 |
Znowu ktoś odgrzewa stary kotlet... Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 05-06-2009 17:03 | Matix (5786 punktów) | Znowu ktoś odgrzewa stary kotlet...
1 na 1 | www.rp.pl/(*)olacy__oddajcie_miliardy_.html Cytat:Organizacja z Izraela chce, aby Polska oddała „miliardy dolarów” należące do Żydów zabitych podczas Holokaustu
O inicjatywie poinformował dziennik „Haarec” w tekście zatytułowanym „Polska i Ukraina odmawiają zwrotu mienia ofiar Holokaustu, które nie pozostawiły spadkobierców”. Z apelem w tej sprawie wystąpił Dawid Peleg, który jeszcze kilka tygodni temu był ambasadorem w Warszawie. Po powrocie do Izraela stanął na czele Światowej Żydowskiej Organizacji na rzecz Zwrotu Mienia (WJOPR). – Do tej pory pewne kraje odmawiały zwrotu własności należącej do zabitych bezpotomnie Żydów, powołując się na prawo, zgodnie z którym przechodzi ona na rzecz Skarbu Państwa. Nie zgadzamy się z tym stanowiskiem – powiedział. Według niego w samej Polsce gra toczy się o „miliardy dolarów”. – Powód, dla którego jest tak dużo bezpańskiej własności, wynika z tego, że Niemcy wymordowali całe rodziny – dodał. Słowa Pelega wywołały w Warszawie osłupienie. – To byłoby coś całkowicie sprzecznego z prawem! Majątek zmarłego dziedziczą jego potomkowie lub osoby, które wskaże w testamencie. Dlaczego miałyby je dostać jakieś organizacje żydowskie, które z zabitymi nie miały nic wspólnego i nawet nie istniały w czasie wojny? Ci ludzie byli obywatelami RP – powiedział „Rz” chcący zachować anonimowość przedstawiciel polskich władz. 26 czerwca w Pradze ma się rozpocząć specjalna konferencja poświęcona kwestii zwrotu własności ofiar Holokaustu. Udział w niej weźmie m.in. Peleg oraz przedstawiciele innych organizacji. Czy szef WJOPR może liczyć na poparcie? – On ma rację. Pieniądze za własność zabitych Żydów powinny być zwrócone – powiedział „Rz” Kalman Sultanik, wiceprezes najważniejszej żydowskiej organizacji – Światowego Kongresu Żydów. Na konferencji pojawi się delegacja z Polski na czele z Władysławem Bartoszewskim. Już dziś wiadomo, że Polaków czekają trudne rozmowy. Także na temat przygotowywanej ustawy o zadośćuczynieniu. Zgodnie z nią obywatele polscy (także narodowości żydowskiej), których mienie zostało zabrane w trakcie lub po wojnie, będą mogli liczyć na rekompensaty. Dotyczy to jednak tylko osób żyjących lub ich spadkobierców. Choć premier Donald Tusk kilkakrotnie obiecał, m.in. podczas wizyty w Izraelu, że ustawa zostanie przyjęta do końca zeszłego roku, w tej sprawie niewiele się dzieje. Projekt trafił dopiero przed Komisję Stałą Rady Ministrów, skąd do wprowadzenia go w życie jeszcze daleko. – To typowe dla Donalda Tuska, który składa wszystkim obietnice bez pokrycia. Sprawa powinna już dawno być załatwiona – mówi „Rz” poseł PiS Marek Suski, który w poprzedniej kadencji Sejmu stał na czele Sejmowej Komisji ds. Ustawy o Rekompensatach. – Zupełnie czym innym jest jednak pomysł lansowany przez Dawida Pelega. Żydzi z takimi roszczeniami powinni się zwrócić do Niemców – narodu, który dokonał Holokaustu. Cytat:Opinie dla „Rzeczpospolitej” Dawid Peleg, szef Żydowskiej Organizacji na rzecz Zwrotu Mienia Wiem, że Polska odnosi się krytycznie do pomysłu oddania własności Żydów, którzy nie mają spadkobierców. Wasz kraj stoi na stanowisku, że to byli polscy obywatele. Przypominam jednak, że ci ludzie nie zostali zamordowani przez Niemców jako Polacy, tylko właśnie jako Żydzi. Mam więc nadzieję, że będzie miejsce na dyskusję i uda nam się przekonać Warszawę. Z uzyskanych pieniędzy powinien zostać utworzony specjalny fundusz, który służyłby trzem celom: pomocy żyjącym jeszcze ocalonym, upamiętnianiu Holokaustu oraz działalności edukacyjnej. Rozmawiałem na ten temat z wieloma ocalonymi i oni popierają ten pomysł. Dlaczego mówię o „miliardach dolarów”? Chodzi przecież o 3,5 miliona ludzi, ich własność musiała być warta bardzo dużo. Polska nie powinna się jednak obawiać, że to zbyt obciąży jej budżet – płatność można rozłożyć na raty. —not. p.z. Myślę, że Żydzi mają w swojej naturze już zakorzenione to, że są wielce cierpiący i już jest tradycją, że na tym benefitują. A teraz ciekawy film: www.youtub(*)ist&p=EF535BE6CE684809&index=0Na szczęście nie jesteśmy sami: Cytat:Belgia: Rząd i banki wypłacą 110 mln Euro dla "ocalałych z Holokaustu" oraz… społeczności żydowskiej. Rząd oraz banki belgijskie zgodzili się na wypłacenie 110 milionów Euro (~$170 mln) odszkodowania dla "ocalałych z Holokaustu, ich rodzin oraz żydowskiej społeczności" za poniesione straty podczas II Wojny Światowej - podaje komunikat w serwisie internetowym gazety izraelskiej Haaretz. Z tej sumy, jedynie 35.2 miliony Euro będzie bezpośrednio wypłacone jako odszkodowania, reszta zasili "fundusz pomocy potrzebującym oraz [zasili projekty] aby horror Holokaustu pozostał w pamięci." | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Matix (5786 punktów) | Cytat:Rząd Litwy przedstawił organizacjom żydowskim plan wypłaty "odszkodowania za utracone mienie" w wysokości 41 milionów dolarów. Rząd Litwy zgodził się na wypłacenie żydowskim organizacjom 113 milionów Litów (około 41 milionów dolarów), tytułem "kompensacji za mienie żydowskie zagarnięte przez nazistów podczas II Wojny Światowej." - informuje rosyjska agencja Novosti. Zgodnie z planami Ministerstwa Sprawiedliwości, tzw. kompensacja będzie wypłacana począwszy od 2011 roku przez okres 10 lat w ratach dostosowanych do "możliwości finansowych państwa". Propozycja rządu Litwy zostanie teraz "przesłana do trzech żydowskich organizacji do zaaprobowania". Simonas Gurevicius, przedstawiciel jednej z tych organizacji powiedział, że "nie jest w stanie w tej chwili dokonać oceny projektu aż do czasu przeanalizowania metod szacowAnia wartości nieruchomości". "Zobaczymy i porównamy czy wszystko zostało zrobione w ten sam sposób, co oceny nieruchomości dokonywane dla innych wyznań." - powiedział Gurevicius. Synagogi na Litwie zostały zwrócone środowiskom żydowskim kilka lat temu, ale nie zadowoliło to grup żydowskich, które naciskały na zwrot budynków należących wcześniej do Żydów lub wypłacenie odszkodowania. Żądania o jeszcze większym zakresie wysuwane są przez światowe organizacje żydowskie również wobec Polski. Żądania tego typu nie mają żadnych podstaw prawnych, gdyż w większości przypadków legalni spadkobiercy nieruchomości już nie żyją. Szczególnie drastycznym przypadkiem łamania prawa bądź naginania go z pobudek ideologicznych, jest przyznawanie tzw. odszkodowań organizacjom żydowskim, które nie mają żadnego związku z nieruchomościami. Cytat:Czy zeznania szefa Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego przed Kongresem USA zaowocują przyznaniem "odszkodowań" od Ameryki? . David Harris, dyrektor Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego składał 19 marca br. zeznania przed kongresową komisją do spraw imigracji, przedstawiając żydowską interpretację sytuacji Ameryki czasów przed- i wojennych. W swoim wystąpieniu Harris m.in. oskarżył polityków amerykańskich o "zaniedbanie" w uratowaniu europejskich Żydów, a naród amerykański o "antysemityzm". "Jako naród, zrobiliśmy dużo mniej niż mogliśmy celem uratowania Żydów" - powiedział Harris, żydowski syjonista, używając przebiegłej formy samookreślenia się z narodem amerykańskim. "Nie był to moment chluby naszego kraju" - ocenił. Harris przypomniał również, iż badania przeprowadzone wśród społeczeństwa amerykańskiego w 1942 roku wykazały, że Amerykanie umieszczali Żydów na trzecim miejscu jako najbardziej niebezpieczna grupa, po Niemcach i Japończykach, czyli zaraz po agresorach wojennych. Harris nie przypomniał jednak, że społeczeństwo amerykańskie, tak jak i inne narody ówczesnego świata, zdawało sobie sprawę z działalności międzynarodowej żydowskiej finasjery, powszechnie oskarżanej o doprowadzenie do kryzysu finansowo-gospodarczego lat 1930, a wcześniej o zaprowadzenie komunizmu w Rosji. Społeczeństwa ówczesne, lecz również i politycy, jednoznacznie oceniały rolę Żydów w zaplanowaniu i przeprowadzeniu rewolucji bolszewickiej, przez co określenia bolszewik i Żyd stały się niemalże synonimami. Harris nazwał ten stosunek społeczeństwa amerykańskiego do żydowskiego międzynarodowego problemu oraz prowadzoną przez Stany Zjednoczone politykę imigracyjną, mianem "antysemityzmu". Wystąpienie dyrektora American Jewish Committee przed kongresem amerykańskim i oskarżanie ówczesnych przywódców Stanów Zjednoczonych o różnego rodzaju zaniedbania, można odczytywać jako pierwszy krok do stworzenia atmosfery politycznej, która przerodzić się może w uznanie przez dzisiejszych przywódców "winy" poczynionej przez swoich poprzedników. To z kolei stanie się podstawą do legislacyjnych prac owocujących tzw. kompensacjami czyli "odszkodowaniami" dla środowisk żydowskich. W rezultacie, społeczeństwo amerykańskie będzie wypłacało społecznościom żydowskim miliardowe "odszkodowania". Środowiska żydowskie, zdając sobie sprawę z usychającego źródła odszkodowań wypłacanych przez Niemcy, rozpoczęły próby ściągania pieniędzy z innych kierunków. I tak w sierpniu 2006 roku przedstawiciele międzynarodowych organizacji żydowskich z 10 krajów debatujący w Jerozolimie, wezwali do "wspólnego, zorganizowanego nacisku" celem otrzymania rekompensaty za "wysiedlenie Żydów z krajów arabskich w XX wieku". Jedna z uczestniczących w sesji organizacji, World Organization of Jews From Arab Countries, oceniła, że chodzi o wartość około 100 miliardów dolarów. W tym samym czasie pro-izraelskie lobby wystosowało petycję do Organizacji Narodów Zjednoczonych wzywającą ONZ do wypłacenia odszkodowania Izraelowi za straty wyrządzone przez Hezbollah. Petycja oskarża ONZ za to, że "Rada Bezpieczeństwa ONZ nie wywiązała się ze swoich obowiązków i pozwolila Hezbollachowi rozwinąć się na terenie południowego Libanu terroryzując ludność Libanu". Kwota tego "odszkodowania" nie została w petycji określona.
Od wielu lat trwają również naciski na Polskę celem wypłacenia "rekompensat za utracone mienie żydowskie".
|
|
 | 6 na 6 | Satyr (4285 punktów) |
Przedsiębiorstwo "Holokaust" spółka b.ż.o. (czytaj: "bez żadnej odpowiedzialności") pracuje na pełnych obrotach. Garstka pazernych na kasę organizacji w obrzydliwy sposób wykorzystuje tragedię milionów ludzi do zbicia fortuny. Jeśli obywatel RP nie sporządził testamentu i nie ma rodziny, to jego pieniądze wędrują do skarbu państwa i koniec dyskusji. Wszystkich się tak traktuje - teraz zobaczymy, czy te organizacje są ponad prawem.
Ironia życia oczywiście nie śpi - dzięki działalności owych kilku organizacji zapewne podniosą się głosy, że "te żydy to jednak nic się nie zmieniły". Paru antysemitów, którzy obwiniają cały naród żydowski nawet za susze i powodzie znów zbije kapitał polityczny.
|
|
2 na 2 | Kowalska (14008 punktów) | Znaczy się , Polska ma teraz płacić odszkodowania swoim obywatelom, za to, że hitlerowskie Niemcy napadły na Polskę, wymordowały miliony i zniszczyły prawie wszystko?
|
|
 | 2 na 2 | Satyr (4285 punktów) |
Nie. Nie swoim obywatelom, lecz organizacjom zrzeszającym ludzi należących do tej samej religii co owi obywatele. Dodajmy - ludziom nie mającym żadnego związku, prócz bycia Żydami, z owymi obywatelami.
|
|
3 na 3 | finerbijk (17282 punktów) | Cóż, to jest naród wybrany, a my naród wiecznie w d..ę kopany.
Potem się zgłoszą Celtowie, kultura pucharków lejkowatych i Krzyżacy po odszkodowania, a nasi miłościwie panujący wszystkim będą hojnie wypłacali.
|
|
 | | spray (5875 punktów) | > Cóż, to jest naród wybrany, a my naród wiecznie w d..ę kopany.> Potem się zgłoszą Celtowie, kultura pucharków lejkowatych i Krzyżacy po odszkodowania, a nasi miłościwie panujący wszystkim będą hojnie wypłacali.> A czemu nie ? Ze swojego beda placic ? Wszak rzad zawsze sam sie wyzywi
|
|
|  | | placownik (17853 punktów) |
> A czemu nie ? Ze swojego beda placic ?> Wszak rzad zawsze sam sie wyzywi  Do laptopa można bezboleśnie podłączyć drugą klawiaturę. Czy zastanawiałaś się już nad taką możliwością? Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
 | 1 na 1 | danecki (1340 punktów) | >Cóż, to jest naród wybrany, a my naród wiecznie w d..ę kopany. >Potem się zgłoszą Celtowie, kultura pucharków lejkowatych i Krzyżacy po odszkodowania, a nasi miłościwie panujący wszystkim będą hojnie wypłacali.
Niestety, w każdej grupie znajdą sie ludzie, którzy w sposob ohydny beda żerowali na tragedii swoich ziomków. Taka juz natura rzeczy. Trzeba wyrobic w sobie umiejetnosc oddzielania sukins*now od spoleczności, na które sie powolują i z ktorych sie wywodzą. To nie Żydzi, jako cala grupa etniczno-religijna, domagają się mienia, a Peleg i jemu podobni, którzy wywodza się z tejze grupy. Chec zarobienia jest bardzo silna, a przynaleznosc do pewnych grup moze pomoc zbic fortune. Jestem w stanie wyobrazic sobie sytuacje, w ktorej okazuje sie, ze ludzie ci w jedna noc zmieniliby swoja narodowosc z żydowskiej na, dajmy na to, ukrainską i zaczeli się domagac ukrainskich przedwislanych domostw.
|
|
2 na 2 | Matix (5786 punktów) | Skoro Żydzi odgrzewają cały czas ten sam kotlet od wielu lat to ja odgrzeję jeszcze raz ten mój wątek, bo znowu atakują! Cytat:Grupa 25 kongresmenów z USA wysłała do władz Polski i Litwy list, w którym domagają się rozwiązania kwestii rekompensat za mienie zagrabione Żydom podczas II wojny światowej - podaje yahoo.com.
Robert Wexler i jego 24 kolegów napisało list do premiera Polski Donalda Tuska i premiera Litwy Andrius Kubilius. Apelują w nim, by rządy tych krajów przyjęły ustawę o rekompensatach za mienie zagrabione ofiarom Holocaustu do czasu rozpoczęcia konferencji "Holocaust Era Assets". Konferencja, która odbędzie się w dniach 26-30 czerwca w Pradze, będzie dotyczyć mienia zagrabionego Żydom w czasie II wojny światowej. wiadomosci(*)tu,wid,11254819,wiadomosc.htmlAmerykanie naciskają na Polskę...    zastanawia mnie czy przypadkiem wobec polityki USA - Izrael rzeczywiście nie jest tak, że Żydzi mają wprost grupy wpływów w rządzie USA. Pytanie tylko skąd znajdą na to pieniądze. Bo jeśli ich nie znajdziemy przyjdzie zapłacić inaczej. I lepiej nie myśleć w jaki sposób. A może stąd? www.sfora.(*)-miliard-samotnym-matkom-a8314
|
|
 | |
|  | 1 na 1 | Matix (5786 punktów) | Ale chciałem żeby wyglądało na ironię. Jak widać muszę jeszcze popracować nad językiem.
|
|
| |  | | liliac (147340 punktów) | > Ale chciałem żeby wyglądało na ironię. Jak widać muszę jeszcze popracować nad językiem.Bo może to była populistyczna ironia
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|