> Mylisz się. Reklamując cokolwiek warto by coś więcej na ten temat wiedzieć.> To: "Naszym jedynym dogmatem jest brak dogmatu. Nie stosujemy żadnych regulacji i nakazów. Podejście do wiary każdego z wyznawców jest indywidualne, nie odprawiamy żadnych rytuałów, mszy ani modłów czy innych tego typu głupot." No i to: "Pamiętaj, że tak na prawdę to nie musisz, jeśli nie chcesz, bezgranicznie wierzyć w Niego. Uważamy że to nie przekreśla Pastafarianizmu jako religii, gdyż w naszym przekonaniu religia to wspólnota ludzi o podobnym spojrzeniu na Świat. Zapewne znasz chrześcijan, którzy nie trzymają się dosłownie treści Biblii, a nadal uważają się za prawdziwie wierzących. Z Pastafarianizmem jest podobnie. Jego Makaronowatość nie obrazi się jeśli obok Niego powierzysz sobie w jakiekolwiek inne Bóstwo, jak sam pewnie zauważyłeś po coś przecież ukrywał się przez tak długi czas przed opinią publiczną." Źródło: www.kosciol-spaghetti.plOraz: www.venganza.org/join/Sami podkreślają, że nie mają większych wymagań od zdrowego rozsądku, tolerancji itp. A przecież każdy wie, że "8 wolałbym byś nie..." to raczej tylko wskazówki
|