Racjonalista - Strona głównaDo treści
moda na wojsko - zbrojenia, armie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
20-03-2025 20:57alsor (3283 punktów)moda na wojsko - zbrojenia, armie
Ocena 1 na 1
Szczerze mówiąc wkurwia mnie już ten cały cyrk ze zbrojeniem i wojskiem.

Były te jakieś terytorialne bezużyteczne bzdety, a teraz...
szkolenia dzieci w zabijaniu - strzelaniu!
nawet mowa o wznowieniu poboru do wojska... i broń atomowa w Polsce!
i wiele innych bzdur opowiadają tu i tam.

ogólnie: utrzymywanie = finansowanie wojska ponad miarę nie ma żadnej racji, niestety.

A o dziwo: wszyscy politycy - całego świata nagle gadają zgodnie!:
trzeba się zbroić, szykować do wojny!

Przykłady z historii są tu dobrze znane,
no ale najwyraźniej ludzie - władze wciąż są za głupi i nie potrafią się uczyć z historii.
...........

fakty są prozaiczne: Army Dreamers

www.youtube.com/watch?v=c_QDmKlf460
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

farmer (22440 punktów)
>Szczerze mówiąc wkurwia mnie już ten cały cyrk ze zbrojeniem i wojskiem.

A Jak Putin tu wkroczy to zadzwonisz na policję ?



Bo Jak mieszkasz w Polsce to nie czuj się jak Hiszpan Francuz czy Niemiec.
Trochę dobrobytu jaki odczuwamy po ruskiej komunistycznej biedzie nie łącz z komfortem jak oni odczuwają będąc daleko od Rosji.

Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
21-03-2025 18:44 
 Ocena 1 na 1
alsor (3283 punktów)
>>Szczerze mówiąc wkurwia mnie już ten cały cyrk ze zbrojeniem i wojskiem.
>A Jak Putin tu wkroczy to zadzwonisz na policję ?
>Bo Jak mieszkasz w Polsce to nie czuj się jak Hiszpan Francuz czy Niemiec.

Putin jest za cieniutki żeby cokolwiek tu zdziałać -
przecież on nawet Ukrainy nie potrafi 'załatwić' od wielu lat.

Generalnie: cała ta wielka fama antyrosyjska jest gówno warta;
propaganda miłośników wielkiego i bezużytecznego wojska.

Poza tym:
jeśli Ameryka i Europa są poważni i mocni przynajmniej w 50%... sory - w 10%,
w ramach tego co sugerują i gadają od ponad 100 lat!,
no to dawno powinni rozbroić i oswoić tę 'wielką i groźną' Rosyję'.

Bo niby co to za sztuka dla tak potężnych dominatorów - nie?
22-03-2025 10:50 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>Szczerze mówiąc wkurwia mnie już ten cały cyrk ze zbrojeniem i wojskiem.
>>A Jak Putin tu wkroczy to zadzwonisz na policję ?
>>Bo Jak mieszkasz w Polsce to nie czuj się jak Hiszpan Francuz czy Niemiec.
>Putin jest za cieniutki żeby cokolwiek tu zdziałać -
>przecież on nawet Ukrainy nie potrafi 'załatwić' od wielu lat.

Putin nie jest cienki na Ukrainę.
Putin jest cienki na koalicje finansowo militarna USA UE z resztą świata.



>Generalnie: cała ta wielka fama antyrosyjska jest gówno warta;
>propaganda miłośników wielkiego i bezużytecznego wojska.


Bo tobie się zdaje że tam walczy Saszka na Wanie kałachami a zwiad mają przez lornetki.



>Poza tym:
>jeśli Ameryka i Europa są poważni i mocni przynajmniej w 50%... sory - w 10%,
>w ramach tego co sugerują i gadają od ponad 100 lat!,
>no to dawno powinni rozbroić i oswoić tę 'wielką i groźną' Rosyję'.
>Bo niby co to za sztuka dla tak potężnych dominatorów - nie?
>

Idziesz rozbrajać? Zrób to będę ci wdzięczny.

Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
21-03-2025 21:46 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>A Jak Putin tu wkroczy to zadzwonisz na policję ?

Stary Putin, którego komórki generują coraz więcej błędów podczas podziałów komórkowych, wkroczy do Polski tylko wtedy, kiedy prymitywne oszołomy przejmą kontrolę nad światem i opetaja wytworami swoich prymitywnych umysłów resztę ludzkości.

Bez oszołomów opętanych wizją wojny Putin nie ma szans na nic więcej prócz plam na skórze za starości.

Źródło intensywnych konfliktów i wzajemnej nienawiści nie jest w Putinie lecz w fałszywej wierze wszystkich opętanych nią ludzi.

Wcale nie wyzwoliscie ludzi i nie stworzyliście dla nich lepszego świata lecz gorszy.

Prowadzicie wszystkich na manowce i nie wolno was słuchać.

Ludzie, którzy dostarczają wariatom bomby atomowe, współfinansują je albo dają im prawo posiadania są współwinni.

Tylko debile i zwierzęta produkują i posiadają bomby atomowe.

Ludzie rozwinięci trzymają się od idei bomb atomowych na odległość.

Zapewniam wszystkich, że źródło wojny nie jest w Putinie lecz w chamstwie, które się panoszy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Źródło intensywnych konfliktów i wzajemnej nienawiści nie jest w Putinie lecz w fałszywej wierze >wszystkich opętanych nią ludzi.
>

Gen. Jaruzelski został osaczony przez skrwy..two stworzone przez CIA, kryptonim operacji QRHELPFUL.
Jak CIA stworzyła to otumanione skurwy..two ??
Na finiszu operacji CIA skrytobójczo zamordowała fałszywego księdza Popiełuszkę.
CIA stworzyła męczennika i kultywuje razem z funkcjonariuszami Watykanu jego kult.
Zauważ, że wstawiono "katolikom" kolejną nienawiść i wciąż się dokłada do tego ognia.

www.youtube.com/watch?v=XT0yoVOgpbo

Miłość odpowiedzią katolika na szatańską nienawiść

Kościoły pustoszeją a przybywa "katolików". Ciekawe ??
Ci "katolicy" od pokoleń są wykorzystywani przez szatańskie siły, które ulokowały się w Watykanie.
"Wielki" Polak JP II w 1999 r. brał osobiście udział, razem z agenturą CIA, w organizowaniu kolorowej rewolucji w Gruzji.
Agenci: Jelcyn Gorbaczow zapraszali JP II do odwiedzenia Moskwy i "wielki" Polak za każdym razem odmówił. Powodem tego był strach przed tym, co mógłby mu powiedzieć Patriarcha Wszechrusi Aleksy II. Aleksy II powiedział, że nie spotka się z JP II z powodu tego, że W JEGO SŁOWACH JEST KREW.
Hamerlik rozumiesz przekaz, w słowach jest krew ??
Rosja na pewno nie zniży się do tego by kolonizować Polskę, tak samo jak Niemcy nie stworzyli w GG kolaborującego rządu.
Skurwy..two bez wroga samoistnie wyzdycha. Światem ludzkim rządzą prawa ekonomii a skurw..twem prawa dżungli. Brak intelektualnego rozwoju zabija ludzi, litość niszczy świat zwierząt.
Istoty człekokształtne litują się nad swoim cherlawymi dziećmi. Walkę wygrają ci co mają najlepszą młodzież. Naszymi dziadkami i ojcami wysługiwali się Brytyjczycy i Francuzi. Do dzisiaj nie zrobiono rozliczenia naszych strat i wyliczenia zadośćuczynienia za krzywdy.
Sytuacja wróciła do tej sprzed stu lat. Tylko Brytyjczycy i Francuzi atakują naszego sąsiada z drugiej strony.
Zauważ, że Niemcy rozgromieni przez: Brytyjczyków, Amerykanów i Sowietów, Sowietom zbudowali bombę atomową a dzisiaj przejęli z Brytyjczykami amerykańską proxy war na Ukrainie.

censor.net(*)-to-be-dispersed-with-firearms

Posłowie partii "Sługa Ludu" chcą zezwolić na użycie broni palnej, gazu łzawiącego i bezzałogowych statków powietrznych przeciwko protestującym.
Informację tę podał na Facebooku Jurij Butusow, redaktor naczelny portalu Censor.NET .
"Słudzy Ludu złożyli projekt ustawy, która pozwala na rozpraszanie protestów za pomocą broni palnej i dronów. Wygląda na to, że Zełenski, Jermak i Tatarow są psychicznie zszokowani strachem przed utratą władzy.


Ukraińcy dali się nabrać banderowcom dowodzonym przez CIA za pomocą Żyda Zelenskiego.
"Słudzy narodu", którego, chcą strzelać do Ukraińców.
Powstała sytuacja taka, że na zachodzie Ukrainy amerykańscy banderowcy i nazisci będą strzelać do Ukraińców a na wschodzie Rosjanie strzelają do banderwoców i nazistów stworzonych przez CIA.
Nasi dziadkowie i ojcowie znaleźli się w identycznej sytuacji.
22-03-2025 11:05 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>nie wolno was słuchać.

Kogo masz na myśli pisząc "was".
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>nie wolno was słuchać.
>Kogo masz na myśli pisząc "was".

Mam na myśli wyznawców ideologii zbrojenia się i kreacji coraz potężniejszych bomb rzekomo w celu obrony przed złem ale w rzeczywistości kreacjonistów zła.

youtu.be/5VCiU1osa3w
22-03-2025 15:29 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>>nie wolno was słuchać.
>Kogo masz na myśli pisząc "was".
>
zadawałem to pytanie setki razy
Zawsze odpowiedzią było zmyślenie rozmówcy

Masz konto w banku? to żyjesz z lichwy !
Masz nieruchomość? To jesteś właścicielem niewolników, którzy muszą w tej nieruchomości słuchać twoich rozkazów. I nie ponosisz żadnej odpowiedzialności za swoich podwładnych

A przy tym jesteś wyznawcą starej gwardii, zwolennikiem prawa do tajemnicy, nieopodatkowanej własności i będziesz bronił swojej własności

Zapewne też masz kamienice w Berlinie i nic nie robisz, pierdząc w stołek kiedy dzieci Hamerlika pracują na Twój dobrobyt

Ja to już wszystko o sobie wiem. Teraz Twoja kolej




Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>nie wolno was słuchać.
>>Kogo masz na myśli pisząc "was".
>>
>zadawałem to pytanie setki razy
>Zawsze odpowiedzią było zmyślenie rozmówcy
>Masz konto w banku? to żyjesz z lichwy !
>Masz nieruchomość? To jesteś właścicielem niewolników,

Znowu denerwujesz się, że nie myślę o tobie jak o dobrym człowieku, jak o soli tej ziemi, której istnieniu powinienem poświęcić własne życie.

Po prostu ja tego tak nie czuję.

Czuję za to, że wespół z innymi podobnymi do ciebie, pozbawiliscie mnie ludzkiej godności i należnej mi części świata, czego nie jestem w stanie ci przebaczyć.

Możesz sobie to widzieć jak urojenia mam to w dupie.

Dla mnie najważniejsze jest to, że każdy wybór rodzi konsekwencje.

Dokonaliście wyboru ja również a teraz ponosimy ich konsekwencje. Dla ciebie one już się wydarzyły ale dla mnie dopiero nadejdą.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>Znowu denerwujesz się, że nie myślę o tobie jak o dobrym człowieku,
Myśl sobie co chcesz, ale O MNIE a nie o "szarleyu" którego zmyśliłeś

Hamer-psie-gówno zmyślił, że leżę w sadzie, kiedy inni pracują na mój dobrobyt
To ja mam prawo myśleć o twojej żonie jak o kurwie dla psów

Rozumiesz?

>Czuję za to, że wespół z innymi podobnymi do ciebie, pozbawiliscie mnie ludzkiej godności
Jakimi "innymi"?
Kolejne zmyślenie hamergówna

Sam się pozbawiłeś godności szabrując mienie powodzian w Lądku

>i należnej mi części świata,
Czego cię pozbawiłem, co było twoje a jest moje ty bezhonorne gówno?

>czego nie jestem w stanie ci przebaczyć.
W d.pie mam twoje wybaczenie
nic ci złego nie zrobiłem, nie masz mi czego wybaczać


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>nic ci złego nie zrobiłem

Kłamiesz trucicielu życia. Nawet w tym wpisie widać jak je ciągle zatruwasz i niszczysz. Ciągle ponizasz, pozbawiasz godności i dążysz do toksycznej dominacji.

Tego nie wolno zapomnieć, wybaczyć i też tak uczynię. Przez twoje zachowanie stałem się twoim wrogiem i jak twój wróg będę się zachowywał w przyszłości.

Możesz to mieć w dupie tak jak i inni ale kiedyś w końcu zabraknie ci siły a wtedy nie liczy na żadną względność czy przychylność. Wtedy będziemy się że sobą rozliczać i zapłacisz za całe zło, które stworzyłeś.

Wciąż widuję, którzy wkładają w społeczeństwo znacznie mniej od innych ale wyciągają z niego dużo więcej od pozostałych.

To jest możliwe, bo stworzyliście bardzo niesprawiedliwy system i wiele mechanizmów, żeby to ukryć.

Tajemnice pomagają wam w dojeniu ofiary bez jej świadomości utraty krwi i bez możliwości obrony przed złem, które pozbawia życia, żeby siebie ubogacić.

Rozumiem kwestię potrzeby wolności, potrzeby niezależności, niepodległości, prawa do własnego wyboru i do podążania własną ścieżką przez życie.

Ale rozwoju własnego życia na zniszczeniu innego nie rozumiem i nie akceptuję.

Przez moje rozumowanie wasze jednoosobowe spółki z ograniczoną odpowiedzialnością o nieznanym właścicielu prowadzące działalność gospodarczą w skrzynkach na listy są zagrożone.

Muszę tylko moim strumieniem świadomości zarazić inne rozumy, żeby sprzeciw przed złem stał się bardziej natężony.

Sam świata wypełnionego zdemoralizowanymi i prymitywnymi ludźmi nie zmienię.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
Hamer-psie-gówno zmyślił, że leżę w sadzie, kiedy inni pracują na mój dobrobyt
To ja mam prawo myśleć o twojej żonie jak o kurwie dla psów

Rozumiesz?
TAK/NIE?

Przestań rzucać gównem, przestaniesz obrywać rykoszetem stręczycielu własnych dzieci.

>>nic ci złego nie zrobiłem
>Kłamiesz trucicielu życia

Gówno żresz, gównem rzucasz, gównem cuchniesz oszczerco

>Ciągle ponizasz, pozbawiasz godności i dążysz do toksycznej dominacji.
Nie da się poniżyć gówna bez honoru
Sam siebie poniżasz kłamiąc

>Możesz to mieć w dupie tak jak i inni ale kiedyś w końcu zabraknie ci siły a wtedy nie liczy na żadną względność czy przychylność. Wtedy będziemy się że sobą rozliczać i zapłacisz za całe zło, które stworzyłeś.

Tjaaaaa, złem jest że cię nie chcę żywić.
Żryj za swoje

>Tajemnice pomagają wam
Do mamusi pisz na priv fanatyczny miłośniku tajemnic

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Rozumiesz?

Bronisz lichwy, tajemnic, przemocy, podatków od biedy.

Gadka o pracy to tylko mydlenie oczu.

Jesteś kreacjinista niesprawiedliwości usprawiedliwianej fałszywym pojęciem wolności.

Zło w masce dobra.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
Hamer-psie-gówno zmyślił, że leżę w sadzie, kiedy inni pracują na mój dobrobyt
To ja mam prawo myśleć o twojej żonie jak o kurwie dla psów

>Bronisz lichwy,
Zmyślasz

>tajemnic,
Ty bronisz

>przemocy,
Ty ją stosowałeś

>podatków od biedy.
Zmyślasz

>Jesteś kreacjinista niesprawiedliwości

Jesteś debilem niezdolnym do rozmowy z rzeczywistym rozmówcą
Poradzisz tylko gadać do chochoła i do mamusi

>Zło w masce dobra.
Złem jest to że nie chcę dawać żreć twoim dzieciom
Sam na nie zarób

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Zmyślasz

Troszkę już poznałem świat, w sensie kultury Zachodu, jaki nam zgotowaliscie i prawdziwe intencje ludzi w tym świecie.

Jedno jest w związku z drugim, bowiem kultura kształtuje intencje.

Jedno jest pewne.
Nic nas nie łączy lecz wszystko nas dzieli.
Nie chcę mieć z wami nic wspólnego i jednocześnie nie pozwolę wam zabrać całej ziemi tylko dla siebie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>>Zmyślasz
>Troszkę już poznałem świat,

Gówno poznałeś. Nawet nie znasz moich poglądów, ani mojego życia.
ZMYŚLASZ wszystko

Hamer-psie-gówno zmyślił, że leżę w sadzie, kiedy inni pracują na mój dobrobyt
To ja mam prawo myśleć o twojej żonie jak o kurwie dla psów
Kto na mnie pracuje??????

>Nic nas nie łączy lecz wszystko nas dzieli.
Wszystko cię dzieli z 80 milionami twoich rodaków.

>Nie chcę mieć z wami nic wspólnego i jednocześnie nie pozwolę wam zabrać całej ziemi tylko dla siebie.
Debilu, nie mam całej ziemi tylko dla siebie
Chcesz mieć kawałek ziemi?
Zarób i kup

>Złem jest to że nie chcę dawać żreć twoim dzieciom
>>Sam na nie zarób
>Pracując u ciebie na twoim?
Nie pracujesz u mnie, ani na moim
Jesteś debilem, żyjącym w świecie urojeń
NIE MAM OBOWIĄZKU DAWAĆ ŻREĆ TWOIM DZIECIOM. Czego nie zrozumiałeś?

>Żebyś niepostrzeżenie wypił krew moich dzieci kiedy ja będę zarobiony?
Jesteś debilem, żyjącym w świecie urojeń

>Tu taka mała próbka waszej
Do mamusi pisz na priv, zmyślaczu



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Zarób i kup

Gdzie?

U nieznanych właścicieli spółek z ograniczoną odpowiedzialnością ze skrzynek na listy reprezentowanych przez kacyków gotowych sprzedać własne dzieci za 5 zł?

Odmawiam.

Do waszych prymitywnych i brutalnych stosunków społecznych nie przystąpię.

W moim świecie właściciel będzie odpowiedzialnym za podwładnych człowiekiem z nazwiskiem i twarzą a nie formą prawną na domofonie i każdy człowiek dokonujący wyboru będzie miał tożsamość i odpowiedzialność za swój wybór przed innymi.

W moim świecie głosy zdemoralizowanych kłamców i tchórzy nie będą brane pod uwagę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
Hamer-psie-gówno zmyślił, że leżę w sadzie, kiedy inni pracują na mój dobrobyt
To ja mam prawo myśleć o twojej żonie jak o kurwie dla psów
Kto na mnie pracuje??????
Jakiej rasy psy obsługuje twoja suka? ooops żona?

Rzucasz gównem obrywasz rykoszetem, wiem, że bez tego nie masz wzwodu i trzeba ci przypominać co robi twoja żona

Chamem jesteś, chamstwem obrywasz

>>Zarób i kup
>Gdzie?

Nie poradzisz znaleźć ogłoszenia "sprzedam działkę", "sprzedam dom"?
Aż takim debilem jesteś?

>U nieznanych właścicieli spółek z ograniczoną odpowiedzialnością ze skrzynek na listy
Biedactwo, znów się nachlał wieprz
Kup od prywatnego właściciela
Nie ma takich?
Tatuś już zdechł?

>reprezentowanych przez kacyków gotowych sprzedać własne dzieci za 5 zł?
Za tyle Sonię sprzedałeś do burdelu?

Przykro mi że dostosowałem się do poziomu hamerchuja





Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hamer-psie-gówno zmyślił, że leżę w sadzie, kiedy inni pracują na mój dobrobyt

Nic nie wiem o tobie po wielu latach wymiany poglądów i nie ma w tym przypadku.

Nie mam pojęcia z czego żyjesz i robisz co w twojej mocy, żebym się nigdy nie dowiedział.

Ludzie tający i głoszący prawo do tajemnic z mojej perspektywy nie różnią się szczególnie od ludzi skorumpowanych.

To jest taka forma "korupcji", przy której skorumpowany wierzy, że jest w porządku wobec innych ale nie jest.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>>Zarób i kup
>Gdzie?

Nie poradzisz znaleźć ogłoszenia "sprzedam działkę", "sprzedam dom"?
Aż takim debilem jesteś?

Naprawdę w berlińskich gazetach nie ma ogłoszeń o sprzedaży ziemi?
Nie ma w Berlinie biur pośrednictwa handlu nieruchomościami?

ODPOWIEDZ!

>>Hamer-psie-gówno zmyślił, że leżę w sadzie, kiedy inni pracują na mój dobrobyt
>Nic nie wiem o tobie

1 Nic o mnie nie wiesz, ale wiesz, że leżę w sadzie, kiedy inni pracują na mój dobrobyt?
Jesteś psim gównem
2 Gdybyś chciał wiedzieć, to byś zapytał
3 Nic nie wiem o twojej żonie, więc diluje narkotyki w podstawówkach. Twoja logika

Przestań rzucać gównem, przestaniesz obrywać rykoszetem

>Nie mam pojęcia z czego żyjesz
Więc nie zmyślaj, że żyję z przestępstw

>i robisz co w twojej mocy, żebym się nigdy nie dowiedział.
Kłamiesz.
Co takiego robię?
Co powinienem zrobić, żebyś się DOWIEDZIAŁ?

>Ludzie tający..
Za ile poszła twoja działka, człowieku tający?

>i głoszący prawo do tajemnic z mojej perspektywy nie różnią się szczególnie od ludzi skorumpowanych.
Z twojej perspektywy właściciel konta w banku żyje z lichwy
Z twojej perspektywy twoja matka ma władzę nade mną
Twoja perspektywa świadczy tylko o tym, że żyjesz w świecie urojeń

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>1 Nic o mnie nie wiesz, ale wiesz, że leżę w sadzie, kiedy inni pracują na mój dobrobyt?

Kręcisz się wokół tego tematu, żeby zyskać podstawę do agresywnych zachowań w necie a w rzeczywistości jesteś agresywny z natury, bo takie geny i wychowanie.

W ten sposób też rozmydlasz istotę naszego konfliktu wynikającego z twojego dążenia do tajemnic, prawa do przemocy, lichwy i wyzysku.

Możesz sobie powtarzać historię o swoim lenistwie i chciwości ja jednak pozostanę przy mojej uwadze zwróconej na elementy waszej prymitywnej i brutalnej kultury, na wasze prawo do tajemnic pozwalające wam karać ludzi prawdomównych, na wasze prawo do przemocowej egzekucji tajnej i nieopodakowanej własności prywatnej, na wasze prawo do prywatnej lichwy od państwowego pieniądza, na wasze tfuuuu prawo do państwowych dotacji do własności prywatnej z przymusowych podatków od biedy, od pracy najemnej na cudzym i od konsumpcji owoców własnej pracy pobieranych z przemocą od ludzi bez żadnych posiadłości, na wasze prywatne prawo kontroli nad portfelami biedoty.

Nie dziwne, że wasza prymitywna i brutalna "kultura" prowadzi wszystkich do wojny.

To jest zło pod maską dobra, o których naucza się w przymusowych szkołach, że nie ma dla niego alternatywy.

Dla prymitywnego i brutalnego systemu społecznego jest milion lepszych alternatyw, widocznych dla umysłów wyzwolonych od otumanienia waszą ideologiczną propagandą.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>>Zarób i kup
>Gdzie?

Nie poradzisz znaleźć ogłoszenia "sprzedam działkę", "sprzedam dom"?
Aż takim debilem jesteś?

Naprawdę w berlińskich gazetach nie ma ogłoszeń o sprzedaży ziemi?
Nie ma w Berlinie biur pośrednictwa handlu nieruchomościami?

ODPOWIEDZ!

>>1 Nic o mnie nie wiesz, ale wiesz, że leżę w sadzie, kiedy inni pracują na mój dobrobyt?
>Kręcisz się wokół tego tematu, żeby zyskać podstawę do agresywnych zachowań

Odpowiadam na twoją agresję
Przestań rzucać gównem !

>w rzeczywistości jesteś agresywny z natury, bo takie geny i wychowanie.
Tak, zostałeś wychowany na agresywnego chama

>W ten sposób też rozmydlasz istotę naszego konfliktu wynikającego z twojego dążenia do tajemnic,
Nie potrzebuję tajemnic
TY ich potrzebujesz

>prawa do przemocy,
Ty łamałeś kolana jako windykator, ja nie potrzebuję przemocy
Przestań zmyślać

>lichwy
Nie stosuję lichwy i nie pochwalam. Przestań zmyślać

>i wyzysku.
Nikogo nie wyzyskuję Przestań zmyślać

Nie wiesz z czego żyję i dlatego zmyślasz
Nie wiem z czego żyje twoja żona

>Możesz sobie powtarzać historię o swoim lenistwie i chciwości
Moim?

>ja jednak pozostanę przy mojej uwadze zwróconej na elementy waszej
Dalej nie czytam. Do mamusi pisz na priv

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Złem jest to że nie chcę dawać żreć twoim dzieciom
>Sam na nie zarób

Pracując u ciebie na twoim?

Żebyś niepostrzeżenie wypił krew moich dzieci kiedy ja będę zarobiony?

Tu taka mała próbka waszej egocentrycznej kultury
youtu.be/1c08hJi7RFM?si=MzLgh5E40JJOcVMg

youtu.be/5VCiU1osa3w
23-03-2025 08:08 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>należnej mi części świata,

Z jakiego tytułu- samych narodzin?
Duch Prawdy (14787 punktów)
>trzeba się zbroić, szykować do wojny!
>Przykłady z historii są tu dobrze znane,
>no ale najwyraźniej ludzie - władze wciąż są za głupi i nie potrafią się uczyć z historii.
Mnie historia nauczyła, że wróg napada, gdy jesteś słaby.

DUCH


www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
22-03-2025 09:08 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>trzeba się zbroić, szykować do wojny!
>>Przykłady z historii są tu dobrze znane,
>>no ale najwyraźniej ludzie - władze wciąż są za głupi i nie potrafią się uczyć z historii.
>Mnie historia nauczyła, że wróg napada, gdy jesteś słaby.
>DUCH

To brzmi jak opis instynktu ataku drapieżnika gdy ofiara odwraca się do niego tyłem.

Mnie historia nauczyła, że agresja rodzi agresję.

Jeśli będziemy nieustannie celować z pistoletu w głowę innego człowieka wyjaśniając, że nie mamy złych intencji i to tylko dla bezpieczeństwa, na wypadek gdyby mu odwaliło, wtedy jest 100% pewności, że ten człowiek nie będzie naszym przyjacielem.

Wojny się prowokuje.

Sam nigdy nie zbuduję ani nie będę posiadał bomby atomowej nawet jeśli to oznacza śmierć wśród dzikich i agresywnych zwierząt.

youtu.be/5VCiU1osa3w
22-03-2025 11:16 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>To brzmi jak opis instynktu ataku drapieżnika gdy ofiara odwraca się do niego tyłem.

Lwy atakują antylopy niezależnie od tego czy są odwrócone tyłem czy przodem.

>Mnie historia nauczyła, że agresja rodzi agresję.

Agresja lwów wobec antylop, rodzi agresję antylop wobec lwów?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Agresja lwów wobec antylop, rodzi agresję antylop wobec lwów?

Jest wiele filmików w necie pokazujących reakcje gdy ktoś się przestraszy - następnie strach przeobraża się w złość i kreuje stojącą za tym agresję.

Zła nie da się złem pokonać.
Potrzeba umieć zawsze wyciągać do wroga rękę ale też być gotowym do walki jeśli wróg zamiast ręki pokaże zęby.

Nie można się tylko przed Rosją zbroić.

Trzeba jeszcze równocześnie rozwijać wymianę handlową, nawet wtedy gdy w około pełno trupów, bo jedynie współpraca i wymiana handlowa jest w stanie zatrzymać rzekę trupów.

Ślepa nienawiść jej nie zatrzyma.

youtu.be/5VCiU1osa3w
22-03-2025 14:01 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>>Agresja lwów wobec antylop, rodzi agresję antylop wobec lwów?
>Jest wiele filmików w necie pokazujących reakcje gdy ktoś się przestraszy - następnie strach przeobraża się w złość i kreuje stojącą za tym agresję.

Czyli:
Antylopa się przestraszy, jej strach przeobraża się w złość i kreuje stojącą za tym agresję.
quick (6851 punktów)
>no ale najwyraźniej ludzie - władze wciąż są za głupi i nie potrafią się uczyć z historii.
Zależy którzy ludzie i jaka władza. Uważasz, że Rosja nie robi nic co powinno skłaniać nas do inwestycji w obronność?
Thoter (6650 punktów)

>Zależy którzy ludzie i jaka władza. Uważasz, że Rosja nie robi nic co powinno skłaniać nas do >inwestycji w obronność?

Włądze "niepoldegłej" II RP wypowiedziały wojnę Niemcom i III rzeszy TRZY RAZY.
Polskojęzyczne władze już wypowiedziały wojnę Białorusi i Rosji dwa razy i cały czas eskalują konflikt.

en.wikipedia.org/wiki/David_L._Hoggan

Winą za wybuch II wojny światowej obarczał rzekomy angielsko - polski spisek mający na celu agresję na Niemcy

en.wikipedia.org/wiki/Stephen_Goodson

twierdził, że II wojna światowa została wywołana przez sukces gospodarczy Niemiec

Naród polski i teren Polski był i jest używany przez Anglosasów do prowadzenia wojen imperialnych.
Naszych dziadków i ojców użyli do mordowania ŻYDÓW I NIEMCÓW. Nas używają do wojny z Rosją i Chinami


gwzkrakow.pl/2021/11/22/pogrom-we-lwowie-w-1918-r/

Takie są fakty. Nie zamierzam komuś finansować imperialnych zapędów.
Pierwszy Wehrmacht stworzyli i uzbroili ANGLOSASI. Zaczęli od zniszczenia symbiozy Żydów niemieckich i Niemców. Nie będę się zadawał z bandytami, których czeka kara boska.
Teraz ma powstać następny Wehrmacht. Polskojęzyczna władza finansuje wnuków banderowców a teraz mamy jeszcze finansować powstanie kolejengo Wehrmachtu.
Rosja pilnuje swoich surowców BRONIĄ ATOMOWĄ. Wszystkie złodziejskie napady na Rosję były z terenu Polski. Anglosasi zwozili broń banderowcom od zamachu stanu w 2014 r.
Rosjanie zajęli część Ukrainy i stoją. Żyd Zelenski dowozi z łapanek Ukraińców na linię frontu do odstrzału. W końcówce tej proxy war inicjatywę znowu przejęli Brytyjczycy.
Brytyjczycy razem z "wielkimi" Polakami zorganizowali Powstanie Warszawskie. Bezsensownie zginęło 200 tysięcy Polaków, których otumaniono i to otumanienie się kultywuje.
quick (6851 punktów)
>Bezsensownie zginęło 200 tysięcy Polaków, których otumaniono i to otumanienie się kultywuje.
Wg Ciebie. Wg mnie kultywuje się pamięć o bohaterach. Choć samo powstanie również uważam za błąd.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Bezsensownie zginęło 200 tysięcy Polaków, których otumaniono i to otumanienie się kultywuje.
>Wg Ciebie. Wg mnie kultywuje się pamięć o bohaterach. Choć samo powstanie również uważam za błąd.

Wg mnie największym bohaterem będzie ten, który rozładuje napięcia bez wzajemnego mordu.

Do tego potrzeba jednak wysokiej inteligencji i rozumienia ludzkich emocji.

Ktoś kto ginie bezmyślnie biegnąc z siekierą na zło w obronie dobra nie jest bohaterem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
27-03-2025 11:32 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)

>Ktoś kto ginie bezmyślnie biegnąc z siekierą na zło w obronie dobra nie jest bohaterem.
Jak dla mnie powstańcy warszawscy wypełniają definicję bohaterstwa. Co innego decydenci, którzy ich w ten czyn pchnęli.
Thoter (6650 punktów)
>>Ktoś kto ginie bezmyślnie biegnąc z siekierą na zło w obronie dobra nie jest bohaterem.

>Jak dla mnie powstańcy warszawscy wypełniają definicję bohaterstwa. Co innego decydenci, którzy >ich w ten czyn pchnęli.

To samobójcy też są bohaterami ??
Brytyjczycy koniec swojego imperium naznaczyli zorganizowaniem katastrofy w Warszawie i zabójstwem Reinharda Heydricha w Czechosłowacji.
Po co to zrobili Brytyjczycy ??
Dlaczego polskojęzyczne władze nie domagają się od Brytyjczyków wydania dokumentów, które miał przy sobie gen. Sikorski, gdy go spotkała nieprzypadkowa śmierć w brytyjskiej bazie wojskowej na Gibraltarze ??
Brytyjczycy i Francuzi zjawili się w "niepodległej" II RP jako tzw. misja międzysojusznicza.
Kto z polskich władz kolaborował z tymi bandytami ??
27-03-2025 18:48 
 Ocena 1 na 1
quick (6851 punktów)
>To samobójcy też są bohaterami ??
Oni wierzyli w powodzenie. Ty kpiąc sobie z ich walki o wolność, bo oni tak to postrzegali, sam sobie szkodzisz.
To że decydenci dali dupy nie znaczy, że mamy mieszać z błotem tych co chwycili za broń. To był heroizm.
Ja wiem, że każdy ma prawo do własnej opinii, ale nie godzi się akceptować opluwania zasłużonych.
Thoter (6650 punktów)
> To był heroizm.
>'Znowu bzdury pleciesz. Zostałeś otumaniony i jak katarynka pleciesz.
Najlepszą ofertą jaką miał naród polski, była to niedopuszczona do głosu przez Brytyjczyków i Watykan, oferta Żydów niemieckich. Zanim Żydzi złożyli nam ofertę, myśmy im dali na nią odpowiedź, mordując Żydów w listopadzie 1918 r. we Lwowie.
Taka sama była odpowiedź na niemiecką ofertę, którą miał przy sobie gen. Sikorski. Zanim gen. Sikorski dotarł do niemieckiego agenta z odpowiedzią, zabito go wraz z córką.
Gen. Sikorskiego zamordowano w brytyjskiej bazie wojskowej na Gibraltarze. Zginął wśród Polaków i Brytyjczyków.
To Polacy są winni wojnom jakie przeszły przez teren Polski.
Z głupoty heroizm robisz. Pomagaliśmy Amerykanom obrabować Europę i wywieźć wartych biliony naukowców. Mordowaliśmy Żydów, którzy zdobyli rosyjską bazę surowcową, która miała być podstawą tworzenia potężnej Europy.
Brytyjczycy z Francuzami 8 kwietnia 1904 roku wypowiedzieli wojnę Żydom niemieckim i Niemcom.
Amerykański Żyd Bernard Baruch tylko czekał na to. Ułatwił im zadanie wydając rozkaz utworzenia "niepodległej" Polski. Nie przypadkowo rozkaz ten miał numer 13.
Naszych przodków otumaniono i wykorzystano.
quick (6851 punktów)
>Znowu bzdury pleciesz. Zostałeś otumaniony i jak katarynka pleciesz.
Staram się o obiektywność. W przeciwieństwie do co niektórych staram się nie pisać tego samego w kółko.

>To Polacy są winni wojnom jakie przeszły przez teren Polski.
Kwestionujesz fakty. Wypierasz ze świadomości istnienie imperializmu mocarstw ościennych.

>Z głupoty heroizm robisz.
Wg mnie ci wszyscy ludzie, którzy wtedy zginęli zasługują na szacunek i pamięć.

>Naszych przodków otumaniono i wykorzystano.
To jest właśnie Twój problem. Robisz z nas Polaków bezmyślne bydło, które szkodziło i szkodzi nadal nie tylko sobie ale i dobrym sąsiadom. Czy to ma być poważne podejście do sprawy?
Czemu ignorujesz fakt, że wśród naszych dobrych sąsiadów są dwa mocarstwa? A te jak wiemy mają w genach imperialne zapędy.
Dziś Niemcy robią to na miękko, natomiast Rosja tak jak dawniej tak i dziś robi to na twardo. Ty udajesz, że tego nie ma.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>zasłużonych.

Organizowanie rzezi jest łatwiejsze niż Ci się wydaje. To postępowanie zgodne z prymitywnym, zwierzęcym instynktem walki i zwyciężania. Trudniejsze jest ich nie organizowanie.

Najtrudniej jest opanować furię prymitywnych istot żądnych krwi.

Poszukaj sobie "gromady" na tiktoku i zobacz jak tam walczą o "wolność".

Powalczą sobie tak przez 2-3 lata a potem będą kalekami na utrzymaniu podatników, najgorsze, że podatki w Polsce i na Zachodzie płaci wyłącznie spolegliwa biedota wykiwana przez większych cwaniaków.

youtu.be/5VCiU1osa3w
zeniu73 (6483 punktów)
Co cie dziwi? Ze samozwanczy "ci dobrzi, ci moralni, ci wlasciwi" ustanawiaja co jest dobre a co zle?

To, ze 4 lata temu kazdy, kto chcial racjonalnej, zdroworozsadkowej obrony (a wiec nie pial z zachwytu na zielono czerwona mzonke o pacyfizmie, kochaniu sie wszytkich ludzi, swiecie pelnym milosci tylko bez broni i wojen) byli wyzywani od idiotow, wojnofilow, ruskichi nazstow?

To, ze teraz kazdy, kto chce racjonalnej, zdroworozsadkowej obrony ( a wiec unowoczenienia armii ale bez bilionowych ekscesow) sa wyzywani od idiotow, wojnofilow, ruskichi nazstow?

Przeciez mechanizm kazdego systemu (obojetnie czy monarchii, komunizmu, faszyszmu czy czerwono-zielonego miszmaszu genderowo-faszystowiego) jest taki sam: jedna grupa proklamuje posiadanie jedynie prawdziwej prawdy, jedynie waznej moralnosci i wsysztkich niezgadzajacych sie okresla wrogami systemu, porzadku, zycia.

Za 5 lat, bedzie obrot o 180 stponi i nastepna grupa oglosi jedynie prawdzowa prawde i karawana znowu ruszy. A wiekszosc bedzie znowu po stronie prawdzowej prawdy (aktywnie i pasywnie).
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>jedna grupa proklamuje posiadanie jedynie prawdziwej prawdy, jedynie waznej moralnosci i wsysztkich niezgadzajacych sie okresla wrogami systemu, porzadku, zycia.

Mówisz o dominacji jednej grupy nad pozostałymi?

O dominacji jednej ideologii na pozostałymi ideami?

O poczuciu pewnych ludzi prawa do przemocy wobec innych?

Weź to pod uwagę kiedy będziesz mówił o migrantach, że są zespuci do szpiku kości, bo się okaże ze ten zepsuty migrant to starsza pani, która pucuje twój kibel, żeby zarobić na czynsz za pomieszkanie w cudzym, w czasie kiedy Ty innych oswiecasz na forum.

Wczoraj przyjeżdżałem przez granicę Polski i Niemiec, kolejka na kilometr, reflektory prosto w oczy, ludzie uzbrojeni po zęby i rzygać mi się chce od tego.

Banda agresywnych kolesi dorwała się do władzy i infekuje agresją umysły prostych ludzi, którzy chętnie wchodzą w rolę żołnierzy podłych idei.

Gówno z tego będzie a nie obfity i uporządkowany świat.

Raczej bieda z nędzą i paranoidalny strach.

youtu.be/5VCiU1osa3w
zeniu73 (6483 punktów)

>Weź to pod uwagę kiedy będziesz mówił o migrantach, że są zespuci do szpiku kości, bo się okaże ze ten zepsuty migrant to starsza pani, która pucuje twój kibel, żeby zarobić na czynsz za pomieszkanie w cudzym, w czasie kiedy Ty innych oswiecasz na forum.

p*****lisz jak potluczony.

Migrantem bylem sam, wiec teksty o tym, ze kazda krytyka systemu migraacyjnego jest nazizmem mozesz sobie wsadtic w dupe.

Kibla nikt mi nie pucuje. Pucuje sam.

Na czynsz zarabiam rowniez sam.

>Wczoraj przyjeżdżałem przez granicę Polski i Niemiec, kolejka na kilometr, reflektory prosto w oczy, ludzie uzbrojeni po zęby i rzygać mi się chce od tego.

Wyjedz do innego kraj, gdzie kontrol na granicach nie ma lub gdzie cos takiego jak granica nie istnieje. Sprobuj Australii, USA, Nowej Zelandi, Kongo, Arabie Saudsysjka, Diminikane.

Moze znajdziesz kraj, gdzie nie bedziesz musial rzygac na cos takiego jak kontrola na granicy.

Poza tym kontrole wprowadzili demokraci, zieloo czerwoni komunisci kochajacy wszystkich ludzi, bo sie przestraszyli do tej pory milczacej wiekszosci, ktora powoli zaczela cos tam mruczec na te wolna amerykanke na granicach.

Takze pretensje kieruj do filanropicznych komunistow, ktorzy aby moc dalej rozdawac pieniadze podatnika wprowadzili karykature kontrol granicznych.

>Banda agresywnych kolesi dorwała się do władzy i infekuje agresją umysły prostych ludzi, którzy chętnie wchodzą w rolę żołnierzy podłych idei.

Tak, agresje i pomysl na ponowna zimna wojne wproawdzili filantropiczni czerwono zieloni komunisci, ktorzy z sofy beda wysylac zolnierzy na wojny o demokracje i wolnosc

Tylko ciekawe qrwa kogo wysla. Ciebie? Swoich wyborcow? Migrantow? Kobiety?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Tak, agresje i pomysl na ponowna zimna wojne wproawdzili filantropiczni czerwono zieloni komunisci, ktorzy z sofy beda wysylac zolnierzy na wojny o demokracje i wolnosc

Też zauważam zależność pomiędzy demokracją i absurdalną walką, która niszczy wszystkich.

Widać, że demokraci to żadni biznesmeni i że nie potrafią kalkulować zysków i strat. To fanatycy relogijni, którzy w idei czynienia świata sprawiedliwym potrafią spalić wszystko na swojej drodze.

Mówię o tych "tajnych demokratach", którzy wybierają zawsze w tajemnicy tożsamości, ukrywając przy tym własną naturę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Widać, że demokraci to żadni biznesmeni i że nie potrafią kalkulować zysków i strat. To fanatycy relogijni, którzy w idei czynienia świata sprawiedliwym potrafią spalić wszystko na swojej drodze.
>Mówię o tych "tajnych demokratach", którzy wybierają zawsze w tajemnicy tożsamości, ukrywając przy tym własną naturę.
>

Demokracja to jest forma otumanienia niewolników. Na koszt niewolników tworzą demokratyczny "parlament", do którego wybiera się cwanych idiotów kierujących się prywatą.
Demokratyczny "polityk" nie jest w stanie zdefiniować: sprawiedliwości, wolności, równości itd.
Demokratyczny "polityk" nie wybiera TAJNIE. Wybiera jawnie w ten sposób by jak najbardziej zaszkodzić temu do kogo mu wstawiono nienawisć. Ci co mają wrodzony dar epatowania właściwą nienawiścią są dopuszczani do koryta.

en.wikipedia.org/wiki/Larry_Fink

Laurence Douglas Fink (ur. 2 listopada 1952) jest amerykańskim miliarderem i przedsiębiorcą. Jest współzałożycielem, prezesem zarządu i dyrektorem generalnym BlackRock , amerykańskiej międzynarodowej korporacji zarządzającej inwestycjami. BlackRock jest największą firmą zarządzającą pieniędzmi na świecie, zarządzającą aktywami o wartości ponad 10 bilionów dolarów amerykańskich.

Hamerlik, cała Twoja rodzina, przez jedno pokolenie, może zarobić tyle, ile BlackRock w sekundę.
Jesteśmy jak mrówki wśród słoni.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jesteśmy jak mrówki wśród słoni.

Dopóki wszystkie mózgi spętane są ideologią kapitalizmu opartego na tajnej i nieopodatkowanej własności.

Jeśli spętanie puści i mózgi przestaną naiwnie wierzyć w zbawienie przez prymitywny i brutalny kapitalizm może przestaniemy być mrówkami.

Zależy co tam się w transformacjach masy mózgowej następnie wydarzy.

Na szczęście Amerykanie pod wodzą Trumpa i jego świty przestali się już tak markować w kwestii swojej chciwości.

Może przez tą agresywną chciwość parę osób dojrzy, że Amerykanie nie są wcale wyzwolicielami, obrońcami i zbawicielami tylko żądnymi własności i kasy ludźmi.

Ci może przestaną naiwnie wierzyć i ufać Amerykanom i innym ideologom brutalnego kapitalizmu pełnego tajemnic, manipulacji, gróźb, przemocy i wyzysku.

Zależy jak silne jest spętanie mózgów.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Może przez tą agresywną chciwość parę osób dojrzy, że Amerykanie nie są wcale wyzwolicielami, >obrońcami i zbawicielami tylko żądnymi własności i kasy ludźmi.
>Ci może przestaną naiwnie wierzyć i ufać Amerykanom i innym ideologom brutalnego kapitalizmu >pełnego tajemnic, manipulacji, gróźb, przemocy i wyzysku.
>

Parę osób już dojrzało ale miliony dalej czeka aż Amerykanie zrobią z nich milionerów.
Megalomanowi ze schizofrenia nie da się wytłumaczyć, że nie jest wielkim patriotą, katolikiem itd.
Jest tylko prymitywnym cywilnym żołnierzem.
Amerykanie bogacą się przejmując tereny i szare komórki niewolników drukując papier fiducjarny.
Za groszowy koszt wydrukowania papieru fiducjarnego przejmują realne dobra materilane warte miliardy. Żydzi niemieccy opracowali mechanizm obrony przed tym. Ich komunizm miał nas bronić przed wrogim zadłużaniem i wywłaszczaniem. Nie można było być właścicielem ziemi tylko jej dzierżawcą wieczystym. Państwo, czyli naród, miało realną władzę nad terenem, przy czym nie ograniczało możliwości prowadzenia na nim działalnosci gospodarczej. Dobro narodowe jakim jest ziemia nie mogło być używane do szwindli i geszeftów, nad którymi nikt nie ma kontroli.
Naród polski stracił niepodległość i wartą biliony ziemię w chwili zniesienia ustawy o dzierżąwie wieczystej. Kto przeporwadził operację likwidacji ustawy i dzierżawie wieczystej ??
Okazuje się, że to jest PIS, partia, która zawłąszczyła monopol na patriotyzm razem z Kościołęm.
Kierowała tym sterowana istota udzielająca się w Radio Maryja. Polski naród stracił ziemię bez jęknięcia i bez rozgłosu.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Parę osób już dojrzało ale miliony dalej czeka aż Amerykanie zrobią z nich milionerów.

Powinno się zbadać ile ziemi Polacy posiadali 50 lat temu i teraz.

Podobno to dobrze kiedy ziemię posiadają obcy a lokalni tylko różne kwity, bo obcy wiedzą co z ziemią robić a lokalni nie wiedzą nic.

Obcy wiedzą, że ziemię należy użyczyć lokalnym za czynsz.

Tego jednak nikt nie sprawdzi, bo nikt nie ma do tego siły i mocy, cała siła i moc idzie w utrzymanie tajemnic, żeby prawda nie ujrzała światła dziennego

Ze wszystkiego na świecie najgorsza jest zdemaskowana prawda. Wszyscy nienawidzą jej.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Rafał Kozłowski (301 punktów)
>Szczerze mówiąc wkurwia mnie już ten cały cyrk ze zbrojeniem i wojskiem.
>Były te jakieś terytorialne bezużyteczne bzdety, a teraz...
>szkolenia dzieci w zabijaniu - strzelaniu!
>nawet mowa o wznowieniu poboru do wojska... i broń atomowa w Polsce!
>i wiele innych bzdur opowiadają tu i tam.
>ogólnie: utrzymywanie = finansowanie wojska ponad miarę nie ma żadnej racji, niestety.
>A o dziwo: wszyscy politycy - całego świata nagle gadają zgodnie!:
>trzeba się zbroić, szykować do wojny!
>Przykłady z historii są tu dobrze znane,
>no ale najwyraźniej ludzie - władze wciąż są za głupi i nie potrafią się uczyć z historii.
>...........
>fakty są prozaiczne: Army Dreamerswww.youtube.com/watch?v=c_QDmKlf460
>
"Chcesz pokoju, szykuj się do wojny" - rzymska zasada, wypowiedziana przez Wergiliusza, a najpewniej stosowana już wieki przed nim. Każde działanie w skali makro, można skutecznie ocenić w skali mikro. Wszystkie decyzje koniec końców podejmują ludzie, z ich skłonnościami do określonych działań i zasadami przetrwania ukształtowanymi ewolucyjnie. Tak, zgoda w pełnej rozciągłości, aby czuć się bezpiecznie, trzeba być silnym (fizycznie, ekonomicznie, etc.) - a tych sił jest wiele. Kiedyś SIŁA kojarzona była w zasadzie tylko z siłą fizyczną i finansową (choć siła finansowa per saldo i tak sprowadzała się do siły)... ale do rzeczy.
Niestety w Polsce mamy tak, że wszystko staramy się załatwiać teoretycznie. Praktyka jest pokazowa, tzn. coś kupujemy, ale tego nie wykorzystujemy, nie ćwiczymy umiejętności praktycznych, nie prowadzimy symulacji sytuacji konfliktowych, aby później je analizować. Niemal wszystko odbywa się "na papierze" z przyczyn finansowych. Przeprowadzamy szkolenia, kursy, etc., które w żadnej mierze "nie oddają" charakteru współczesnego pola walki. Taki przykład - informacja z Onet.pl - "Dla osób, które wcześniej zaliczyły szkolenie wojskowe, przewidziano zaś kilkudniowe kursy doskonalące, skoncentrowane na rozwijaniu indywidualnych umiejętności, takich jak szkolenie ogniowe, ratownictwo medyczne, terenoznawstwo oraz inne umiejętności specjalistyczne" - kilkudniowe szkolenie??? To jakiś żart??? Kto to wymyśla?. Trzy dni: kurs ratownictwa, kurs strzelecki, terenoznawstwo.... ? Toż to kpina. Naiwność i brak kompetencji w takim myśleniu, to, aby się nie emocjonować, skromna wypowiedź, aby nikogo z decydentów takiego myślenia nie obrażać. To dowodzi braku elementarnej wiedzy tych wszystkich, którzy tak hucznie o wojnie opowiadają. Jak powiedziałem na wstępie, wszystko co się wydarza, to LUDZIE. Nie ma jakiegoś samodzielnie myślącego organu jakim jest Pan/Pani Instytucja, Pan/Pani Państwo, etc. Brak kompetencji LUDZI z takim myśleniem jak powyżej opisałem, prowadzi do dramatów. Do marnotrawienia środków, czasu, a w konsekwencji do utraty życia ludzi, którzy kierowani bezsensownymi Ideami, "wyssanymi z palca" koncepcjami, trafiają na linie "frontu".
Współczesna III wojna światowa, która trwa już pełzająco, na wielu frontach od lat, pokazała zupełnie inny charakter prowadzenia wojny... no ale to już inny temat.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>"Chcesz pokoju, szykuj się do wojny" - rzymska zasada, wypowiedziana przez Wergiliusza, a najpewniej stosowana już wieki przed nim.

Też mi autorytet w sprawach pokoju

Oto co GPT sądzi o pokojowym charakterze Rzymian.

Rzymianie zdecydowanie nie byli pokojowym narodem w naszym rozumieniu tego słowa. Byli niezwykle ekspansywni, a ich imperium powstało głównie dzięki wielowiekowym wojnom, podbojom i brutalnej dyscyplinie wojskowej.

Ale warto to nieco zniuansować:

Dlaczego można powiedzieć, że nie byli pokojowi:

Ekspansja militarna - Rzym niemal nieustannie prowadził wojny: z Etruskami, Galami, Kartaginą, Grekami, Persami czy Germanami.

Pacyfikacja opornych ludów - Po podboju stosowali twarde represje wobec buntowników, np. krzyżowanie tysięcy niewolników po powstaniu Spartakusa.

Militarna kultura - Rzymianie gloryfikowali cnoty wojskowe: męstwo, lojalność, posłuszeństwo.

Rozrywka - walki gladiatorów, egzekucje i polowania na ludzi w cyrkach pokazują akceptację przemocy jako elementu kultury.

Ale... czy byli dzicy i bezmyślni?

Nie do końca. Rzymianie potrafili być też:

Pragmatyczni - wielu podbitym ludom oferowali obywatelstwo, infrastrukturę, prawo rzymskie, pokój wewnętrzny (tzw. Pax Romana).

Zdolni do integracji - asymilowali obce kultury, religie i elity - np. Greków, Egipcjan czy Galów.

Zorganizowani - ich prawo, administracja, drogi i system podatkowy przynosiły pewien porządek.

Więc podsumowując:
Rzymianie nie byli pokojowi, ale też nie byli bezmyślnie brutalni. Byli wojowniczym imperium z misją cywilizacyjną - choć ta "cywilizacja" często była narzucona mieczem.

Chcesz, żebym porównał ich do jakiegoś innego imperium - np. Mongolskiego, Perskiego albo współczesnych mocarstw?

youtu.be/5VCiU1osa3w
28-03-2025 06:36 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Chcesz, żebym porównał ich do jakiegoś innego imperium - np. Mongolskiego, Perskiego albo >współczesnych mocarstw?
>
Dlaczego w szkołach nie uczą i w telawizjorze nie zobaczymy historii Imperium Brytyjskiego ??
Nie tak dawno wywozili ludzi z Afryki i sprzedawali w Amerykach. Ile wywieźli, ile dowieźli i za ile ich sprzedali ?? Hindusów mordowali i eksploatowali. Chińczyków chcieli wykończyć narkotykami. Żydów niemieckich, którzy chcieli stworzyć potężną Europę WYMORDOWALI.
Amerykanom spalili Biały Dom. Jaką mieli koncepcję skolonizowania białego człowieka w Ameryce ??
Czy powieliliby system z Indii ?? Czy demokratyczny kolonializm powstał u Brytyjczyków czy u Żydów amerykańskich ?? Imperium Brytyjskie i rodzące się potęgi: Żydów niemieckich i Oś Berlin Rzym Tokio pokonali Żydzi amerykańscy dowodzeni przez Bernarda Barucha.
Dlaczego Baruch, twórca amerykańskiego imperium, nie ma pomnika i nie ma go w propagandzie historycznej ??
Żyd Baruch planował zniszczyć Żydów sowieckich bronią atomową, plan DROPSHOT.

pl.wikipedia.org/wiki/Plan_Dropshot

Na poczatku lat pięćdziesiatych Amerykanie grozili Chińczykom bronią atomową. Też ich chcieli spopielić jak Japończyków.
Hamerlik, nie było pierwszej i drugiej wojny światowej. To jest wciąż jedna i ta sama wojna, silniejszego ze słabszymi. Ukraincy zgodzili się, by na ich terenie odbyła się próba sił. silniejszego ze słabszymi. Poprzednie próby sił przeprowadzono na specjalnie w tym celu wydzielonym terenie "niepodległej" II RP. Teren do przeprowadzania tych prób sił wydzielił Żyd Amerykański Bernard Baruch. Osoby, które stają na drodze silniejszego są bez skrupułów likwidowani. Tak zlikwidowano w noc długich noży przeciwników władzy, amerykańskiego agenta, HITLERA.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>"Chcesz pokoju, szykuj się do wojny" - rzymska zasada

Świetne porównanie - Imperium Galaktyczne z "Gwiezdnych Wojen" i Imperium Rzymskie mają zaskakująco wiele wspólnego, choć działają w innych epokach (i galaktykach). Oto porównanie:

---

1. Centralizacja władzy

Rzym: Najpierw republika, potem cesarstwo - władzę skupia cesarz (np. August, Nerona, Trajan). Formalnie istniał senat, ale cesarz miał realną władzę absolutną.

Imperium Galaktyczne: Palpatine jako Imperator, który likwiduje republikę i koncentrację władzy uzasadnia zagrożeniem (wojna klonów, Jedi).

Podobieństwo: Ewolucja od republiki do autorytarnego reżimu. Obie władze uzasadniają siłę koniecznością "przywrócenia porządku".

---

2. Utrzymywanie porządku przez przemoc

Rzym: Legiony tłumiące bunty, egzekucje, pacyfikacje, krzyżowanie.

Imperium: Szturmowcy, Gwiazda Śmierci, niszczenie całych planet (Alderaan) jako przykład.

Podobieństwo: Brutalna siła jako narzędzie kontroli. Strach jako element rządzenia.

---

3. Ekspansja i "pokój imperialny"

Rzym: Pax Romana - pokój w granicach imperium po podbojach.

Imperium Galaktyczne: Palpatine głosi "pokój i porządek", ale osiąga go siłą.

Podobieństwo: Pokój jako efekt brutalnej dominacji, nie kompromisu.

---

4. Propaganda i ideologia

Rzym: Kult cesarza, użycie religii do legitymizacji władzy, monumentalna architektura.

Imperium: Portrety Palpatine'a, propaganda o zdradzie Jedi, imperialne marsze i symbole.

Podobieństwo: Władza oparta na wizerunku, mitologii i propagandzie.

---

5. Stosunek do różnorodności

Rzym: Asymilacja podbitych - można było zostać Rzymianinem, choć z czasem.

Imperium Galaktyczne: Dyskryminacja nierasowych (np. obcych), kult czystości, elity ludzkie.

Różnica: Rzymianie byli bardziej elastyczni i inkluzywni niż rasistowskie Imperium Galaktyczne.

---

Podsumowanie

---

Chcesz, żebym opisał Rzym jakoby był w świecie "Gwiezdnych Wojen"? Na przykład jako "Imperium Rzymskie w wersji galaktycznej"?

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
> - kilkudniowe szkolenie??? To jakiś żart???

Tu jeszcze dodatkowe pytanie do GPT w kontekście potrzeb wielu ludzi kreacji ludzkich maszyn do zabijania:

Czy ćwiczenie metod zabiajania przez żołnierzy, np. przebijania worków z piaskiem bagnetem, może ułatwić żołnierzom podjęcie decyzji na polu bitwy o zabiciu wroga w wyćwiczony sposób?

Tak, zdecydowanie - ćwiczenie metod zabijania, takich jak przebijanie worków z piaskiem bagnetem, ma na celu właśnie przełamanie psychicznych barier przed zadaniem śmiertelnego ciosu. To nie tylko trening fizyczny, ale przede wszystkim psychologiczny.

---

Dlaczego to działa?

1. Automatyzacja działania
Powtarzanie określonych ruchów (np. cięcie, pchnięcie) sprawia, że żołnierz działa instynktownie, bez paraliżującego namysłu w momencie stresu.

2. Znieczulenie emocjonalne
Trening na atrapach przeciwnika (workach, manekinach) depersonalizuje wroga. Zabijanie staje się "zadaniem", nie osobistym wyborem.

3. Przełamywanie naturalnego oporu
Większość ludzi ma naturalny opór przed zabijaniem - wojskowe szkolenie stara się ten opór osłabić, m.in. przez rytuały, krzyki, agresywny trening i podział na "my" i "oni".

---

Przykłady i badania

S.L.A. Marshall w książce "Men Against Fire" twierdził, że podczas II wojny światowej tylko ok. 15-20% żołnierzy strzelało z intencją zabicia. Dlatego potem armie zmieniły metody treningowe, by zwiększyć "efektywność ogniową".

Od wojny w Wietnamie wzrosło to do ok. 80-90%, dzięki m.in. realistycznym ćwiczeniom, używaniu celów w ludzkich sylwetkach i symulacjom.

---

Wniosek

Tak - ćwiczenie metod zabijania przygotowuje psychicznie i fizycznie żołnierza do użycia śmiercionośnej siły w sytuacji zagrożenia. Może też, niestety, ułatwić desensytyzację i oddzielenie przemocy od odpowiedzialności moralnej.

Chcesz, żebym opisał, jak taka psychologia działa też w policyjnych szkoleniach albo grach komputerowych?

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Przeprowadzamy szkolenia, kursy, etc., które w żadnej mierze "nie oddają" charakteru współczesnego pola walki.

A mój wniosek jest taki, że ludzie to po prostu zwierzęta, fizycznie i umysłowo.

Tak jak byki napieprzaja się, żeby zwycięski zapłodnił wszystkie samice i rozprzestrzenił silne geny, bo słabe naturalnie mają iść do piachu, też są wyposażeni w te same mechanizmy psychiczne popychające ich do walki.

Ustawka i napierdalanka to nie jest żaden wybór tylko zwierzęcy, instynktowny przymus.

Zwierzę musi się napieprzac z rywalem, bo do tego zostało stworzone. To jest przeznaczenie tej prymitywnej istoty.

youtu.be/5VCiU1osa3w
28-03-2025 00:08 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>"Chcesz pokoju, szykuj się do wojny" - rzymska zasada

Obrzydza mnie prawo rzymskie, więc coś jeszcze dodam do tego prekursora "światowego pokoju".

Porywanie (czy raczej "zabieranie pod opiekę") dzieci przywódców plemion było przez Rzymian stosowane bardzo celowo i z premedytacją. Miało to kilka strategicznych celów:

---

1. Gwarancja lojalności - zakładnicy polityczni

Rzymianie brali dzieci wodzów jako zakładników, by zapewnić, że podbite plemiona nie będą się buntować. Jeśli ojciec spróbuje wystąpić przeciwko Rzymowi, wie, że jego dziecko może zginąć lub zostać ukarane.

To czysta forma politycznej presji.

---

2. Romanizacja elit - budowanie przyszłych sojuszników

Dzieci wychowane w Rzymie, wśród jego kultury, prawa, języka i obyczajów, często zaczynały identyfikować się z imperium. Gdy wracały jako dorośli, mogły przejąć władzę w swoim plemieniu - już jako lojalni klienci Rzymu, nie wrogowie.

To była forma cichej kolonizacji mentalnej.

---

3. Prestiż i pokaz siły

Dla Rzymu trzymanie dzieci barbarzyńskich wodzów w swoim mieście było demonstracją dominacji i cywilizacyjnej wyższości - "uczymy wasze dzikie dzieci, jak być ludźmi".

---

4. Integracja imperium

Dzięki takim praktykom powstawała nowa klasa lokalnych elit wiernych Rzymowi, która pomagała administrować prowincjami bez konieczności stałego użycia siły.

---

Przykład?

Arminiusz, przywódca germańskiego buntu, był właśnie wychowany w Rzymie, służył w armii, ale potem zdradził i poprowadził Germanów w zwycięskiej bitwie w Lesie Teutoburskim (9 r. n.e.).

To pokazuje, że metoda nie była niezawodna - czasem przynosiła odwrotny skutek.

---

Podsumowanie:
Celem było połączenie przymusu i miękkiej siły - zakładnictwo + indoktrynacja. Rzymianie nie tylko podbijali mieczem, ale też przekształcali mentalnie całe elity podbitych ludów. Działało to zadziwiająco skutecznie - imperium przetrwało setki lat właśnie dzięki takim praktykom.

Co niektórzy są tak zafascynowani imperium rzymskim i jego "pokojowymi" metodami, że porywają dzieci do dziś, żeby przerobić ich na obwateli własnego państwa trzeciej kategorii.

youtu.be/5VCiU1osa3w
28-03-2025 12:01 
 Ocena 1 na 1
Rafał Kozłowski (301 punktów)
>>"Chcesz pokoju, szykuj się do wojny" - rzymska zasada

Odpowiem ogólnie na wszystkie wątki....
>Też mi autorytet w sprawach pokoju

Cóż.... zastosowałem cytat. Nie oceniam Cesarstwa Rzymskiego, jednakowoż to, co przedstawia AI jest wszak znaną powszechnie wiedzą. Swoją drogą, ten cytat przypisywany jest Wergiliuszowi, jednakże nie jest pewne że sam go wymyślił. Jako poeta mógł tą zasadę po prostu spisać. Chodzi o Ideę, której wprost nie należy wiązać z Imperium Rzymskim.

>Świetne porównanie - Imperium Galaktyczne z "Gwiezdnych Wojen" i Imperium Rzymskie mają zaskakująco wiele wspólnego, choć działają w innych epokach (i galaktykach). Oto porównanie:

Porównanie Imperium Rzymskiego do filmowych "Gwiezdnych Wojen" jest słuszne, ale dostrzec trzeba, że ta analogia została zauważona przez Kulturę filmową, tuż po powstaniu pierwszej części tego dzieła tj. w roku 1977, ba... "Gwiezdne Wojny" były inspirowane (tak mówi się w kuluarach) filmem "Upadek Imperium Rzymskiego" z roku 1964, choć z tego co wiem George Lucas mówił o wielu swoich inspiracjach na temat powstania pomysłu na film.... Ale to pewnie temat na filmową pogawędkę, która była by niewątpliwie ciekawa.

>A mój wniosek jest taki, że ludzie to po prostu zwierzęta, fizycznie i umysłowo.[...]
To prawda, jesteśmy jako Ludzie najinteligentniejszymi zwierzętami na tej planecie. Ta inteligencja dała nam Siłę do podporządkowania sobie wszystkich innych zwierząt na Ziemi. Jesteśmy skutecznymi drapieżnikami. Zabijamy nie tylko inne gatunki, ale i samych siebie w myśl wymyślonych ideałów i ... czynimy to, o zgrozo, niemal z przyjemnością.
Ale wracając do wojny: Wojna, to nie "piaskownica". Wojna militarna, to okrucieństwo, śmierć, cierpienie... Techniki szkoleń o jakich piszesz są skuteczne dlatego też wykorzystywane są w procesie szkoleń. Rozwinęliśmy techniki zdobywania informacji do niebywałego poziomu. Każdy z nas wie "w czasie rzeczywistym", co dzieje się na całym świecie. Widzimy więc on-line obraz wojny, dramatów i cierpienia. Widzimy też, no ja to widzę, że Siła (nie mylić z agresją) daje negocjacyjną przewagę. Ale przecież rzeczywistość to nie tylko ludzkie dramaty, Świat jest piękny i warto dbać i umacniać w sobie piękno tego świata.
Jeżeli jednak uznamy, że żyjemy w takim świecie w jakim żyjemy, to jaką masz radę na obronę własnego plemienia w dobie dominacji siły. Wiara w ideały na nic się zdała. Jeżeli mamy się szkolić w obronie, to musimy być gotowi aby zabijać innych... a może tego nie robić?
szarley (54911 punktów)
>Obrzydza mnie prawo rzymskie,

To oczywiste.
Obrzydza cię każde prawo, które zabrania kraść, zniesławiać i gwałcić
Obrzydza cię każde prawo, które każe utrzymywać własne dzieci

Dlatego twoim postulatem jest bezprawie
"Nie okradnę cię, nie podpalę ci domu, pod warunkiem, że zapłacisz na mnie podatek"
Krystian Hamerlik - Konopka ps Krystkon churyrysiek, krystynaback psi chuj


Mam prawo wejść do mieszkania twojej mamusi, bo jej posiadłość jest tajna i nieopodatkowana?
To twój postulat

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Obrzydza mnie prawo rzymskie,
>To oczywiste.
>Obrzydza cię każde prawo, które zabrania kraść, zniesławiać i gwałcić

Nie, obrzydza mnie prawo, które dzieli ludzi na nad i podludzi. To są idee wyprost wyjęte ze zwierzęcych instynktów stadnych dzielących osobniki na alfa i gamma.

>Obrzydza cię każde prawo, które każe utrzymywać własne dzieci

Szaley i jego kumple w biznesach dojacy biedotę z krwi nie macie żadnych podstaw moralnych do tego, żeby mi nakazywać utrzymanie moich dzieci.

Jakby Lucyfer pouczał mnie w kwestiach moralnych. Daj spokój!

Najpierw innego człowieka okradacie a potem żądacie, żeby ten miał kasę dla swoich dzieci. Bez sensu!

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>>Obrzydza cię każde prawo, które każe utrzymywać własne dzieci
>Szaley i jego kumple w biznesach dojacy biedotę...

...i twoja żona, k***a dla psów
Też poradzę zmyślać

Oczywiście pytanie o twój postulat nie doczekało się odpowiedzi
Mam prawo wejść do mieszkania twojej mamusi, bo jej posiadłość jest tajna i nieopodatkowana?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Też poradzę zmyślać

Nie zmyślam.

Propagujesz prymitywne i brutalne prawo rzymskie, bo zapewnia ci prawo przymusowej egzekucji tajnej i nieopodakowanej własności.

Nic nie musisz dla nikogo zrobić a ci się należy.

Uprawnienie oderwane od obowiązku.

W prostym tłumaczeniu "pasożytnictwo".

Prawo rzymskie to prawo w dużej mierze pasożytów.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>>Też poradzę zmyślać
>Nie zmyślam.
To kto jest tym moim, kumplem w biznesach?
Klient twojej żony?

Oczywiście pytanie o twój postulat nie doczekało się odpowiedzi
Mam prawo wejść do mieszkania twojej mamusi, bo jej posiadłość jest tajna i nieopodatkowana?

>Propagujesz prymitywne i brutalne prawo rzymskie
Zakaz kradzieży jest prymitywny?

>, bo zapewnia ci prawo przymusowej egzekucji tajnej i nieopodakowanej własności.
A ty byś chciał kraść bezkarnie.
Nie

>Nic nie musisz dla nikogo zrobić a ci się należy.
Twoja żona to k***a dla psów
Też poradzę zmyślać
Należy mi się to, na co zapracowałem darmojadzie synu złodzieja.

>Uprawnienie oderwane od obowiązku.
Jakie obowiązki ma twoja mamusia?
Ja wobec ciebie nie mam żadnych
Sam karm swoje kundlęta.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Uprawnienie oderwane od obowiązku.
>Jakie obowiązki ma twoja mamusia?
>Ja wobec ciebie nie mam żadnych
>Sam karm swoje kundlęta.

Prawo własności prywatnej bez żadnego obowiązku na rzecz społeczeństwa, które prawa udziela, jest pasożytnictwem.

Tajne prawo własności jest manipulacją i kłamstwem, podobnie jak tajne prawo wyboru prawodawcy.

Widać, że wasze prawa są wynikiem konstrukcji psychicznej złodziei i pasożytów.

Wam się po prostu jawi w psyche, że dobrze jest kogoś okraść i wykorzystać. Takie macie pojęcie dobra i jak się wam uda rozwinąć własne życie na zniszczeniu innego to jesteście zadowoleni i szczęśliwi.

Wydaje mi się, że tasiemce mają podobne rozumowanie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>>Też poradzę zmyślać
>Nie zmyślam.
To kto jest tym moim, kumplem w biznesach?

Czego nie zrozumiałeś?

Oczywiście pytanie o twój postulat nie doczekało się odpowiedzi
Mam prawo wejść do mieszkania twojej mamusi, bo jej posiadłość jest tajna i nieopodatkowana?
Czego nie zrozumiałeś?

>>>Uprawnienie oderwane od obowiązku.
>>Jakie obowiązki ma twoja mamusia?
Jakie obowiązki ma twoja mamusia?
Jakie obowiązki ma twoja mamusia?
Jakie obowiązki ma twoja mamusia?
Jakie obowiązki ma twoja mamusia?
Jakie obowiązki ma twoja mamusia?
Jakie obowiązki ma twoja mamusia?

Czego nie zrozumiałeś?

>>Ja wobec ciebie nie mam żadnych
>>Sam karm swoje kundlęta.
>Prawo własności prywatnej bez żadnego obowiązku na rzecz społeczeństwa,
Jakie obowiązki ma twoja mamusia?

>Widać, że wasze prawa
Do mamusi pisz na priv

I przyjmij do wiadomości, że nie jesteś bogiem ani prawodawcą, żeby określać warunki uznania własności.
A jeśli chcesz je określać, to zacznij od mamusi i tatusia

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jakie obowiązki ma twoja mamusia?
>Czego nie zrozumiałeś?

To ty nie rozumiesz, mówię o obowiązku jako fundamencie prawa a ty wplatujesz w to jakieś osoby, żeby manipulować emocjami i wszystkich oszukać.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
Przyjmij do wiadomości, że nie jesteś bogiem ani prawodawcą, żeby określać warunki uznania własności. Nie ty jesteś upoważniony do decydowania, która własność jest uznawana, a która nie.
A jeśli chcesz je określać, to zacznij od mamusi i tatusia

>>Też poradzę zmyślać
>Nie zmyślam.
To kto jest tym moim, kumplem w biznesach?
oczywiście Hamechuj rzucił gównem i udaje że to nie on napisał

Czego nie zrozumiałeś w tym pytaniu?

Oczywiście pytanie o twój postulat nie doczekało się odpowiedzi
Mam prawo wejść do mieszkania twojej mamusi, bo jej posiadłość jest tajna i nieopodatkowana?
Czego nie zrozumiałeś?

>>>Uprawnienie oderwane od obowiązku.
>>Jakie obowiązki ma twoja mamusia?
Czego nie zrozumiałeś?
Jakie obowiązki ma twoja mamusia?

>, mówię o obowiązku jako fundamencie prawa
Jakie obowiązki ma twoja mamusia według prawa?
Wolno mi wejść do jej nieopodatkowanej tajnej posiadłości?

Proste pytania, tylko kiedy okazuje się że twoje postulaty dotyczą twojej rodziny to wszystko wygląda inaczej. Nawołujesz do zniszczenia mojego płotu, ale płot tatusia nie podlega twoim postulatom

>ty wplatujesz w to jakieś osoby, żeby manipulować emocjami i wszystkich oszukać.
Rozumiem, te osoby nie mają obowiązków z racji własności

Przypomnę: dałeś mi prawo nazywania twojej matki złodziejką.
TY dałeś mi to prawo zmyślając moje przestępcze dochody

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Przyjmij do wiadomości, że nie jesteś bogiem ani prawodawcą, żeby określać warunki uznania własności. Nie ty jesteś upoważniony do decydowania, która własność jest uznawana, a która nie.

To nie jest kwestia boskości, cokolwiek by to znaczyło, ani też upoważnienia przez kogokolwiek do decydowania za innych.

To jest kwestia moralna, kwestia życia i śmieci.

Nic nie stoi na przeszkodzie abyście olali mnie, po prostu poszli własną drogą ignorując wszystko co czuję i w co wierzę.

Zrób jak Jacek Głodzik, zajmij się sobą, swoimi sprawami, biznesami, relacjami z ludźmi czy co tam jeszcze.

Każdy wybór rodzi jednak konsekwencje.
Twoje wybory też.

Jeśli źle wybierzesz i będziesz się trzymał swojego złego wyboru, to po prostu zginiesz.

Sądzisz, że chcę ci zaszkodzić a ja mogę przynieść ci korzyści. Niestety jesteś zbyt arogancki i egocentryczny, żeby to zauważyć.

Robta co chceta a potem gnijta w świecie opartym na chciwości i kłamstwie.

Ale bez ze mnie.

Nic nas nie łączy lecz wszystko dzieli.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>>Przyjmij do wiadomości, że nie jesteś bogiem ani prawodawcą, żeby określać warunki uznania własności. Nie ty jesteś upoważniony do decydowania, która własność jest uznawana, a która nie.
>To nie jest kwestia boskości, cokolwiek by to znaczyło, ani też upoważnienia przez kogokolwiek do decydowania za innych.

Dostałeś proste pytania.
Czekam na proste odpowiedzi

Kto jest tym moim, kumplem w biznesach?
Mam prawo wejść do mieszkania twojej mamusi, bo jej posiadłość jest tajna i nieopodatkowana?
Jakie obowiązki ma twoja mamusia z racji posiadania posiadłości?

Proste pytania, tylko kiedy okazuje się że twoje postulaty dotyczą twojej rodziny to wszystko wygląda inaczej. Nawołujesz do zniszczenia mojego płotu, ale płot tatusia nie podlega twoim postulatom

>ty wplatujesz w to jakieś osoby, żeby manipulować emocjami i wszystkich oszukać.
Rozumiem, te osoby nie mają obowiązków z racji własności


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Kto jest tym moim, kumplem w biznesach?

Wyznawcy tajnej i nieopodatkowanej własności.
Prawodawcy prawa do tajemnic i prawa egzekucyjnej przemocy.
Złodzieje cudzego życia żyjący w wierze, że im się należy, bo są wyższą formą życia.

>Jakie obowiązki ma twoja mamusia z racji posiadania posiadłości?

W waszym świecie żadnych ale w moim tak nie będzie.
W moim świecie każde uprawnienie społeczne będzie trwale związane z obowiązkiem społecznym. Dla pasożytów w społeczeństwie miejsca nie będzie.

>Nawołujesz do zniszczenia mojego płotu, ale płot tatusia nie podlega twoim postulatom

Nie nawołuję do żadnego zniszczenia, nie jestem psychopatą. Po co niszczyć? Nawet niech sobie twoi płot zostanie po zdemaskowaniu własności prywatnej w publicznie jawnej księdze kapitału pod kolektywną kontrolą opisującej wszelką własność w powiązaniu każdego przedmiotu własności z osobą fizyczną z nazwiskiem i adresem zamieszkania.

Celowo falszujesz moje intencje jak Amerykanie wielu ludzi na świecie, by rzekomo zyskać prawo do agresji.

Jak kto mądry to poradzi to rozpoznać i zrozumieć twoją wrogość i żądze dominacji.

>Rozumiem, te osoby nie mają obowiązków z racji własności

Rozumiesz prawa waszego prymitywnego i brutalnego swiata, które są wytwornem waszej prymitywnej, brutalnej i odzwierzęcej psychiki i próbujesz mnie w nie wplątać.

Wasz świat mnie obrzydza i chciałbym być od niego możliwie najdalej. Cały ten syf społeczny to nie jest moja wina. Nigdy nie biorę udziału w waszych tajnych wyborach, bo to jest niemoralne i prowadzi do panowania zła i śmierci.

Jak już pisałem.
Nic nas nie łączy lecz wszystko dzieli.

Nie mam żadnej odpowiedzialności za wasze odzwierzęce stosunki społeczne, bo ich nienawidzę i walczę z nimi wszelkimi siłami ale zwierzęcej psychiki łatwo nie zmienisz.

Zezwierzęceni ludzie będą żyć zgodnie ze swoim przeznaczeniem i na rozwój społeczny nie będą zwracać żadnej uwagi.

To będzie życie jak ojciec i dziadek i przodkowie aż do tych biegających na 4 łapach.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
Mam prawo wejść do mieszkania twojej mamusi, bo jej posiadłość jest tajna i nieopodatkowana?
Znowu nie doczytałeś pytania?

Kolejne pytanie, które trzeba ci zadawać tysiące razy, jak pytanie o krowy

>>Kto jest tym moim, kumplem w biznesach?
>Wyznawcy tajnej i nieopodatkowanej własności.
Kubuś Puchatek? Nie znam

>Prawodawcy prawa do tajemnic i prawa egzekucyjnej przemocy.
Nie znam żadnego prawodawcy, idioto, znam za to w necie jednego fanatycznego miłośnika tajemnic i przemocy. Nazywa się Hamerlik - Konopka i nawet przed sobą chowa tajemnice a z przemocy się utrzymywał.

>Złodzieje cudzego życia
Nie znam twojej mamusi, idioto

>żyjący w wierze, że im się należy, bo są wyższą formą życia.
Nie znam twojej mamusi idioto

Sam udowodniłeś, że jesteś idiotą, a tych kumpli w biznesach po prostu sobie uroiłeś po ziołach, podobnie jak całą resztę.
Twój skretyniały mózg nie jest w stanie zrozumieć z kim rozmawiasz, bo wokół ciebie wszyscy są twoim lustrzanym odbiciem.

>>Jakie obowiązki ma twoja mamusia z racji posiadania posiadłości?
>W waszym świecie żadnych ale w moim tak nie będzie.
Nie ma twojego świata i nigdy nie będzie.
kilkanaście lat pipcys mantry i uciekasz, kłamstwami, ucieczkami, autodeizacją, gównem którym rzucasz nikogo nie przekonałeś i nie przekonasz

Chcesz kogokolwiek przekonać?
1 Wytrzeźwiej
2 Umyj się
3 Lecz się

>W moim świecie każde uprawnienie społeczne będzie trwale związane z obowiązkiem społecznym.
A po polsku, folksdojczu?

>Dla pasożytów w społeczeństwie miejsca nie będzie.
Mamusia jest pasożytem?
Mamusia jest pasożytem?
Mamusia jest pasożytem?
Mamusia jest pasożytem?

Oczywiście nie odpowiesz

>>Nawołujesz do zniszczenia mojego płotu, ale płot tatusia nie podlega twoim postulatom
>Nie nawołuję do żadnego zniszczenia,
>Po co niszczyć? Nawet niech sobie twoi płot zostanie po zdemaskowaniu własności prywatnej w publicznie jawnej księdze kapitału pod kolektywną kontrolą opisującej wszelką własność w powiązaniu każdego przedmiotu własności z osobą fizyczną z nazwiskiem i adresem zamieszkania.
Nie jesteś bogiem, ani prawodawcą - czego nie rozumiesz?
A co jak nie ujawnię? Okradniesz, więc przestań kłamać, że nie okradniesz

>Jak kto mądry to poradzi to rozpoznać i zrozumieć twoją wrogość i żądze dominacji.
Twoja żona to k***a dla psów, też poradzę zmyślać

>>Rozumiem, te osoby nie mają obowiązków z racji własności
>Rozumiesz prawa waszego
Do mamusi - złodziejki pisz na prv, ja dalej nie czytam.

Przestań jarać to gówno, to może zrozumiesz kilka prostych komunikatów:

1 Nie czytam od użycia "wasz" bo do mamusi pisz na priv
2 Należy mi się to, na co zapracowałem
3 To, na co zapracowałem należy się mnie a nie tobie
4 Mój dom, to efekt mojej prawy i możesz na niego popatrzeć
5 Jeśli rzucasz gównem to obrywasz rykoszetem
6 Twoja mamusia jest dziwką i złodziejką a tatuś stręczycielem. Wolno tobie zmyślać, wolno i mnie
7 Nie jesteś bogiem, ani prawodawcą, żeby określać warunki znania własności.
Nie ponosisz mniejszej odpowiedzialności za świat jak każdy z twoich rozmówców

Zrozumiałeś?
Szkoda, że nie.



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie znam żadnego prawodawcy, idioto, znam za to w necie jednego fanatycznego miłośnika tajemnic i przemocy. Nazywa się Hamerlik - Konopka i nawet przed sobą chowa tajemnice a z przemocy się utrzymywał.

Przy czym to tylko kolejelne oskarżenie bez żadnego uzasadnienia.

W waszych sądach dowody nie mają żadnego znaczenia, bo liczą się tylko prywatne biznesy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>>Nie znam żadnego prawodawcy, idioto, znam za to w necie jednego fanatycznego miłośnika tajemnic i przemocy. Nazywa się Hamerlik - Konopka i nawet przed sobą chowa tajemnice a z przemocy się utrzymywał.
>Przy czym to tylko kolejelne oskarżenie bez żadnego uzasadnienia.

Łżesz rzygowino

Nie wiesz za ile poszła twoja działka i nie interesuje cię to - dbasz o tajemnicę swojej finansowej historii nawet przed samym sobą
Łżesz rzygowino

Utrzymywałeś się z przemocy, sam napisałeś że byłeś windykatorem
Łżesz rzygowino

Oskarżenia mają uzasadnienie

Nie ma uzasadnienia oskarżenie rzygowiny, że żyję z lichwy, ale rzygowina jest tak wychowana, żeby rzucać gównem

>W waszych sądach
Nie mam sądu rzygowino żyjąca w świecie urojeń

Oczywiście wg rzygowiny każdy, kto nie płaci podatku od posiadłości jest pasożytem
Twoja mamusia nie płaci podatku od posiadłości
Jest pasożytem?

Żałosny jesteś





Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie wiesz za ile poszła twoja działka i nie interesuje cię to - dbasz o tajemnicę swojej finansowej historii nawet przed samym sobą

No nie wiem i nie dowiaduję się, żeby nie wybudzić pijawek ze snu.

Żeby mieć tajemnicę potrzeba mieć informacje, które ukrywa się przed świadomością innych. Ty wiesz o moim długu z działki, której tak naprawdę nigdy nie miałem i chcesz szczegółów których nie znam. Jesteś chciwy choć sam wszystko ukrywasz nawet tożsamość.

Nie mogę Ci dać czego nie mam i nie mam też żadnej tajemnicy.

>Utrzymywałeś się z przemocy, sam napisałeś że byłeś windykatorem

Sądziłem, że za przemoc siedzi się w waszym więzieniu tak samo jak za lichwę.

Czyli wolno stosować przemoc?

W systemie, w którym panuje "wolność" w tym "wolność rynku"? Jak to możliwe?

Człowiek jest "wolny" dopóki nie rusza waszego a wasze jest wszystko? Ale jaja z tej "wolności"!

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
Oczywiście wg rzygowiny każdy, kto nie płaci podatku od posiadłości jest pasożytem
Twoja mamusia nie płaci podatku od posiadłości
Jest pasożytem?

Za trudne pytanie?

Wiem, na tym skończyłeś rozmowę

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>każdy, kto nie płaci podatku od posiadłości jest pasożytem

Zgadza się.

Prawo bez obowiązku jest pasożytnictwem.

Niestety nie rozumieją tego okradani ludzie, którym wlano ideologiczną toksynę do mózgu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>>każdy, kto nie płaci podatku od posiadłości jest pasożytem
>Zgadza się.

Dotyczy też twoich rodziców?

>Prawo bez obowiązku jest pasożytnictwem.
1 Nie mam obowiązku karmić twoich dzieci, tylko dlatego, że zarobione pieniądze przeznaczyłem na dom a ty na podróże
2 Nie jesteś bogiem, ani prawodawcą żeby określać moje prawa i obowiązki
3 Skoro rzucasz gównem nazywając innych pasożytami, choć pracują na swój chleb, to sam jesteś psim gównem.
4 Oczywiście nie odpowiesz na pytanie jakie obowiązki będzie miał krystkon który mieszka w najmowanym luksiurnym apartamencie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dotyczy też twoich rodziców?

Fundament obowiązku związanego z prawem dotyczy wszystkich praw.

Nie może istnieć żadne prawo bez obowiązku i żaden obowiązek bez prawa. Psychicznie drapieżniki i pasozyci nie potrafią tego najwyraźniej pojąć. W głowie się im nie mieści, że nie wolno kraść, w tym również kraść ziemi i zasobów naturalnych.

>1 Nie mam obowiązku karmić twoich dzieci, tylko dlatego, że zarobione pieniądze przeznaczyłem na dom a ty na podróże

I też nie musisz, musisz za to zapłacić podatek od posiadłości na rzecz dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników gospodarki.

>2 Nie jesteś bogiem, ani prawodawcą żeby określać moje prawa i obowiązki

Niczego nie stanowię, odkrywam tylko naturalną moralność.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>>każdy, kto nie płaci podatku od posiadłości jest pasożytem
>Zgadza się.

Dotyczy też twoich rodziców?

>Fundament obowiązku związanego z prawem dotyczy wszystkich praw.
>Nie może istnieć żadne prawo bez obowiązku i żaden obowiązek bez prawa. Psychicznie drapieżniki i pasozyci
Dotyczy też twoich rodziców?

>>1 Nie mam obowiązku karmić twoich dzieci, tylko dlatego, że zarobione pieniądze przeznaczyłem na dom a ty na podróże
>I też nie musisz, musisz za to zapłacić podatek od posiadłości na rzecz...
... twoich dzieci
Nie mam obowiązku karmić twoich dzieci, tylko dlatego, że zarobione pieniądze przeznaczyłem na dom a ty na podróże
Czego nie zrozumiałeś?

>>2 Nie jesteś bogiem, ani prawodawcą żeby określać moje prawa i obowiązki
>Niczego nie stanowię, odkrywam tylko naturalną moralność.
Tym bardziej nie masz prawa określać moich obowiązków, w tym podatkowych
I nie pipc o moralności. Nie jesteś bogiem, a jedynie złodziejem z kryminalną przeszłością, zwolennikiem prawa do kradzieży i bezkarnego mordowania ludzi

>>4 Oczywiście nie odpowiesz na pytanie jakie obowiązki będzie miał krystkon który mieszka w najmowanym luksiurnym apartamencie
Oczywiście nie odpowiedziałeś pasożycie


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Tym bardziej nie masz prawa określać moich obowiązków, w tym podatkowych

Nie określam ci ich a jedynie opisuję własną moralność i wizję społeczeństwa zdolnego do rozwoju.

Nie musisz podążać moją drogą. Przymusu nie ma. Możesz iść swoją drogą. Nie jestem do was podobny.

Jak już pisałem nic nas nie łączy lecz wszystko dzieli.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>1 Nie mam obowiązku karmić twoich dzieci,

Ani moje dzieci karmić ciebie czy popychać wózek z tobą.

Jeśli nie będziesz miał siły to pozwolą ci w bezradności zdechnąć tak jak lubisz.

Wtedy spełni się twoja wizja społeczna.

Bez żadnych twoich obowiązków wobec społeczeństwa ja też nie mam żadnego obowiązku do uznania twoich praw. Bez obowiązków prawa nie istnieją.

Z mojej perspektywy ani tobie ani twoim kolesiom w biznesach opanowanych gorączką zysku nie należy się nic.

Twoje "należności" istnieją tylko w twojej głowie i nigdzie poza nią.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>>każdy, kto nie płaci podatku od posiadłości jest pasożytem
>Zgadza się.

Dotyczy też twoich rodziców?

Ile lat pytać?

>>1 Nie mam obowiązku karmić twoich dzieci,
>Ani moje dzieci karmić ciebie czy popychać wózek z tobą.
Nie wymagam tego od nich, znów ci się coś uroiło, znów zachlałeś i widzisz białe myszki i twoje dzieci jak pracują.

>Jeśli nie będziesz miał siły to pozwolą ci w bezradności zdechnąć tak jak lubisz.
Jak nie będę miał siły to mam dzieci.
Twoim kundlętom nie pozwolę się do siebie zbliżać w obawie o zegarek i portfel

>Bez żadnych twoich obowiązków wobec społeczeństwa ja też nie mam żadnego obowiązku do uznania twoich praw. Bez obowiązków prawa nie istnieją.
>>4 Oczywiście nie odpowiesz na pytanie jakie obowiązki będzie miał krystkon który mieszka w najmowanym luksiurnym apartamencie
Oczywiście nie odpowiedziałeś pasożycie

Jakie TY masz obowiązki? Nażreć się?
Oczywiście nie odpowiedziałeś pasożycie

>Z mojej perspektywy ani tobie ani twoim kolesiom w biznesach
Ani twojej żonie, kurwie dla psów, też poradzę zmyślać

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ile lat pytać?

No wysłuchałem twoich racji przecież.

Że należy ci się, żebyś mógł działać ale żeby nikt nie wiedział kim jesteś. Żeby nikt nie potrafił związać twojego działania z twoją tożsamością.

Żebyś mógł posiadać ale żeby nikt nie wiedział kim jesteś i co posiadasz. Ludzie mają się kierować wyłącznie granicą płotu i wyrażonymi na płocie zakazami.

Wolność i godność ludzka ma zostać ograniczona do obszaru publicznej drogi prowadzącej z wynajętego mieszkania do pracy na cudzym.

Ale kto tym szajsem rządzi i w jakim celu to ma nikogo nie ingerować.

Bo wasz tfffuuuu "bog" tak chce.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>>Ile lat pytać?
>No wysłuchałem twoich racji przecież.

>>każdy, kto nie płaci podatku od posiadłości jest pasożytem
>Zgadza się.

Dotyczy też twoich rodziców?

Ile lat pytać?

>Że należy ci się, żebyś mógł działać ale żeby nikt nie wiedział kim jesteś. Żeby nikt nie potrafił związać twojego działania z twoją tożsamością.

A po polsku? Bo nie rozumiem, o co ci chodzi. jakie działanie? Odpór twojego gówna?

>Żebyś mógł posiadać ale żeby nikt nie wiedział kim jesteś i co posiadasz. Ludzie mają się kierować wyłącznie granicą płotu i wyrażonymi na płocie zakazami.

Tak. Moje prawo. Nikt nie musi wiedzieć co posiadam BO NIKOMU TO NIE JEST DO NICZEGO POTRZEBNE i nikt prócz ciebie o to nie pyta. Nikt też oprócz mnie i mojej rodziny na to nie pracował. Wiele razy udowodniłeś, że tobie ta wiedza też jest zbędna. Zbędna ci jest nawet wiedza o własnym zadłużeniu.
Pytanie o wybór pracy i mieszkania, przykład krów. Udowodniłeś, że ta wiedza jest ci zbędna

Nie ma znaczenia ta "wiedza" dla twoich dzieci, i tak na wypadek niedołęstwa, żadne z twoich dzieci nie będzie mi pomagać to urojenie twojego chorego mózgu, twoje dzieci będą leniwymi złodziejami i będę się starał trzymać się z daleka od nich.

Zakazy na płocie oczywiście zmyśliłeś. Sam płot wystarczy, żebyś wiedział, że nie twoje, więc nieproszony nie wchodzisz. Jeśli prywatnej własności nie uważasz (nawet bez płotu) to jesteś socjopatą

>Wolność i godność ludzka ma zostać ograniczona do obszaru publicznej drogi prowadzącej z wynajętego mieszkania do pracy na cudzym.

To nie ma niczego wspólnego z godnością innych ludzi. Tak samo nie ogranicza niczyjej godności praca na cudzym, najmowanie mieszkania, jeżdżenie cudzym metrem, latanie cudzym samolotem, kupowanie chleba w cudzym sklepie i leczenie w cudzej przychodni.

Twoja wolność nie polega na tym, że masz prawo wejść do mojego domu.
Moja wolność polega na tym, że wolno mi pracować, oszczędzać i spożywać owoce swojej pracy bez twojego pozwolenia, łaski, warunków i gównianej moralności oszusta, złodzieja i pochwalcy morderstw


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Tak. Moje prawo. Nikt nie musi wiedzieć co posiadam

Nie, takie prawo nie istnieje poza umysłami złodziei i pasożytów. Istnieje tylko w ich umysłach.

Nikt nie ma prawa do tajnej i nieopodatkowanej własności prywatnej. Ani ty ani ja ani żaden inny człowiek.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>>każdy, kto nie płaci podatku od posiadłości jest pasożytem?
>Zgadza się.

Dotyczy też twoich rodziców?
Nie rozumiesz pytania?

>>Tak. Moje prawo. Nikt nie musi wiedzieć co posiadam
>Nie, takie prawo nie istnieje poza umysłami złodziei i pasożytów.
Powtórzysz to przed sądem, bezhonorny tchórzu?
Rozumiem, za trudne pytanie

Korzystasz z tego, że możesz sobie pipcyć swój rzekomy adres, wiedząc, że nie mogę cię pozwać o zniesławienie bo przed sądem powiesz "ktoś się podszył"

I dobrze wiem, że tacy tchórze jak ty tak się zachowują. W necie hejt a w oczy "dzień dobry panie policjancie". Jesteś kundlem bez honoru

Merytorycznie, oczywiście zabrakło argumentów
Przykład krów pytanie o wybór pracy ...

Prawo które krytykujesz ISTNIEJE i obowiązuje, możesz je krytykować, ale:
1 MUSISZ się do tego prawa dostosować. Spróbuj wejść na moją posesję, to wezwę policję, spróbuj zabrać cokolwiek tajnego i nieopodatkowanego z mojego domu, a do Berlina wrócisz po latach
2 Nie wolno ci nikogo, kto przestrzega prawa nazywać złodziejem NIE JESTEŚ BOGIEM ANI PRAWODAWCĄ
3 złodziejem jest ten, kto kradnie, a nie ten kto się pracą domu dorobił

>Nikt nie ma prawa do tajnej i nieopodatkowanej własności prywatnej.
Bo co?
Przyjdzie hamerzłodziej i zabierze? Spróbuj.
Spróbuj stosować własne zasady w życiu
Powiedz mamusi, sąsiadom, współpracownikom, szefowi, policjantowi że są złodziejami i pasożytami, poza netem już nie powiesz, tchórzliwa gnido.

p*****lisz, że nie uznajesz tajnej własności, ale samochód dzielnicowego omijasz ze słodkim uśmiechem.

Zrób to, co postulujesz.
Śmiało! Żyj według swoich zasad
Nie?

Gdybym miał okazję pojechać do Lądka to wejdę do posiadłości twojej matki, jak będzie się bronić, to pokażę jej twoje wpisy. Oczywiście, wyprzesz się "mamusiu, to nie ja pisałem, ktoś się podszył"

>>Twoja wolność nie polega na tym, że masz prawo wejść do mojego domu.
>Ani na twój teren, ani do twojego jeziora,

Ja do twojego jeziora też nie wchodzę

>ani do twojego lasu,
Ja do twojego lasu nie wchodzę

>ani do twojej fabryki
ja do twojej fabryki nie wchodzę

>, ani do twojego domu pod wynajem.
Nie wchodzę do twojego domu pod wynajem

Nie wchodzę też do łóżka twojej żony, bo się nią brzydzę

>Nie wolno mi nic bez waszej
Dalej nie czytam



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>1 MUSISZ się do tego prawa dostosować.

Co muszę jeszcze w waszej tajnej "demokracji" i powszechnej "wolności"?

Uwierzyć w waszego kapitalistycznego boga, bo mnie waszymi, odpowiednio ukształtowanymi psychicznie, w procesie przymusowej "edukacji", żołnierzami kapitalizmu postraszysz, którzy za parę złoty sprzedadzą własną matkę?

Bo sam to z wami w tajemnicy wybrałem?

Niczego z wami w tajemnicy nie wybrałem.
Wasze tajne, zdemoralizowane wybory tchórzy i manipulantów mnie nie obowiązują.

Wasze tajne i pośrednio określone "prawa" nie dotyczą mnie.

Nie pójdę za wami ścieżką zła w otchłań śmierci.

Nic nas nie łączy lecz wszystko dzieli.

Na mnie waszą toksyczna ideologia nie działa.
Nie jestem jednym z was.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>>każdy, kto nie płaci podatku od posiadłości jest pasożytem?
>Zgadza się.

Dotyczy też twoich rodziców?
Dotyczy też twoich rodziców?
Dotyczy też twoich rodziców?
Dotyczy też twoich rodziców?
Dotyczy też twoich rodziców?
Dotyczy też twoich rodziców?
Dotyczy też twoich rodziców?
Dotyczy też twoich rodziców?
Dotyczy też twoich rodziców?
Dotyczy też twoich rodziców?
Dotyczy też twoich rodziców?
Dotyczy też twoich rodziców?
Dotyczy też twoich rodziców?
Dotyczy też twoich rodziców?
Dotyczy też twoich rodziców?
Dotyczy też twoich rodziców?
Dotyczy też twoich rodziców?
Dotyczy też twoich rodziców?
Dotyczy też twoich rodziców?
Dotyczy też twoich rodziców?
Dotyczy też twoich rodziców?
Dotyczy też twoich rodziców?
Dotyczy też twoich rodziców?
Dotyczy też twoich rodziców?
Dotyczy też twoich rodziców?
Dotyczy też twoich rodziców?
Dotyczy też twoich rodziców?
Dotyczy też twoich rodziców?

>>1 MUSISZ się do tego prawa dostosować.
>Co muszę jeszcze w waszej

bez komentarza, debilu
Do pasożytki złodziejki Krystyny Chujkonopki pisz na priv

To TY nazwałeś tę głupią sukę pasożytką i złodziejką, nie ja.
Serniczek ci za to kurewka upiecze


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dotyczy też twoich rodziców?

Dotyczy wszystkich moralnych ludzi, którym życie miłe i nie dotyczy chorych od chciwości istot, które, żeby nazrec się do obrzygania, prowadzą wszystkich na śmierć, w tym siebie samych.

Wciąż powtarzam, że wybór moralny jest wyborem między życiem i śmiercią.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>>każdy, kto nie płaci podatku od posiadłości jest pasożytem?
>>Dotyczy też twoich rodziców?
>Dotyczy wszystkich moralnych ludzi,
Dotyczy też twoich rodziców?
SĄ PASOŻYTAMI WG CIEBIE ????

I nie używaj słowa "moralność" Przypomnę wśród twoich postulatów jest prawo do bezkarnego zabijania ludzi. to jest moralność ludożercy

>którym życie miłe i nie dotyczy chorych od chciwości istot, które, żeby nazrec się do obrzygania, prowadzą wszystkich na śmierć, w tym siebie samych.
Ładny opis twoich rodziców i ciebie samego leniwy, chciwy darmojadzie

Obrona swojej własności nie jest chciwością.
Podważasz moje święte prawo do spożywania owoców mojej pracy

>Wciąż powtarzam, że wybór moralny jest wyborem między życiem i śmiercią.
Wciąż powtarzasz bełkot

Umrzesz, jeśli nie będziesz wiedział ile krów ma mój teść?
Umrzesz jeśli nie będziesz wiedział jaki dom ma twój pracodawca?
To jakim cudem jeszcze żyjesz?
Czytasz własne słowa?

>>Tak. Moje prawo. Nikt nie musi wiedzieć co posiadam
>Nie, takie prawo nie istnieje poza umysłami złodziei i pasożytów.
Powtórzysz to przed sądem, bezhonorny tchórzu?
Rozumiem, za trudne pytanie

Korzystasz z tego, że możesz sobie pipcyć swój rzekomy adres, wiedząc, że nie mogę cię pozwać o zniesławienie bo przed sądem powiesz "ktoś się podszył"

I dobrze wiem, że tacy tchórze jak ty tak się zachowują. W necie hejt a w oczy "dzień dobry panie policjancie". Jesteś kundlem bez honoru

Merytorycznie, oczywiście zabrakło argumentów
Przykład krów pytanie o wybór pracy ...

Prawo które krytykujesz ISTNIEJE i obowiązuje, możesz je krytykować, ale:
1 MUSISZ się do tego prawa dostosować. Spróbuj wejść na moją posesję, to wezwę policję, spróbuj zabrać cokolwiek tajnego i nieopodatkowanego z mojego domu, a do Berlina wrócisz po latach
2 Nie wolno ci nikogo, kto przestrzega prawa nazywać złodziejem NIE JESTEŚ BOGIEM ANI PRAWODAWCĄ
3 złodziejem jest ten, kto kradnie, a nie ten kto się pracą domu dorobił

>Nikt nie ma prawa do tajnej i nieopodatkowanej własności prywatnej.
Bo co?
Przyjdzie hamerzłodziej i zabierze? Spróbuj.
Spróbuj stosować własne zasady w życiu
Powiedz mamusi, sąsiadom, współpracownikom, szefowi, policjantowi że są złodziejami i pasożytami, poza netem już nie powiesz, tchórzliwa gnido.

p*****lisz, że nie uznajesz tajnej własności, ale samochód dzielnicowego omijasz ze słodkim uśmiechem.

Zrób to, co postulujesz.
Śmiało! Żyj według swoich zasad
Nie?

Gdybym miał okazję pojechać do Lądka to wejdę do posiadłości twojej matki, jak będzie się bronić, to pokażę jej twoje wpisy. Oczywiście, wyprzesz się "mamusiu, to nie ja pisałem, ktoś się podszył"

>>Twoja wolność nie polega na tym, że masz prawo wejść do mojego domu.
>Ani na twój teren, ani do twojego jeziora,

Ja do twojego jeziora też nie wchodzę

>ani do twojego lasu,
Ja do twojego lasu nie wchodzę

>ani do twojej fabryki
ja do twojej fabryki nie wchodzę

>, ani do twojego domu pod wynajem.
Nie wchodzę do twojego domu pod wynajem

Rozumiesz swój bełkot?
Widzisz, że żyjesz w świecie urojeń?

Jak ty pojmujesz wolność ? Jako prawo do wchodzenia na cudze pole, do cudzego domu?
Nie wejdziesz kiedy właściciel spełni TWOJE warunki, czyli zapłaci ci haracz

Jesteś socjopatą


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>I nie używaj słowa "moralność" Przypomnę wśród twoich postulatów jest prawo do bezkarnego zabijania ludzi.

To są jakieś chore wizje związane z tym chyba, że zdrada twoich posiadłości czy zobowiązania na rzecz społeczeństwa, które siebie ogranicza, żeby uznać twoje uprawnienia, kojarzy ci się ze śmiercią.

To jest ewidentnie wizja wynikająca z jakiś negatywnych wzorców, którymi nasiaknales za życia, że to normalne, iż inni tracą swoje życia, żeby ciebie ubogacic.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>Tak. Moje prawo. Nikt nie musi wiedzieć co posiadam
>>Nie, takie prawo nie istnieje poza umysłami złodziei i pasożytów.
>Powtórzysz to przed sądem, bezhonorny tchórzu?

Przed waszym kapitalistycznym sądem ideologicznym?

Przecież mówię otwartym tekstem publicznie, pod własnym nazwiskiem i adresem zamieszkania: Herthastr. 1B, 14193 Berlin.

Sądzisz, że jakiś tam wasz sąd ideologiczny, może mieć wątpliwości, że ja to ja?

Musiałby chyba składać się z samych głupków a przecież wiadomo, że głupki waszych prywatnych, tajnych biznesów nie obronią.

To muszą być większe cwaniaki.

Widziałeś sąd jaki tu był linkowany.
Ci ludzie wiedzą już jaki będzie wyrok jeszcze przed procesem. Proces to tylko formalność i teatr.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>>każdy, kto nie płaci podatku od posiadłości jest pasożytem?
>>Dotyczy też twoich rodziców?
>Dotyczy wszystkich moralnych ludzi,
Dotyczy też twoich rodziców?
SĄ PASOŻYTAMI WG CIEBIE ????

>którym życie miłe i nie dotyczy chorych od chciwości istot, które, żeby nazrec się do obrzygania, prowadzą wszystkich na śmierć, w tym siebie samych.
Ładny opis twoich rodziców i ciebie samego leniwy, chciwy darmojadzie

Obrona swojej własności nie jest chciwością.
Podważasz moje święte prawo do spożywania owoców mojej pracy

>Wciąż powtarzam, że wybór moralny jest wyborem między życiem i śmiercią.
Wciąż powtarzasz bełkot

Umrzesz, jeśli nie będziesz wiedział ile krów ma mój teść?
Umrzesz jeśli nie będziesz wiedział jaki dom ma twój pracodawca?
To jakim cudem jeszcze żyjesz?
Czytasz własne słowa?

>>Tak. Moje prawo. Nikt nie musi wiedzieć co posiadam
>Nie, takie prawo nie istnieje poza umysłami złodziei i pasożytów.
Powtórzysz to przed sądem, bezhonorny tchórzu?
Rozumiem, za trudne pytanie

Korzystasz z tego, że możesz sobie pipcyć swój rzekomy adres, wiedząc, że nie mogę cię pozwać o zniesławienie bo przed sądem powiesz "ktoś się podszył"

I dobrze wiem, że tacy tchórze jak ty tak się zachowują. W necie hejt a w oczy "dzień dobry panie policjancie". Jesteś kundlem bez honoru

Merytorycznie, oczywiście zabrakło argumentów
Przykład krów pytanie o wybór pracy ...

Prawo które krytykujesz ISTNIEJE i obowiązuje, możesz je krytykować, ale:
1 MUSISZ się do tego prawa dostosować. Spróbuj wejść na moją posesję, to wezwę policję, spróbuj zabrać cokolwiek tajnego i nieopodatkowanego z mojego domu, a do Berlina wrócisz po latach
2 Nie wolno ci nikogo, kto przestrzega prawa nazywać złodziejem NIE JESTEŚ BOGIEM ANI PRAWODAWCĄ
3 złodziejem jest ten, kto kradnie, a nie ten kto się pracą domu dorobił

>Nikt nie ma prawa do tajnej i nieopodatkowanej własności prywatnej.
Bo co?
Przyjdzie hamerzłodziej i zabierze? Spróbuj.
Spróbuj stosować własne zasady w życiu
Powiedz mamusi, sąsiadom, współpracownikom, szefowi, policjantowi że są złodziejami i pasożytami, poza netem już nie powiesz, tchórzliwa gnido.

p*****lisz, że nie uznajesz tajnej własności, ale samochód dzielnicowego omijasz ze słodkim uśmiechem.

Zrób to, co postulujesz.
Śmiało! Żyj według swoich zasad
Nie?

Gdybym miał okazję pojechać do Lądka to wejdę do posiadłości twojej matki, jak będzie się bronić, to pokażę jej twoje wpisy. Oczywiście, wyprzesz się "mamusiu, to nie ja pisałem, ktoś się podszył"

>>Twoja wolność nie polega na tym, że masz prawo wejść do mojego domu.
>Ani na twój teren, ani do twojego jeziora,

Ja do twojego jeziora też nie wchodzę

>ani do twojego lasu,
Ja do twojego lasu nie wchodzę

>ani do twojej fabryki
ja do twojej fabryki nie wchodzę

>, ani do twojego domu pod wynajem.
Nie wchodzę do twojego domu pod wynajem

Rozumiesz swój bełkot?
Widzisz, że żyjesz w świecie urojeń?

Jak ty pojmujesz wolność ? Jako prawo do wchodzenia na cudze pole, do cudzego domu?
Nie wejdziesz kiedy właściciel spełni TWOJE warunki, czyli zapłaci ci haracz

Jesteś socjopatą

>>I nie używaj słowa "moralność" Przypomnę wśród twoich postulatów jest prawo do bezkarnego zabijania ludzi.
>To są jakieś chore wizje

To są TWOJE postulaty, żeby pracownik mógł odejść z miejsca pracy w dowolnej chwili

>związane z tym chyba, że zdrada twoich posiadłości czy zobowiązania na rzecz społeczeństwa, które siebie ogranicza,

Nikt prócz złodziei się nie ogranicza. to twój bełkot

>>>>Tak. Moje prawo. Nikt nie musi wiedzieć co posiadam
>>>Nie, takie prawo nie istnieje poza umysłami złodziei i pasożytów.
>>Powtórzysz to przed sądem, bezhonorny tchórzu?
>Przed waszym kapitalistycznym sądem ideologicznym?

Nie. Przed waszym, niemieckim
Nie powtórzysz, bo twoja gównoodpowiedzialność za gównosłowa jest tylko gównodeklaracją gównem cuchnącego psiego gówna

Dalej nie czytam
I przypominam idioto. Nie mam sądów a podlegam im tak samo jak ty

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Umrzesz, jeśli nie będziesz wiedział ile krów ma mój teść?
>Umrzesz jeśli nie będziesz wiedział jaki dom ma twój pracodawca?

Brak świadomości o wkładzie innych i o podziale dobra społecznego uśpi moje mechanizmy obronne przed pasożytnictwem społecznym - TAK - nieświadomość i brak właściwej reakcji doprowadzi mnie w efekcie do śmieci.

>To jakim cudem jeszcze żyjesz?

Nie zdążyliście jeszcze wypić ze mnie całej krwi a już obudziliście u mnie mechanizmy obronne i w mojej psyche rozwija się wstręt do waszej kapitalistycznej ideologii, która pozwala wam na wejście w rolę wampirów.

Wampir też wierzy, że mu się należy, bo tak się wychował i tak chce.

>Czytasz własne słowa?

A co masz problem z tym, że zła nie nazywam dobrem, bo jako dobro jawi się w twojej głowie?
Wiesz co ja na wasze toksyczne, destrukcyjne wierzenia?
Mam je tam gdzie światło nie dochodzi.
Możesz sobie nawet święcie wierzyć, że wasz bóg tego chce a ja mam to w dupie!

>Powtórzysz to przed sądem, bezhonorny tchórzu?

Mam wycofać się z propagacji modelu żywotnego społeczeństwa, którego każdy członek zyska siłę do przetrwania i rozwoju, bo panowie tajemnic, przemocy i ciemności nauczyli się rozwijać własne rody na zniszczeniu cudzego życia?
Bo chcesz, żeby twoje i twoich kolegów biznesy zbudowane kosztem destrukcji pozostały niezagrożone?

Bzdura!

Zła się nie ulęknę.
W dupie mam waszą wizję, w której stoicie po stronie dobra.
To są uczucia i myśli demoniczne.

>I dobrze wiem, że tacy tchórze jak ty tak się zachowują.

Tchórze wybierają w tajemnicy, której potrzebują, żeby wybrać niemoralnie.
Dla siebie i innych wybieram pod własnym nazwiskiem i pod własnym adresem zamieszkania, pod którym każdy może mnie znaleźć, Herthastr. 1B, 14193 Berlin, spod którego piszę to w tej chwili. Nie ma we mnie strachu przed ujawnieniem się, bo wybieram moralnie, dobrze dla siebie i innych. Z powodu moich intencji, moich wyborów, moich celów nie obawiam się żadnych problemów z rozwiniętymi ludźmi. Mogę mieć jedynie problemy z prymitywnymi istotami opętanymi gorączką złota.

>W necie hejt a w oczy

Tak, nienawiść do waszej ideologii i do waszego państwa.
Brzydzi mnie życie rozwijane na zniszczeniu innego.
Obrzydzają mnie istoty niezdolne do życia bez tajemnic i przemocy.

>Prawo które krytykujesz ISTNIEJE i obowiązuje

Gówno prawda.
Prawo tajnej i nieopodatkowanej własności nie istnieje.
To są rojenia głów prymitywnych istot chorych od chciwości, które za 5 złotych sprzedadzą własnych rodziców i dzieci.

>możesz je krytykować, ale:

Przestrzegam przed uznaniem tego tfffuuuu "prawa tajnej i nieopodatkowanej własności" wszystkich moralnych ludzi.
Kto podporządkuje się złu sam złem się staje.
Zostaliście oszukani i oprogramowani do rozwoju zła.

Okłamano Was, że potrzebujecie tajemnic i przemocy do przetrwania, bo w rzeczywistości one niszczą Was, żeby rozwinąć kilka cwaniackich rodów żyjących na waszym karku.

Prawdziwy przywódca, który potrafi dokonać najlepszych dla wszystkich wyborów, nie potrzebuje się ukrywać. Jednoosobowe spółki kapitałowe o nieznanych właścicielach prowadzące działalność gospodarczą w skrzynkach na listy na oceanicznych wyspach są wymysłem szatana.

>1 MUSISZ się do tego prawa dostosować. Spróbuj wejść na moją posesję, to wezwę policję

Na razie nie wiadomo gdzie żyjesz, bardzo zadbałeś o utrzymanie tego w tajemnicy.
Postarajcie się lepiej dobrze egzekwować podatki od biedy, żeby tej waszej "policji" nabojów nie zabrakło.

>2 Nie wolno ci nikogo, kto przestrzega prawa nazywać złodziejem NIE JESTEŚ BOGIEM ANI PRAWODAWCĄ

Wasz tajne i pośrednie wybory z całą pewnością nie są źródłem prawa.
Przestrzegam wszystkich moralnych ludzi przed udziałem w tajnych wyborach i przed uznaniem ich wyników. To czyste zło.

>3 złodziejem jest ten, kto kradnie, a nie ten kto się pracą domu dorobił

Selekcję najemców czynszówek w kamienicy nazywasz pracą?

>>Nikt nie ma prawa do tajnej i nieopodatkowanej własności prywatnej.
>Bo co?

Bo to niemoralne!
Bo to jest zło!
Nikt nie ma prawa czynić zła.
A kto je czyni, powinien zostać odizolowany od społeczeństwa, wystawiony za mur albo wystrzelony w kosmos.

Może zło można czynić w czarnej dziurze, za horyzontem zdarzeń, ale nie wśród innych, którzy potrzebują żyć.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>>każdy, kto nie płaci podatku od posiadłości jest pasożytem?
>>Dotyczy też twoich rodziców?
>Dotyczy wszystkich moralnych ludzi,
Dotyczy też twoich rodziców?
SĄ PASOŻYTAMI WG CIEBIE ????

Czego nie rozumiesz w tym pytaniu?

>>Umrzesz, jeśli nie będziesz wiedział ile krów ma mój teść?
>>Umrzesz jeśli nie będziesz wiedział jaki dom ma twój pracodawca?
>Brak świadomości o wkładzie innych i o podziale dobra społecznego uśpi moje mechanizmy obronne przed pasożytnictwem społecznym - TAK - nieświadomość i brak właściwej reakcji doprowadzi mnie w efekcie do śmieci.

Bredzisz
Umrzesz z przedawkowania psychotropów i alkoholu, brak informacji ile krów ma mój teść nie przyprawi cię nawet o katar.


>>To jakim cudem jeszcze żyjesz?
>Nie zdążyliście jeszcze wypić ze mnie całej krwi

My, czyli kto?
Bo ja twojej krwi nie piję, sam na siebie pracuję
Na czym polega to picie krwi? Na płaceniu ci tłustego Kindergeldu? Na podróżach do Peru? Na dopłatach do czynszu?

Trzeźwiejesz czasem?

>A co masz problem z tym, że zła nie nazywam dobrem, bo jako dobro jawi się w twojej głowie?
>Wiesz co ja na wasze

Dalej nie czytam
Po co się silisz na pisanie czegoś, czego nikt nie czyta?
Pewnie jesteś idiotą

Przypomnę:
>>Tak. Moje prawo. Nikt nie musi wiedzieć co posiadam
>Nie, takie prawo nie istnieje poza umysłami złodziei i pasożytów.
Powtórzysz to przed sądem, bezhonorny tchórzu?
Rozumiem, za trudne pytanie

Korzystasz z tego, że możesz sobie pipcyć swój rzekomy adres, wiedząc, że nie mogę cię pozwać o zniesławienie bo przed sądem powiesz "ktoś się podszył"

CO POWIESZ PRZED SĄDEM??????
Kolejne za trudne pytanie?
I taka rzygowina pisze o odpowiedzialności za słowo, rzucając gównem, ale tylko anonimowo w necie

Dobrze wiem, że tacy tchórze jak ty tak się zachowują. W necie hejt a w oczy "dzień dobry panie policjancie". Jesteś kundlem bez honoru

Merytorycznie, oczywiście zabrakło argumentów
Przykład krów pytanie o wybór pracy ...

Prawo które krytykujesz ISTNIEJE i obowiązuje, możesz je krytykować, ale:
1 MUSISZ się do tego prawa dostosować. Spróbuj wejść na moją posesję, to wezwę policję, spróbuj zabrać cokolwiek tajnego i nieopodatkowanego z mojego domu, a do Berlina wrócisz po latach
2 Nie wolno ci nikogo, kto przestrzega prawa nazywać złodziejem NIE JESTEŚ BOGIEM ANI PRAWODAWCĄ
3 złodziejem jest ten, kto kradnie, a nie ten kto się pracą domu dorobił

>Nikt nie ma prawa do tajnej i nieopodatkowanej własności prywatnej.
Bo co?
Przyjdzie hamerzłodziej i zabierze? Spróbuj.
Spróbuj stosować własne zasady w życiu
Powiedz mamusi, sąsiadom, współpracownikom, szefowi, policjantowi że są złodziejami i pasożytami, poza netem już nie powiesz, tchórzliwa gnido.

p*****lisz, że nie uznajesz tajnej własności, ale samochód dzielnicowego omijasz ze słodkim uśmiechem.

Zrób to, co postulujesz.
Śmiało! Żyj według swoich zasad
Nie?

>>Twoja wolność nie polega na tym, że masz prawo wejść do mojego domu.
>Ani na twój teren, ani do twojego jeziora,

A które jest moje jezioro, nachlany wieprzu, żyjący w świecie urojeń?
Widziałeś kiedyś prywatne jezioro debilu?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Brak świadomości o wkładzie innych i o podziale dobra społecznego uśpi moje mechanizmy obronne przed pasożytnictwem społecznym - TAK - nieświadomość i brak właściwej reakcji doprowadzi mnie w efekcie do śmieci.
>Bredzisz
>Umrzesz z przedawkowania psychotropów i alkoholu, brak informacji ile krów ma mój teść nie przyprawi cię nawet o katar.

Po wielokroć kłamiesz i programujesz w ten sposób biedotę do samodestrukcji, bo wasze demoniczne rody nauczyły się szabrować na tej destrukcji i wysysać cudze życia.

Jesteś kapłanem ciemności.
Reprezentujesz tu wolę samego szatana.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>>każdy, kto nie płaci podatku od posiadłości jest pasożytem?
>>Dotyczy też twoich rodziców?
>Dotyczy wszystkich moralnych ludzi,
Dotyczy też twoich rodziców?
SĄ PASOŻYTAMI WG CIEBIE ????

Czego nie rozumiesz w tym pytaniu?

Czego nie zrozumiałeś kiedy pytałem o to, które jest moje jezioro?

>Jesteś kapłanem ciemności.
>Reprezentujesz tu wolę samego szatana.

Bez komentarza

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
szatana.
>Bez komentarza

Wiem wiem katolicku watykański przekonany, że czynisz świat lepszym podobnie do fundamentalistów brutalnego kapitalizmu opartego na tajemnicach i przemocy wierzących, że są kreacjinistami wolności choć w rzeczywistości niewolnictwa.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>>każdy, kto nie płaci podatku od posiadłości jest pasożytem?
>>Dotyczy też twoich rodziców?
>Dotyczy wszystkich moralnych ludzi,
Dotyczy też twoich rodziców?
SĄ PASOŻYTAMI WG CIEBIE ????

No i koniec rozmowy
I tak nie odpowiadasz na żadne pytania ani żadne argumenta kaznodziejo z klasztoru Braci w Dekel p*****lniętych


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>No i koniec rozmowy

Między nami nie ma rozmowy już dawno.
To są tylko wzajemne oskarżenia i pogarda.
Albowiem nic nas nie łączy lecz wszystko dzieli.

Czy mówimy czy milczymy obojętne.
To jest całkowite, zupełne nieporozumienie.

Jesteśmy odmienni już na poziomie fundamentalnych na psyche emocji.

Jak czarne z białym.

>I tak nie odpowiadasz na żadne pytania

Na pytania czy jestem chory na kile czy na cholerę nie ma żadnej sensownej odpowiedzi.

To nie są pytania tylko toksyczny jad ideologiczny.

W twojej psychice ty wszystko zrobiłeś jak należy a ja wszystko na odwrót.

W twojej psychice twoje powodzenie dowodzi sensu waszego świata, w którym ja zamiast sensu wiedzę agresję, bezwzględność, kłamstwo, wyzysk i destrukcję.

Mamy odmienne genu, odmienne doświadczenia i odmiennie ukształtowane wizje i uczucia.

Co dobrem dla ciebie dla mnie złem i odwrotnie.

Najlepiej byłoby gdybyśmy nie istnieli razem w jednym świecie lecz w dwóch odrębnych, pomiędzy którymi nie sposób się przedostać.

Pech chce jednak, że musimy oddychać tym samym powietrzem, na nasze nieszczęście.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>>każdy, kto nie płaci podatku od posiadłości jest pasożytem?
>>Dotyczy też twoich rodziców?
>Dotyczy wszystkich moralnych ludzi,
Dotyczy też twoich rodziców?
SĄ PASOŻYTAMI WG CIEBIE ????

Proste pytanie
TAK/NIE?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Dotyczy wszystkich moralnych ludzi,
>Dotyczy też twoich rodziców?
>SĄ PASOŻYTAMI WG CIEBIE ????
>Proste pytanie
>TAK/NIE?

Nie sądzę, żeby moi rodzice byli wyznawcami tajnej, nieopodakowanej własności, lichwiarskiego pieniądza, podatków od biedy, i przemocy egzekucyjnej treści wyblakłych kwitów wypełnionych gwiazdkami, sporządzonych przez nieznanych ludzi, którzy przy ich tworzeniu brali pod uwagę przede wszystkim przemoc państwa.

Wątpię, żeby moi rodzice należeli do ludzi opętanych waszą toksyczną ideologią ale też nie potrafią się sprzeciwić waszej brutalności.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>>SĄ PASOŻYTAMI WG CIEBIE ????
>>Proste pytanie
>>TAK/NIE?

>Nie sądzę, żeby moi rodzice byli wyznawcami tajnej, nieopodakowanej własności,

>>każdy, kto nie płaci podatku od posiadłości jest pasożytem?
>>Dotyczy też twoich rodziców?
>Dotyczy wszystkich moralnych ludzi,
Dotyczy też twoich rodziców?
SĄ PASOŻYTAMI WG CIEBIE ????

Proste pytanie
TAK/NIE?

Nie płacą podatków od posiadłości
Są pasożytami wg ciebie?

Rzuciłeś we mnie gównem swoich zmyśleń, a okazało się że trafiłeś w swoich rodziców i teraz nie wiesz jak z tego wybrnąć

>Nie sądzę, żeby moi rodzice byli wyznawcami przemocy egzekucyjnej treści wyblakłych kwitów wypełnionych gwiazdkami, sporządzonych przez nieznanych ludzi,

Akurat o tym mogę powiedzieć, że twoi rodzice SĄ WYZNAWCAMI EGZEKUCYJNEJ PRZEMOCY i to najbardziej brutalnej. Są zwolennikami prawa do przemocy w egzekucji


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Akurat o tym mogę powiedzieć, że twoi rodzice SĄ WYZNAWCAMI EGZEKUCYJNEJ PRZEMOCY i to najbardziej brutalnej. Są zwolennikami prawa do przemocy w egzekucji

Wiele możesz powiedzieć o swojej wizji normalności, która jest sprzeczna z moją wizją.

Nie wierzę w wasze pojęcia prawdy, dobra i sprawiedliwości.

Nie wierzę w waszą hierarchię i wasz porządek społeczny.

Nie wierzę w waszą wolność ani w wasze wartości.

Nie chcę żyć w waszym świecie wykluczającym istnienie mojego.

Nic nas nie łączy lecz wszystko dzieli.

Będę z wami walczył do końca.

Ideowo, bo w walce fizycznej z wami nie widzę sensu.

Zresztą wy tylko wyczekujecie sygnału do agresji. Muszę na was używać, bo jesteście strasznie popaprani w głowach co nie ma zbyt wiele wspólnego z teatrem "kultury" jaki odgrywacie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>>każdy, kto nie płaci podatku od posiadłości jest pasożytem?
>>Dotyczy też twoich rodziców?
>Dotyczy wszystkich moralnych ludzi,
Dotyczy też twoich rodziców?
SĄ PASOŻYTAMI WG CIEBIE ????

Proste pytanie
TAK/NIE?

Ile lat będziesz się wił jak glizda w dupie, żeby nie odpowiedzieć?

Wg ciebie każdy, kto nie płaci podatku od posiadłości jest pasożytem
Wg ciebie twoi rodzice nie płacą podatków od posiadłości
SĄ PASOŻYTAMI WG CIEBIE ????

Wiem, przykre, kiedy rzuciłeś gównem w szarleya, a oberwała mamusia i tatuś, ale to TY tym gównem rzucałeś

>>Akurat o tym mogę powiedzieć, że twoi rodzice SĄ WYZNAWCAMI EGZEKUCYJNEJ PRZEMOCY i to najbardziej brutalnej. Są zwolennikami prawa do przemocy w egzekucji
>Wiele możesz powiedzieć o swojej wizji normalności, która jest sprzeczna z moją wizją.

Nie pisałem o twoich wizjach tylko o faktach
Akurat o tym mogę powiedzieć, że twoi rodzice SĄ WYZNAWCAMI EGZEKUCYJNEJ PRZEMOCY i to najbardziej brutalnej. Są zwolennikami prawa do przemocy w egzekucji
Dowodem jest wychowanie syna, który z używania przemocy do egzekucji miał tłusto obłożony chleb

Twoje wizje są wizjami idioty po ziołach, który publicznie głosi, że nie wolno mu jeździć ulicami Berlina i umrze, jeśli się nie dowie ile krów ma każdy gospodarz w Kongo

Twoje wizje są wizjami idioty, który zarzuca mi, że wysysam jego krew, bo się nachlał i widzi białe myszki

>Nie wierzę w wasze
Dalej nie czytam

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wg ciebie twoi rodzice nie płacą podatków od posiadłości
>SĄ PASOŻYTAMI WG CIEBIE ????

Moi rodzice w takim stopniu, w jakim korzystają z prawa tajnej i nieopodakowanej własności, są pasożytami na innych ludziach.

Nie sądzę jednak, żeby byli źródłem tego demonicznego prawa. Po prostu jak wielu innych ludzi tolerują panowanie zła, co oczywiście czyni ich wspolwinnymi rozwoju i panowania zła.

Każdy człowiek, który korzysta z tajnej i nieopodakowanej własności jest pasożytem społecznym.

Każdy człowiek, który daje prawo do tajnej i nieopodakowanej własności, pozwala innym karać ludzi za zdradę tajemnicy mienia i egzekwować przemocą powiadanie, od którego je został zapłacony żaden podatek na rzecz pozostałych uczestników gospodarki jest człowiekiem demonicznym prowadzącym wszystkich do śmierci.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>>Wg ciebie twoi rodzice nie płacą podatków od posiadłości
>>SĄ PASOŻYTAMI WG CIEBIE ????
>Moi rodzice w takim stopniu, w jakim korzystają z prawa tajnej i nieopodakowanej własności, są pasożytami na innych ludziach.

Nareszcie!
Trzeba było pytać ponad 20 razy, a i tak próbujesz się wić jak glizda w d.pie .

Napisałeś, że wg twojej definicji, twoi rodzice są pasożytami,

Nie muszę się z tobą zgadzać, ale żal mi twoich rodziców, których nazywasz pasożytami. Dla mnie nie są, bo zapewne swoich posiadłości dorobili się pracą, ale dla ciebie pasożytem jest ten, kto dziesięciolecia pracował, a czyściciel kamienic, nic nie robi, ale ogłosił że je ma o płaci podatek już pasożytem nie jest

Jesteś moralną rzygowiną

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Thoter (6650 punktów)

>Każdy człowiek, który korzysta z tajnej i nieopodakowanej własności jest pasożytem społecznym.
>

Wczoraj koło mnie uruchomiono 4 paczkomat, zielony z czarnymi ciapkami.
W odległości do 1000 m mam 8 paczkomatów i 20 pustych sklepów z kartkami za szybą z napisem:
sprzedam, wynajmę, możliwość podziału. Właściciele pustych sklepów muszą płacić do gminy podatek 30 zł za metr kwadratowy na rok i ponad sto złotych miesięcznie za zerowy pobór prądu.
Każdy kto korzysta z paczkomatów daje zarobić obcym i niszczy lokalne rzemiosło i handel.
Tuczy się osoba, której nikt nie zna i nie wie gdzie przebywa. Lokalny zasób ludzki wegetuje na pokomunistycznych emeryturach, utrzymując za nie jeszcze swoje starzejące się dzieci.
Kiedyś zawieje silniejszy wiatr i ta spróchniała struktura się zawali. Demokratyczni "politycy", co się dorobili na urzędach, uciekną tan, gdzie im się wydaje, że ich znowu lud wybierze i znowu będą przy korycie pasożytem.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Właściciele pustych sklepów muszą płacić do gminy podatek 30 zł za metr kwadratowy na rok i ponad sto złotych miesięcznie za zerowy pobór prądu.

Ci, którzy ich wygryźli mają swoje siedziby w specjalnych strefach ekonomicznych i nie płacą żadnych podatków tylko uzyskują dotacje państwowe.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Ci, którzy ich wygryźli mają swoje siedziby w specjalnych strefach ekonomicznych i nie płacą żadnych podatków tylko uzyskują dotacje państwowe.
>

Światem rządzą układy korporacji a my możemy tylko liczyć na ich łaskę.
Jak ktoś chce z nimi zacząć walkę, to go przykładnie spalą na stosie.
My możemy tylko zawrzeć pakt z diabłem, podpisując cyrograf przez niego napisany.
Świat to jest walka silniejszego ze słabszymi. Komuniści próbowali zjednoczyć słabszych i nimi pokierować. Kierowali tym Żydzi i zostali za to wymordowani.
Architektem Komunistycznej Partii Chin był ŻYD Grigori Naumovich Voitinsky , urodzony jako Zarchin.

en.wikipedia.org/wiki/Grigori_Voitinsky

Grigori Naumovich Voitinsky , urodzony jako Zarkhin ( ros . Григорий Наумович Войтинский ; 17 kwietnia 1893 - 11 czerwca 1953) był radzieckim działaczem Międzynarodówki Komunistycznej (Kominternu). Został wysłany do Chin w 1920 roku jako starszy doradca, aby skontaktować się z czołowymi chińskimi komunistami, takimi jak Chen Duxiu , tuż przed utworzeniem Komunistycznej Partii Chin (KPCh). Voitinsky jest uważany za "głównego architekta" w założeniu KPCh.
Urodził się 17 kwietnia 1893 roku w Newelu w rosyjskiej rodzinie żydowskiej
szarley (54911 punktów)
>>Właściciele pustych sklepów muszą płacić do gminy podatek 30 zł za metr kwadratowy na rok i ponad sto złotych miesięcznie za zerowy pobór prądu.
>Ci, którzy ich wygryźli mają swoje siedziby w specjalnych strefach ekonomicznych i nie płacą żadnych podatków tylko uzyskują dotacje państwowe.

Skąd wiesz Hamerliku, skoro wg Konopki wszystko jest tajne?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Skąd wiesz Hamerliku, skoro wg Konopki wszystko jest tajne?

Wydedukowalem po sensie istnienia specjalnych stref ekonomicznych.

Nikt z Ameryki nie przyjedzie do Polski, żeby zaorać rynek, jeśli nie dostanie hajsu ściągniętego pod przymusem od polskiej, najemnej biedoty bez żadnych posiadłości.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>>Skąd wiesz Hamerliku, skoro wg Konopki wszystko jest tajne?
>Wydedukowalem po sensie istnienia specjalnych stref ekonomicznych.
>Nikt z Ameryki nie przyjedzie do Polski, żeby zaorać rynek, jeśli nie dostanie hajsu ściągniętego pod przymusem od polskiej, najemnej biedoty bez żadnych posiadłości.

Pipcys jak zwykle

Kto żyje w biedzie?
Polski emeryt mający skromny dom - owoc dziesięcioleci pracy i wyrzeczeń, czy berliński japiszon w najmowanym luksiurnym apartamencie z pilnowanym przez gminę czynszem, który na wakacje lata do Peru?

I ten emeryt klepiący biedę ma płacić podatek od pracy, bo manipulant twierdzi że biedota nie powinna powinna płacić podatków od pracy.

Wiadomo rodzice Hamerlika to nie tylko pasożyty, ale też obrzydliwie bogaci ludzie w dodatku żyją z posiadania więc powinni płacić

Nie pytam czy to się zgadza z twoją wizją , wiem że tak i wiem, że musiałbym pytać dziesiątki razy tak jak dziesiątki razy pytałem czy są pasożytami

Tysiące razy pytałem po co wiedza o krowach teścia, skoro zbędna jest ci wiedza o własnym zadłużeniu. Tysiące razy pytałem o wybór mieszkania i pracy przez ciebie

Tysiące razy udowadniałeś że nie ma znaczenia jawność, po czym p*****lisz, że brak jawności cię zabił. A potem znów piszesz, że jawność nie ma znaczenia

Hamerpojeb głosi, że jawność nie ma znaczenia Knopkepojeb umiera bez jawności

Setki razy udowadniałeś, że nie istnieje tajna własność, po czym p*****lisz, że brak jawności cię zabił.
Hamerpojeb głosi, że jawność nie ma znaczenia Knopkepojeb umiera bez jawności

Hamerpojeb rzuca gównem nawet w swoich rodziców
Knopkepojeb uśmiecha się do mamusi, żeby nałożyła serniczek

Leczysz się?



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Kto żyje w biedzie?

Człowiek bez posiadłości, pracujący, odpoczywający, wychowujący dzieci, leczący się z chorób, ŻYJĄCY NA CUDZYM!

W waszej kapitalistycznej propagandzie to człowiek wolny, któremu nic nie wolno.

>I ten emeryt klepiący biedę ma płacić podatek od pracy, bo manipulant twierdzi

Manipulant fałszywie określa podatek od własności podatkiem od pracy, na bazie rzekomego związku posiadłości z pracą.

Twojej manipulacji przeczą jednoosobowe spółki z ograniczoną odpowiedzialnością ze skrzynek na listy będące w posiadaniu mienia. One żeby mieć, czy raczej ludzie, którzy pod nimi się kryją, żadnego rowu nie wykopali na cudzym, żeby własne mieć.

>Tysiące razy pytałem po co wiedza o krowach teścia,

Po co pracownikowi potrzebna jest wiedza o finansach przedsiębiorstwa, w którym jest zatrudniony, skoro musi wystarczyć mu układ, w którym "wykonujesz moje rozkazy za 200 nadrukowane na papierze albo s********j".

>skoro zbędna jest ci wiedza o własnym zadłużeniu.

Nie wierzę w to zadłużenie.
Ono nie istnieje.
Nie potrzebuję wiedzy o czymś, co nie istnieje.

>Hamerpojeb

Zianie jadem, widać naturalna forma powraca.
Uważasz, że gdy wyszczerzysz zaciśnięte zęby, to wszyscy ci ustąpią.

Nie, ja nie ustąpię ci.

Przyjmij troszeczkę tę niewyparzoną mordeczke.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>>Kto żyje w biedzie?
>Człowiek bez posiadłości, pracujący, odpoczywający, wychowujący dzieci, leczący się z chorób, ŻYJĄCY NA CUDZYM!

Porównajmy: średnia płaca w Niemczech + Kindergeld na trójkę dzieci to ok 5000 Euro. Średnia płaca w Berlinie jest zapewne wyższa a ty zarabiasz więcej niż średnia w Berlinie. To oczywiście domysły, bo jako wielki miłośnik tajemnic nie napiszesz ile masz dochodu.

Mimo wszystko jest to ok. 25 000 złotych miesięcznie
Przypuszczam, że twoja matka - pasożyt ma tyle emerytury przez 6 do 8 miesięcy

Ciebie stać na podróże do Peru, ona pewnie czasem pojedzie do Wrocławia

Ty żyjesz w biedzie, ona w bogactwie bo ma mieszkanie??
Jebnij się w ten głupi łeb kilofem

To, że nie masz domu nie wynika z twojej biedy, ale z TWOJEJ DECYZJI

Do tego cały czas pipcys, że nie chcesz podatków od pracy.
Gdybym miał zapłacić podatek od swojego domu, to z czego miałbym na to pieniądze jeśli nie z pracy? Tak samo twoi rodzice - pasożyty. Nie mają innych dochodów niż z pracy

Wiem, wiem, za trudne pytanie

>W waszej kapitalistycznej propagandzie

Do mamusi - pasożyta pisz na priv, dalej nie czytam
Kiedy wreszcie zrozumiesz ten prosty komunikat?
Może najpierw wytrzeźwiej, potem pisz?
Zapomniałem, ty nigdy nie trzeźwiejesz


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Porównajmy: średnia płaca w Niemczech + Kindergeld na trójkę dzieci to ok 5000 Euro.

Nie interesują mnie wasze jednostki pieniężne ani kalkulacje, co tam sobie wydrukujecie na papierze ani jaką cyfrę pod jaka nazwą zapiszecie w stanach półprzewodników.

Interesują mnie wasze brutalne i prymitywne prawa - prawo tajnej i nieopodatkowanej własności i prawo do tajemnic a konkretnie kogo wam wolno ukarać, jeśli nie wypełni waszej chciwości.

Widzę w tych prawach prymitywną i brutalną zwierzęcość.

To są te same prymitywne stosunki społeczne jakie objawiają się u innych gatunków zwierząt.

Chcesz żyć ja w sforze wilków twoja sprawa ale beze mnie.

Ja waszych zwierzęcych prawa nigdy nie uznam bez względu na twoje zaklinanie tysiącami euro. Nie rozumuje kategoriami waszego nadrukowanego cyframi papieru.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>>Porównajmy: średnia płaca w Niemczech + Kindergeld na trójkę dzieci to ok 5000 Euro.
>Nie interesują mnie wasze
Dalej nie czytam
Prosty komunikat

Niemniej porównywanie twojej 'biedy' z miesięcznym dochodem porównywalnym z rocznym dochodem polskiego emeryta z "bogactwem" tego emeryta, który pracą całego życia zarobił na mieszkanie wzbudza odruch wymiotny

Wg ciebie emeryt, który ma mieszkanie i 1/10 twojego dochodu ma płacić podatki na twoje podróże do Kenii?

Wg ciebie robotnik, który ma dom, ma płacić gigantyczne podatki od PRACY bo hamerrzygowinie nie chce się pracować i chce latać na egzotyczne plaże za cudze pieniądze

Oczywiście wyprzesz się twoich słów, ale proponujesz podatek w kwocie 10% wartości nieruchomości. Jeśli jakiś cwaniak wyceni dom robotnika na 1 000 000 złotych bo zechce go przejąć to robotnik z PIENIĘDZY Z PRACY musi zapłacić 100 000 złotych podatku

Nie odpowiadaj psu chuju, lachociągu cwaniaków, którzy chcą "wykupić" domy zwykłych ludzi, żeby mieć monopol na najmowanie domów i mieszkań

Ssij dalej fiuta właścicieli wonowii i udawaj, że nie wiesz ile masz udziałów w tej spółce z bezludnej wyspy, której służysz całą swoją propagandą

Na szczęście jesteś idiotą takiego kalibru, że nie rozumiesz własnych słów i nikogo nie poradzisz przekonać


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Niemniej porównywanie twojej 'biedy' z miesięcznym dochodem porównywalnym z rocznym dochodem polskiego emeryta z "bogactwem" tego emeryta, który pracą całego życia zarobił na mieszkanie wzbudza odruch wymiotny

W dupie masz emerytów i ich małe domki.

Jesteś lobbystą interesów nieznanych właścicieli jednoosobowych spółek kapitałowych z ograniczoną odpowiedzialnością prowadzących działalność gospodarczą w skrzynkach na listy na oceanicznych wyspach.

Nie po to sprowadzili cię do Genewy, żebyś się przejmował interesami właścicieli altanek.

Udajesz tylko przyjaciela drobnych właścicieli, bo w rzeczywistości jesteś ich wrogiem.

Chcesz pomóc kilku demonicznym rodom okraść ludzkość ze wszystkiego włącznie z życiem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>>Niemniej porównywanie twojej 'biedy' z miesięcznym dochodem porównywalnym z rocznym dochodem polskiego emeryta z "bogactwem" tego emeryta, który pracą całego życia zarobił na mieszkanie wzbudza odruch wymiotny
>W dupie masz emerytów i ich małe domki.
Bo sam jestem emerytem z małym domkiem?

>Jesteś lobbystą interesów nieznanych właścicieli jednoosobowych spółek kapitałowych
Bredzisz, jak zwykle

>Nie po to sprowadzili cię do Genewy, żebyś się przejmował interesami właścicieli altanek.
Do Genewy sprowadzili mnie po to, żebym pomógł w analizie przyczyn wybuchu w kopalni i pomógł zapobiec takim wybuchom w przyszłości

>Udajesz tylko przyjaciela drobnych właścicieli, bo w rzeczywistości jesteś ich wrogiem.
>Chcesz pomóc kilku demonicznym rodom okraść ludzkość ze wszystkiego włącznie z życiem.

Bredzisz, jak zwykle.

Pytanie w mocy
Z czego, jeśli nie z dochodów z pracy ma zapłacić górnik podatek od swojego domu?

Argument w mocy:
Emeryt mający dom i dochód na poziomie 1/10 twojego dochodu ma płacić podatek na twoje podróże.
Przykład Płocka w mocy

Pytanie o krowy w mocy
Pytanie o wybór pracy i mieszkania w mocy

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Pytanie w mocy
>Z czego, jeśli nie z dochodów z pracy ma zapłacić górnik podatek od swojego domu?

Podatek od posiadłości może finansować z dowolnych źródeł, w tym również z wynagrodzenia za pracę najemną na cudzym.

Ważne jest to od czego płaci podatek i na co.

Płaci od prawa do władzy w granicy posiadłości i na rzecz wszystkich podwładnych w tej granicy uczestników wspólnej gospodarki.

Prawo zostaje związane ze zobowiązaniem.
Władza z odpowiedzialnością za podwładnych.

To jest zasada uniwersalna dotycząca sieci centrów produkcyjnych, handlowych, logistycznych jak również domów, altanek, motorów i rowerów.

Wszystkiego co można uznać za narzędzie przetrwania i rozwoju.

>Argument w mocy:
>Emeryt mający dom i dochód na poziomie 1/10 twojego dochodu ma płacić podatek na twoje podróże.

Podatek jest od prawa własności, którego przedmiotem może być kamienica w centrum metropolii o tak wysokim czynszu, że rotacja, jest bardzo wysoka, bo nikt nie daje rady z takim czynszem ale może być także pustostan, którego właściciel ma w dupie wynajęcie domu, bo tak lubi.

Dla tego podatku od "narzędzi przetrwania" "środków produkcji" nie ma znaczenia żaden dochód, żadna konsumpcja czy źródła ich finansowania.

W dupie mam waszą sprawiedliwość, kreującą świat pełny konfliktów i strachu egzystencjalnego.

W dupie mam waszą kulturę wzajemnych oskarżeń, poniżeń, ciągłej realizacji niszczącej współpracę.

Mój świat i wasz świat nie mają ze sobą nic wspólnego.

Nic nas nie łączy lecz wszystko dzieli.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>>Pytanie w mocy
>>Z czego, jeśli nie z dochodów z pracy ma zapłacić górnik podatek od swojego domu?
>Podatek od posiadłości może finansować z dowolnych źródeł, w tym również z wynagrodzenia za pracę najemną na cudzym.

W przekładzie na polski: praca jest opodatkowana, jeśli owoce swojej pracy ktoś zainwestował w dom. Jak przepuścił na podróże do Peru, to nie jest.
Przykład dwóch robotników z jednej taśmy.

Moja praca jest opodatkowana, Konopka podatków nie płaci. Proste

>Ważne jest to od czego płaci podatek
Od pracy,
>i na co
na podróże Hamerlika

>Płaci od prawa do władzy w granicy posiadłości
Skończ pipcyć o tej "władzy"
nie mam żadnej władzy. mam prawo do ochrony swojej własności przed złodziejami.

>i na rzecz wszystkich podwładnych w tej granicy uczestników wspólnej gospodarki.
Jakich podwładnych ma twoja mamusia - pasożyt?

>Prawo zostaje związane ze zobowiązaniem.
Oprócz Hamerlika wszyscy mają mieć zobowiązania. Hamerlik ma jedynie prawa i kasę z podatków

>Władza z odpowiedzialnością za podwładnych.
I krasnoludki zmyślone przez idiotę
Jakich podwładnych ma twoja mamusia - pasożyt?

>>Argument w mocy:
>>Emeryt mający dom i dochód na poziomie 1/10 twojego dochodu ma płacić podatek na twoje podróże.
>Podatek jest od prawa własności
TAK. WIEM!!!!!!
Emeryt mający dom i dochód na poziomie 1/10 twojego dochodu ma płacić podatek na twoje podróże.
To jest argument, twoje brednie, że mamusia może w łazience urządzić publiczny szalet wciskaj mamusi - pasożytowi

>W dupie mam waszą
dalej nie czytam, do mamusi - pasożyta pisz na priv
Przypominam, TY ją nazwałeś pasożytem, nie ja

Pytanie w mocy
Z czego, jeśli nie z dochodów z pracy ma zapłacić górnik podatek od swojego domu?

Przykład Płocka w mocy

Pytanie o krowy w mocy
Pytanie o wybór pracy i mieszkania w mocy

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>W przekładzie na polski: praca jest opodatkowana, jeśli owoce swojej pracy ktoś zainwestował w dom. Jak przepuścił na podróże do Peru, to nie jest.

Nie nazywaj języka propagandy waszego prymitywnego i brutalnego kapitalizmu językiem polskim.

W języku waszej propagandy wyssanie z innego człowieka soków życiowych jest sprawiedliwością dziejową, zakorzenioną w woli waszego kapitalistycznego boga.

Podatek od własności nie jest podatkiem od pracy.

Możesz posiadać i nie pracować w ogóle ale podatek zapłacisz.

Możesz pracować na 3 etaty na cudzym i żyć na cudzym bez posiadłości niczego ale podatku nie zapłacisz żadnego. Wprost przeciwnie uzyskasz jeszcze dochód podatkowy, do wynagrodzenia za 3 etaty.

Oczywiście wyjaśniam to innym, bo obaj wiemy jak działa twoja logika. Sens w obliczu złota masz za nic.

>Skończ pipcyć o tej "władzy"

To wejdę do twojego domu a ty nie możesz mi tego zabronić, bowiem nie masz żadnej władzy.

>nie mam żadnej władzy.

>Emeryt mający dom i dochód na poziomie 1/10 twojego dochodu ma płacić podatek na twoje podróże.

Płacą tylko właściciele demokratyczny podatek na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników gospodarki.

O emeryturach nie było mowy.

>To jest argument, twoje brednie, że mamusia może w łazience urządzić publiczny szalet wciskaj mamusi - pasożytowi

Możesz niczego nie urządzać i zachować wszystko tylko dla siebie, jak publicznie wyjawia i zapłacisz demokratyczny podatek.

Jeśli zataisz i nie zapłacisz żadnego podatku od posiadłości to nie będziesz miał żadnych praw.

"Policjanci", którzy będą bronić twojej tajnej i nieopodatkowanej posiadłości nie będą żadnymi policjantami, tylko bandytami.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54911 punktów)
>W dupie masz emerytów i ich małe domki.
Bo sam jestem emerytem z małym domkiem?

>>W przekładzie na polski: praca jest opodatkowana, jeśli owoce swojej pracy ktoś zainwestował w dom. Jak przepuścił na podróże do Peru, to nie jest.
>Nie nazywaj języka propagandy waszego prymitywnego

Dalej nie czytam
Chcesz pisać do mnie - pisz do mnie a nie do mamusi - pasożyta

Twój postulat: Robotnik, czy emeryt, który ma dom, ma płacić GIGANTYCZNY podatek (10% wartości domu wg ciebie) Z PRACY a ty masz być zwolniony od podatku, choć zarabiasz kilkakrotnie więcej. ot, hamesprawiedliwość. Biedny ma płacić bogatemu, bo bogaty przehulał na podróże

Opodatkowana praca na rzecz cwaniactwa i lenistwa

Oprócz Hamerlika wszyscy mają mieć zobowiązania. Hamerlik ma jedynie prawa i kasę z podatków
Jakie sobie wyznaczasz zobowiązania?

Pytanie o krowy w mocy
Pytanie o wybór pracy i mieszkania w mocy
Pytanie jakich podwładnych ma twoja mamusia w granicach swojej posiadłości, za których powinna odpowiadać a nie odpowiada - w mocy

CHCESZ ROZMAWIAĆ? SKOŃCZ Z POGARDĄ! Odnoś się do pyta, które sprowokowałeś i do argumentów, pogardliwe przemilczanie zostaw pasożytom z Lądka


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
07-04-2025 19:58 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Płacą tylko właściciele demokratyczny podatek na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników gospodarki.
>


Trump pokazał wszystkim, że ich los zależy od jego łaski.
Na zdjeciu powyżej mamy rozkład "bogactwa" w Ameryce.
Zobaczymy co zaciągnie odkurzacz, który włączył Trump.
Komu porwie czapkę z głowy a komu wyczyści kieszenie ??
Hamerlik nic nie poradzisz na to, na kogo Trump skieruje rurę.
Twój papier fiducjarny już stracił połowę wartości a teraz druga połowa straci połowę wartości.
Nie bronisz się przed tym ??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie bronisz się przed tym ??

Odrzucam wierzenia innych ludzi nawet jeśli te są szczere i głębokie.

Trzymam dystans do wizji istot, które prowadzą na manowce.

Jest pełno ludzi o "najlepszych intencjach", stojących po stronie "prawdy i dobra", którzy zagrażają ludzkiej egzystencji.

Bronię się w ten sposób, że nie słucham innych ludzi i niczego wspólnie z nimi nie wybieram. Nie uznaję także ich wyborów a już szczególnie tych tajnych i pośrednich.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Odrzucam wierzenia innych ludzi nawet jeśli te są szczere i głębokie.

www.youtube.com/watch?v=HsFaF1_niLA

Marsz Przebierańców

Rafał Ziemkiewicz tłumaczy: kto i po co tworzy głębokie i szczere wierzenia w patriotyzm i w Boga.
Jest tu taki na forum, którego mógłbyś okraść w biały dzień i jeszcze pomagałby załadować łupy na ciężarówkę, jakbyś na niej napisał AMERYKA.
Nic nie zrobisz, jak komuś wstawili głęboko wiarę i poklepują go i chwalą, to cóż ludziom więcej do szczęścia potrzeba. Dla nich prawda jest jak choroba. Jakbyś im ściągnął maski, to by się swojego odbicia w lustrze przestraszyli.
Thoter (6650 punktów)

>Nie wierzę w wasze pojęcia prawdy, dobra i sprawiedliwości.
>Nie wierzę w waszą hierarchię i wasz porządek społeczny.
>Nie wierzę w waszą wolność ani w wasze wartości.
>Nie chcę żyć w waszym świecie wykluczającym istnienie mojego.
>Nic nas nie łączy lecz wszystko dzieli.
>Będę z wami walczył do końca.

www.youtube.com/watch?v=Xvn7sZU9K1w

TRUMP ZGŁADZI UNIĘ? PROF. WITOLD MODZELEWSKI, MAREK BUDZISZ | WIECZORNY EXPRESS

Ze mną też będziesz walczył ??
Ja i okrągły jako jedyni przestrzegaliśmy przed Ameryką.
To co myśmy pisali lata wstecz, dzisiaj się objawiło profesorom.
Samodzielne badanie historii dużo daje. Anglosasi działają wg jednego schematu.
Hamerlik, teraz nastąpi zamieszanie i trzeba będzie w mętnej wodzie coś złowić.
Powinniśmy dyskutować o tym co w nieprzewidywalnej przyszłości nastąpi.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Twoja wolność nie polega na tym, że masz prawo wejść do mojego domu.

Ani na twój teren, ani do twojego jeziora, ani do twojego lasu, ani do twojej fabryki, ani do twojego domu pod wynajem.

Nie wolno mi nic bez waszej zgody i bez spełnienia waszych żądam.

Wolno mi nic i na tym polega ta wasza szumna wolność, którą otumaniliscie frajerów pojąc ich od maleńkiego w przymusowych szkołach ideą, że sami to dla siebie wybrali.

Pech chce, że jestem odporny na waszą toksyczną ideologię kapitalizmu opartego na tajnej i nieopodatkowanej własności i nie przynależę do waszej prymitywnej, brutalnej i odzwierzęcej "kultury".

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Nie, obrzydza mnie prawo, które dzieli ludzi na nad i podludzi. To są idee wyprost wyjęte ze >zwierzęcych instynktów stadnych dzielących osobniki na alfa i gamma.
>

www.youtube.com/watch?v=Ji1tYDvjTEM

TAKI SĘDZIA UTWIERDZA WIARĘ W SPRAWIEDLIWOŚĆ

Ta wredna sędzina stojąca na straży demokratycznej sprawiedliwości niczym się nie różni od Henryka Podlaskiego, który wdrażał koszerne socjalistyczne prawo.

pl.wikipedia.org/wiki/Henryk_Podlaski

Urodził się jako Hersz Podlaski, syn Mojżesza i Szpryncy Austern.
Od 1944 oficer śledczy i podprokurator Prokuratury 4 Pomorskiej Dywizji Piechoty. W okresie 1944-1945 wiceprokurator i zastępca prokuratora Wojskowej Prokuratury Okręgowej WPO nr I w Warszawie.(...) Odpowiedzialny nie tylko za wydziały specjalne prokuratur, ale również odgrywające podobną rolę sekcje tajne, powołane przy sądach powszechnych. Oskarżający niekiedy także w sądach tajnych Henryk Podlaski jawnie dyktował sędziom swoją wolę przy wydawaniu wyroków, stawiał żądania wobec 'nieposłusznych', usuwał ich ze stanowisk, urządzał jawne zebrania prokuratorów i sędziów z udziałem ministra sprawiedliwości, na których szkalował często 'winnego' łagodnego wyroku. Domagał się usunięcia go z sędziowskiego grona. To on w porozumieniu z Leonem Chajnem rządził sądownictwem, zwłaszcza niższych szczebli. Obsadzali wspólnie zaufanych ludzi na kluczowych stanowiskach. Obniżali godność sądownictwa, wprowadzili w Sądzie Najwyższym specjalny wydział polityczny, gdzie przechowywano akta spraw politycznych.


Niektórym się wydaje, że u nas czasy się zmieniły na lepsze.
alsor (3283 punktów)
Kilka faktów:

pl.wikiped(*)C3łw_na_wojskowość

zatem USA wydaje z 3.5%, Chiny poniżej 2%, czyli aż 2 razy mniej... itd.

inne - normalne kraje wydają podobnie do Chin: poniżej 2%;

A teraz zagadka: ile USA zarabia na zbrojeniach?

Przecież oni sprzedają broń, szkolenia, itd. z czego wpływy zapewne przekraczają te ich wydatki!

No i co z tego wynika?
To że Polska sponsoruje gospodarkę USA.

A że np. Niemcy, Francja, Italia... nie specjalnie chcą sponsorować (bandytyzm) USA no to Trump dlatego tak strasznie kwiczy - nie?

A Rosja podobnie jak USA - więcej zarabiają na zbrojeniach więc im to pięknie gra,
bo Trump się przecież już dogadał z Putinem, że tak jest ok - nie?

=============
A finalizując te mrzonki wojenne,
wraz z 'super zasadą': "Chcesz pokoju, szykuj się do wojny",
no to ja tak na to odpowiem:

są lepsze zasady, np. złota zasada:
pl.wikiped(*)Złota_reguła_etyczna

ta sztuka nie polega na bieganiu od ściany do ścian,
zależnie co komuś odbije w durnej główce,
lecz na racjonalnym, znaczy bez skrajnej przesady w, podejściu do sprawy.

Przepis na światowy pokój jest prosty, a wtedy ta zasada (militarystów) pada - w jednym mgnieniu.

Nie żyjemy już w czasach rycerzy, fajnych wojen i bitew... lecz w znacznie lepiej zorganizowanym systemie, więc możliwości - alternatywne są pod ręką.

Doktryna o zbrojeniu jest od dawna nie ak tu al na!

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie żyjemy już w czasach rycerzy, fajnych wojen i bitew... lecz w znacznie lepiej zorganizowanym systemie, więc możliwości - alternatywne są pod ręką.

Ludzkie wojny były i wciąż są tą samą rywalizacją osobników o zasoby w tym władzę jaką obserwujemy u innych gatunków zwierząt.

One są powodowane naturalnym i zwierzęcym instynktem walki.

Co bardziej rozwinięte istoty przesunęły tę rywalizację na poziom wyższy od rozrywania sobie tętnic szyjnych zębami ale wiele osobników homo sapiens pozostało wciąż na tym poziomie..

Amerykanie to bardzo agresywny naród, podobnie zresztą jak Rosjanie. Częściowo to zapewne geny a częściowo kulturowe tkwienie na wojnie od wieków.

Skoro tatuś rozrywał tętnice innych osobników, żeby zapewnić sobie teren, to dzieciątko wychowujące się obok i obserwujące ten proces skopiowało jego memy w neuronach lustrzanych i też będzie rozrywało tętnice.

Ludzie powtarzają wzorce nieświadomi oprogramowania własnego mózgu, tak samo jaki inne gatunki zwierząt.

To, że zwierzę homo sapiens stworzyło sobie wizję, że jako jedyna materia we wszechświecie została tchnieta świadomością przez niezrozumiałe siły nie zmienia programu jaki musi być wykonany przez emocjonalne popędy.

Psychika ludzi różni się od siebie.

Niektórzy pragną wojny inni nie pragną jej.
Mózgi lubią jednak zarażać się od siebie memami.

Jeśli zapanuje moda na rąbanie innych osobników homo sapiens siekierą to będzie powszechna rąbanka i będą rąbać ci nawet, którzy teraz zbierają kwiatki i przebierają się w sukienki.

youtu.be/5VCiU1osa3w
alsor (3283 punktów)
Jakieś blade te argumenty, przynajmniej dla mnie, więc zapewne dla wszystkich filozofów (nie wnikając w czym jest filozof, bo o tym przecież każdy filozof dobrze wie ).

Po prostu zbyt dużą wagę przywiązujesz do tej 'zwierzęcości'.

Niby co z tego że człowiek musi jeść, oddychać, itd. - jak każde zwierzę?
Maszyny też mają swoje wymagania: energia jest tu konieczna, itd.

Uwarunkowania fizyczne nie mają tu istotnego znaczenia.

Człowiek może działać nadal swobodnie, pomimo oczywistych ograniczeń
(zapewne koniecznych nawet, bo bez tego człowiek byłby bardzo prymitywną maszyną,
ewentualnie jakiś gównianym bogiem)
potrafił się przeciwstawiać faszystom, komunistom,
czy innym sekciarskim/religijnym bredniom,
więc widać że ta zwierzęcość, ciągota do dominacji, ekspansji, czy agresja nie stanowi problemu.

Sprawa dotyczy przyczyn i roli zbrojeń i wojen we współczesnym świecie
a nie indywidualnych zboczeń i słabostek człowieka, typu Donalda, tego czy innego,
ani żadnego innego cesarza, cara, czy innego przypadkowego przygłupa... który Amerykę odkrywa lub chce tworzyć po raz setny.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Po prostu zbyt dużą wagę przywiązujesz do tej 'zwierzęcości'.

Nie sądzę.
Wszystkie zachowania homo sapiens są instynktowne. Ludzkim umysłem sterują imperatywy emocjonalne podobnie jak u innych gatunków zwierząt. Co zresztą w deterministycznym świecie nie dziwi.

Czego ludzie chcą to w rzeczywistości muszą i wykonują swój program.

Wojny należą do tego programu. Istnieją od chwili powstania homo sapiens i będą trwały do końca jego istnienia a jedynie ich forma będzie ewoluować.

>Niby co z tego że człowiek musi jeść, oddychać, itd. - jak każde zwierzę?
>Maszyny też mają swoje wymagania: energia jest tu konieczna, itd.
>Uwarunkowania fizyczne nie mają tu istotnego znaczenia.

Mają znacznie fundamentalne.
Ludzkie wojny są zakorzenione we właściwościach natury. To jest objawienie jej charakteru.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Ludzkie wojny są zakorzenione we właściwościach natury. To jest objawienie jej charakteru.

Amerykanie uciekają z Jasionki. Jak ktoś ma rozum, to powinien razem z nimi stamtąd uciekać.
Po Jasionce zostanie dziura i to ogromna.
Jak ktoś sobie na coś zasłużył to prędzej czy później go to spotka.
alsor (3283 punktów)
Nitsche takie banały opowiadał:
że wojny są konieczne ponieważ taka jest natura człowieka, itd.

Wszystko to dawno zostało zdeaktualizowane...
no może nie globalnie, bo ten samobójczy pęd nadal działa,
ale są ludzie którzy zdają sobie sprawę, zatem można to kontrolować.

Na tym polega różnica pomiędzy zwierzęcym zachowaniem a tym... ludzkim - zdroworozsądkowym powiedzmy.

Przy okazji przypomnę utwór Niemena:
www.youtube.com/watch?v=Y7CLoxBo7-4

ludzi dobrej woli = dostatecznie świadomych jest wystarczająco wielu aby uratować świat, przeorganizować sensowniej... pro publico bono.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wszystko to dawno zostało zdeaktualizowane...

Rozumowanie życzeniowe.

Jak coś działa w określony sposób przez 5000 lat to nie zacznie nagle działać inaczej.

Czasem oglądam w necie walki na gołe pięści i widzę ludzkie popędy.

Widzę też walki zwierząt innych gatunków i też podobieństwa.

Widać, że umysłami homo sapiens rządzą te same emocje po pewnej ewolucji.

Homo sapiens są jak maszyny i walczą ze sobą jak oprogramowane do walki maszyny.

To nie jest kwestia żadnego wyboru tylko przeznaczenia.

youtu.be/5VCiU1osa3w
alsor (3283 punktów)
>>Wszystko to dawno zostało zdeaktualizowane...
>Rozumowanie życzeniowe.
>Jak coś działa w określony sposób przez 5000 lat to nie zacznie nagle działać inaczej.
>Czasem oglądam w necie walki na gołe pięści i widzę ludzkie popędy.
>Widzę też walki zwierząt innych gatunków i też podobieństwa.
>Widać, że umysłami homo sapiens rządzą te same emocje po pewnej ewolucji.
>Homo sapiens są jak maszyny i walczą ze sobą jak oprogramowane do walki maszyny.
>To nie jest kwestia żadnego wyboru tylko przeznaczenia.
>
youtu.be/5VCiU1osa3w


jeśli maszyny to tym bardziej można te popędy wyeliminować, czy raczej kontrolować zwyczajnie -
należ się przeprogramować!

gorzej byłoby z tym w ramach religijnych dogmatów, no ale to problem... fikcyjny, czy jakiś tam wirtualny powiedzmy...

aczkolwiek Bóg nie tworzył bandytów... byłoby to mało sensowne, więc i tu mamy ten sam wynik.

Przeznaczeniem jest trwać - być, istnieć, może doskonalić się przy okazji... w każdym razie nie mordowanie.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>jeśli maszyny to tym bardziej można te popędy wyeliminować, czy raczej kontrolować zwyczajnie

Tak jak w komputerach oprogramowanie wyższego rzędu jest zdolne kontrolować oprogramowanie niskiego rzędu, musi w komputerze dojść jednak do rozwoju tego oprogramowania.

Ewoluujący ludzie w końcu rozwiną w sobie emocje zdolne kontrolować gadzie popędy ale nawet jeśli przestaną sobie nawzajem rozrywać krwiobiegi to przeniosą jedynie wojnę na inny poziom dominacji człowieka nad człowiekiem ale nigdy nie przestaną walczyć ze sobą.

Pokój to tylko stan przejściowy pomiędzy jedną a drugą wojną. Wojna uniwersalna nigdy się nie skończy.

>należ się przeprogramować!

Za ewolucją ciała stoi ewolucja jego czynności i towarzysząca temu ewolucja świadomości.

>Przeznaczeniem jest trwać - być, istnieć, może doskonalić się przy okazji... w każdym razie nie mordowanie.

Mordowanie jest strategią przetrwania, dlatego dzieje się od początku istnienia homo sapiens i nie skończy się ale przyjmie nową formę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
alsor (3283 punktów)
Srodze obawiam się że dyrdymałki opowiadasz,
a do tego to jest samospełniająca się przepowiednia:
bo gdy tak gadają ludzie dzieciakom, no to potem nie dziwota, że to samo robią.

Jakaś tam rywalizacja zawsze będzie...
a może nawet niekoniecznie, bo i to można zlikwidować.

Obecnie rywalizujemy np. w sporcie i raczej nikt tu nie morduje.
..........

Walka o której mówisz wynikła z braku podstawowych dóbr,
czyli żarcia głównie, a dalej: surowce i paliwo = energia.

Zatem łatwo sobie wyobrazić cywilizację w której nie będzie takich ograniczeń.
W zasadzie chodzi o energię tylko, bo za pomocą energii przecież wszystko można wytworzyć sobie:
np. z ołowiu złoto, a diamenty z węgla... itd.

Po prostu synteza jądrowa pozwala produkować wszystko,
a energię bierzemy... też z syntezy,
w końcu wszystko jest tu zrobione z wodoru.

W takiej cywilizacji nie będzie o co walczyć, więc żadnych wojen nie będzie - bo niby po co?
,,,,,,,,,,,

Syntezę jądrową ludzie chyba wkrótce opanują... albo już dawno opanowali,
tyle że jest to zawarowane przez bandytów - koncerny paliwowe,
no i innych miłośników - zbrojeń i wojen oczywiście,
czyli tych wadliwie wychowanych - nasłuchali się takiej gadki,
którą właśnie tu bezmyślnie serwujesz, no i cóż na to można poradzić?

Muszą wymrzeć oczywiście, a wtedy wraz z nimi ta wojenna ideologia umrze...
zatem niech idą - idźcie na te swoje wojny, no i gińcie tam... pro publiko bono!
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>W zasadzie chodzi o energię tylko, bo za pomocą energii przecież wszystko można wytworzyć sobie:
>np. z ołowiu złoto, a diamenty z węgla... itd.
>Po prostu synteza jądrowa pozwala produkować wszystko,
>a energię bierzemy... też z syntezy,
>w końcu wszystko jest tu zrobione z wodoru.
>W takiej cywilizacji nie będzie o co walczyć, więc żadnych wojen nie będzie - bo niby po co?

Twoje wizje nie odpowiadają rzeczywistości.
Zapotrzebowanie na energię rośnie zawsze szybciej od rozwoju zdolności jej kontroli.

Wystarczająco to tylko stan przejściowy pomiędzy ciągłym wzrostem zapotrzebowania i wykorzystaniem energii do kreacji świata na wzór swój i podobieństwo swoje.

Zresztą to nie jest wcale wyjaśnienie problemu, bowiem kontrola energii obejmuje również kontrolę innych organizmów.

Popęd do dominacji nigdy nie zaniknie, a u kogo zaniknie skończy pewnie źle we właściach natury.

>idźcie na te swoje wojny, no i gińcie tam... pro publiko bono!

Świadomość popędu do walki i do dominacji nad innymi ludźmi jest akurat sprzeczna z ideologią wojny, bowiem daje szansę rozwoju emocji wyższych, które są zdolne panować nad prymitywnymi popędami zwierzęcego umysłu.

Opowiadanie dzieciom, że człowiek który od chwili zaistnienia prowadzi wojny na wzór wojen jakie prowadzili jego zwierzęcy przodkowie, nie chce wojen, jest wprowadzeniem ich umysłów w stan fałszywej wiary.

Człowiek zawsze chciał, chce i będziesz pragnął wojny.

Dopiero świadomość, że jesteśmy skonstruowani do wzajemnego mordu, może nas od niego powstrzymać i budować w nas hamulce dla zwierzęcych popędów.

youtu.be/5VCiU1osa3w
alsor (3283 punktów)
>Twoje wizje nie odpowiadają rzeczywistości.

Akurat jest dokładnie przeciwnie.

>Zapotrzebowanie na energię rośnie zawsze szybciej od rozwoju zdolności jej kontroli.

może nawet całkiem zgadza się:
obecne władze, koncerny i inne mafie, wszystkie pro wojenne oczywiście,
nie są w stanie kontrolować nieograniczonej ilości energii - tej z syntezy jądrowej,
i dlatego... muszą wpierw wymrzeć aby nastąpiły zmiany, konieczne dla racjonalnego postępu.

Być może nie przypadkiem od prawie 100 lat fizycy nie dają rady zbudować reaktora do syntezy jądrowej.

>Wystarczająco to tylko stan przejściowy pomiędzy ciągłym wzrostem zapotrzebowania i wykorzystaniem energii do kreacji świata na wzór swój i podobieństwo swoje.

Nie ma takiego zapotrzebowania na energię, która przekroczy to co daje synteza jądrowa.
Możesz robić co najwyżej wszystko, więcej nie można.

>Człowiek zawsze chciał, chce i będziesz pragnął wojny.
>Dopiero świadomość, że jesteśmy skonstruowani do wzajemnego mordu, może nas od niego powstrzymać i budować w nas hamulce dla zwierzęcych popędów.

To chyba jakaś logika rosyjska.
Jak wiadomo rosjanie od wieków wszystkich dookoła mordują... i są w pełni świadomi tego!

'mordowałem ludzi i ruchałem dzieci... tak, tak, towariszcze... aż od tego oczy sobie wypłakałem.'
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie ma takiego zapotrzebowania na energię, która przekroczy to co daje synteza jądrowa.

Nie ma takiego zapotrzebowania, które przekraczałoby zdolności kontroli energii słonecznej.

Jeszcze.

Bo jak ktokolwiek zyska kontrolę na energią Słońca, to będzie mu za mało i będzie chciał więcej.

To jest oczywista natura wszystkich istot.

>'mordowałem ludzi i ruchałem dzieci... tak, tak, towariszcze... aż od tego oczy sobie wypłakałem.'
>

Widzisz ludzi prowadzący wojny od zawsze i twierdzisz, że ludzie tego nie chcą.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Syntezę jądrową ludzie chyba wkrótce opanują... albo już dawno opanowali,
>tyle że jest to zawarowane przez bandytów - koncerny paliwowe,
>no i innych miłośników - zbrojeń i wojen oczywiście,
>

pl.wikiped(*)owy_na_ciekłych_fluorkach

W reaktorach torowych produkuje się energię ale mają wadę.
Odpadów nie można wykorzystać do produkcji bomb atomowych. O tym jak koncerny paliwowe mordują i okradają narody John Perkins napisał książkę pt. Hitman. Wyznania ekonomisty od brudnej roboty.
Autor opisuje brudną robotę w której brał udział. NIe są to wizje i zasłyszane plotki.
Warto przeczytać i polecić znajomym.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Odpadów nie można wykorzystać do produkcji bomb atomowych. O tym jak koncerny paliwowe mordują i okradają narody John Perkins napisał książkę pt. Hitman. Wyznania ekonomisty od brudnej roboty.

W każdym człowieku jest zło i dobro.

Od warunków zależy co się w nim uruchomi.

Człowiek potrafi być przyjacielem i wrogiem.

Właściwe każdy jest nim jednocześnie.

Na pewnym poziomie sobie pomagamy a na innym rywalizujemy ze sobą.

Różnie wyglądają te poziomy w różnych kulturach.

Silny antagonizm zapewnia dużą niezależność od innych istot ale też pozbawia korzyści z kooperacji. Rozwinięta kooperacja czyni każdą istotę silnie zależną od innych i czyni ją zniewoloną.

Od natury istoty zależy czy ta jest kooperantem czy antagonistą.

Duże znaczenie odgrywa przy tym zbieżność genetyczna i stojąca za tym zbieżność kulturowa albowiem mem jest abstrakcyjnym odzwierciedleniem fizycznego genu.

Znacząco różne istoty są niekompatybilne i zwalczają się wzajemnie.
Podobne istoty kooperują.

Nikomu nic nie przyjdzie z określenia Amerykanów, Rosjan czy Chińczyków złymi. To tylko kolejny wariant różnorodnego życia.

Wojna nigdy się nie skończy i będzie wieczna ale to nie znaczy, że nie można żyć lepiej i na innym poziomie rywalizować.

Można swój instynkt walki realizować w sporcie albo na ścieżce kariery.
Trzeba mieć do tego jednak trochę oleju w głowie.

Głupie istoty skaczą sobie do gardeł i rozrywają żyły, bo mają cieńsze ścianki niż tętnice.

Organizm z zaburzonymi funkcjami życiowymi umiera i cały teren zostaje dla zwycięzcy.

youtu.be/5VCiU1osa3w

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365