 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-05-2025 13:42 | okragly (21676 punktów) | dżem ze świni
1 na 1 | . smalec wieprzowy piętnowany przez naukowców jako szkodliwy, a to najzdrowszy produkt spożywczy dostępny w Polsce  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | panTeista (6811 punktów) | > to najzdrowszy produkt spożywczySmalec nie zawiera żadnych witamin i minerałów. Tłuszcz nasycony (smalec, łój, masło) sam w sobie nie jest szkodliwy, jednak spożywając go jesteś najedzony i spożywasz przez to mniej innych produktów zawierających witaminy i minerały. Kiedyś uważano że tłuszcz nasycony przyczynia się do chorób układu krwionośnego (w tym serca). Niektórzy (w tym wielu lekarzy) nadal tak uważają, ale to nieprawda. www.youtube.com/watch?v=k7GneH_t9CQ
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >to najzdrowszy produkt spożywczy> Smalec nie zawiera żadnych witamin i minerałów.smalec z świni to idealny dla nas tłuszcz, taki jak nas własny (można powiedzieć ludzina  ), magazyn energii i składników, wtedy nasz organizm nie marnuje ogrom energi w układzie pokarmowym, nie ma nic zdrowszego > Tłuszcz nasycony (smalec, łój, masło) sam w sobie nie jest szkodliwy, jednak spożywając go jesteś najedzonyotóż to > spożywasz przez to mniej innych produktów zawierających witaminy i minerały.świnia która swobodnie tarza się w błocie i żeruje w lesie np żołędziami ma wszystkie składniki smalec zawiera zdrowe tłuszcze, które mają pozytywny wpływ na organizm. Jest źródłem zdrowych tłuszczów jednonienasyconych oraz witamin rozpuszczalnych, takich jak Witamina A, D, E i K. Jak zrobić dżem ze świni do chleba? Na patelnię wrzucić słoninę i topić na małym ogniu. Gdy słonina już się stopi, dodać boczek i całość nadal topić na małym ogniu. Gdy boczek wraz ze słoniną będą wytopione dodać cebulę wraz z czosnkiem oraz starte jabłko i wszystko razem smażyć, aż cebula i skwarki się zarumienią.
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
|  | |
| |  | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | > >Witamina A, D, E i K.> Witamina D w produktach spożywczych jest w zbyt małych ilościach i należy ją suplementować (2000jm/dzień).w raju byłbyś szamanem, mieszkał troszkę z boku, wszyscy by darzyli Cię szacunkiem, przychodzili w potrzebie się poradzić, czy uzdrowić np dobrym słowem, dobrze by Ci tam było 
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
2 na 2 | panTeista (6811 punktów) | Zdrowe produkty spożywcze dostępne w Polsce: JAJA 12szt./tydzień DZIKI ŁOSOŚ, śledzie, pstrąg, sardynki, halibut 3-4 razy/tydzień FASOLA, i inne strączkowe: fasola pinto, navy, lima, ciecierzyca, soczewica, groszek zielony 4 porcje/tydzień (porcja=pół filiżanki) BORÓWKI, czerwone winogrona, żurawina, jeżyny, maliny, truskawki, porzeczki, wiśnie, czereśnie, jagody 1-2 filiżanki/dzień POMARAŃCZE, cytryny, grejpfruty, mandarynki, limonki 1 porcja/dzień DYNIA, marchew, papryka pół filiżanki/dzień SOJA, tofu, mleko sojowe, edamame, tempeh, miso 100g/tydzień- podzielone SZPINAK, jarmuż, botwina, kapusta chińska, sałata, papryka filiżanka gotowanych lub 2 filiżanki surowych/ niemal codziennie BROKUŁY, brukselka, kapusta, jarmuż, kalafior, rzepa, 1/2-1 filiżanki/dzień PŁATKI OWSIANE, kiełki pszenne, mielone siemię lniane, brązowy ryż, kasza jęczmienna, kasza gryczana, kasza jaglana, codziennie HERBATA, kakao prawdziwe, codziennie JOGURT, skyr, kefir, maślanka 2 filiżanki/dzień POMIDORY, arbuz, czerwony grejpfrut, codziennie INDYK, kurczak 3-4 porcje/tydzień (każda porcja 85-110g) ORZECHY włoskie, migdały, pistacje, nasiona słonecznika i sezamu, orzeszki ziemne, nasiona dyni, orzechy laskowe, orzechy makadamia, orzechy cashew 25g/dzień, orzechy brazylijskie 6szt/dzień OLIWA Z OLIWEK 2-3 łyżki dzień, olej lniany 1 łyżka/dzień, olej z czarnuszki 1 łyżeczka dzień, awokado 3-4 szt./tydzień CZOSNEK 1 ząbek/dzień, cebula lub por 3-4 szt./tydzień KURKUMA, pieprz, imbir i inne przyprawy codziennie.
|
|
 | | StBanas (91 punktów) | > Zdrowe produkty spożywcze dostępne w Polsce:... A ja się pytam, gdzie jest MIÓD?
|
|
|  | | panTeista (6811 punktów) | > >Zdrowe produkty spożywcze dostępne w Polsce:> ...> A ja się pytam, gdzie jest MIÓD?  W miodzie jest za dużo cukru (80%) przez co powoduje skok glukozy we krwi. Miód - słodki produkt spożywczy, zawierający ok. 80% cukru Najliczniejszą grupę związków w miodzie stanowią węglowodany. W największej ilości występują monosacharydy, takie jak glukoza (~34%) oraz fruktoza (~39%). W mniejszych ilościach w miodach mogą występować inne węglowodany, w tym sacharoza, maltoza (7,3%) oraz melecytoza Wartość kaloryczna 100 g miodu pszczelego to ok 324 kcal. Dominujący udział cukrów prostych - glukozy i fruktozy, decyduje o wartości energetycznej miodu. Cukry te są wchłaniane w układzie pokarmowym bezpośrednio do krwi, Wartość lecznicza miodu nie została potwierdzona Miód manuka jest intensywnie reklamowany, zwłaszcza w kręgach producentów i osób zainteresowanych tzw. "zdrową żywnością", jako rzekomo posiadający lecznicze właściwości. Istnieją badania dowodzące antybakteryjnego działania tego miodu w warunkach in vitro (a więc na próbkach laboratoryjnych) i jest badana jego skuteczność przy aplikacji zewnętrznej na trudno gojące się rany. Nie ma jednak żadnych dowodów jakiegokolwiek leczniczego działania tego miodu będącego skutkiem jego spożycia. Rząd Nowej Zelandii w zaleceniach dla producentów miodu manuka wprost zabrania powoływania się na etykietach na terapeutyczne działanie tego miodu pl.wikipedia.org/wiki/Miód
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > Zdrowe produkty spożywcze dostępne w Polsce:> JAJA 12szt./tydzień> DZIKI ŁOSOŚ, śledzie, pstrąg, sardynki, halibut 3-4 razy/tydzień> FASOLA, i inne strączkowe: fasola pinto, navy, lima, ciecierzyca, soczewica, groszek zielony 4 porcje/tydzień (porcja=pół filiżanki)> BORÓWKI, czerwone winogrona, żurawina, jeżyny, maliny, truskawki, porzeczki, wiśnie, czereśnie, jagody 1-2 filiżanki/dzień> POMARAŃCZE, cytryny, grejpfruty, mandarynki, limonki 1 porcja/dzień> DYNIA, marchew, papryka pół filiżanki/dzień> SOJA, tofu, mleko sojowe, edamame, tempeh, miso 100g/tydzień- podzielone> SZPINAK, jarmuż, botwina, kapusta chińska, sałata, papryka filiżanka gotowanych lub 2 filiżanki surowych/ niemal codziennie> BROKUŁY, brukselka, kapusta, jarmuż, kalafior, rzepa, 1/2-1 filiżanki/dzień> PŁATKI OWSIANE, kiełki pszenne, mielone siemię lniane, brązowy ryż, kasza jęczmienna, kasza gryczana, kasza jaglana, codziennie> HERBATA, kakao prawdziwe, codziennie> JOGURT, skyr, kefir, maślanka 2 filiżanki/dzień> POMIDORY, arbuz, czerwony grejpfrut, codziennie> INDYK, kurczak 3-4 porcje/tydzień (każda porcja 85-110g)> ORZECHY włoskie, migdały, pistacje, nasiona słonecznika i sezamu, orzeszki ziemne, nasiona dyni, orzechy laskowe, orzechy makadamia, orzechy cashew 25g/dzień, orzechy brazylijskie 6szt/dzień> OLIWA Z OLIWEK 2-3 łyżki dzień, olej lniany 1 łyżka/dzień, olej z czarnuszki 1 łyżeczka dzień, awokado 3-4 szt./tydzień> CZOSNEK 1 ząbek/dzień, cebula lub por 3-4 szt./tydzień> KURKUMA, pieprz, imbir i inne przyprawy codziennie.jak długo masz zamiar żyć? 
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
|  | 2 na 2 | panTeista (6811 punktów) | > jak długo masz zamiar żyć?  Chciałbym być sprawnym do 85 roku życia, teraz mam 66 lat.
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >jak długo masz zamiar żyć?  > Chciałbym być sprawnym do 85 roku życia, teraz mam 66 lat.dzięki Twoim radom dożywamy do 85, po czym zdrowie się sypie, nie od razu, stopniowo, dochodzimy do etapu, że przestajemy byc samodzielni, co wtedy spożywać żeby umrzeć bezboleśnie (to jest druga strona medalu)
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
| | |  | 4 na 4 | panTeista (6811 punktów) | > co wtedy spożywać żeby umrzeć bezboleśnieNie wiem, może cyjanek potasu.  W Holandii jest dozwolona eutanazja.
|
|
| | | |  | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | > >co wtedy spożywać żeby umrzeć bezboleśnie> Nie wiem, może cyjanek potasu.  > W Holandii jest dozwolona eutanazja.już wiem, urządzę sobie strajk głodowy (tak też umieraliśmy w raju, z głodu)
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|