 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-03-2015 00:29 | DalejLama (419 punktów) (zablokowany) | Sam Haris moja opinia
-6 na 6 | Jak już pisałem kończę studiować psychologię,am też własne doświadczenia jeśli chodzi o nerwicowe zaburzenia psychiczne,na tej podstawie po analizie tekstów Sama Harrisa i video z jego wypowiedziami na stawiam tezę która was może zaskoczy. Sam Harris cierpi na nieuświadomione problemy psychiczne,jego opis bezosobowej jaźni kiedy to siedział sobie gdzieś tam w Izraelu jak i wnioski jakie wyciąga z własnej introspekcji świadczą o tym że człowiek po prostu ma nerwicę. Wiele osób w tej chorobie doświadcza zjawiska derealizacji. Polega ono na takim stanie psychicznym,mentalym jakby nas nie było w danym miejscu i czasie a wszystko co robimy i po prostu jesteśmy tu i teraz działo się bez udziału naszego Ja,tak jakby to Ja było wyłączone.Jest to jednak tylko złudzenie bo pomimo tego stanu ,odczucia (bardzo trudno to ująć w pojęcie,kto nie przeżył ten pewnie nie zrozumie) dalej podejmujemy decyzje,pracujemy,itd. To Ja cały czas jest obecne mimo że stan odczucie (trudno to nazwać)wygląda jakby Ja się rozpłynęło. W nerwicach często też występuje zjawisko depersonalizacji ,polega ono na gwałtownym przejściu z dobrego do złego nastroju i dostosowania się do tego nastroju w dłuższym czasie,depersonalizacja występuje zwykle w terapii lekami psychotropowymi,nagła poprawa samopoczucia powoduje stan w którym potrzeba czasu aby się do nowych warunków dostosować , zapamiętane stany mentalne w złym nastroju dostosowanie się do nich nagle zajdują się w dobrym nastroju wywołanym lekami np.SSRI ,potrzebujemy czasu by te same myśli które występowały w czasie złego nastroju nabrały cech dobrego nastroju. W Video o Iluzji wolnej woli i swoich osobistych doświadczeniach Sam Harris mówi w rzeczywistości o Derelizacji i Depersonalizacji jak również powiedzieć że nieświadomy swoich natrętnych myśli mówi o nich jako o umysłach w ogóle. Dlatego wiele osób komentujących te wypowiedzi twierdzi wprost "za bardzo to wszystko mętne" i tak jest w rzeczywsitości zespoły nerwic maja to do siebie że wnioski wynikające z introspekcji są właśnie mętne,chore. Przestrzegam wszystkich przed zbytnią ufnością w to co opowiada Sam Harris. Takia jest moja opinia. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Gerwazjusz (46 punktów) | Gość ma takie poglądy na takim świecie i tylko nerwice? Nie oszukujmy się, radzi sobie całkiem nieźle.
|
|
 | -4 na 4 DalejLama (419 punktów) (zablokowany) | Cytat:>Gość ma takie poglądy na takim świecie i tylko nerwice? Nie oszukujmy się, radzi sobie całkiem nieźle. > Właśnie aż tyle,to wystarczy by wytknąć absurdy które głosi,koleś mówi o swoich przeżyciach.
|
|
|  | | zegarnek (101 punktów) | > Cytat:>Gość ma takie poglądy na takim świecie i tylko nerwice? Nie oszukujmy się, radzi sobie całkiem nieźle. >> > Właśnie aż tyle,to wystarczy by wytknąć absurdy które głosi,koleś mówi o swoich przeżyciach.W tekście DalejLama występuje wyraźne rozluźnienie kojarzeń i uporczywe powracanie do własnego Ja - zaburzenie poczucia własnego Ja. Bardzo trudno zrozumieć co autor napisał.
|
|
1 na 1 | wsx666 (1067 punktów) | Dzisiaj każdy ma nerwicę.
|
|
 | -3 na 3 DalejLama (419 punktów) (zablokowany) | Cytat:>Dzisiaj każdy ma nerwicę. >
Kłopot w tym że jego przemyślenia to objaw zaburzenia. Nerwica to w skrócie poglądy etc. innego umysłu przyjęte choć nie do końca akceptowane przez ciebie. Człowiek wychowujący się samodzielnie z dala od innych i nie bombardowany ich poglądami informacjami nie będzie miał nerwicy.Pozbyć się nerwicy to przeżywać swoje życie własnym osobistym doświadczeniem i osobistymi poglądami z dala od ludzi i informacji od nich.
|
|
|  | 3 na 3 | finerbijk (17282 punktów) | >Człowiek wychowujący się samodzielnie z dala od innych i nie bombardowany ich poglądami informacjami nie będzie miał nerwicy. Nie można się samodzielnie wychować, noworodek pozostawiony samemu sobie umrze. Musi mieć z kimś kontakt, nawet gdyby go karmiły i uczyły maszyny,to byłby bombardowany informacją.
|
|
| |  | -1 na 1 DalejLama (419 punktów) (zablokowany) | Cytat:>>Człowiek wychowujący się samodzielnie z dala od innych i nie bombardowany ich poglądami informacjami nie będzie miał nerwicy. >Nie można się samodzielnie wychować, noworodek pozostawiony samemu sobie umrze. Musi mieć z kimś kontakt, nawet gdyby go karmiły i uczyły maszyny,to byłby bombardowany informacją. > przykładowo.
|
|
|  | 3 na 3 logout (171 punktów) (zablokowany) | > Cytat:>Dzisiaj każdy ma nerwicę. >> > > Kłopot w tym że jego przemyślenia to objaw zaburzenia.> Nerwica to w skrócie poglądy etc. innego umysłu przyjęte choć nie do końca akceptowane przez ciebie.> Człowiek wychowujący się samodzielnie z dala od innych i nie bombardowany ich poglądami informacjami nie będzie miał nerwicy.Pozbyć się nerwicy to przeżywać swoje życie własnym osobistym doświadczeniem i osobistymi poglądami z dala od ludzi i informacji od nich.Przyczepiłeś się tej nerwicy jakby to był jakiś ostateczny punkt odniesienia w ocenie człowieka i jego dorobku w tym przypadku intelektualnego. W/g Ciebie zdiagnozowałeś nerwice. Niestety marnie wypadasz jako autorytet w tej dziedzinie dlatego póki co pogadajmy bardziej ogólnie. Funkcjonujemy jako ludzie z większymi bądź mniejszymi zaburzeniami. Rozejrzyj się dookoła ilu widzisz tych "normalnych"? (Napisz coś więcej o Twojej definicji normalności, chętnie poczytam.) Czasami ludzie dokonują rzeczy wybitnych pomimo a czasami dzięki tym "zaburzeniom". Zaburzenia były, są i mam nadzieję, że będą. Oby nikomu nie przyszło do głowy skroić dla wszystkich takiego samego garnituru mentalnego. Cytat:W 1994 roku berliński psycholog, prof. Hans Eysenck przedstawił teorię wiążącą twórczość, psychotyczność i zaburzenia z kręgu schizofrenii. Według niego wspólnym mianownikiem tych zjawisk jest cecha "psychotyczności". Związane to jest z większym poczuciem niezależności i nonkonformizmu, które jak wiadomo w dużej mierze mogą być pokładem wszelkich działań innowacyjnych. Ponadto wysokie wyniki w psychotyzmie wiąże z podzielnością uwagi, co umożliwia pojawianie się pomysłów, które normalnie byłyby przefiltrowane w trakcie przetwarzania informacji. www.charak(*)y/7093/Piękny-umysł/Jaki poziom "normalności" powinien osiągnąć w/g Ciebie Harris aby był wiarygodny w swoich subiektywnych relacjach?
|
|
| |  | -1 na 1 DalejLama (419 punktów) (zablokowany) | Cytat: >Jaki poziom "normalności" powinien osiągnąć w/g Ciebie Harris aby był wiarygodny w swoich subiektywnych relacjach?
W subiektywnych relacjach każdy ma inny poziom,na razie o tym kim jesteśmy umyśle itd to my nie wiemy nic i to jest fakt ,wiadomo tyle że odpowiada za to część ciała zwana mózgiem.Są hipotezy jak to działa i hipoteza Harrisa jest jedną z wielu która DOTYCZY WYŁĄCZNIE JEGO UMYSŁU I JEGO WRAŻEŃ,ja tu stwierdzam jednak nerwicę a nie hipotezę odnośnie woli czy czego tam jeszcze. Determinizm w fizyce jest kontrowersyjny,wobec umysłu tym bardziej,pewne zachowania napewno są zdeterminowane tak jak i w fizyce,ale jest jeszcze coś czego nauka nie odkryła i nie jest to dusza itd. Ja nazwę to ciemną materią umysłu. Doświadczenia Wagnera i innych wcale jednoznacznie nie dowodzą,wystarczy przytoczyć kilka reakcji człowieka w których podstawą jest uwaga i skupienie. Nasze Ja to interpretator innych stanów mózgu,interpretator potrzebuje czasu na wybór! ,czyli Ja potrzebuję się zastanowić co i kiedy i jak-to jest niezaprzeczalny fakt istnienia takiego mechanizmu a z faktami się nie dyskutuje. Faktem jest też wolność wyboru na podstawie dostępnych danych . Nauka popełnia tu jakieś kardynalne błędy. tzw wolna wola staje się problemem kiedy uznamy że jesteśmy duchami w ciele,wiadomo że tak nie jest więc nie ma żadnego problemu.Wmawianie ludziom że to jakiś problem to manipulacja. Każdy dzień w dzień robi co chce w czasie wolnym,realizuje się jak chce itd. to jest ta wolna wola,a Harris niech przestanie zbawiać świat,poczucie misji to też objaw nerwicy.
|
|
| | |  | 2 na 2 | zegarnek (101 punktów) | > [cytat] >>Jaki poziom "normalności" powinien osiągnąć w/g Ciebie Harris aby był wiarygodny >Każdy dzień w dzień robi co chce w czasie wolnym,realizuje się jak chce itd. to jest ta wolna wola,a Harris niech przestanie zbawiać świat,poczucie misji to też objaw nerwicy.
'Wolna wola' to bzdury wyciśnięte z resztek urojeń religijnych. Czytaj Sapolsky, Dennett, Pinker.
Myślę, że najzwyczajniej zazdrościsz Harrisowi Jego nieprzeciętnego umysłu i starasz się 'wieszać na Nim psy' - zakrawa to na dziecinadę. 'Nerwicę' do jakiegoś stopnia ma każdy z nas a tylko niewielu jest w stanie ją samemu postrzegać. Jeśli studiujesz psychologię to - z wypowiedzi widać -, że z pewnością opuściłeś wykład, na którym profesor ostrzega młodych adeptów przed frywolnym diagnozowaniem u innych zaburzeń bez poprawnego rozpoznania. Jeśli mogę ocenić Twój stan przygotowania do zawodu to ocenię go Na: Psycholog Chłopiec.
Nawet jeśli już Harris ma jakąś tam nerwicę to z pewnością nie ma problemów z wypowiadaniem się w postaci niespójności czy rozluźnienia kojarzeń - Twoje teksty i strumień myślenia są dziwaczne i trudne do zrozumienia całościowego - przynajmniej mnie trudno jest zrozumieć o co Ci w właściwie chodzi.
|
|
| | |  | 1 na 1 logout (171 punktów) (zablokowany) | Gdybyś się skupił na poglądach Harrisa i z nimi dyskutował to jeszcze pól biedy. Ale ty chcesz go zdeprecjonować ze względu na nerwice. Nerwice sam zdiagnozowałeś żeby była jasność. Przepuszczasz to co mówi Harris przez filtr tej nerwicy a wnioski które on wyprowadza są w/g Ciebie wynikiem tej nerwicy. Daj panie boże taka samą nerwice jaka ma HArris. I chroń panie boże przed takimi studentami psychologii jak Ty.
|
|
9 na 9 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >Jak już pisałem kończę studiować psychologię To przerażające, że osobnik popełniający takie błędy językowe nie tylko że dostał się na studia, ale może je bez problemu skończyć. "Za moich czasów" nie ukończyłbyś nawet podstawówki.
|
|
 | -2 na 4 DalejLama (419 punktów) (zablokowany) | Cytat:>>Jak już pisałem kończę studiować psychologię >To przerażające, że osobnik popełniający takie błędy językowe nie tylko że dostał się na studia, ale może je bez problemu skończyć. >"Za moich czasów" nie ukończyłbyś nawet podstawówki. > Jedno nie wyklucza drugiego,apropo ortografii to informowałem że jestem narodowości niemieckiej a polskiego uczyła mnie mama a nie szkoła. Hast du schon das verstanden oder soll ich noch mal Tausend mal das erklären ? Ist das für dich So Groß problem oder bist du ignorant das zu verstehen ? oder?
|
|
|  | 6 na 6 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) |
> Jedno nie wyklucza drugiego,apropo ortografii to informowałem że jestem narodowości niemieckiej a polskiego uczyła mnie mama a nie szkoła.> Hast du schon das verstanden oder soll ich noch mal Tausend mal das erklären ?> Ist das für dich So Groß problem oder bist du ignorant das zu verstehen ? oder?Deutsch war vielleicht Dein Schäferhund. Du kennst ja deutsch nicht mal vom Hörensagen  Twoj niemiecki jest jeszcze gorszy niz Twoj polski. Powiedzialbym nawet, ze niemieckiego nie znasz w ogole.
|
|
| |  | DalejLama (419 punktów) (zablokowany) | > >Jedno nie wyklucza drugiego,apropo ortografii to informowałem że jestem narodowości niemieckiej a polskiego uczyła mnie mama a nie szkoła.> >Hast du schon das verstanden oder soll ich noch mal Tausend mal das erklären ?> >Ist das für dich So Groß problem oder bist du ignorant das zu verstehen ? oder?> Deutsch war vielleicht Dein Schäferhund. Du kennst ja deutsch nicht mal vom Hörensagen  > Twoj niemiecki jest jeszcze gorszy niz Twoj polski. Powiedzialbym nawet, ze niemieckiego nie znasz w ogole.Super. ta forumowa poprawność ortograficzna,to jest przesada.
|
|
| |  | 1 na 1 | pawel_wr (4297 punktów) |
>Twoj niemiecki jest jeszcze gorszy niz Twoj polski. Powiedzialbym nawet, ze niemieckiego nie znasz w ogole. Es stimmt !
Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
|
|
|  | 3 na 3 | galvani (1345 punktów) |
> Hast du schon das verstanden oder soll ich noch mal Tausend mal das erklären ?> Ist das für dich So Groß problem oder bist du ignorant das zu verstehen ? oder?Spróbuj z rosyjskim, Twój niemiecki to parażka. Nie używaj Tłumacza Google
|
|
| |  | -1 na 3 DalejLama (419 punktów) (zablokowany) | Cytat:> >Hast du schon das verstanden oder soll ich noch mal Tausend mal das erklären ?> >Ist das für dich So Groß problem oder bist du ignorant das zu verstehen ? oder?> Spróbuj z rosyjskim, Twój niemiecki to parażka. Nie używaj Tłumacza Google  U niektórych z forumowiczów występują zaburzenia psychiczne lub początki poważnych chorób z których nie zdają sobie sprawy,czytając różne wypowiedzi nie sposób tego nie zauważyć.
|
|
| | |  | 1 na 1 | galvani (1345 punktów) |
>U niektórych z forumowiczów występują zaburzenia psychiczne lub początki poważnych chorób z których nie zdają sobie sprawy,czytając różne wypowiedzi nie sposób tego nie zauważyć.
Ja raczej widzę na tym forum kilkoro religijnych frustratów, którzy próbują podszyć się pod osoby, którymi nie są. Dobrze, że nie wypaliłeś z językiem hebrajskim. Dyżudni żydożercy zjedliby Cię z butami. Mit freundlichen Grüßen.
|
|
| | |  | 1 na 1 | galvani (1345 punktów) |
>U niektórych z forumowiczów występują zaburzenia psychiczne lub początki poważnych chorób z których nie zdają sobie sprawy,czytając różne wypowiedzi nie sposób tego nie zauważyć.
Ja raczej widzę na tym forum kilkoro religijnych frustratów, którzy próbują podszyć się pod osoby, którymi nie są. Dobrze, że nie wypaliłeś z językiem hebrajskim. Dyżudni żydożercy zjedliby Cię z butami. Mit freundlichen Grüßen.
|
|
|  | 3 na 3 | Mano (1060 punktów) |
>Hast du schon das verstanden oder soll ich noch mal Tausend mal das erklären ? >Ist das für dich So Groß problem oder bist du ignorant das zu verstehen ? oder?
W tych dwóch linijkach zrobiłeś co najmniej 9 błędów! Współczuję tej Twojej "narodowości".
>U niektórych z forumowiczów występują zaburzenia psychiczne lub początki poważnych chorób z których nie zdają sobie sprawy,czytając różne wypowiedzi nie sposób tego nie zauważyć.
Udaj się więc do dobrego specjalisty, może nie jest jeszcze za późno.
|
|
 | 1 na 1 | Morvoren (311 punktów) | >>Jak już pisałem kończę studiować psychologię >To przerażające, że osobnik popełniający takie błędy językowe nie tylko że dostał się na studia, ale może je bez problemu skończyć. >"Za moich czasów" nie ukończyłbyś nawet podstawówki. > Prywatne każdy skończy.
|
|
6 na 6 | Grimar (1210 punktów) | >mam też własne doświadczenia jeśli chodzi o nerwicowe >zaburzenia psychiczne
>tak >jest w rzeczywsitości zespoły nerwic maja to do siebie że wnioski wynikające z introspekcji są >właśnie mętne,chore.
Wersja złośliwa: wychodzi na to, że w Twoje wnioski tez nie można wierzyć
Wersja niezłośliwa: Co innego w jaki sposób ktoś do czegoś doszedł (np. napędzany przez zaburzenia nerwicowe), a co innego w jaki sposób się to coś uzasadnia.
|
|
 | 1 na 1 DalejLama (419 punktów) (zablokowany) | Cytat:>>mam też własne doświadczenia jeśli chodzi o nerwicowe >>zaburzenia psychiczne >>tak >>jest w rzeczywsitości zespoły nerwic maja to do siebie że wnioski wynikające z introspekcji są >>właśnie mętne,chore. >Wersja złośliwa: wychodzi na to, że w Twoje wnioski tez nie można wierzyć >Wersja niezłośliwa: Co innego w jaki sposób ktoś do czegoś doszedł (np. napędzany przez zaburzenia nerwicowe), a co innego w jaki sposób się to coś uzasadnia.
Problem w tym że uzasadnia własne zaburzenia nerwicowe,a na marginesie dodam że zaburzenia te charakteryzują się sprzecznościami i różnymi paranojami i nie zawsze wiąże się to z odczuwaniem lęku.
|
|
4 na 4 | Borgïr (736 punktów) | >Sam Harris cierpi na nieuświadomione problemy psychiczne >Przestrzegam wszystkich przed zbytnią ufnością w to co opowiada Sam Harris.
Dziękujemy za podręcznikowy przykład ad hominem.
|
|
3 na 3 | eipi (774 punktów) | >Jak już pisałem kończę studiować psychologię,am też własne doświadczenia jeśli chodzi o nerwicowe >zaburzenia psychiczne,na tej podstawie po analizie tekstów Sama Harrisa i video z jego wypowiedziami >na stawiam tezę która was może zaskoczy.
A jaką diagnozę postawiłby student psychologii na podstawie wypowiedzi DalejLamy w kwestii poziomu narcyzmu autora?
|
|
 | 1 na 1 | zegarnek (101 punktów) | >>Jak już pisałem kończę studiować psychologię,am też własne doświadczenia jeśli chodzi o nerwicowe >>zaburzenia psychiczne,na tej podstawie po analizie tekstów Sama Harrisa i video z jego wypowiedziami >>na stawiam tezę która was może zaskoczy. >A jaką diagnozę postawiłby student psychologii na podstawie wypowiedzi DalejLamy w kwestii poziomu narcyzmu autora?
Gdzieś na spektrum schizofrenii, może zdezorganizowana lub niezróżnicowana - ale ja nie mam pojęcia o psychiatrii.
|
|
|  | -1 na 3 DalejLama (419 punktów) (zablokowany) | Cytat:>>>Jak już pisałem kończę studiować psychologię,am też własne doświadczenia jeśli chodzi o nerwicowe >>>zaburzenia psychiczne,na tej podstawie po analizie tekstów Sama Harrisa i video z jego wypowiedziami >>>na stawiam tezę która was może zaskoczy. >>A jaką diagnozę postawiłby student psychologii na podstawie wypowiedzi DalejLamy w kwestii poziomu narcyzmu autora? >Gdzieś na spektrum schizofrenii, może zdezorganizowana lub niezróżnicowana - ale ja nie mam pojęcia o psychiatrii. Kolego Brednie Pana Harrisa to jest dopiero nerwica a może niebawem jego złudzenia zamienią się w schizy.
|
|
| |  | 3 na 3 | zegarnek (101 punktów) | > Cytat:>>>Jak już pisałem kończę studiować psychologię,am też własne doświadczenia jeśli chodzi o nerwicowe >>>>zaburzenia psychiczne,na tej podstawie po analizie tekstów Sama Harrisa i video z jego wypowiedziami >>>>na stawiam tezę która was może zaskoczy. >>>A jaką diagnozę postawiłby student psychologii na podstawie wypowiedzi DalejLamy w kwestii poziomu narcyzmu autora? >>Gdzieś na spektrum schizofrenii, może zdezorganizowana lub niezróżnicowana - ale ja nie mam pojęcia o psychiatrii. > Kolego Brednie Pana Harrisa to jest dopiero nerwica a może niebawem jego złudzenia zamienią się w schizy.> DalejLamo nie jestem, nie będę; nie chcę być Twoim kolegą więc proszę nie nazywaj mnie tak publicznie bo mi to ubliża. Na temat Twoich wypowiedzi nie mam nic więcej do dodania. Żegnam. Zenon Garnek
Wiedza: "ogół _wiarygodnych_ informacji o rzeczywistości wraz z umiejętnością ich wykorzystywania". ISBN 83-01-11966-7
|
|
3 na 3 jamci (4752 punktów) (zablokowany) | > Jak już pisałem kończę studiować psychologięO dwadzieścia lat przedwcześnie
|
|
 | DalejLama (419 punktów) (zablokowany) | Cytat:> >Jak już pisałem kończę studiować psychologię> O dwadzieścia lat przedwcześnie  Sam Harris mówił w jednym z wywiadów o myślach które mu przeszkadzały dokończyć czytać książkę ,otóż te myśli to nic innego jak zespół natręctw którym nie towarzyszy lęk,takie natręctwa znikają po podaniu leków SSRI i w początkowej fazie ich brania dopóki działają właściwie takie natręctwa się nie pojawiają. Jest to wynik zmęczenia,wiele osób ma w takich sytuacjach nieakceptowalne myśli,dziwne fantazje,dopiero lęk który się przy tym pojawi zaburza w dalszym etapi osobowość, bo osoba nie rozróżnia już dziwnych wytworów umysłu od własnych,po prostu ich nie akceptuje i tu mamy do czynienia z poważnym zaburzeniem. Ten człowiek mówi o czymś co przeżywa ale absolutnie nie mówi o tym czego nie przeżywają inni a są tacy u których to nie występuje. Ogólnie gada bzdury .
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|