Racjonalista - Strona głównaDo treści
Codex Alimentarius

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
03-07-2009 13:05Rutkiewicz (1290 punktów)Codex Alimentarius
Dowiedziałem się dziś, że coś takiego w ogóle istnieje. Nic o nim nie wiem, szukałem w sieci informacji, ale na wszystkich stronach (tych za i przeciw) panuje maniera "my ci powiemy, co tam jest, sam nie musisz tego czytać". Dlatego chciałem rozpocząć dyskusję w sposób nietypowy, tj. bez postawienia własnej tezy, ani deskrypcji, tylko od impulsu. Co to jest Codex Alimentarius, kiedy powstał jego pomysł, jaki jest jego cel, czym grozi (jeśli grozi) etc.? Chcę tylko, aby dyskusja potoczyła się w oparciu o sam Kodeks, z podaniem źródła w nim samym, a nie względem tego, co się o nim słyszało.

PS. Mam nadzieje, że to naruszenie regulaminu zostanie mi wybaczone.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Meretseger (61860 punktów)
>Dowiedziałem się dziś, że coś takiego w ogóle istnieje. Nic o nim nie wiem, szukałem w sieci
>informacji, ale na wszystkich stronach (tych za i przeciw) panuje maniera "my ci powiemy, co tam
>jest, sam nie musisz tego czytać".
Z tej strony www.codexalimentarius.net/web/index_en.jsp można dostać się do konkretnych zapisów kodeksu. Przynajmniej ja znalazłam tam interesujące mnie tabele. Są w formacie pdf.
marcus (876 punktów)
Wikipedia
Oficjalna strona

Wydaje mi się, że grozić może jedynie, jeśli nadzorujący ją ludzie byliby wyjątkowo niekompetentni, a żeby tacy byli nie sądzę.

czarnanowina.xn.pl
www.niflheim.fora.pl
Smith (10069 punktów)
>Wydaje mi się, że grozić może jedynie, jeśli nadzorujący ją ludzie byliby wyjątkowo niekompetentni, a żeby tacy byli nie sądzę.
Zgubieni np. miliona funtów do drobnostka ja setki innych malwersacji.
Zadziwia mnie optymizm Eurooptymmistów.
www.stopco(*)-kodeks-zywnosciowy-czym-jest/
www.natura(*)ycja_premier_wersja_pelna.html
Smith (10069 punktów)
rapidshare(*)ywno__347___263__akty.rar.html
Przebrnąłem przez stron kilka i dałem sobie spokój. Mam alergię na paragrafy.
Ale jak chcesz spróbować to powodzenia
pompa (524 punktów)
jest artykuł o tym na racjonaliście www.racjon(*)lternatywizmu.bojazn.i.drzenie
03-07-2009 18:39 
 Ocena 1 na 1
Smith (10069 punktów)
>jest artykuł o tym na racjonaliście www.racjon(*)lternatywizmu.bojazn.i.drzenie
A to jest mój komentarz:
"Dramatyczne apele o wolność leczenia ingerują w moje prawa."
Szczególnie wyboru?
Autyzm, Alzheimer, Stwardnienie rozsiane i jeszcze rak
No na tym polu to medycyna konwencjonalna wykazuje się niebywałą skutecznością.
"Dzięki GMO ludzkość ma szansę rozwiązać problem głodu, chorób i wody pitnej."
Chyba jeszcze Aids i analfabetyzmu. Niszczymy góry jedzenia i płacimy rolnikom za to żeby nie produkowali żywności.
Obawy przed GMO. Szczególnie firma Monsato słynie z dokadnych testów.
"Korporacje będą dyktowały ceny nasion."
Ciekawe co na taką argumentację hodowcy bawełny w Indiach?
"Żywność ekologiczna nie jest też całkowicie bezpieczna dla człowieka."
Przejście dla pieszych jest 100% bezpieczne?
"Na roślinach nie chronionych przez pestycydy rozwijają się grzyby wydzielające rakotwórcze mykotoksyny, a rośliny broniąc się przed grzybami wydzielają inne substancje groźne dla ludzi i zwierząt. Poza tym, gospodarstwa ekologiczne nie leżą zwykle w odosobnieniu, istnieje zatem ryzyko skażenia uprawy konwencjonalną "chemią"."
Spaliny, aspartan, azbest, papierosy, metale ciężkie, nawozy itd. nie są rakotwórcze?
To po co mają istnieć te "konwencjonalne" bo GMO mogą zostać dokładnie tak samo skażone?
podobnie jak w Traktacie Lizbońskim, ze względu na objętość( wstępny proj. 3000 str.), znajdą się jakieś sensowne rozwiązania. Ale ja nie chcę ich w pakiecie.
P.S. Tam się nie zmieścił

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365