Racjonalista - Strona głównaDo treści
Fantasmagorie totalne - M-sprzeczny Wszechświat

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
17-01-2011 18:11Krzysztof Jóźwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Fantasmagorie totalne - M-sprzeczny Wszechświat
Hipoteza1: Jeżeli Wszechświat można zrozumieć to jeśli dokona tego arcy-geniusz, możliwe to będzie również dla statystycznego IQ = 100.

Hipoteza2: Wszechświat stworzył Bóg, który nie istnieje.

Czym jest M-sprzeczność ? Obowiązującą w Naturze logiką dzięki której twierdzenia a'la Goedla nie działają i nie ograniczają nas w dojściu do prawdy vs. dowodliwości. Nie jest też na tyle sprzeczna, że można wyprowadzić z niej wszystko jak. np. 2=1. Nie działa rozumowanie wyłączonego środka, nie-wprost, indukcja, ...

Wszystko się może zdarzyć.
Wszystko to matematyka - prawdopodobieństwo i statystyka.
Nieskończoność = 0.

PS> Wracając do 'rzeczywistości': Matematykowi do pracy wystarczy kartka, ołówek i kosz na śmieci. Filozof nie potrzebuje kosza ;p
PS2> Ten wątek to taki quasi-żart, czyż nie śmieszny ? ...
Możecie odpisywać w podobnym 'klimacie' lub go zignorować, nie wyrzucajcie go do oślej ławki !!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arystyp z Cyreny (6368 punktów)
Pomyśleć że jest w pewnym stopniu prawdopodobne, że ten temat napisała papuga!


"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> Jeżeli Wszechświat można zrozumieć
Co to znaczy "zrozumieć" Wszechświat"?
>Wszystko się może zdarzyć.

"WSZYSTKO SIĘ MOŻE ZDARZYĆ
GDY GŁOWA PEŁNA MARZEŃ
GDY TYLKO CZEGOŚ PRAGNIESZ
GDY BARDZO CHCESZ O, O...
WSZYSTKO SIĘ MOŻE ZDARZYĆ
GDY SERCE PEŁNE WIARY
GDY TYLKO CZEGOŚ PRAGNIESZ,
GDY BARDZO CHCESZ O.O..
WSZYSTKO MOŻE ZDARZYĆ SIĘ"
Anita Lipnicka.
> Matematykowi do pracy wystarczy kartka, ołówek i kosz na śmieci.
+ głowa
> Filozof nie potrzebuje kosza
"Ten kosz to wszystko moje,
mam dwie koszule w nim.
Ja się nie boję braci Rojek.
RYM, CYM. CYM."
Piosenka o braciach Rojek.
MUZGOJAD (276 punktów)
Aż boję się zapytać o co Tobie chodzi...
Lepiej nie odpisuj.
Drobner (19539 punktów)
>Hipoteza1: Jeżeli Wszechświat można zrozumieć to jeśli dokona tego arcy-geniusz, możliwe to będzie również dla statystycznego IQ = 100.
>Hipoteza2: Wszechświat stworzył Bóg, który nie istnieje.

Nie rozumiem Wszechświata, ba! nie rozumiem nawet swojego psa.
Drobner, IQ= 311

Nie żartuj z takim tematem. Rozwiązaliśmy go jeszcze wtedy, gdy odstawiono nas od cyca matki. Zaproponuj coś istotnego. Hau..
pies Drobnera, IQ ? Nawet nie znacie takich liczb...
aryst (102 punktów)
>Hipoteza1: Jeżeli Wszechświat można zrozumieć to
>Hipoteza2: Wszechświat stworzył Bóg, który nie istnieje.
>Czym jest M-sprzeczność ?
Nieskończoność = 0.

< Wszechświat można zrozumieć. Trudniej pojąc jego powstanie.
< Personalnie Bóg nie istnieje ale I.P. prawdopodobnie tak.(Hawking)
< Po prostu sprzecznością jakich wiele.
< Jeżeli za O przyjmiemy początek nieskończoności to ma sens.
< Wiec to co Napisałeś jest początkiem nieskończoności.
Pozdrawiam aryst

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365