najgorszym nie masz nic.

Nie przeczytałeś mojego wpisu
Inflacja 2%
lokata 6%

Nie tracę
Lokata nie jest jedyną możliwością

Co było przyczyną 80% spadku? bo nie wiem


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Murdoch_13 (1467 punktów)
Niezła ściema, zarówno z tym poziomem inflacji jak i oprocentowaniem lokaty, ktora z tym procentem pewnie jest tylko na parę miesięcy z chorym podatkiem automatycznie pobieranym i ryzykiem że państwo zabierze mi pieniądze jak na Cyprze.

Aż przypomniałeś mi o problemach, jakie miałem 10 lat temu jako młody użytkownik systemu finansowego, nieświadomy tych wszystkich mechanizmów i oszustw, które teraz dobrze rozumiem.

Cieszę się, że nie muszę już korzystać z lokat.

Dziś wszystko, co muszę zrobić, to zabezpieczyć swój klucz prywatny - resztę mam już gdzieś.

.
szarley (54913 punktów)
>Niezła ściema, zarówno z tym poziomem inflacji jak i oprocentowaniem lokaty,
Inflację możesz sprawdzić w dowolnym źródle, oferty lokat na internetowych stronach dowolnego czeskiego banku. W polskim banku mam lokatę na 5% przy inflacji 4,2, nadal przeczy to Twojej teorii, że na tym można zawsze stracić

>Aż przypomniałeś mi o problemach, jakie miałem 10 lat temu jako młody użytkownik systemu finansowego, nieświadomy tych wszystkich mechanizmów i oszustw, które teraz dobrze rozumiem.

Padłeś ofiarą oszustwa? Idź do sądu.
Chcesz pewniejszy bank? Polecam spółdzielcze po wykupieniu udziałów i poznaniu osobiście prezesa

>Cieszę się, że nie muszę już korzystać z lokat.
Ja też się cieszę z Twojego szczęścia, tylko z góry proszę:
Kilkaset tysięcy ludzi w Polsce połaszczyło się na niskie odsetki w kredytach we frankach. Płacili 1,2%, podczas kiedy z złotych płaciło się 7,2%. Zyskiwali. Kiedy okazało się że kurs franka poszybował i trzeba było spłacać większe raty, wyszli na ulice "Rządzie ratuj, bo nas oszukano"
Nie wychodź na ulicę jak klienci CHF lub Albańczycy, kiedy okazało się, że ich "pewne zyski" po nabiciu kasy ponad stu tysiącom (!) obywateli.... padły

>Dziś wszystko, co muszę zrobić, to zabezpieczyć swój klucz prywatny - resztę mam już gdzieś.
I modlić się, żeby kurs BTC spełnił Twoją wiarę

Chcesz sprawdzić co prawdziwi finansiści sądzą o BTC?
Poszukaj polisy od spadku wartości oszczędności w BTC.

Nadal czekam na odpowiedź co spowodowało 80-procentowy spadek BTC. Nie wiem, a Ty udajesz fachowca, więc pytam.

I liczę na to, że pokażesz mi ten dom zarobiony przez Ciebie na BTC


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
farmer (22440 punktów)

Black Rock....haha. i same Fundy praktycznie.
Czuje się bezpiecznie...rewolucja ehh




Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Murdoch_13 (1467 punktów)

>

Te wszystkie fundusze i wielkie firmy, które teraz pakują miliardy w Bitcoina, muszą być naprawdę niekumate, co?

Głupie fundusze nie wiedzą że BTC to piramida i nie chcą zainwestować w dolara lub koronę czeską jak radzi szarley

.
14-08-2024 09:22 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
:
>Ładny dom, ale nie pytałem co można kupić, chcę zobaczyć dom zbudowany przez przeciętnego najemnego pracownika, który w BTC lokował oszczędności i w BTC wziął kredyt

Domek w "paincie" jako argumen"....ahahha

Realny Dom za ZŁOTÓWKI z PRACY i to nawet nie jakiś tam informatyk 15k musi być zatem szokiem jak dla Hamerlika.

Już nie mówiąc że nie jest to max....ale to kolega kolegi tak ma😎




Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
13-08-2024 14:07 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
L
>I ty z szarleyem dalej zachęcacie do tego scamu. Zachęcacie do ogromnych oszustw.

Dobrze się czujesz? Widzę ze Hamerlik Konopka 2.0

Ten sam styl pisania ta sama mowa wasze wy.

Nie potrafisz dyskutować więc pomawiasz mnie o zachęcenie do oszustw. Jesteś chory psychicznie.


Ludzie potrafili majątki na BTC to fakt. Wypierasz fakt kupowania na górce BTC i kilkuletnich strat tych ludzi.

Wypierasz fakt że jak ktoś pożyczył BTC w dołku to jest bankrutem.

Dobierasz sobie co ci pasuje w danym momencie do dyskusji.
Przeczysz sam sobie pisząc że zakup BTC był niekorzystny.

Udowadnij kogo zachęciłem do oszustwa. Choć od chorego psychicznie nie oczekuje tego .

Wroce do rozmowy jak mnie przprosisz.

Ci nie stoi na przeszkodzie komentowania głupot BTC


Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
13-08-2024 08:30 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>Nie wystarczy. Musk jest w ścisłej czołówce najbogatszych a jego sprzedaże nie zniszczyły Bitcoina.
>>>.
>>Chciał go zniszczyć? Nie znasz celu jaki miał. Nawet jeśli go publicznie ogłosił
>To nie ma znaczenia.
Ma. Sprzedaż nie miała na celu zniszczenia BTC

>Masz przykład że nawet sprzedaż bitcoinów przez najbogatszego człowieka lub rząd Niemiec nie wywołała reakcji o jakiej piszesz.
To była zwykła sprzedaż, a nie celowe wywołanie paniki.

>>Nadal nie obala to mojego argumentu, że BTC opiera się wyłącznie na WIERZE, że będzie stale wzrastał. Tak jak akcje w 1929 czy łańcuszek św. Antoniego
>Dla mnie wystarczy wiara w utrzymanie siły nabywczej w czasie,
A mnie wiara nie wystarcza
Protokół rozbieżności podpisany

>Dla waszych państwowych walut podstaw do takiej wiary nie ma.
Uprzedzam, nie będę czytał po zastosowaniu zaimka "wy" w dowolnej postaci
Prezentuję jedynie własne poglądy

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365