Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy Fronda z ateisty może zrobić świętego?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
01-07-2009 02:44Psyk (14071 punktów)Czy Fronda z ateisty może zrobić świętego?
Ocena 5 na 5
Fronda, po walce o ekskomunikowanie minister zdrowia za wykonanie ustawy, ma nowy słuszny cel - beatyfikować Piotra Stańczyka, zabitego przez terrorystów w lutym w Pakistanie.
www.fronda(*)l_ostrozny_w_sprawie_stanczaka

Ciekawi mnie jedno - skąd u pani Magdy Romaniuk pomysł, że zamordowany jest w ogóle materiałem na świętego? To typowe zawłaszczenie po śmierci osoby, która może się przydać. Napisał o tym nawet jeden z czytelników:

"Nie wiem po co Fronda zaczęła drążyć temat męczeństwa śp. pana Stańczaka. Nie wiemy nawet czy był chrześcijaninem a tym bardziej czy odmowa przyjęcia islamu podyktowana była pobudkami religijnymi."

Nie chciałbym mówić, że ja w tak ekstremalnej sytuacji zrobiłbym tak samo. Zresztą w jego odpowiedzi wyraźnie widać grę na zwłokę - to najlepsze co mógł zrobić, wciągnąć porywaczy w dyskusje teologiczne. To było bardzo mądre z jego strony i wcale nie heroiczne (co oczywiście niczego mu nie ujmuje a wręcz przeciwnie - heroizm jaki chce widzieć Fronda przyspieszyłby jego śmierć). Ale jest to przecież próba zbicia kapitału na zmarłym, który prawdopodobnie nigdy nie był znany z religijności. Jest to moralnie odrażające, Pani Magdo! Fronda dałaby radę zrobić świętego nawet z ateisty. Jeśli porwą Was kiedyś terroryści muzułmańscy aby nie było niejasności powiedzcie "Nie chcę zostać muzułmaninem, bo islam to jeszcze głupsza religia niż wszystkie pozostałe". Miejmy nadzieję, że to Pani Magdzie Romaniuk wystarczy...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Xion (501 punktów)
(zablokowany)
Odp: czy Fronda z ateisty może zrobić świętego?
No proszę... A Religa podobno 'nawrócił się na łożu śmierci' - może on będzie następny?
01-07-2009 12:38 
 Ocena 7 na 7
Psyk (14071 punktów)
>No proszę... A Religa podobno 'nawrócił się na łożu śmierci' - może on będzie następny?

Religa zrobił bardzo dużo żeby odejść jako ateista - z godnością, która nawet oficjalnie budzi szacunek Kościoła. Na jego pogrzebie nawet nie było "czarnych". Czego jak wiadomo nie uszanowała ta niemiecka szmata dla mądrych inaczej "Fakt". Z Religi świętego na szczęście nie będzie (chociaż kłamać zawsze można - zmarli się nie obronią). Ale z Piotra Stańczyka... warto próbować, prawda? To co mnie uderza to próba zrobienia "na chama" świętego z człowieka, który znalazł się w całkowicie przypadkowej sytuacji i nie zrobił nic religijnego. Prawdopodobnie liczył na wciągnięcie w dyskusję a tym samym kupienie czasu. Jeśli chodzi o wiarygodność to onet podał za Frondą, która podała za Wojciechem Jagielskim, który podał za niemiecką agencją DPA, która dotarła do innego zakładnika, który to słyszał od talibów, którzy więzili Stańczyka. Uff! Jeśli skrócimy to tylko do Wojciecha Jagielskiego to będzie to "tylko" informacja z czwartej ręki. Żeby beatyfikować Stańczyka talibowie, którzy go porwali, musieliby stanąć przed Trybunałem Rogatoryjnym w Rzymie, ostatecznie w Islamabadzie i przyznać, że zabili świętego "religii księgi". Do tego jeszcze cud i wyszukanie mu specjalności niebiańskiej. Czy pani Magda już ma dowody cudów pana Stańczyka?
Jak podaje Wikipedia "pakistański dziennikarz, który spotkał się z porwanym Polakiem, utrzymuje że porwany do samego końca był przekonany, że uda mu się przeżyć". Teraz porównajmy to z krzykliwym tytułem "Piotr Stańczak wolał śmierć od przejścia na islam?".
forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=2667737
Proponuję podobny przykład takiego "dziennikarstwa": "Fronda to banda kretynów?".

PS: A może ktoś w PSR już się modlił do pana Piotra i pomogło? Jeśli tak - prosimy o ujawnienie wszystkich cudów!

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365