 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-11-2010 20:03 | Zella (1321 punktów) | "Nie chce się wierzyć"
2 na 8 | Dostałam dzisiaj tzw. pps (slajdy z napisami),pod tym tytułem! Jest to prezentacja o Holocauście. Nawiązuje do rozkazu Generała Dwight D. Eisenhowera, który nakazał zrobienie jak największej ilości zdjęć i filmów w obozach koncentracyjnych, po ich wyzwoleniu przez armię amerykańską. Zdjęcia są makabryczne! W czasie Holocaustu zamordowano 6 mln.Żydów, 20 mln Rosjan, 10 mln ludności innych narodowości, nazwanych :chrześcijanie . Mnie poruszyła informacja,że w Wielkiej Brytanii nakazano usunąć z podręczników szkolnych Holocaust,ponieważ obraża "wiarę społeczności islamskiej ,że holocaust nigdy nie miał miejsca" Ponad 60 lat po II Wojnie Światowej jest to możliwe w państwie, którego żołnierze również wyzwalali obozy koncentracyjne?!
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 | lukaszewicz (5674 punktów) |
Bez źródła nie uwierzę.
|
|
 | | Zella (1321 punktów) | > Bez źródła nie uwierzę. oto źródło skąd czerpałam nie tylko słowne informacje. Zobacz zdjęcia!! atrapa.net/chains/niechcesiewierzyc.htm#commentsCytuję jedną z odpowiedzi pod adresem, który Ci wkleiłam ! "....bo rzeczywiście o holokauście nie należy zapominać chociażby w konwencji pozanarodowej "jak dalece może człowiek człowieka odczłowieczyć". Jeśli chodzi o wiarę dotyczącą istnienia/nieistnienia holokaustu, to nie jest ona chyba doktrynalną częścią islamu, ani żadnej innej religii, więc nie bardzo trzyma się kupy ta część łańcuszka, za to znowu buduje tendencje antyislamskie, jakby nie wystarczyły same te rzeczy, które robią tzw. fundamentaliści... Smutne"
|
|
|  | 5 na 5 | Ania... (14138 punktów) | > >Bez źródła nie uwierzę.> oto źródło skąd czerpałam nie tylko słowne informacje. Zobacz zdjęcia!!> atrapa.net/chains/niechcesiewierzyc.htm#commentsW odpowiedzi na podanej przez Ciebie stronie jest wyjaśnienie. news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/education/6563429.stm" The suggestion is that this was done by the government to avoid offending some Muslim communities. The source of the rumour may be a report that some history teachers were uncomfortable with sensitive subjects. In fact the government has reaffirmed that in England, teaching children about the Holocaust is compulsory, and it is not banned elsewhere in the UK. " A więc ktoś sobie zażyczył, ale mu grzecznie odmówiono. To "źródło" nie jest "źródłem" a jest to dość oryginalny łańcuszek. Dlatego nie przyjmowałabym każdej informacji bezkrytycznie. Oczywiście zgadzam się co do sedna. Holokaust był niewyobrażalnym złem i należy nauczać dzieci o tym koszmarze - właśnie po to, aby coś takiego nie powtórzyło się. Niestety - ludobójstwo było, jest i będzie. Dobrze, że wspomniano też o holokauście Ormian.
|
|
| |  | | Zella (1321 punktów) |
>To "źródło" nie jest "źródłem" a jest to dość oryginalny łańcuszek. Dlatego nie >przyjmowałabym każdej informacji bezkrytycznie. >Oczywiście zgadzam się co do sedna. Holokaust był niewyobrażalnym złem i należy >nauczać dzieci o tym koszmarze - właśnie po to, aby coś takiego nie powtórzyło się. >Niestety - ludobójstwo było, jest i będzie. Dobrze, że wspomniano też o holokauście >Ormian. Nie potrzebne jet właściwie źródło,do tego co napisałam !Jeżeli zna się historię! Poczytaj sobie o tym z książek historyków. Tam masz podane źródła!
|
|
| | |  | | Głąbiński (3538 punktów) | >Nie potrzebne jet właściwie źródło,do tego co napisałam !Jeżeli zna się historię! Twierdzę, że jako tako historię znam, ale twierdzenie, że Anglicy zabronili uczenia w szkole o holokauście, jest dla mnie nowością i bez podania wiarygodnego źródła tej wiadomości nie mogę uznać jej za choćby prawdopodobną.
Stach M. G.
|
|
| | | |  | | Zella (1321 punktów) | >>Nie potrzebne jet właściwie źródło,do tego co napisałam !Jeżeli zna się historię! >Twierdzę, że jako tako historię znam, ale twierdzenie, że Anglicy zabronili uczenia w szkole o holokauście, jest dla mnie nowością i bez podania wiarygodnego źródła tej wiadomości nie mogę uznać jej za choćby prawdopodobną. > Stach M. G.
Czy ja napisałam,że to jest bezwzględna prawda!! Ja pewna jestem tego, co komuś innemu napisałam, by się uczył historii. Mianowicie,że Holocaust ma związek z militaryzmem niemieckim w czasie wojny! Odpisując autorowi, trzeba dobrze odnieś się do jego postu!
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | Ania... (14138 punktów) | > Czy ja napisałam,że to jest bezwzględna prawda!! Ja pewna jestem tego, co komuś innemu napisałam, by się uczył historii. Mianowicie,że Holocaust ma związek z militaryzmem niemieckim w czasie wojny! > Odpisując autorowi, trzeba dobrze odnieś się do jego postu! Czy post dotyczył faktu holokaustu i "winnych" czy też faktu, że Wielka Brytania wycofała te informacje z podręczników? Bo ja mam wrażenie, że tematem dyskusji jest "to drugie". I jak to się ma do nauki historii, tego nie wiem...
|
|
| | | | | |  | | Zella (1321 punktów) | > Czy ja napisałam,że to jest bezwzględna prawda!! Ja pewna jestem tego, co komuś >innemu napisałam, by się uczył historii. Mianowicie,że Holocaust ma związek z >militaryzmem niemieckim w czasie wojny! > Odpisując autorowi, trzeba dobrze odnieś się do jego postu! >Czy post dotyczył faktu holokaustu i "winnych" czy też faktu, że Wielka Brytania >wycofała te informacje z podręczników? Bo ja mam wrażenie, że tematem dyskusji jest >"to drugie
Wreście znalazła się osoba, która zrozumiała,że moja wypowiedź dotyczyła podręczników brytyjskich a nie istoty Holocaustu ! Tutaj jest zbyt wielu ludzi, którzy sprowadzają temat na boczne tory! Niezależnie skąd ta informacja została zaczerpnięta, nie wyssałam jej z palca. Czy wprowadzono zamiar,czy nie, też nie jest najistotniejsze. Ważny jest zamiar! Czas skończyć z mieleniem tego tematu! Dziekuję Ci Aniu za twoją rozsądną wypowiedź!
|
|
| | | | | | |  | 1 na 1 | Ania... (14138 punktów) | > Wreście znalazła się osoba, która zrozumiała,że moja wypowiedź dotyczyła podręczników brytyjskich a nie istoty Holocaustu !> Tutaj jest zbyt wielu ludzi, którzy sprowadzają temat na boczne tory! Niezależnie skąd ta informacja została zaczerpnięta, nie wyssałam jej z palca.Bardzo mi przykro, ale czerpanie informacji z bloga to właśnie wyssanie z palca. Powtarzasz niesprawdzone plotki. > Czy wprowadzono zamiar,czy nie, też nie jest najistotniejsze. Ważny jest zamiar!Zamiar grupy osób nie może rzutować na ocenę postępowania szerszej grupy osób. Zamiar tej grupy większość osób decyzyjnych skutecznie odrzuciła. Dlatego nie obrażajmy więcej Wielkiej Brytanii. W Polsce też są osoby kwestionujące istnienie holokaustu. Wiem, trudno w to uwierzyć, ale są. > Dziekuję Ci Aniu za twoją rozsądną wypowiedź!Nie ma za co, staram się odpowiadać rozsądnie... ale ocena tego zawsze jest subiektywna, więc niczego nie gwarantuję
|
|
| | |  | | Ania... (14138 punktów) | >>To "źródło" nie jest "źródłem" a jest to dość oryginalny łańcuszek. Dlatego nie >przyjmowałabym każdej informacji bezkrytycznie. >>Oczywiście zgadzam się co do sedna. Holokaust był niewyobrażalnym złem i należy >nauczać dzieci o tym koszmarze - właśnie po to, aby coś takiego nie powtórzyło się. >Niestety - ludobójstwo było, jest i będzie. Dobrze, że wspomniano też o holokauście >Ormian. > Nie potrzebne jet właściwie źródło,do tego co napisałam !Jeżeli zna się historię! Poczytaj sobie o tym z książek historyków. Tam masz podane źródła! Przepraszam, ale w jakiej książce dla historyków znajdę informacje o tym?
Źródło to z definicji wiarygodne źródło informacji. Blog nie jest źródłem.
|
|
| | | |  | | Zella (1321 punktów) |
>Przepraszam, ale w jakiej książce dla historyków znajdę informacje o tym? >Źródło to z definicji wiarygodne źródło informacji. Blog nie jest źródłem.
Moja Droga ! Jest tyle prac polskich i obcych,że wystarczy poszperać w bibliotece np. uniwersyteckiej.Pomoc na miejscu zapewne znajdziesz! Powodzenia!
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | Ania... (14138 punktów) | >>Przepraszam, ale w jakiej książce dla historyków znajdę informacje o tym? >>Źródło to z definicji wiarygodne źródło informacji. Blog nie jest źródłem. > Moja Droga ! Jest tyle prac polskich i obcych,że wystarczy poszperać w bibliotece np. uniwersyteckiej.Pomoc na miejscu zapewne znajdziesz! > Powodzenia! Moja droga. Podając kontrowersyjną informację, a ewentualne wyłączenie tematyki holokaustu z zakresu nauczania historii niewątpliwie jest taką informacją, należy podać wiarygodne źródło. Blog do takiego typu źródła nie należy - mogę założyć bezkarnie blog i napisać na nim niemal co chcę. Bez podania źródła nie można oczekiwać poważnego traktowania, a co najwyżej odbioru tej wypowiedzi jak bezpodstawną i szczerze mówiąc oszczerczą plotkę. Jak podano - rząd WB oficjalnie zdementował te informacje.
A tak BTW - ciekawe, czemu w pracach naukowych podaje się źródła. Przecież wystarczy odesłać czytelników do biblioteki - ja głupia się wysilam...
|
|
3 na 3 | stilgar (7322 punktów) |
> Mnie poruszyła informacja,że w Wielkiej Brytanii nakazano usunąć z podręczników >szkolnych Holocaust,ponieważ obraża "wiarę społeczności islamskiej ,że holocaust nigdy nie miał >miejsca"
Jak to mówią, "link or didn't happen".
|
|
 | 3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) |
> Jak to mówią, "link or didn't happen".Didn't happen. news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/education/6563429.stmSprawa wyjaśnia się już w pierwszym zdaniu.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
8 na 8 |
 | | Zella (1321 punktów) | > w Wielkiej Brytanii nakazano usunąć z podręczników szkolnych Holocaust >To jest legenda miejska sprzed ponad trzech lat.
Proszę podać dowód na to ,że jest to legenda.Ucieszy mnie taka wiedza!
|
|
|  | 2 na 2 | Fizyk (17637 punktów) | >>> w Wielkiej Brytanii nakazano usunąć z podręczników szkolnych Holocaust
>> To jest legenda miejska sprzed ponad trzech lat.
> Proszę podać dowód na to, że jest to legenda. Ucieszy mnie taka wiedza!
Polecam pójść do szkoły.
|
|
|  | 2 na 2 | Kuba Śruba (3184 punktów) | > > w Wielkiej Brytanii nakazano usunąć z podręczników szkolnych Holocaust> >To jest legenda miejska sprzed ponad trzech lat.> Proszę podać dowód na to ,że jest to legenda.Ucieszy mnie taka wiedza!Na stronie, której link wskazałaś na początku wątku jest odnośnik do artykułu: news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/education/6563429.stm Cytat: E-mails are circulating, falsely claiming the UK has banned schools from teaching pupils about the Holocaust.
Tekst jest z kwietnia 2007 roku. 2010-2007=3 Czy to wystarczający dowód?
Mam nadzieję, że ktoś to zacytuje - O. Wilde
|
|
6 na 6 | Meretseger (61860 punktów) |
> Mnie poruszyła informacja,że w Wielkiej Brytanii nakazano usunąć z podręczników >szkolnych Holocaust,ponieważ obraża "wiarę społeczności islamskiej ,że holocaust nigdy nie miał >miejsca" Zella, Zella... A sprawdź najpierw, nim coś napiszesz...
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
 | | Zella (1321 punktów) | > Mnie poruszyła informacja,że w Wielkiej Brytanii nakazano usunąć z podręczników >szkolnych Holocaust,ponieważ obraża "wiarę społeczności islamskiej ,że holocaust nigdy >nie miał...
Koleżanko miła, nie wyssałam sobie tego z palca!!Wyżej podałam link, skąd o tym przeczytałam!Z Onet pl. Są przy tych wiadomościach autentyczne wstrząsające zdjęcia!
|
|
|  | 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) |
> Koleżanko miła, nie wyssałam sobie tego z palca!!Wyżej podałam link, skąd o tym przeczytałam!Z Onet pl. Są przy tych wiadomościach autentyczne wstrząsające zdjęcia!W tym samym linku było dementi, gdzie napisano, że powyższe zdanie jest nieprawdziwe... No dobrze, prawdziwe wyłącznie w odniesieniu do wahabickich szkół koranicznych, którym brytyjskie ministerstwo oświaty ma się przyjrzeć. Ale nie w odniesieniu do wszystkich szkół w Wielkiej Brytanii, a tak brzmiało owo sensacyjne zdanie... Zdjęcia faktycznie wstrząsające, ale znane od 1945 r. O ile mnie oko nie myli, większość to te zdjęcia, które nakazał zrobić Eisenhower. Są też zdjęcia z Oświęcimia, pardon, z Auschwitz. A oto link i pierwsze zdanie w artykule, przytaczam po raz któryś z kolei w tym wątku: news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/education/6563429.stm Cytat:E-mails are circulating, falsely claiming the UK has banned schools from teaching pupils about the Holocaust.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
| zdziwienie (218 punktów) |
Ten typ zachowań jest przykładem wszechobecnej obłudy nas otaczającej. Gdy nas najechali Niemcy to byli wrogami, zbrodniarzami, okupantami. My w Afganistanie jesteśmy misją stabilizacyjną.
|
|
 | | Zella (1321 punktów) | > Ten typ zachowań jest przykładem wszechobecnej obłudy nas otaczającej. Gdy nas >najechali Niemcy to byli wrogami,zbrodniarzami, okupantami. My w Afganistanie >jesteśmy misją stabilizacyjną.  Jak mało ludzi zna historię, a tym samym nie ma umiejętności wartościowania , oceniania czynów, czasów historycznych, przyczyn i skutków! Czy ja mam uczyć historii, tutaj w Forum RACJONALISTÓW?!
|
|
1 na 1 ancykryst przegrzeszony (526 punktów) (zablokowany) | >W czasie Holocaustu zamordowano 6 mln.Żydów, 20 mln Rosjan, 10 mln ludności innych narodowości, nazwanych :chrześcijanie . Chwileczkę, czy my się dobrze rozumiemy? Słowem ,,Holocaust'' określa się (jak na razie) wyłącznie ludobójstwo dokonane na Żydach i Cyganach. Skąd wzięłaś te 20 mln Rosjan? Ogromna większość z nich to polegli żołnierze, a więc nie ofiary mordów. Liczba zamordowanych przez Niemców sowieckich cywili jest praktycznie nieznana (trudno dociec czy padli ofiarą Hitlera, Stalina czy walk wewnętrznych) i pozwolę sobie jej nie podawać, bo każda liczba może być zakwestionowana. W każdym razie jest bez porównania mniejsza niż 20 mln. Dotyczy to również ofiar zbrodni w innych krajach - np. Jugosławia straciła w czasie wojny ok. 1,6-2 mln obywateli, ale olbrzymia większość to ofiary wojny domowej (jak w latach 90.). Niektórzy historycy proponują słowem ,,Holocaust'' określić ofiary zarówno Hitlera, jak Stalina, ale to się chyba nigdy nie przyjmie.
|
|
 | | Zella (1321 punktów) | >>W czasie Holocaustu zamordowano 6 mln.Żydów, 20 mln Rosjan, 10 mln ludności innych >narodowości, nazwanych :chrześcijanie . >Chwileczkę, czy my się dobrze rozumiemy? Słowem ,,Holocaust'' określa się (jak na >razie) wyłącznie ludobójstwo dokonane na Żydach i Cyganach. Skąd wzięłaś te 20 mln >Rosjan?
Czytaj z zrozumieniem! . Przeczytaj jeszcze raz na jakie informacje się powołuję ! Chodzi o to, co dotyczy usunięcia Holocaustu z podręczników w Wielkiej Brytanii . Nie ja to sobie wymyśliłam, ani tych liczb i określenia dotyczącego "chrześcijan w liczbie 10 mln"!
|
|
|  | ancykryst przegrzeszony (526 punktów) (zablokowany) | > Czytaj z zrozumieniem! Staram się. Ty natomiast PISZ z sensem. Czy masz na myśli II wojnę światową, czy też Holocaust, który był jej POZAMILITARNYM elementem? Bo ofiary działań wojennych a ofiary zbrodni ludobójstwa na Żydach to nie to samo! Kwestia cenzurowania brytyjskich podręczników to zupełnie inna sprawa i tu się oczywiście w 100% z Tobą zgadzam.
|
|
| |  | | Zella (1321 punktów) | >> Czytaj z zrozumieniem! >Staram się. Ty natomiast PISZ z sensem. Czy masz na myśli II wojnę światową, czy też >Holocaust, który był jej POZAMILITARNYM elementem? Bo ofiary działań wojennych a >ofiary zbrodni ludobójstwa na Żydach to nie to samo! >Kwestia cenzurowania brytyjskich podręczników to zupełnie inna sprawa i tu się oczywiście w 100% z Tobą zgadzam.
Jak można się zgodzić w penym sensie z kimś kto pisze bez sensu!?Ty piszesz by się czepiać! Człowieku co wiesz o II Wojnie i poprzedajacej ją juz w planach Hitlera wymordowanie Żydów.Co wiesz o ideologii nazistowskiej? Dlaczego najsławniejsi, rozsądni i przewidujący wyemigrowali w porę do USA ? Ucz się, czytaj. Zobaczysz w skrótach, na potrzeby Forum, każdy sens!
|
|
| | |  | | Zella (1321 punktów) | >>> Czytaj z zrozumieniem! >>Staram się. Ty natomiast PISZ z sensem. Czy masz na myśli II wojnę światową, czy też >Holocaust, który był jej POZAMILITARNYM elementem? Bo ofiary działań wojennych a >ofiary zbrodni ludobójstwa na Żydach to nie to samo! >>Kwestia cenzurowania brytyjskich podręczników to zupełnie inna sprawa i tu się oczywiście w 100% z Tobą zgadzam. > Jak można się zgodzić w penym sensie z kimś kto pisze bez sensu!?Ty piszesz by się czepiać!
> Człowieku co wiesz o II Wojnie i poprzedzającym ją, już w planach Hitlera, wymordowanie Żydów.Co wiesz o ideologii nazistowskiej? Dlaczego najsławniejsi, rozsądni i przewidujący wyemigrowali w porę do USA ? > Ucz się, czytaj. Zobaczysz w skrótach, na potrzeby Forum, każdy sens! Holocaust pozamilitarnym elementem!??? Co Ty wymyślasz? Kogo czytasz czy słuchasz?!Kto dla Niemców w czasie wojny "harował" np. budując drogi dla armii?Więźniowe obozów koncentracyjnych, po wyselekcjonowaniu w piecach z najsłabszych. Tak bywało i z wykształconymi Żydami , różnymi nacjami, a z góry skazanymi "na usunięcie"dla lebensraum!
|
|
| | | |  | 2 na 2 | Meretseger (61860 punktów) | Ależ nikt tu nie neguje zbrodni Holokaustu. Spokojnie  Może poza nimi i pewnie cała burza w szklance wody wzięła się stąd: www.wprost(*)ityzmu-w-brytyjskich-szkolach/Fakt, skandaliczne i nie powinno być tolerowane, ale to jeszcze nie uprawnia do stwierdzenia "Wielka Brytania zaprzecza Holokaustowi", bo to nieprawda.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
| | | | |  | | Zella (1321 punktów) | > Ależ nikt tu nie neguje zbrodni Holokaustu. Spokojnie  > Może poza nimi i pewnie cała burza w szklance wody wzięła się stąd: >www.wprost(*)ityzmu-w-brytyjskich-szkolach/> Fakt, skandaliczne i nie powinno być tolerowane, ale to jeszcze nie uprawnia do >stwierdzenia "Wielka Brytania zaprzecza Holokaustowi", bo to nieprawda. Nie chodzi o to,ze Wielka Brytania zaprzecza...Ale o to,że nie ma być taka wiedza w podręcznikach szkolnych, bo Muzułmanie uczący się w szkołach brytyjskich w to nie wierzą, gdyż w/g nauki współczesnego Islamu tego nie było!
|
|
| | | | | |  | 2 na 2 | Meretseger (61860 punktów) | >Ale o to,że nie ma być taka wiedza w podręcznikach szkolnych Ale skąd powzięłaś wiadomość o tym, że wiedzy o Holokauście ma nie być w podręcznikach, bo muzułmanom się Żydzi nie podobają (pomijając kłamliwy i plotkarski "łańcuszek")? Jakaś deklaracja ministerialna, wiarygodna wypowiedź brytyjskiego urzędnika, polityka? Bo na razie mamy tylko tę jedną plotę.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
| | |  | 1 na 1 ancykryst przegrzeszony (526 punktów) (zablokowany) | >Człowieku co wiesz o II Wojnie i poprzedajacej ją juz w planach Hitlera wymordowanie Żydów.Co wiesz o ideologii nazistowskiej? Dlaczego najsławniejsi, rozsądni i przewidujący wyemigrowali w porę do USA ? Decyzja o WYMORDOWANIU Żydów zapadła dopiero w 1941 r. (słynna konferencja w Wannsee odbyła się w styczniu 1942 r.). Zbrodnie na szeroką skalę zaczęly się po ataku na ZSRR. Przed 1941 zastanawiano się, co z Żydami zrobić (Madagaskar?). Wielu przewidujących wyemigrowało uciekając przed prześladowaniami - tego, że antysemityzm Hitlera doprowadzi do masowego mordu, nie przewidział nikt. >Holocaust pozamilitarnym elementem?! Holocaust był pozamilitarnym elementem (nie miał wpływu na działania zbrojne), a wkład więźniów żydowskich w niemiecką machinę wojenną był marginalny. Główną rolę odgrywało tu 10 mln robotników przymusowych z calej Europy. Poza tym - akcja Holocaustu odbywała się głównie na terenie Polski, a działania stricte wojenne rozpoczęły się tu dopiero w lecie 1944 r. Żydów już wtedy nie było. Wcześniej była okupacja (po trwającej miesiąc wojnie obronnej 1939 r.), a to również nie to samo co wojna.
|
|
| | | |  | | Zella (1321 punktów) | >>Człowieku co wiesz o II Wojnie i poprzedajacej ją juz w planach Hitlera wymordowanie Żydów.Co wiesz o ideologii nazistowskiej? Dlaczego najsławniejsi, rozsądni i przewidujący wyemigrowali w porę do USA ? >Decyzja o WYMORDOWANIU Żydów zapadła dopiero w 1941 r. (słynna konferencja w Wannsee >odbyła się w styczniu 1942 r.). Zbrodnie na szeroką skalę zaczęly się po ataku na >ZSRR. Przed 1941 zastanawiano się, co z Żydami zrobić (Madagaskar?). Wielu >przewidujących wyemigrowało uciekając przed prześladowaniami - tego, że antysemityzm >Hitlera doprowadzi do masowego mordu, nie przewidział nikt. >>Holocaust pozamilitarnym elementem?! >Holocaust był pozamilitarnym elementem (nie miał wpływu na działania zbrojne), a wkład >więźniów żydowskich w niemiecką machinę wojenną był marginalny. >Poza tym - akcja Holocaustu odbywała się głównie na terenie Polski, a działania >stricte wojenne rozpoczęły się tu dopiero w lecie 1944 r. Żydów już wtedy nie było. >Wcześniej była okupacja (po trwającej miesiąc wojnie obronnej 1939 r.), a to również nie to samo co wojna.
Ja mam tez inną wiedzę o Holocauście!Daty, ludzie. miejsca. Np.Czechy , Słowacja, Węgry , ZSRR i także o Francji. Możemy uzupełniać swoją wiedzę, a nie pisać,że "tyko ja,ty" mamy pewniejszą wiedzę "!! W ogóle czy nie czepiacie się szczegółów, a nie meritum ?!
|
|
| Arystyp z Cyreny (6368 punktów) | > Mnie poruszyła informacja,że w Wielkiej Brytanii nakazano usunąć z podręczników> szkolnych Holocaust,ponieważ obraża "wiarę społeczności islamskiej ,że holocaust nigdy nie miał> miejsca"Nie jest natomiast prawdą, że w Wielkiej Brytanii odgórnie "usunięto z programów szkolnych holokaust" [2], choć nauczanie o holokauście okazuje się z różnych powodów niełatwe [3].Źródło  O co chodzi? Normalnie nie daję minusów, ale tu uczyniłem wyjątek, za ewidentne kłamanie w wątku.
"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
|
|
 | | Zella (1321 punktów) | > Nie jest natomiast prawdą, że w Wielkiej Brytanii odgórnie "usunięto z programów >szkolnych holokaust" [2], choć nauczanie o holokauście okazuje się z różnych powodów >niełatwe [3].>Źródło> O co chodzi?> Normalnie nie daję minusów, ale tu uczyniłem wyjątek, za ewidentne kłamanie w wątku.> "Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na >konsekwencje" Zródło: www.eisenh(*)th-camps.htm Z tego linku możesz poszukać ( o wiele wcześniej, czyli cofając zapisy) w "łańcuszku", takiego zapisu z jakiego ja korzystałam pisząc to,co (dalej , w tym samym dniu) ktoś zdementował! Kto ma rację? Teraz nie wiadomo! Minusy daje się kiedy korzysta się z bez spornego źródła!Jest się tego absolutnie pewnym, Ja nie napisałam,ze :"jestem tej informacji absolutnie pewna"!Oboje korzystaliśmy z owego "łańcuszka". Tylko że każde z nas z innej wersji! Więc zastanów się nad tym minusem !
|
|
|  | 2 na 2 | Bezdomny (621 punktów) | Po co brnąć dalej w ten temat? Po co się tak awanturować? Widzę, że nie można z Tobą polemizować (a nawet wskazać ewidentnego błędu), bo zaraz osoba, która taką próbę podejmie dowie się ze nie umie czytać (ze zrozumieniem) a tak czynisz w prawie każdej odpowiedzi. Mam wrażenie, że trochę Ci głupio i nie umiesz teraz odpuścić - wolisz pogrążać się i miotać...
|
|
|  | 1 na 1 | Arystyp z Cyreny (6368 punktów) | Podaj proszę źródło, które potwierdza, że wycofano nauczanie o holocauście z brytyjskich szkół.
"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|