Racjonalista - Strona głównaDo treści
"Poznajmy się" czyli II Marsz Ateistów i Agnostyków 2010

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
05-10-2010 13:30Mariusz Agnosiewicz (moderator)"Poznajmy się" czyli II Marsz Ateistów i Agnostyków 2010
Ocena 5 na 5
"Wszystkie wielkie myśli rodzą się w marszu"
Fryderyk Nietzsche


"Poznajmy się"
czyli II Marsz Ateistów i Agnostyków 2010

Sobota 9 października
14:00-15:30
Plac Wolnica (Kazimierz)

Celem "Marszów Ateistów i Agnostyków" jest zaistnienie niewierzących w przestrzeni publicznej, przypomnienie że w Polsce istnieją ludzie niewierzący. Jest to o tyle ważne że w sytuacji kiedy jakiejś mniejszości nie widać, łatwo ja dyskryminować, pomijać jej interesy i prawa, zwłaszcza w tworzeniu obowiązujących wszystkich obywateli prawodawstwa. Wychodzimy z założenia że jeżeli jakaś mniejszość chce by respektowano jej prawa, musi głośno i systematycznie o tym mówić w przestrzeni publicznej, a tego forma jest właśnie MAiA.

Cały program imprezy dostępny jest na stronie: maia-krakow.org

Najpopularniejsze zdjęcie z I Marszu:

Więcej zdjęć:
www.facebo(*)hp?aid=7840&id=100000120884101

Racjonalista jest patronem Marszu. Serdecznie zapraszamy, do zobaczenia w Krakowie!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

zachaj (5239 punktów)Odp: "Poznajmy się" czyli II Marsz Ateistów i Agnostyków 201
>"Wszystkie wielkie myśli rodzą się w marszu"
>Fryderyk Nietzsche
>"Poznajmy się"
>czyli II Marsz Ateistów i Agnostyków 2010
>Sobota 9 października
>14:00-15:30
>Plac Wolnica (Kazimierz)

Kiedy w Warszawie odbędzie się coś podobnego ? Do Krakowa troszkę daleko.
05-10-2010 13:39 
 Ocena 2 na 2
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>Kiedy w Warszawie odbędzie się coś podobnego ? Do Krakowa troszkę daleko.

Na poprzedni ludzie przyjeżdżali nawet z Pomorza
05-10-2010 13:49 
 Ocena 1 na 1
zachaj (5239 punktów)
>>Kiedy w Warszawie odbędzie się coś podobnego ? Do Krakowa troszkę daleko.
>Na poprzedni ludzie przyjeżdżali nawet z Pomorza

Chętnie bym się wybrał , może poznałbym jakąś fajną ateistkę Muszę to przemyśleć.
05-10-2010 18:52 
 Ocena 2 na 2
Marszalik (733 punktów)
Mój plan bierze pod uwagę transparent "Szukam żony"
06-10-2010 21:15 
 Ocena 1 na 1
Medieval (3004 punktów)
>Mój plan bierze pod uwagę transparent "Szukam żony"

Proponuję "Szukam bezbożnej żony"
06-10-2010 00:33 
 Ocena 1 na 1
kropcia88 (5 punktów)
>>>Kiedy w Warszawie odbędzie się coś podobnego ? Do Krakowa troszkę daleko.
>>Na poprzedni ludzie przyjeżdżali nawet z Pomorza
>Chętnie bym się wybrał , może poznałbym jakąś fajną ateistkę Muszę to przemyśleć.
Zachaj to kiedy idziemy na randkę też czekam na taką akcję w Wawce
06-10-2010 01:49 
 Ocena 2 na 2
zachaj (5239 punktów)

>Zachaj to kiedy idziemy na randkę też czekam na taką akcję w Wawce

Jesteś ateistką ? Bo z agnostyczkami się nie umawiam.

kropcia88 (5 punktów)
>>Zachaj to kiedy idziemy na randkę też czekam na taką akcję w Wawce
>Jesteś ateistką ? Bo z agnostyczkami się nie umawiam.
>
zdecydowaną ateistką (z tradycjami- po tatusiu <lol> ) odezwij sie na priv
zachaj (5239 punktów)

>zdecydowaną ateistką (z tradycjami- po tatusiu <lol> ) odezwij sie na priv

Ochrzczona ?
06-10-2010 21:56 
 Ocena 1 na 1
ancykryst przegrzeszony (526 punktów)
(zablokowany)
>zdecydowaną ateistką...
A może ze mną? Z tym, że ja wymagam głębokiej wiary w piwo; trzeba też je kochać, jako i ja kocham...
06-10-2010 22:06 
 Ocena 1 na 1
kropcia88 (5 punktów)
>>zdecydowaną ateistką...
>A może ze mną? Z tym, że ja wymagam głębokiej wiary w piwo; trzeba też je kochać, jako i ja kocham...
>
No baaa jako studentka kocham piwko i winko... i każdy zacny trunek po którym szumi w głowie dla sprostowania nie pojawiłam się tu aby podrywać chłopaków... na racjonaliste zalogowałam się już kilka lat temu (nawet nie pamietam kiedy dokładnie) tylko po prostu nie udzielałam się nigdy
05-10-2010 16:25 
 Ocena 4 na 4
lotrek (14275 punktów)

>Na poprzedni ludzie przyjeżdżali nawet z Pomorza
Na tegoroczny przyjadą z Niemiec, Francji i ze Słowacji a może też i z innych krajów


"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
07-10-2010 15:25 
 Ocena 2 na 2
jarekland (142470 punktów)
>>Na poprzedni ludzie przyjeżdżali nawet z Pomorza
>Na tegoroczny przyjadą z Niemiec, Francji i ze Słowacji a może też i z innych krajów
Racjonaliści, humaniści, darwiniści,wolnomyśliciele wszystkich miast, regionów i krajów łaczcie się. W jednosci sila.
ancykryst przegrzeszony (526 punktów)
(zablokowany)
>>Kiedy w Warszawie odbędzie się coś podobnego ? Do Krakowa troszkę daleko.
>Na poprzedni ludzie przyjeżdżali nawet z Pomorza
Czy poprzedni marsz też był w Krakowie? Poza zdjęciami praktycznie nic na jego temat nie widzę...

W każdym razie kapitalny pomysł, żeby zacząć właśnie od Krakówka. Święte miasto kardynała Wojtyły; pamiętam też z TV dumną wypowiedź jakiegoś krakowskiego księdza ,,u nas nie ma ateistów!'' Było to kilka lat temu, może cosik sie zmieniło...
05-10-2010 13:47 
 Ocena 2 na 2
Alicja Duda (25557 punktów)
>Kiedy w Warszawie odbędzie się coś podobnego ? Do Krakowa troszkę daleko.
Co za problem dojechać?
Byłam w ubiegłym roku będę i w tym, a mój czas dojazdu jest niewiele krótszy niż czas dojazdu z Warszawy.
05-10-2010 16:39 
 Ocena 3 na 3
lotrek (14275 punktów)

>Byłam w ubiegłym roku będę i w tym, a mój czas dojazdu jest niewiele krótszy niż czas dojazdu z Warszawy.
Nie wiele dłuższy a na pewno tańszy, przejazd TLK to około 40zł. Służę informacją


"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
06-10-2010 09:27 
 Ocena 4 na 4
Alicja Duda (25557 punktów)
>Kiedy w Warszawie odbędzie się coś podobnego ? Do Krakowa troszkę daleko.
Już dziś możesz zacząć myśleć jak zorganizować marsz w Warszawie, Lublinie, Wrocławiu....
Każde miasto może mieć swój własny marsz.
W tym roku to się nie uda ale w przyszłym może być całkiem realne.
Ludzi którzy mają dość zatęchłej klerykalnej atmosfery jest dużo i są w każdym mieście.
Nie zamykając formuły marszu jedynie do ateistów i agnostyków ale rozszerzając ją o wszystkich, którzy uważają religię za sprawę prywatną obywatela i chcą świeckiego państwa to taki marsz mógłby się udać w każdym mieście.
PS
Zjazd w Krakowie ma tą ważną zaletę, że można w realu poznać tych których znamy wirtualnie z Racjonalisty.pl
Do spotkania w Krakowie!!
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
Usunięte przez moderatora
orchidea78 (385 punktów)trochę daleko...;)
600 czy 800 km z Gdańska, to jednak za daleko.
Jeżeli istnieje ciało astralne, to moje się tam pojawi...


Guzik (2020 punktów)Odp: trochę daleko...;)
> 600 czy 800 km z Gdańska, to jednak za daleko.
>Jeżeli istnieje ciało astralne, to moje się tam pojawi...
>
>
Moje też. Niestety z powodu choroby obecna będę z Wami tylko duchem.
tabrek (67 punktów)Odp: "Poznajmy się" czyli II Marsz Ateistów i Agnostyków 201
Jedzie ktoś z Katowic? O 11.00 jest pociąg i tym zamierzam jechać. Jeśli ktoś jeszcze jedzie, proszę o kontakt via prywatna wiadomość - zawsze to raźniej jechać z kimś i czas szybciej biegnie (a te 100 km ten pociąg będzie jechał 2 h ).
Jarosław Ziółkowski (972 punktów)
(zablokowany)
   Ciekawe, czy następny (Trzeci MAiA ) mógłby się odbyć w Lublinie? (największe miasto na wschód od Wisły)
   Ciekawe, co Palikot na to by powiedział?

Żadna religia nie jest ważniejsza niż ludzkie szczęście
— Budda

06-10-2010 09:00 
 Ocena 2 na 2
Meretseger (61860 punktów)
>   Ciekawe, czy następny (Trzeci MAiA ) mógłby się odbyć w Lublinie?
Wypada mi tylko przyklasnąć temu pomysłowi
Bo tak się fatalnie składa, że w sobotę do godziny 12 jestem uziemiona w pracy i żadnym cudem na 14 do Krakowa nie zdążę, nie posiadam gwiezdnych wrót. Ani nawet śmigłowca.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
Roksana Małek (894 punktów)
Jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli, to przyjadę na ten marsz razem z mamą
Alicja Duda (25557 punktów)
Marsz się odbył zdjęcia można znaleźć na facebooku.
Ale.....
wiadomosci(*)ymna_w_spotkanie_ateistow.html
Też tam byłam. Gryzący dym podrażnił mi płuca jeszcze do teraz odczuwam skutki.
Eleuthere (26 punktów)
(zablokowany)
Świetne zdjecie. mam tylko 1 pytanie: dlaczego tylko sikorki ów Pan dokarmia?
15-11-2010 14:14 
 Ocena 1 na 1
Vincent Rousseau (65 punktów)
>Świetne zdjecie. mam tylko 1 pytanie: dlaczego tylko sikorki ów Pan dokarmia?

Pewnie to szowinista gatunkowy

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365