 |
"Poznajmy się" czyli II Marsz Ateistów i Agnostyków 2010 Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 05-10-2010 13:30 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | "Poznajmy się" czyli II Marsz Ateistów i Agnostyków 2010
5 na 5 | "Wszystkie wielkie myśli rodzą się w marszu" Fryderyk Nietzsche "Poznajmy się" czyli II Marsz Ateistów i Agnostyków 2010
Sobota 9 października 14:00-15:30 Plac Wolnica (Kazimierz)
Celem "Marszów Ateistów i Agnostyków" jest zaistnienie niewierzących w przestrzeni publicznej, przypomnienie że w Polsce istnieją ludzie niewierzący. Jest to o tyle ważne że w sytuacji kiedy jakiejś mniejszości nie widać, łatwo ja dyskryminować, pomijać jej interesy i prawa, zwłaszcza w tworzeniu obowiązujących wszystkich obywateli prawodawstwa. Wychodzimy z założenia że jeżeli jakaś mniejszość chce by respektowano jej prawa, musi głośno i systematycznie o tym mówić w przestrzeni publicznej, a tego forma jest właśnie MAiA. Cały program imprezy dostępny jest na stronie: maia-krakow.orgNajpopularniejsze zdjęcie z I Marszu:  Więcej zdjęć: www.facebo(*)hp?aid=7840&id=100000120884101Racjonalista jest patronem Marszu. Serdecznie zapraszamy, do zobaczenia w Krakowie! | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| zachaj (5239 punktów) | Odp: "Poznajmy się" czyli II Marsz Ateistów i Agnostyków 201 | >"Wszystkie wielkie myśli rodzą się w marszu" >Fryderyk Nietzsche >"Poznajmy się" >czyli II Marsz Ateistów i Agnostyków 2010 >Sobota 9 października >14:00-15:30 >Plac Wolnica (Kazimierz)
Kiedy w Warszawie odbędzie się coś podobnego ? Do Krakowa troszkę daleko.
|
|
 | 2 na 2 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | > Kiedy w Warszawie odbędzie się coś podobnego ? Do Krakowa troszkę daleko.Na poprzedni ludzie przyjeżdżali nawet z Pomorza
|
|
|  | 1 na 1 | zachaj (5239 punktów) | > >Kiedy w Warszawie odbędzie się coś podobnego ? Do Krakowa troszkę daleko.> Na poprzedni ludzie przyjeżdżali nawet z Pomorza  Chętnie bym się wybrał , może poznałbym jakąś fajną ateistkę  Muszę to przemyśleć.
|
|
| |  | 1 na 1 | kropcia88 (5 punktów) | > >>Kiedy w Warszawie odbędzie się coś podobnego ? Do Krakowa troszkę daleko.> >Na poprzedni ludzie przyjeżdżali nawet z Pomorza  > Chętnie bym się wybrał , może poznałbym jakąś fajną ateistkę Muszę to przemyśleć.Zachaj to kiedy idziemy na randkę  też czekam na taką akcję w Wawce
|
|
| | | |  | | kropcia88 (5 punktów) | > >Zachaj to kiedy idziemy na randkę też czekam na taką akcję w Wawce  > Jesteś ateistką ? Bo z agnostyczkami się nie umawiam.>  zdecydowaną ateistką (z tradycjami- po tatusiu <lol> ) odezwij sie na priv
|
|
| | | | |  | | zachaj (5239 punktów) |
> zdecydowaną ateistką (z tradycjami- po tatusiu <lol> ) odezwij sie na priv Ochrzczona ?
|
|
| | | | |  | 1 na 1 ancykryst przegrzeszony (526 punktów) (zablokowany) | >zdecydowaną ateistką... A może ze mną? Z tym, że ja wymagam głębokiej wiary w piwo; trzeba też je kochać, jako i ja kocham...
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | kropcia88 (5 punktów) | > >zdecydowaną ateistką...> A może ze mną? Z tym, że ja wymagam głębokiej wiary w piwo; trzeba też je kochać, jako i ja kocham...> No baaa jako studentka kocham piwko i winko... i każdy zacny trunek po którym szumi w głowie  dla sprostowania nie pojawiłam się tu aby podrywać chłopaków... na racjonaliste zalogowałam się już kilka lat temu (nawet nie pamietam kiedy dokładnie) tylko po prostu nie udzielałam się nigdy
|
|
|  | 4 na 4 | lotrek (14275 punktów) |
> Na poprzedni ludzie przyjeżdżali nawet z Pomorza  Na tegoroczny przyjadą z Niemiec, Francji i ze Słowacji a może też i z innych krajów
"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
|
|
| |  | 2 na 2 | jarekland (142470 punktów) | > >Na poprzedni ludzie przyjeżdżali nawet z Pomorza  > Na tegoroczny przyjadą z Niemiec, Francji i ze Słowacji a może też i z innych krajów  Racjonaliści, humaniści, darwiniści,wolnomyśliciele wszystkich miast, regionów i krajów łaczcie się. W jednosci sila.
|
|
|  | ancykryst przegrzeszony (526 punktów) (zablokowany) | > >Kiedy w Warszawie odbędzie się coś podobnego ? Do Krakowa troszkę daleko.> Na poprzedni ludzie przyjeżdżali nawet z Pomorza  Czy poprzedni marsz też był w Krakowie? Poza zdjęciami praktycznie nic na jego temat nie widzę... W każdym razie kapitalny pomysł, żeby zacząć właśnie od Krakówka. Święte miasto kardynała Wojtyły; pamiętam też z TV dumną wypowiedź jakiegoś krakowskiego księdza ,,u nas nie ma ateistów!'' Było to kilka lat temu, może cosik sie zmieniło...
|
|
 | 2 na 2 | Alicja Duda (25557 punktów) | >Kiedy w Warszawie odbędzie się coś podobnego ? Do Krakowa troszkę daleko. Co za problem dojechać? Byłam w ubiegłym roku będę i w tym, a mój czas dojazdu jest niewiele krótszy niż czas dojazdu z Warszawy.
|
|
|  | 3 na 3 | lotrek (14275 punktów) |
> Byłam w ubiegłym roku będę i w tym, a mój czas dojazdu jest niewiele krótszy niż czas dojazdu z Warszawy.Nie wiele dłuższy a na pewno tańszy, przejazd TLK to około 40zł. Służę informacją
"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
|
|
 | 4 na 4 | Alicja Duda (25557 punktów) | >Kiedy w Warszawie odbędzie się coś podobnego ? Do Krakowa troszkę daleko. Już dziś możesz zacząć myśleć jak zorganizować marsz w Warszawie, Lublinie, Wrocławiu.... Każde miasto może mieć swój własny marsz. W tym roku to się nie uda ale w przyszłym może być całkiem realne. Ludzi którzy mają dość zatęchłej klerykalnej atmosfery jest dużo i są w każdym mieście. Nie zamykając formuły marszu jedynie do ateistów i agnostyków ale rozszerzając ją o wszystkich, którzy uważają religię za sprawę prywatną obywatela i chcą świeckiego państwa to taki marsz mógłby się udać w każdym mieście. PS Zjazd w Krakowie ma tą ważną zaletę, że można w realu poznać tych których znamy wirtualnie z Racjonalisty.pl Do spotkania w Krakowie!!
|
|
| Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Usunięte przez moderatora
|
|
| orchidea78 (385 punktów) | trochę daleko...;) | 600 czy 800 km z Gdańska, to jednak za daleko. Jeżeli istnieje ciało astralne  , to moje się tam pojawi...
|
|
 | | Guzik (2020 punktów) | Odp: trochę daleko...;) | > 600 czy 800 km z Gdańska, to jednak za daleko.> Jeżeli istnieje ciało astralne , to moje się tam pojawi...>  > Moje też. Niestety z powodu choroby obecna będę z Wami tylko duchem.
|
|
1 na 1 | tabrek (67 punktów) | Odp: "Poznajmy się" czyli II Marsz Ateistów i Agnostyków 201 | Jedzie ktoś z Katowic? O 11.00 jest pociąg i tym zamierzam jechać. Jeśli ktoś jeszcze jedzie, proszę o kontakt via prywatna wiadomość - zawsze to raźniej jechać z kimś i czas szybciej biegnie (a te 100 km ten pociąg będzie jechał 2 h  ).
|
|
Jarosław Ziółkowski (972 punktów) (zablokowany) | Ciekawe, czy następny (Trzeci MAiA  ) mógłby się odbyć w Lublinie? (największe miasto na wschód od Wisły) Ciekawe, co Palikot na to by powiedział?
Żadna religia nie jest ważniejsza niż ludzkie szczęście — Budda
|
|
3 na 3 | Alicja Duda (25557 punktów) | |
|
Eleuthere (26 punktów) (zablokowany) | Świetne zdjecie. mam tylko 1 pytanie: dlaczego tylko sikorki ów Pan dokarmia?
|
|
 | 1 na 1 | Vincent Rousseau (65 punktów) | > Świetne zdjecie. mam tylko 1 pytanie: dlaczego tylko sikorki ów Pan dokarmia?Pewnie to szowinista gatunkowy
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|