Racjonalista - Strona głównaDo treści
ciekawe formalne dowody z historii nauki

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
03-10-2014 20:27atto (627 punktów)
(zablokowany)
ciekawe formalne dowody z historii nauki
Ocena 1 na 1
tofspot.bl(*)great-ptolemaic-smackdown.html

Przykładowy dowód stacjonarności ziemi:

"Ancient version of Michelson-Morley experiment".


Tak powinno być na rotującej planecie wg przeciwników Kopernika.

Nie mogłem tego czytać... no, ale przecież dzisiaj jest dokładnie tak samo:
nie mniej idiotyczne prawdy funkcjonują we współczesnej nauce jako pewniki.


PS: Procyon really has the same diameter and brightness as Saturn!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Borgïr (736 punktów)
Jeśli ktoś lubi się pośmiać z geocentryzmu, polecam serię Testing Geocentrism autorstwa youtuber'a CoolHardLogic. Omawiane dowody na stacjonarność Ziemi są... wybitne. A konkluzje z nich wychodzące jeszcze lepsze.

www.youtub(*)eueTF8l82THrHwihtcmhQdjcBQBXjT
Jacholek (5699 punktów)
Jak już to już, czemu nie zrobić kroku dalej i nie zakwestionować sferycznego kształtu Ziemi. Można się nawet zapisać do Towarzystwa Płaskiej Ziemi - theflatearthsociety.org/cms/
No a tak na marginesie, to dlaczego stacjonarny satelita nie spada nam na głowę ?
jamci (4752 punktów)
(zablokowany)
>Jak już to już, czemu nie zrobić kroku dalej i nie zakwestionować sferycznego kształtu Ziemi.
Ziemia nie ma kształtu kuli i sferycznej powierzchni
Jacholek (5699 punktów)
>>Jak już to już, czemu nie zrobić kroku dalej i nie zakwestionować sferycznego kształtu Ziemi.
>Ziemia nie ma kształtu kuli i sferycznej powierzchni
OK, w (dobrym) przybliżeniu tylko ma kształt sferyczny. W obrazkach to można obejrzeć np na
www.google(*)&ved=0CCEQsAQ&biw=1280&bih=933
atto (627 punktów)
(zablokowany)
>Jak już to już, czemu nie zrobić kroku dalej i nie zakwestionować sferycznego kształtu Ziemi. Można się nawet zapisać do Towarzystwa Płaskiej Ziemi - theflatearthsociety.org/cms/

To są raczej takie parodie i dla garstki ludzi,
no a tamte wywody z czasów geocentryzmu były naukowe, mainstreamowe,
analizowane przez najwybitniejszych myślicieli, geometrów, itd.

Dlatego można tam zauważyć jak budowano te przeróżne poglądy,
jakieś tam modele, i czym są zwykle pewniki naukowe.

>No a tak na marginesie, to dlaczego stacjonarny satelita nie spada nam na głowę ?

A co to za różnica?
Leci tradycyjnie... tak samo jak te planety.
Jacholek (5699 punktów)
>Leci tradycyjnie... tak samo jak te planety.
Niezupełnie,planety nie mają przywileju znajdowania się w punktach Lagrange'a. Cała sfera niebieska obraca się nad nami a ten satelita stacjonarny tkwi (pozornie) w miejscu.
www.prince(*)00k/docs/Lagrangian_point.html
atto (627 punktów)
(zablokowany)
>Niezupełnie,planety nie mają przywileju znajdowania się w punktach Lagrange'a.

Stacjonarne też nie stoją w tych punktach.

> Cała sfera niebieska obraca się nad nami a ten satelita stacjonarny tkwi (pozornie) w miejscu.

Może dla relatywistów stanowi to wielki problem... v = 0,
zatem mogą sobie to tłumaczyć tak: satelita stacjonarny spada z szybkością ekspansji.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365