>skąd się biorą poglądy? >w raju było wiadome
Podobno już jaskiniowcy mieli telewizory, Amerykanie zrobili o tym kreskówkę. Swego czasu w Ameryce słuchacze słuchowiska radiowego Wellsa o inwazji kosmitów na Ziemię - ulegli zbiorowej panice. W Rwandzie Huti po 'napromieniowaniu' ich sączącą się z radia propagandą wyrżnęli Tutsich. Media mają 'moc' na podatne umysły, inna sprawa to fakt iż niewielu jest niepodatnych i niewielu potrafi samodzielnie myśleć. W dzisiejszym cywilizowanym świecie manipulacja jest wszechobecna i spotykana niemal na każdym kroku i w każdej dziedzinie życia. Aha onegdaj wykłady z mniemanologii stosowanej prowadził prof. Stanisławski. I jakby co to również to szacowne forum RACJONALISTY jest opiniotwórcze, niemniej jednak skala jego zasięgu jest kroplą w morzu potrzeb. Taka uwaga dla piszących i zakładających nowe wątki, aby bardziej przywiązywali wagę do jakości tego co tu piszą.
|