Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nowa fala kryzysu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
07-05-2012 13:29Syn Lecha (752 punktów)
(zablokowany)
Nowa fala kryzysu
Ocena 1 na 1
Sądne dni w Grecji, tępy socjalista we Francji - cóż było słabo, będzie gorzej. Złe scenariusze się sprawdzają. Pisze o nich np. Krzysztof Rybiński biznes.gaz(*)zy_wlasnie_sie_sprawdzaja.html
Dla tzw. przeciętnych ludzi prosta rada: zapomnijcie o nowych wydatkach. Trzymajcie się za kieszenie i inwestujcie.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

hubin (2274 punktów)
> tępy socjalista we Francji
Brak rolexa sponsorowanego przez kolegów jeszcze nie oznacza bycia socjalistą, idąc tym tropem Sarkozego można by zwać faszystą. Co do tępoty też nie przypominam sobie upublicznionego testu IQ obu panów.

>cóż było słabo, będzie gorzej. Złe scenariusze się
>sprawdzają.
Jak wielu innych wieszczę kryzys od lat, ma to jedną zaletę prędzej czy później się sprawdzi.
Pytanie co zmienić, co naprawić, w takim wypadku stać nas jedynie na zlepek komunałów...

>Dla tzw. przeciętnych ludzi prosta rada: zapomnijcie o nowych wydatkach. Trzymajcie się za kieszenie
>i inwestujcie.

Inwestować ale w co ??? Jak ???
Ciekawe, że autorytet tak śmiało poucza przeciętnych ludzi.
Jeżeli słusznie oceniam rzeczywistość wszak chyba jestem jej bliżej niźli Pan profesor, to przeciętny człowiek, nie umie inwestować, nie ma czego inwestować.

Z mojej perspektywy, wszystkie obecnie dostępne inwestycje przyniosłyby więcej szkody niźli pożytku. Od zawsze drobni inwestory to ci którzy finansują kryzysy...

Wszyscy profesorowie ekonomii których znam wieszczą dokładnie to samo, zatem czemu profesora R kreować na mesjasza??? Po co nam mesjasz???

Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
13-05-2012 12:51 
 Ocena 2 na 2
Syn Lecha (752 punktów)
(zablokowany)
>> tępy socjalista we Francji
>Co do tępoty też nie przypominam sobie upublicznionego testu IQ obu panów.
O jego tępocie świadczą fakty. Choćby groźby rozmontowania Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego, czy zapowiedź zwiększania wydatków w zadłużonej po uszy Francji (92% PKB), czyli recepty na pogorszenie choroby.
>Jak wielu innych wieszczę kryzys od lat, ma to jedną zaletę prędzej czy później się sprawdzi.
Rzecz w tym, że wygrana Hollanda i narastanie kryzysu w Grecji, wobec i tak słabych wskaźników ekonomicznych w Europie, wskazuje kierunek - w dół.
>Pytanie co zmienić, co naprawić, w takim wypadku stać nas jedynie na zlepek komunałów...
Recepty są szeroko znane i oczywiste. Zmniejszyć deficyty budżetowe, zmniejszyć państwowe marnotrawstwo, ciąć wydatki, dawać impulsy do rozwoju przedsiębiorczości, pobudzać inwestycje, innowacyjność itp. Komunały - określenie wyciągane wtedy, gdy brakuje argumentów.
>>Dla tzw. przeciętnych ludzi prosta rada: zapomnijcie o nowych wydatkach. Trzymajcie się za kieszenie i inwestujcie.
>Inwestować ale w co ??? Jak ???
To nie wykład. Każdy ma inne możliwości, ale KAŻDY je ma.
>Ciekawe, że autorytet tak śmiało poucza przeciętnych ludzi.
To jest tylko dobra rada, jak ktoś nie chce niech nie korzysta.
>Jeżeli słusznie oceniam rzeczywistość wszak chyba jestem jej bliżej niźli Pan profesor, to przeciętny człowiek, nie umie inwestować, nie ma czego inwestować.
Nie słusznie oceniasz. Proszę mnie nie obrażać - jestem prostym magistrem. Wyżej napisałem, że każdy może inwestować i to jest prawda nie podważalna. Jestem tego najlepszym przykładem. Zdziwili by się wszyscy, którzy rozpowszechniają ten mit (że nie ma czego) jak niskie mam dochody, a jednak inwestuję. Możliwości są ogromne, wystarczy zajrzeć do sieci i chcieć.
>Z mojej perspektywy, wszystkie obecnie dostępne inwestycje przyniosłyby więcej szkody niźli pożytku. Od zawsze drobni inwestory to ci którzy finansują kryzysy...
Bezpodstawne uogólnienie. Np. na korzystnych lokatach bankowych nie sposób stracić.
Generalnie to jakaś "nowa ekonomia" - oszczędności szkodzą, drukowanie pieniędzy i marnotrawstwo - nie.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365