 |
Solidarni z długiem kościelnym pochodzącym z afery Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-06-2012 10:43 | Dariusz Jamrozowicz (2363 punktów) | Solidarni z długiem kościelnym pochodzącym z afery
10 na 10 | W Gazecie.pl z 24 czerwca ( trojmiasto(*)_Ksieza_zrzucaja_sie.html?bo=1) czytamy: Komornik znowu zajął konta bankowe archidiecezji gdańskiej. - Dalej nie da się tak funkcjonować, spłacimy zobowiązania wobec skarbu państwa solidarnie, kapłani i parafie - mówi ks. Ireneusz Bradtke. Długi są pokłosiem afery kościelnego wydawnictwa Stella Maris, która miała miejsce w latach 1997-2001, gdy ordynariuszem archidiecezji był abp Tadeusz Gocłowski. Wiadomo jedynie, że chodzi o miliony złotych. W 2005 r. komornik na wniosek wierzycieli zlicytował samochody diecezji. Kościół narobił długów (w atmosferze afery), a teraz będzie to spłacał m.in z pieniędzy wiernych. OK, nic mi do tego, to nie moje pieniądze, ospa im. Jedynie chciałem zauważyć, że zaproponowana przez kościół solidarna spłata długu jednej tylko strony przypomina kotlet drobiowo-wołowy pół na pół. Jedna kura, jeden wół. _ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Marius Apostata (292 punktów) | Kościół narobił długów, a wierni mają spłacać   . Ciekawe, jaki procent katolików będzie solidaryzować się z duszpasterzami?
|
|
 | 5 na 5 | Selanos (12869 punktów) | > Kościół narobił długów, a wierni mają spłacać .> Ciekawe, jaki procent katolików będzie solidaryzować się z duszpasterzami?Baranki są głupie, więc nie muszą wiedzieć na co przeznacza się piniądze z tacy.
|
|
|  | 1 na 1 | Paweł Arłukowicz (3162 punktów) | > >Kościół narobił długów, a wierni mają spłacać .> >Ciekawe, jaki procent katolików będzie solidaryzować się z duszpasterzami?> Baranki są głupie, więc nie muszą wiedzieć na co przeznacza się piniądze z tacy.A jak już koniecznie się uprą, co by wiedzieć, na co, to zawsze można im powiedzieć, że to na remont kościoła. Na to przecież, od lat, zawsze dają. A - jakby nie spojrzeć - remont i kościół to pojęcia, pod którymi można dużo "schować"  , a przeca księża uczone ludzie są to i radę sobie z barankami ( tym bardziej )dadzą
|
|
3 na 3 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > czytamy:> Komornik znowu zajął konta bankowe archidiecezji gdańskiej. - Dalej nie da się tak funkcjonować,> spłacimy zobowiązania wobec skarbu państwa solidarnie, kapłani i parafie - mówi ks. Ireneusz> Bradtke.> Długi są pokłosiem afery kościelnego wydawnictwa Stella Maris, która miała miejsce w latach> 1997-2001, gdy ordynariuszem archidiecezji był abp Tadeusz Gocłowski. Wiadomo jedynie, że chodzi o> miliony złotych. W 2005 r. komornik na wniosek wierzycieli zlicytował samochody diecezji.> Kościół narobił długów (w atmosferze afery), a teraz będzie to spłacał m.in z pieniędzy wiernych.Ta laicyzacja to jednak jest...  Dawniej to Kościół mógłby rzecz uregulować na poczet długu stosownego Odpustu czy Błogosławieństwa komornikowi udzielając, a teraz to do kieszeni sięgnąć musi... Do czego to dojdzie??? 
Wszystkie te kolacje, przyjęcia, bale to ciężka praca. (z raportu przedstawiciela brytyjskiego na Konferencji Antyniewolniczej w Brukseli 1889-1890)
|
|
 | 3 na 3 | Ignorancja (4718 punktów) | > Ta laicyzacja to jednak jest...  > Dawniej to Kościół mógłby rzecz uregulować na poczet długu stosownego Odpustu czy Błogosławieństwa komornikowi udzielając, a teraz to do kieszeni sięgnąć musi...> Do czego to dojdzie???  > Wszystkie te kolacje, przyjęcia, bale to ciężka praca. (z raportu przedstawiciela brytyjskiego na Konferencji Antyniewolniczej w Brukseli 1889-1890)Ja ten fakt laicyzacji nieco inaczej interpretuje. Ot. W istocie. Jest laicyzacja. Wszak za dlugi koscielne laikat odpowiada.
Myślę, że gdyby chrześcijanom opowiedzieć o ich kultowej postaci ukrywając do kogo odnoszą się opisy zapałaliby nie mniejszym oburzeniem, aniżeli w zderzeniu z relacją o sekcie Moona.
|
|
5 na 5 | Selanos (12869 punktów) | Księża będą " zaciskać pasa", będą przeznaczać po 50 zł miesięcznie każdy na spłatę długu. Żeby tylko czasem głodem nie przymarli od tego zaciskania pasa.
|
|
6 na 6 | Kuba K. (3909 punktów) | > Komornik znowu zajął konta bankowe archidiecezji gdańskiej (...)Bodajże pierwszy raz w życiu czuję sympatię do komornika
|
|
2 na 2 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | >Kościół narobił długów (w atmosferze afery), a teraz będzie to spłacał m.in z pieniędzy wiernych. >OK, nic mi do tego, to nie moje pieniądze, ospa im.
To są długi wobec skarbu państwa z tyt. podatku VAT. To są nasze pieniądze.
"Religion is the opiate of the masses - - and we all know you should never give drugs to kids"
|
|
 | 3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) |
>To są długi wobec skarbu państwa z tyt. podatku VAT. To są nasze pieniądze. Zgadza się. Czyli parafianie sami sobie oddadzą dług.
|
|
|  | | Paweł Arłukowicz (3162 punktów) |
>Zgadza się. Czyli parafianie sami sobie oddadzą dług. Pośrednio tak i się stanie i niech tak się stanie. A przyjmując - może i dość naiwnie, acz zgodnie z istotą tegoż - że pieniądze z podatku vat są dla nas, zrobią choć raz w życiu dobry uczynek za namową hierarchów kościoła.
|
|
 | | Paweł Arłukowicz (3162 punktów) |
> To są długi wobec skarbu państwa z tyt. podatku VAT. To są nasze pieniądze.Raczej chyba dla nas, niż nasze
|
|
| Manian (950 punktów) | I po raz kolejny sprawdza się zasada, że jak kraść to miliony. Ukradniesz 300 zł to kara będzie proporcjonalnie większa. A tutaj prawie 7 milionów zł i nie dość, że sprawa ciągnie się przez dłuższy okres to jeszcze ludzie się dołożą, którzy nie mieli z tym nic wspólnego. Ale nawet mi nie jest ich szkoda, bo za głupotę trzeba płacić.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|