Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zgniły kwiat polskiej edukacji i nauki

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
08-04-2014 13:00Hotbit (1772 punktów)
(zablokowany)
Zgniły kwiat polskiej edukacji i nauki
Ocena 21 na 21
Niniejszym przyznaję tytuł

Zgniłego Kwiatu Polskiej Edukacji i Nauki

Śląskiemu Uniwersytetowi Medycznemu w Katowicach za otwarcie studiów podyplomowych:

''Homeopatia w medycynie niekonwencjonalnej i farmacji''


studiapody(*)jonalnej-i-farmacji&Itemid=416

Licencja
Upoważniam Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach do nieodpłatnego użytku w swoich materiałach promocyjnych, zarówno w formie drukowanej jak i elektronicznej, znamienitego tytułu Zgniły Kwiat Polskiej Edukacji i Nauki przez okres 12 miesięcy poczynając od dnia dzisiejszego.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kogut59 (3090 punktów)
>Niniejszym przyznaję tytuł
>
Zgniłego Kwiatu Polskiej Edukacji i NaukiŚląskiemu Uniwersytetowi Medycznemu w Katowicach za otwarcie studiów podyplomowych:
>''Homeopatia w medycynie niekonwencjonalnej i farmacji''

Podobne zapędy miały prywatne szkoły w Niemczech ale zrezygnowały
www.spiege(*)-studiengang-ein-a-962599.html
TyDraniu (6569 punktów)
studiapody(*)ie/2014/efekty_ksztalcenia.pdf :
Absolwent
- umie uzasadnić działanie leków homeopatycznych na podstawie dowodów naukowych
- orientuje się w podstawach kwantowości
- zna badania i dokonania naukowe w homeopatii
- zna i rozumie teorię miazm w homeopatii. Potrafi wykorzystać metodykę miazm w praktyce klinicznej


Hmmm. To może my wszyscy powinniśmy się tam dokształcić?



08-04-2014 15:18 
 Ocena 8 na 8
Lengyel (2127 punktów)
> Absolwent
> - umie uzasadnić działanie leków homeopatycznych na podstawie dowodów naukowych
Ja też bym pewnie umiał, gdyby te dowody były
> - orientuje się w podstawach kwantowości
Hę?
> - zna badania i dokonania naukowe w homeopatii
To chyba coś w rodzaju teologa? Zna coś, czego nie ma.
> - zna i rozumie teorię miazm w homeopatii. Potrafi wykorzystać metodykę miazm w praktyce klinicznej
A, to wiem: miazma to samica miazmata.
08-04-2014 18:16 
 Ocena 1 na 1
Matix (5786 punktów)
>> - orientuje się w podstawach kwantowości
>Hę?

Po prostu jesteśmy za głupi na to.
scooby14444 (142 punktów)
Ja przeczytasz, ten artykuł to cię oświeci....

www.homeop(*)/Nielokalnosc_i_homeopatia.pdf

Fizyka kwantowa to teraz podstawowe narzędzie w nauce homeopatii.

Podpisał prof. dr hab. Marcin Molski Ech. Nauka upada.
09-04-2014 09:38 
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)

>Hmmm. To może my wszyscy powinniśmy się tam dokształcić?
Z tej teorii miazm zwłaszcza.
Ciekawe, która z trzech chorób wg Hahnemanna jest odpowiedzialna za miazmę mózgową u homeopatów?
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
Jeśli dobrze pamiętam, już raz wygraliśmy z tego typu ciemniacką uczelnią. Teraz powinno być łatwiej. To w ogóle zaskakujące, że ci oszuści próbują jeszcze raz czegoś takiego.

doku (Tomasz Kamiński)
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Niniejszym przyznaję tytuł
>
Zgniłego Kwiatu Polskiej Edukacji i NaukiŚląskiemu Uniwersytetowi Medycznemu w Katowicach za otwarcie studiów podyplomowych:
>''Homeopatia w medycynie niekonwencjonalnej i farmacji''

Z biznesowego punktu widzenia to całkiem sprytna zagrywka. W pięknym naszym kraju cwaniaków czyli przyszłych studentów nie brakuje. Frajerów czyli przyszłych pacjentów również. Uczelnia będzie miała studentów - profit, studenci nauczą się jak oszukiwać zdesperowanych naiwnych czy zwyczajnie głupich - profit, zdesperowani, naiwni czy głupi - tu raczej zysku nie będzie, no ale ktoś koszta ponieść musi.

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
Chemiczny_Rudolf (703 punktów)
Może trochę dystansu...

Przecie to z daleka trąci spoconym trollem

[...]

Im głębiej kopię w internetach tym więcej znajduję informacji o tym cyrku. Mam nadzieję, że jak w homeopatii - im więcej o tym napiszą tym słabiej zadziała....
Meretseger (61860 punktów)
Data przy tej informacji jest z kwietnia 2013 r. Czyli studia podyplomowe z dziedziny czary-mary-na-wodzie-z-cukrem działają już od roku.
I co, może myślicie, że nie było chętnych? Akurat. Drzwiami i oknami walili, ktoś się chce założyć?
DEMONICON (4893 punktów)
10-04-2014 00:14 
 Ocena 4 na 4
Chemiczny_Rudolf (703 punktów)
Czyste serce oraz nieskalanie pieniędzmi myśli rektora z pewnością oscylują wokół dobra pacjentów, którzy wymagają podejścia holistycznego i alternatynego do skostniałej farmacji liczącej sobie tyle-to-a-tyle za swoje niesmaczne i niezdrowe piguły. A tak serio, właśnie przczytałem wypowiedź jednej z inicjatorek tego potworka, gdzie bajała o tym jakie to drogie są konwencjonalne farmaceutyki. Nadmienię, że ostatnio teściowej robiłem paternoster, bo jej w pracy ktoś polecił super lek na nieżyt nosa wykonany z czyichś smarków i śluzówki nosowej świni na etanolu za jedyne circa 30 zł za 50 ml, w stężeniu 6D, czyli homeopatycznie patrząc to jak dla konia.

A już za tydzień w waszych szpitlach:
youtu.be/HMGIbOGu8q0

Jedyne co mnie na prawdę martwi, to prawdopodobnie nieuleczalna blizna na wizerunku przyzwoitej śląskiej uczelni. Zerknę na wydział fizyki UŚ czy już serwują seminaria z astrologii i nie otwierają Instytutu Teleportacji i Bilokacji im. ojca Pio.
10-04-2014 07:59 
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)
Cytat:
Pragnę podkreślić, że autorytet Uniwersytetu buduje się m.in. poprzez otwartość na myśli i poglądy

Są tak otwarci, że wszystkie śmieci im wpadają...
Hylonome (67 punktów)
Hmmm... to ja jeszcze proponuję licencjat z Opieki Nad Magicznymi Stworzeniami - na weterynarii.
Transmutację (jednolite 5 letnie magisterskie) - międzywydziałowe, fizyka, chemia, biotechnologia może?
Jeszcze Wróżbiarstwo (choć na psychologii mają już coś takiego i nazywa się to "testy projekcyjne") oraz koniecznie Obronę Przed Czarną Magią.
11-04-2014 13:28 
 Ocena 2 na 2
Chemiczny_Rudolf (703 punktów)
> koniecznie Obronę Przed Czarną Magią.

A może być Obrona Krzyża? To już chyba mamy.
Hylonome (67 punktów)

>A może być Obrona Krzyża? To już chyba mamy.

W tej dziedzinie zaiste Polska jest w światowej czołówce.

Kiełczewski (439 punktów)
koniecznie Obronę Przed Czarną Magią.
>
Koniecznie to nauka Czarnej magii,mam reprint 17 wiecznego podręcznika
czarnej magii.Dorobił bym sobie na skryptach.
Hylonome (67 punktów)

>Koniecznie to nauka Czarnej magii,mam reprint 17 wiecznego podręcznika
>czarnej magii.Dorobił bym sobie na skryptach.
>
No... przyznaję się. Wzbudziłeś tym moją szczerą, zieloną jak młody szczypiorek na wiosnę, zazdrość (Uwaga!Nie należy mylić z zawiścią)
Koszałek (235 punktów)
a tu się zdziwiłem:

www.katoli(*)jasniona-,2230,416,cz.html?s=2

Człowiek tamtej strony wyśmiewa homeopatię i profesora doktora od pojawiania się nie wiadomo czego w nie wiadomo czym nie wiadomo kiedy. Tom się zdziwił mocno !

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365