>
jest artykuł o tym na racjonaliście www.racjon(*)lternatywizmu.bojazn.i.drzenieA to jest mój komentarz:
"Dramatyczne apele o wolność leczenia ingerują w moje prawa."
Szczególnie wyboru?
Autyzm, Alzheimer, Stwardnienie rozsiane i jeszcze rak
No na tym polu to medycyna konwencjonalna wykazuje się niebywałą skutecznością.
"Dzięki GMO ludzkość ma szansę rozwiązać problem głodu, chorób i wody pitnej."
Chyba jeszcze Aids i analfabetyzmu. Niszczymy góry jedzenia i płacimy rolnikom za to żeby nie produkowali żywności.
Obawy przed GMO. Szczególnie firma Monsato słynie z dokadnych testów.
"Korporacje będą dyktowały ceny nasion."
Ciekawe co na taką argumentację hodowcy bawełny w Indiach?
"Żywność ekologiczna nie jest też całkowicie bezpieczna dla człowieka."
Przejście dla pieszych jest 100% bezpieczne?
"Na roślinach nie chronionych przez pestycydy rozwijają się grzyby wydzielające rakotwórcze mykotoksyny, a rośliny broniąc się przed grzybami wydzielają inne substancje groźne dla ludzi i zwierząt. Poza tym, gospodarstwa ekologiczne nie leżą zwykle w odosobnieniu, istnieje zatem ryzyko skażenia uprawy konwencjonalną "chemią"."
Spaliny, aspartan, azbest, papierosy, metale ciężkie, nawozy itd. nie są rakotwórcze?
To po co mają istnieć te "konwencjonalne" bo GMO mogą zostać dokładnie tak samo skażone?
podobnie jak w Traktacie Lizbońskim, ze względu na objętość( wstępny proj. 3000 str.), znajdą się jakieś sensowne rozwiązania. Ale ja nie chcę ich w pakiecie.
P.S. Tam się nie zmieścił