Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kara śmierci za apostazję

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
07-07-2011 18:49coreless (16088 punktów)Kara śmierci za apostazję
Ocena 6 na 6

Irański sąd zażądał od Youcefa Nadarkhaniego porzucenia wiary chrześcijańskiej; w przeciwnym wypadku grozi mu kara śmierci za apostazję - z powodów czysto światopoglądowych i religijnych. Jeżeli kara śmierci zostanie wykonana, będzie to pierwsza egzekucja za apostazję w Iranie od 1990 roku.

Youcef Nadarkhani jest tylko jednym z tysięcy ludzi, którzy cierpią z powodu prześladowań za przekonania religijne w Iranie.

Mimo że przywódcy Iranu utrzymują, że ich celem jest promowanie tolerancji, nadal pozwalają na zatrzymania, więzienie i prześladowania wobec przedstawicieli mniejszości religijnych i światopoglądowych.

en.wikipedia.org/wiki/Youcef_Nadarkhani
www.iranhumanrights.org/tag/youcef-nadarkhani/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

perun (8610 punktów)

>Mimo że przywódcy Iranu utrzymują, że ich celem jest promowanie tolerancji, nadal pozwalają na
>zatrzymania, więzienie i prześladowania wobec przedstawicieli mniejszości religijnych i
>światopoglądowych.
To co mówią , to robią . Mówia , że ich celem jest tolerancja i toleruja wszyskto to na co zezwala koran . Nie bardzo wiem o co chodzi w tym wątku coreless . Że islamiści postępują wg nakazów islamu?
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)

>więzienie i prześladowania wobec przedstawicieli mniejszości religijnych i
>światopoglądowych.
Dodała bym do tego mniejszości seksualne i narodowe.
Sprawa przecież jest szersza.
Tak było jest i będzie.
Nie ma się czemu dziwić.
I szkoda gadać!

Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.
Amol (692 punktów)
>Irański sąd zażądał od Youcefa Nadarkhaniego porzucenia wiary chrześcijańskiej; w przeciwnym
>wypadku grozi mu kara śmierci za apostazję - z powodów czysto światopoglądowych i religijnych.

Rozumiem, że w Iranie ludzie nie mogą dokonać apostazji formalnej, czyli wystarczy kryć się ze swoim światopoglądem. Brzmi, to nieludzko, ale świat nic z z tym nie robi. Gdzie jest USA, NATO? Przyjęliśmy, że "Iran is Iran", jeśli ktoś się tam urodzi, to ma pecha...
08-07-2011 01:36 
 Ocena 1 na 1
elfir (1058 punktów)
Przyjęliśmy, że "Iran is Iran", jeśli ktoś się tam urodzi, to ma pecha...

A ile wojen można prowadzić w myśl krzewienia idei zachodniego (europejskiego) humanizmu?
I czy wprowadzanie humanizmu siłą jest humanitarne?

Oni mają system wartości oparty na szacunku dla boga a nie dla człowieka. Nie zmienisz groźbą takiego myślenia.
08-07-2011 04:45 
 Ocena 7 na 7
Abdullah (1241 punktów)
> Przyjęliśmy, że "Iran is Iran", jeśli ktoś się tam urodzi, to ma pecha...
>A ile wojen można prowadzić w myśl krzewienia idei zachodniego (europejskiego) humanizmu?
>I czy wprowadzanie humanizmu siłą jest humanitarne?
>Oni mają system wartości oparty na szacunku dla boga a nie dla człowieka. Nie zmienisz groźbą takiego myślenia.

Pytanie jest kim sa ONI. Ze wzgledu na moja prace jestem czestym bywalcem lotnisk wszelakich - wielokrotnie juz widzialem kobiety ubrane "po europejsku" wchodzace do kibla "jednoosobowego" i wychodzace w workach typu burka i podchodzacych razem z mezem i dziecmi do stanowisk Emirates, AirIran, SaudiAirlines i innych lecacych do krajow muzulmanskich.
Pytanie jest skoro panu mezowi to wisi jak sie zona ubiera - ona "wybiera" "ubogacajacy" i "prawowierny" worek po kartoflach tylo wtedy gdy ryzykuje wpierdol od policji moralnosci, lub tez innych bardziej prawowiernych czlonkow rodziny.
Na moj gust - mala grupka ekstremistow terroryzuje normalna wiekszosc - co juz nie raz w historii swiata sie zdarzalo.

Czy silowe usuniecie mniejszosci ktora terroryzuje wiekszosc jest aktem humanitarnym - jak dla mnie jest. To tak jak z rakiem i wycinaniem guza.
08-07-2011 10:20 
 Ocena 5 na 5
rhotax7 (3947 punktów)

Mam nadzieję że wyznawcy Ale-Łacha (łacha-ha-ha-ha) nie wysadzą nam portalu za Twe światłe i miłe memu sercu podejście.

Czy przetłumaczenie "Boga Urojonego" na Arabski mogło by pomóc?
Pewnie tak ale jak to mawiał wujaszek Stalin--nie ma człowieka nie ma problemu.
Jestem za wycinaniem tego raka Memowo i Genowo (by lovely extermination).

Osobiście najchętniej zabiłbym paru Bogów ale jak zwykle mają podstawowy feler--nie istnieją.

Humanitarnie znaczy memetycznie--przyjemnie znaczy krwawo.

Jesteś tu nowy i zapewne nie wiesz o czym kiedyś pisałem że według analiz wojskowych za pewien czas i tak wybuchnie stara przaśna wojenka Islam --vs--Europa.
Z samego piachu bez ropy nie wyżyją i zwrócą się do Koranu a tam recepta jest na wszystko--zawsze krwawa i pełna obłędu podbojów i szerzenia słowa Bożego!!!!!

Dei Cide
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> Osobiście najchętniej zabiłbym paru Bogów
Był taki jeden co zabił Boga!
Nazywał się Fryderyk Nietzsche!
I skończył w szpitalu wariatów!!!!!!

Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.
Anna Salman (16360 punktów)
>Był taki jeden co zabił Boga!
>Nazywał się Fryderyk Nietzsche!
>I skończył w szpitalu wariatów!!!!!!
Ale z innego powodu.
08-07-2011 20:42 
 Ocena 1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
>>Był taki jeden co zabił Boga!
>>Nazywał się Fryderyk Nietzsche!
>>I skończył w szpitalu wariatów!!!!!!
>Ale z innego powodu.
Wiem!
Ale trochę demagogii nie zawadzi!

Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.
spellbinder (8577 punktów)
>Czy przetłumaczenie "Boga Urojonego" na Arabski mogło by pomóc?

Mogłoby zaszkodzić. Człowiek, który nie wie, że może być "inaczej" nie jest nieszczęśliwy, kiedy nie żyje "inaczej".

Bez naszego zachodnioeuropejskiego wpierniczania się wszędzie ze swoim światopoglądem, mniej by problemów u "nich" było.
08-07-2011 13:38 
 Ocena 1 na 1
elfir (1058 punktów)
>wielokrotnie juz widzialem kobiety ubrane "po europejsku" wchodzace do kibla >"jednoosobowego" i wychodzace w workach typu burka i podchodzacych razem z mezem i >dziecmi do stanowisk Emirates, AirIran, SaudiAirlines i innych lecacych do krajow >muzulmanskich.

Tak samo one muszą zdejmować burki wjeżdżając do Francji. Nie mają wyboru, bo Państwo odgórnie narzuca jak maja się ubrać.
Polskie konwertytki są zachwycone burkami.

>Czy silowe usuniecie mniejszosci ktora terroryzuje wiekszosc jest aktem humanitarnym - jak dla mnie jest. To tak jak z rakiem i wycinaniem guza.

Ja tam nie widzę, by w Iraku następowała masowa apostazja z islamu. Albo w Afganistanie. Raczej dochodzi do władzy dość skrajny element konserwatywny. Nawet w Turcji - gdzie robią to ostrożnie, bo chcą do Unii, nie dało się utrzymać konserwatystów z dala od władzy.

Nawet w takim kraju jak Polska jest naprawdę dużo osób głosujących na partie z hasłami katolickimi w programach. A co dopiero w kraju, gdzie religia miesza się z codziennością.
sawra (286 punktów)

>Na moj gust - mala grupka ekstremistow terroryzuje normalna wiekszosc - co juz nie raz w historii swiata sie zdarzalo.
>Czy silowe usuniecie mniejszosci ktora terroryzuje wiekszosc jest aktem humanitarnym - jak dla mnie jest. To tak jak z rakiem i wycinaniem guza.
>
Pod Twoją wypowiedzią podpisała bym się czterema kończynami, gdyby nie mały szkopuł; nikt nie wypierdziela milionów dolków tylko po to, aby ulżyć prostemu ludowi w jakimś zamorskim kraju. Polecam dokument Ewy Ewart "Afganistan - O co walczymy."
astrotaurus (12445 punktów)

>A ile wojen można prowadzić w myśl krzewienia idei zachodniego (europejskiego) humanizmu?
Ojezusie! ile?
I chyba nie mylisz tego co mówisz z wojnami o ropę i złoża rud wszelakich (lit, złoto itp)...?


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
08-07-2011 12:29 
 Ocena 1 na 1
elfir (1058 punktów)
>I chyba nie mylisz tego co mówisz z wojnami o ropę i złoża rud wszelakich (lit, złoto itp)...?
>
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.


A jak inaczej chcesz zmusić kraje arabskie do humanizmu zachodniego?

Mieliśmy ostatnio zamieszki w kliku arabskich krajach. Ale one nie były spowodowane chęcią przejęcia europejskich wartości moralnych tylko europejskich zarobków, poziomu życia, pozycji gospodarczej.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365