Racjonalista - Strona głównaDo treści
Piramidy egipskie.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
29-01-2026 21:30maly_miki (3 punktów)Piramidy egipskie.
Ocena 1 na 1
Witajcie. Spotkałem się z takim komentarzem:

"Fizyk Joseph P. Farrell zaproponował kontrowersyjną teorię, że Wielka Piramida w Gizie została zaprojektowana jako broń maserowa, czyli „Gwiazda Śmierci”, która spowodowała katastrofalne zniszczenia w Układzie Słonecznym, w tym na Marsie i w pasie asteroid. Hipoteza ta sugeruje, że starożytne, wysoce zaawansowane cywilizacje wykorzystywały unikalną strukturę i materiały piramidy (takie jak namagnesowana granitowa podstawa) do generowania i kierowania potężnej energii, co jest twierdzeniem wykraczającym poza główny nurt historyczny i naukowy." Co Wy na to ?

Piramidy są różne, jedne schodkowe inne nie. Część jest zupełnie inna od tych w Gizie. Np. w Peru.

Ostatnio dużo się mówi o wykrytych radarem satelitarnym ogromnych strukturach pod piramidami.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

maly_miki (3 punktów)
>Witajcie. Spotkałem się z takim komentarzem:
>"Fizyk Joseph P. Farrell zaproponował kontrowersyjną teorię, że Wielka Piramida w Gizie została
>zaprojektowana jako broń maserowa, czyli "Gwiazda Śmierci", która spowodowała
>katastrofalne zniszczenia w Układzie Słonecznym, w tym na Marsie i w pasie asteroid. Hipoteza ta
>sugeruje, że starożytne, wysoce zaawansowane cywilizacje wykorzystywały unikalną strukturę i
>materiały piramidy (takie jak namagnesowana granitowa podstawa) do generowania i kierowania potężnej
>energii, co jest twierdzeniem wykraczającym poza główny nurt historyczny i naukowy." Co Wy na to ?
>Piramidy są różne, jedne schodkowe inne nie. Część jest zupełnie inna od tych w Gizie. Np. w Peru.
>Ostatnio dużo się mówi o wykrytych radarem satelitarnym ogromnych strukturach pod piramidami.

Jeszcze sam sobie odpowiem. Inne piramidy np. ta z Chichen Itza jest zupełnie inna, bardziej przypomina lądowisko niż to co mamy w Gizie, dlatego nie łączę tych budowli, bo są wg mnie zupełnie inne i służyły w mojej opinii do innych celów.


haish (2908 punktów)
>Witajcie. Spotkałem się z takim komentarzem:
>"Fizyk Joseph P. Farrell zaproponował kontrowersyjną teorię, że Wielka Piramida w Gizie została
>zaprojektowana jako broń maserowa, czyli "Gwiazda Śmierci", która spowodowała
>katastrofalne zniszczenia w Układzie Słonecznym, w tym na Marsie i w pasie asteroid. Hipoteza ta
>sugeruje, że starożytne, wysoce zaawansowane cywilizacje wykorzystywały unikalną strukturę i
>materiały piramidy (takie jak namagnesowana granitowa podstawa) do generowania i kierowania potężnej
>energii, co jest twierdzeniem wykraczającym poza główny nurt historyczny i naukowy." Co Wy na to ?
>Piramidy są różne, jedne schodkowe inne nie. Część jest zupełnie inna od tych w Gizie. Np. w Peru.
>Ostatnio dużo się mówi o wykrytych radarem satelitarnym ogromnych strukturach pod piramidami.

Odkąd zaczęła się ludzka cywilizacja w niemal wszystkich kolejnych cywilizacjach ludzkość budowała megality, zigguraty i piramidy. Ale jeśli zaczniemy się uważniej temu zjawisku przyglądać, zauważymy że cywilizacja chińska wybrała inną drogę. Chińczycy zamiast budowli religijnych pobudowali Chiński Mur który jest o dużo lepiej widoczny z kosmosu niż jakakolwiek piramida.
Myśląc bardzo praktycznie Chińczycy wyznawali zasadę "My żyjemy w 'państwie środka', mur nas ochroni, a dzikusy(inne cywilizacje) niech sobie za murem latają".
O murze w Chinach nikt nie wymyśla bzdur i pierdół o kosmicznym pochodzeniu, lub o kosmicznym oddziałowywaniu.

O starożytnym Egipcie dużo się mówi, ale powody są bardzo praktyczne - w to miejsce nie mówi się o innych rzeczach i sprawach.
Kultura zachodu wyrosła na gruncie Chrześcijaństwa, a ta religia jak żadna inna kontynuuje tradycje politeistyczne (niezliczone tabuny świntych i błogosławionych, do których zaleca się wiernym modlitwy, oraz powszechna wiara w życie po śmierci w piekle, czyśćcu lub niebie) starożytnego Egiptu. Nie przypadkiem tuż przed erą chrześcijańską faraonami w Egipcie byli Ptolemeusze(Grecy), a chrześcijaństwo wymyślili też Grecy z Bizancjum.

">materiały piramidy (takie jak namagnesowana granitowa podstawa) do generowania i kierowania
>potężnej energii"

- taka podstawa to Nobel, ale nie z fizyki tylko z literatury nienaukowo-fantastycznej.
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>Witajcie. Spotkałem się z takim komentarzem:
>"Fizyk Joseph P. Farrell zaproponował kontrowersyjną teorię, że Wielka Piramida w Gizie została
>zaprojektowana jako broń maserowa, czyli "Gwiazda Śmierci", która spowodowała
>katastrofalne zniszczenia w Układzie Słonecznym, w tym na Marsie i w pasie asteroid. Hipoteza ta
>sugeruje, że starożytne, wysoce zaawansowane cywilizacje wykorzystywały unikalną strukturę i
>materiały piramidy (takie jak namagnesowana granitowa podstawa) do generowania i kierowania potężnej
>energii, co jest twierdzeniem wykraczającym poza główny nurt historyczny i naukowy." Co Wy na to ?
>Piramidy są różne, jedne schodkowe inne nie. Część jest zupełnie inna od tych w Gizie. Np. w Peru.
>Ostatnio dużo się mówi o wykrytych radarem satelitarnym ogromnych strukturach pod piramidami.

------------------

Witaj. Myślę że, te pytania powinieneś zadać raczej jakiemuś fizykowi wyspecjalizowane mu w tej tematyce a nie na tym forum.

A z drugiej strony możesz wesprzeć się czatem GPT zadając odpowiednie pytanie (chatgpt.com/) .
Wówczas być może uzyskasz interesujące Cię informacje oraz czat GPT zaproponuje Ci, że poszuka jeszcze określonych-dodatkowych informacji, które mogą Cię zainteresować.


😊


S pozdravem

Zwierzęta podobnie jak ludzie mają silny instynkt życia oraz odczuwają cierpienia fizyczne

31-01-2026 11:12 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)

>A z drugiej strony możesz wesprzeć się czatem GPT zadając odpowiednie pytanie (chatgpt.com/) .

Lolek, nim innym zaczniesz dawać rady jak postępować, by uzyskać odpowiedzi.
Z Szarley'em mamy zastrzeżenia w stosunku do ciebie - Wywołałeś nas do tablicy w sposób niejednoznaczny, nie dając nam przy tym możliwości ustosunkowania się.
Takie zachowanie znamionuje zwykle manipulantów.
Mam nadzieje, że będziesz miał odwagę i jeśli nie mi, to chociaż Szarley'owi udzielisz odpowiedzi

www.racjonalista.pl/forum.php/s,954174
31-01-2026 13:09 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>Mam nadzieje, że będziesz miał odwagę i jeśli nie mi, to chociaż Szarley'owi udzielisz odpowiedzi

Nie liczą na to. nawet w wątku, w którym jest mój nick w nazwie nie mam możliwości niczego napisać, ani przeczytać.

Na ambonie nie słychać argumentów ani pytań

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365