Racjonalista - Strona głównaDo treści
Plakaty Ateo Coming Out, FSM i Racjonalisty.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
30-09-2011 18:36Ignotus (142 punktów)Plakaty Ateo Coming Out, FSM i Racjonalisty.
Ocena 2 na 2
Witam

Piszę pierwszy raz na forum, ale Racjonalistę śledzę od dłuższego czasu.
Razem z kolegą chcemy zmienić coś na naszym lokalnym terenie i postanowiliśmy pokazać alternatywę i walczyć z bezideowością. Teraz pytanie: Czy pomysł jest dobry? Jak tak to, czy forma plakatów jest dobra? Czy spotkaliście się w sieci z jakimiś ciekawymi pomysłami jak to skutecznie przekazać? Czy ma to w ogóle szansę przebicia się?
Z tego co wiem były jakieś plakaty promujące racjonalizm, ale chyba tylko w Warszawie.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Ania... (14138 punktów)
Może plakaty nie zaszkodzą, ale do mnie zawsze bardziej przemawiają fakty. Może warto zorganizować jakieś prelekcje, wykłady itd? Można zaprosić gości, a są pewnie i tacy, którzy przyjadą bez wynagrodzenia, którym zapewnić wystarczy przysłowiowy obiad. Bo nic nie da nawoływanie do racjonalności, kiedy naród głupieje z roku na rok...

No, a plakaty mogą nakłonić do coming outu, to też istotne.
01-10-2011 18:39 
 Ocena 1 na 1
Ignotus (142 punktów)
>Może plakaty nie zaszkodzą, ale do mnie zawsze bardziej przemawiają fakty. Może warto zorganizować jakieś prelekcje, wykłady itd? Można zaprosić gości, a są pewnie i tacy, którzy przyjadą bez wynagrodzenia, którym zapewnić wystarczy przysłowiowy obiad. Bo nic nie da nawoływanie do racjonalności, kiedy naród głupieje z roku na rok...
>No, a plakaty mogą nakłonić do coming outu, to też istotne.

Pomysł wykładów jest bardzo dobry, tylko żeby ktoś na nie przyszedł musi o nich wiedzieć dlatego plakaty być muszą. Zależało nam na tym by najpierw zrobić research. Czy w ogóle ktoś będzie zainteresowany.

>Ale fakt pozostaje faktem lepsze od plakatów były, by pogadanki na jakiś konkretny temat np co wiemy o ewolucji?

Pogadanki na pewno były by najlepsze i można by je połączyć z wykładami. Musielibyśmy znaleźć kogoś kto prowadził by te wykłady, co nie byłoby takie proste. Nie chcemy też żeby było to zbyt sztywne, nie miało formy kolejnej lekcji (idea coming out'u jest dosyć poważna, ale FSM wprowadza już w weselszy, bardziej zabawny nastrój) dlatego chcemy to w miarę możliwości połączyć.
Jak sądzicie, czy połączyć wszystkie trzy pomysły i złożyć je w jeden plakat czy raczej zrobić to osobno, najpierw zainteresować racjonalizmem, potem ideą coming out'u a na koniec FSM?

Edit: Przepraszam za tą pomyłkę z cytatami, ale pierwszy raz na forum i się trochę pogubiłem więcej się to nie powtórzy.
Ania... (14138 punktów)
>Pomysł wykładów jest bardzo dobry, tylko żeby ktoś na nie przyszedł musi o nich wiedzieć dlatego plakaty być muszą. Zależało nam na tym by najpierw zrobić research. Czy w ogóle ktoś będzie zainteresowany.
Oczywiście.

>Pogadanki na pewno były by najlepsze i można by je połączyć z wykładami. Musielibyśmy znaleźć kogoś kto prowadził by te wykłady, co nie byłoby takie proste. Nie chcemy też żeby było to zbyt sztywne, nie miało formy kolejnej lekcji (idea coming out'u jest dosyć poważna, ale FSM wprowadza już w weselszy, bardziej zabawny nastrój) dlatego chcemy to w miarę możliwości połączyć.

W dziedzinie biologii mogę kilka osób zorganizować jeśli w rejonie Górnego Śląska, to można by to jakoś pogodzić.

Co do wykładów typu coming out - to myślę, że na samym forum jest sporo osób o ciekawej osobowości i sporym talencie oratorskim.

>Jak sądzicie, czy połączyć wszystkie trzy pomysły i złożyć je w jeden plakat czy raczej zrobić to osobno, najpierw zainteresować racjonalizmem, potem ideą coming out'u a na koniec FSM?
Trudno jest doradzać.
Myślę, że najłatwiej na początek zorganizować proste spotkania, które można rozreklamować w różnej formie. Spotkanie typu "przy kawie" może pomóc skoordynować kilka osób, które później zaangażują się w organizację dalszej formy aktywności.
Ignotus (142 punktów)
Dzięki za wsparcie. Postaramy się z kolegą zrobić tyle ile damy rady.
Za jakiś czas poinformuje o postępach. Pozdrawiam
asmodai (2845 punktów)
Jeśli macie pomysł to bierzcie się do roboty. Ja od jakiegoś czasu reklamuję Racjonalistę
wśród moich znajomych. Ale fakt pozostaje faktem lepsze od plakatów były, by pogadanki na
jakiś konkretny temat np co wiemy o ewolucji? Takie główne hasło na plakacie
reklamowane portalem Racjonalista
Eflaugus (135 punktów)
>Witam
>Piszę pierwszy raz na forum, ale Racjonalistę śledzę od dłuższego czasu.
>Razem z kolegą chcemy zmienić coś na naszym lokalnym terenie i postanowiliśmy pokazać alternatywę i
>walczyć z bezideowością. Teraz pytanie: Czy pomysł jest dobry? Jak tak to, czy forma plakatów jest
>dobra? Czy spotkaliście się w sieci z jakimiś ciekawymi pomysłami jak to skutecznie przekazać? Czy
>ma to w ogóle szansę przebicia się?
>Z tego co wiem były jakieś plakaty promujące racjonalizm, ale chyba tylko w Warszawie.

Bezideowcy spytają się ile mogą z tego mieć i ocenią Cię po zamożności portfela. To sam sobie odpowiedz jaką alternatywą jesteś dla Bezideowców (kurcze że nie ma jeszcze forum Bezideowców!).

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365