Racjonalista - Strona głównaDo treści
Bitcoin znowu zaskakuje? Serio? To przecież było oczywiste

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
12-11-2024 15:22Murdoch_13 (1467 punktów)Bitcoin znowu zaskakuje? Serio? To przecież było oczywiste
No i jak tam? Zdziwienie, że BTC znowu rośnie? 80 tysięcy dolarów, 90 tysięcy, zaraz stuknie stówka!

Ludzie, czy Wy się nigdy nie nauczycie?

Rośnie bo taka jest jego natura.

.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Murdoch_13 (1467 punktów)
PS: Przy tym powraca odwieczne pytanie: "Czy warto trzymać cały majątek w BTC?"

Odpowiedź jest prosta: nie! Tylko tę część, którą naprawdę chcesz zachować.

1. Nieruchomości? Zdewastują ruskie rakiety.

2. Złoto? Celnik na granicy już ostrzy noże.

3. Spółki dywidendowe? Zielony ład zmiecie je jak tornado.

4. Cebuliony na koncie? Banki zablokują szybciej, niż powiesz "hiperinflacja".

5. Gotówka? Inflacja zrobi z niej tapetę do salonu.

Za każdym razem w takich sytuacjach BTC będzie rosło, bo ludzie, niezależnie od poglądów, zawsze uciekają tam, gdzie rządowe lepkie łapy nie sięgną.

BTC to nietylko "cyfrowe złoto". To schronienie przed socjalistycznym chaosem.

Kto zrozumie, ten przetrwa. Kto nie, ten będzie płakał na forach, jak to "BTC znowu rośnie, a ja mam tylko cebuliony"

.
szarley (54913 punktów)
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
farmer (22440 punktów)
>Ucieczka
>Ucieczka
>Ucieczka

Hamerlik się ucieszy Black Rock będzie mu wynajmował mieszkanie za darmo.

Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
farmer (22440 punktów)
>No i jak tam? Zdziwienie, że BTC znowu rośnie? 80 tysięcy dolarów, 90 tysięcy, zaraz stuknie
>stówka!
>Ludzie, czy Wy się nigdy nie nauczycie?
>Rośnie bo taka jest jego natura.
>.

Nie. Jakiego teraz walniesz fikołka? Przeprosisz się z polityką i systemem monetarnym który wyciągnie BTC?

stooq.com/mol/?id=5271

Rynek kryptowalut jest zdecydowanym wygranym ostatniego tygodnia. Przyspieszyły napływy aktywów do kryptowalutowych ETF na fali spekulacji, że administracja USA będzie chciała przechowywać część rezerw w kryptowalutach. Senator Cynthia Lummis, autorka projektu aktu prawnego, który miałby oznaczać, że rząd USA będzie kupował 200 000 sztuk Bitcoinów każdego roku w ciągu najbliższych 5 lat, twierdzi, że ten akt prawny ma szanse zostać uchwalony w ciągu pierwszych 100 dni rządów Donalda Trumpa.

Tymczasem aktywa Bitcoinowego ETF-a Blackrock'a przekroczyły wartość aktywów ETF-a na złoto, który ma dwudziestoletnią historię.



A teraz pytanie czy w obliczu takiego skupu system będzie przplacal czy zwalał kurs by odkupić taniej.

Zresztą to nie istotne.

BTC nie jest nie zależny. Jest tak jak pisałem i pisze.

Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Murdoch_13 (1467 punktów)
>Przeprosisz się z polityką i systemem monetarnym który wyciągnie BTC?

Przeproszę? Raczej wy przeprosicie się z BTC.

Przewidziałem, że to się stanie - tak jak Imperium Rzymskie ostatecznie przyjęło chrześcijaństwo, choć przez pierwsze trzy wieki próbowało je zdusić.

Historia pokazuje, że w pewnym momencie ludzie zaczynają rozumieć, że pewnych rzeczy nie da się pokonać.

Zamiast walczyć z wiatrakami i marnować energię, lepiej się przyłączyć i czerpać korzyści.

Polityka i system monetarny zrobią to samo - zaakceptują BTC, bo nie będą miały innego wyjścia.

.
12-11-2024 15:46 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Przeprosisz się z polityką i systemem monetarnym który wyciągnie BTC?
>Przeproszę? Raczej wy przeprosicie się z BTC.
>Przewidziałem, że to się stanie - tak jak Imperium Rzymskie ostatecznie przyjęło chrześcijaństwo, choć przez pierwsze trzy wieki próbowało je zdusić.

System właśnie wchłania BTC. Ty rozumiesz co się dzieje.

NIgdy nie dowiesz się czym jest BTC. Zawsze będziesz płacił dolarami.

Buahhahhab


>Historia pokazuje, że w pewnym momencie ludzie zaczynają rozumieć, że pewnych rzeczy nie da się pokonać.
>Zamiast walczyć z wiatrakami i marnować energię, lepiej się przyłączyć i czerpać korzyści.
>Polityka i system monetarny zrobią to samo - zaakceptują BTC, bo nie będą miały innego wyjścia.
>.

Nie to ty przepros za bełkot o polityce. Już ci nie przeszkadza " wolny BTC" pompowany dolarami Fedu i korpo ?

Rozmowy zawsze były czym jest BTC . Jego reakcja do dolara a ty ze swoim waszym sytem teraz będziesz trzymał sztame hipokryto.

BLACK ROCK.....buahhaahah. będziesz tańczył jak ci zagrają

>Polityka i system monetarny zrobią to samo - zaakceptują BTC, bo nie będą miały innego wyjścia.

Co się zmieni dla szwaczki w Bangladeszu? Osiągnie to co ty bez spekulacji ?

Na spreedzie i marzy ?


Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Murdoch_13 (1467 punktów)
>Co się zmieni dla szwaczki w Bangladeszu? Osiągnie to co ty bez spekulacji ?

Dla każdego człowieka, który jest oszczędny i nie żyje na cudzy koszt, system oparty na BTC będzie lepszy. Dlaczego? Bo skończy się proceder okradania tych, którzy ciężko pracują i odkładają swoje pieniądze, by finansować życie tych, którzy korzystają z inflacji i zadłużenia. Szwaczka w Bangladeszu, która dziś traci siłę nabywczą swoich skromnych zarobków przez dodruk waluty i manipulacje finansowe, w systemie BTC nie będzie już musiała walczyć z niewidzialnym podatkiem inflacyjnym.

Czy stanie się dzięki temu milionerką? Może nie, ale przynajmniej jej ciężko zarobione pieniądze nie stracą na wartości przez decyzje polityków i bankierów.

To zmiana, która wzmacnia wszystkich, którzy polegają na własnej pracy, a nie na systemie długu i redystrybucji.

.
12-11-2024 16:03 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Co się zmieni dla szwaczki w Bangladeszu? Osiągnie to co ty bez spekulacji ?
>Dla każdego człowieka, który jest oszczędny i nie żyje na cudzy koszt, system oparty na BTC będzie lepszy. Dlaczego? Bo skończy się proceder okradania tych, którzy ciężko pracują i odkładają swoje pieniądze, by finansować życie tych, którzy korzystają z inflacji i zadłużenia. Szwaczka w Bangladeszu, która dziś traci siłę nabywczą swoich skromnych zarobków przez dodruk waluty i manipulacje finansowe, w systemie BTC nie będzie już musiała walczyć z niewidzialnym podatkiem inflacyjnym.
>Czy stanie się dzięki temu milionerką? Może nie, ale przynajmniej jej ciężko zarobione pieniądze nie stracą na wartości przez decyzje polityków i bankierów.
>To zmiana, która wzmacnia wszystkich, którzy polegają na własnej pracy, a nie na systemie długu i redystrybucji.
>.
>

Szyjąc koszulkę za dolara zarabia 30 dolarów. Ty rozumiesz co piszesz?

Rozumiesz ile kosztuje samochód ? Jak ona go kupi?

O jakiej inflacji ty mówisz?

Weź sobie kalkulator i podziel 20000 dolarow przez 30 j powiedz mi co jej da zamroznie cen?


Dlaczego ty musisz spekulowac żeby osiągnąć coś a ona zarabiajc 30 dolców nie?

Przpros za swój bełkot o polityce bo się tej twojej hipokryzji czytać nie da.




Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Murdoch_13 (1467 punktów)
Rozumiem, co piszę. System oparty na BTC to system deflacyjny, a nie inflacyjny. Nie chodzi tylko o zamrożenie cen, ale o ich naturalny spadek w miarę jak rozwój gospodarczy będzie obniżał koszty produkcji.

Załóżmy, że osiągniemy pełną adopcję BTC - nawet wtedy, gdy wartość BTC już nie będzie rosła z powodu adopcji, ceny wyrażone w BTC będą nadal spadać, bo rozwój technologiczny i efektywność produkcji stale będą obniżać koszty.

W gospodarce, w której rośnie efektywność i spadają koszty produkcji, konkurencja wymusza spadek cen.

Zamiast martwić się o wzrost cen, jak to się dzieje teraz, mamy do czynienia z procesem, w którym ceny będą spadać, bo gospodarka staje się coraz bardziej wydajna.

Dodajmy do tego, że teraz, ci, którzy nie uciekają z systemu i nie korzystają z BTC, starają się gonić rosnące ceny kredytami, wpadając w spirale zadłużenia. Robią z siebie niewolników na dekady, bo kredyty są jedynym sposobem, by nadążyć za rosnącymi cenami.

To jest chore. Właśnie na tym opiera się cały ten system fiat - na oszukiwaniu ludzi, zmuszaniu ich do zadłużania się i niewolniczego pracy na spłatę długów, podczas gdy ich pieniądze tracą na wartości.

Ludzie są zmuszeni do życia w długach tylko po to, by utrzymać się na powierzchni, a system nadal ich eksploatuje. To absolutny absurd!

.
12-11-2024 17:10 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>Rozumiem, co piszę. System oparty na BTC to system deflacyjny, a nie inflacyjny. Nie chodzi tylko o zamrożenie cen, ale o ich naturalny spadek w miarę jak rozwój gospodarczy będzie obniżał koszty produkcji.


Więc nie rozumiesz co piszesz. Bo to NIE BTC tylko rozwój technologiczny.

Skoro będzie następował to zrobi się to samoistnie. Oczywiście to utopia.

Tylko do czego będzie potrzebna waluta?

Skoro już fantazjujesz to pomyśl kto będzie produkował i czerpał zyski w fabryce zautomatyzowanej?
I co z tym zyskiem zrobi?



Natomiast z BTC szwaczka ma dalej zarobek na poziomie 30.



Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
Murdoch_13 (1467 punktów)
>>Rozumiem, co piszę. System oparty na BTC to system deflacyjny, a nie inflacyjny. Nie chodzi tylko o zamrożenie cen, ale o ich naturalny spadek w miarę jak rozwój gospodarczy będzie obniżał koszty produkcji.
>Więc nie rozumiesz co piszesz. Bo to NIE BTC tylko rozwój technologiczny.
>Skoro będzie następował to zrobi się to samoistnie. Oczywiście to utopia.
>Tylko do czego będzie potrzebna waluta?

Odpowiednia waluta jest kluczowa do przechowywania wypracowanej siły nabywczej bez strat.

Dzisiejszy system monetarny oparty na inflacji wynikającej z kreacji pieniądza sprawia, że nawet jeśli technologia staje się coraz tańsza i bardziej wydajna, to efekty tego postępu są pożerane przez rosnącą ilość pieniądza w obiegu i dlatego nie widać tego w cenach.

.
12-11-2024 18:22 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>>Rozumiem, co piszę. System oparty na BTC to system deflacyjny, a nie inflacyjny. Nie chodzi tylko o zamrożenie cen, ale o ich naturalny spadek w miarę jak rozwój gospodarczy będzie obniżał koszty produkcji.
>>Więc nie rozumiesz co piszesz. Bo to NIE BTC tylko rozwój technologiczny.
>>Skoro będzie następował to zrobi się to samoistnie. Oczywiście to utopia.
>>Tylko do czego będzie potrzebna waluta?
>Odpowiednia waluta jest kluczowa do przechowywania wypracowanej siły nabywczej bez strat.
>Dzisiejszy system monetarny oparty na inflacji wynikającej z kreacji pieniądza sprawia, że nawet jeśli technologia staje się coraz tańsza i bardziej wydajna, to efekty tego postępu są pożerane przez rosnącą ilość pieniądza w obiegu i dlatego nie widać tego w cenach.
>.

Ile razy trzeba ci pisać że było złoto ktorego nie dało się fikcyjnie pomnażać.
A jakieś próby kończyły się ujebnaiem rąk jak się waga nie zgadadzala.

Koniec końców skarbiec był pusty.

Skąd wezmiesz pieniądze na inwestycje ? Ludzie pracujący w czynie społecznym ?

Bierzesz pod uwagę że ludzie już nie produkują dzieci co ważę się mniejsza konsumpcja.

To nie jest grą ktora ma wynik skończony i znany.
BTC nic tu nie zmieni.


Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
12-11-2024 17:51 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>System oparty na BTC to system deflacyjny, a nie inflacyjny. Nie chodzi tylko o zamrożenie cen, ale o ich naturalny spadek w miarę jak rozwój gospodarczy będzie obniżał koszty produkcji.

Od czasów Watta i Cartwrighta rozwój gospodarczy obniża koszta. Nie spowodowało to zamrożenia cen.

>Zamiast martwić się o wzrost cen, jak to się dzieje teraz, mamy do czynienia z procesem, w którym ceny będą spadać, bo gospodarka staje się coraz bardziej wydajna.

Wiesz czym się kończy dla gospodarki deflacja?
Popatrz na przykład Japonii 30 lat temu Cóż komuś po spadku cen, skoro nie stać go na zakup, bo jest recesja.

>Dodajmy do tego, że teraz, ci, którzy nie uciekają z systemu i nie korzystają z BTC, starają się gonić rosnące ceny kredytami,
Po prostu zmyślasz.
Osobiście nie mam żadnego problemu (o czym już pisałem) z ulokowaniem pieniędzy tak, żeby nie traciły na wartości. Nawet lokata w moim banku przewyższa inflację. Można też lokować w różne inne instrumenty

a to:
>2. Złoto? Celnik na granicy już ostrzy noże.
Cóż, gdzie Ty widziałeś celnika i granice?

>Ludzie są zmuszeni do życia w długach tylko po to, by utrzymać się na powierzchni,
Czytam Twoje słowa i zastanawiam się w jakim środowisku żyjesz, bo jakoś nie widzę wśród rodziny, sąsiadów znajomych ludzi którzy "by utrzymać się na powierzchni" zmuszani są do życia w długach, a jeśli komuś nie starcza na przeżycie z normalnego dochodu i musi zaciągać długi, to BTC też nie kupi, bo za co?
To jest ARGUMENT, Odpowiedź znam - ucieczka

Przy okazji: pytałem dlaczego nie pożyczasz pieniędzy na zakup BTC, skoro spodziewana polityka państwa sprzyja wzrostowi kursu wobec dolara. Co, jeśli państwo wycofa się z generowania popytu na BTC?
Jeśli ja mam na oku złoty interes a moje oszczędności nie wystarczają, biorę kredyt i zarabiam jeszcze więcej

Kolejne za trudne pytanie?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365