 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 05-01-2011 00:18 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Prostując Rzepę
13 na 13 | Rzepa opublikowała niekrótki tekst o Liście Ateistów i Agnostyków: www.rp.pl/(*)ych-na--liste-do-piekla--.html Jego główny i w zasadzie jedyny plus jest taki, że przysporzą nam dodatkowych wpisów  Podali link, ładnie z ich strony. Same analizy są już typowo "rzepowe" - z Wolniewiczem, jako ateistycznym guru  Absurdalny - moim zdaniem - jest główny wniosek, że 18 tys. wpisów to jest mało. To nie jest mało przecież, bo to nie żadne liczenie ateistów, to nie jest sprawdzanie ilu nas jest, ale coś do UJAWNIANIA PUBLICZNIE swego światopoglądu. Moim zdaniem, to, że na ujawnienie niepopularnego światopoglądu zdecydowało się 18 tys. - to bardzo dużo i "aż". Dwa najgrubsze kiksy: Cytat:Twórcy strony zapowiadali, że chcą się policzyć, by wiedzieć, jaką siłą dysponują. FAQ Listy: Cytat:Czy chcecie się policzyć? Lista nie służy temu, aby liczyć ateistów, lecz aby propagować indywidualne akty ujawniania się niewierzących. Rzepa: Cytat:Autorzy głosili rychłe nadejście "wiosny ateizmu". Gdzie coś takiego głosiliśmy? Może to były jakieś prawicowe lęki po powstaniu listy? Ale myśmy nigdzie nie twierdzili, że Lista nawróci Polskę na ateizm, jak nam to teraz Rzepa zdaje się imputować. Twierdziliśmy natomiast, że Lista wesprze proces laicyzacji i zwiększy obecność ateizmu w przestrzeni publicznej, co też się stało i cały czas dzieje, czego m.in. dowodem sama publikacja Rzepowego tekstu  Lista spełniła nasze oczekiwania, zarówno jeśli chodzi o odzew medialny, o pojawianie się na niej co jakiś czas ważnych nazwisk osób szczególnie zasłużonych, jak i o liczbę wpisów. Ja się nigdy nie łudziłem, że na listę wpisze się 100 tys. osób, bo byłby to jakiś cud, a w cuda racjonaliście trudno wierzyć  Pomimo tego, że opinie i analizy dot. listy są w większości zupełnie nietrafne lub krzywdzące nie sposób nie mieć do tej publikacji nader ambiwalentnego stosunku, gdyż reklamę nam zrobili taką, że nazwiska na listę znów spływają wartkim strumieniem, a nie spokojnym strumyczkiem, jak na co dzień  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
16 na 16 | liliac (147340 punktów) | Poetyka taka z lekka radiomaryjna: Cytat:"...te niewielkie grupki liczą na poparcie lewackiej międzynarodówki, która jest potężną siłą"
|
|
 | 6 na 6 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | > Poetyka taka z lekka radiomaryjna:> Cytat:"...te niewielkie grupki liczą na poparcie lewackiej międzynarodówki, która jest potężną siłą" Ta lewacka międzynarodówka to na oko bardzo pluralistyczna organizacja. Wystarczy tylko w boga nie wierzyć, inne poglądy nieważne - i przyjmują. Tylko nie mogę się dowiedzieć, gdzie te zapisy. A zawsze chciałam sobie porządzić...
"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
|
|
 | 10 na 10 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Dobrze prawią te prawaki. Przecież w skład lewackiej międzynarodówki wchodzą: - komuniści, - Żydzi, - masoni, - lewacy, - ateiści, - niekatolicy,
i, last but not least
- cykliści.
Summa summarum & circa about około 99% ludzkości.
Niezależność jest tą zdobyczą kobiet, dzięki której mogą się już kompromitować same. (Lidia Jasińska)
|
|
 | | aryst (102 punktów) | > Poetyka taka z lekka radiomaryjna:> Cytat:"...te niewielkie grupki liczą na poparcie lewackiej międzynarodówki, która jest potężną siłą" Co Wy się przejmujecie "Rzepą" Przecież jej duchowym przywódcą jest "Prezes" Reszta: no comment.
|
|
|  | 1 na 1 | liliac (147340 punktów) | > Co Wy się przejmujecie "Rzepą" Przecież jej duchowym przywódcą jest "Prezes"> Reszta: no comment.Ale kto się przejął? Ja się zachwyciłam poetyką tekstu, a Mariusz podzielił się opinią i wyraził zadowolenie z bezpłatnej reklamy
|
|
3 na 3 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Ciekaw jestem, ile byłoby wpisów, gdyby ktoś zrobił listę osób dumnych z katolicyzmu. Że w Polsce jest 89% nominalnych katolików to wiemy, ale ile jest świadomych i dumnych z tego Polaków? ile osób chciałoby publicznie powiedzieć: Mam światopogląd katolicki. Wątpię, aby autorzy takiej listy mogli liczyć na większość nominalnych katolików.
|
|
 | 3 na 3 | stilgar (7322 punktów) | > Ciekaw jestem, ile byłoby wpisów, gdyby ktoś zrobił listę osób dumnych z katolicyzmu. Że w Polsce jest 89% nominalnych katolików to wiemy, ale ile jest świadomych i dumnych z tego Polaków? ile osób chciałoby publicznie powiedzieć: Mam światopogląd katolicki. Wątpię, aby autorzy takiej listy mogli liczyć na większość nominalnych katolików.To może trzeba zrobić taką listę w ich imieniu?  Niech sie wpisują. Trzebaby to tylko zareklamować na jakichś katolickich forach jako ODPOWIEDŹ na LAiA. Jeśli uda im sie zdobyć 30x więcej wpisów...
|
|
 | 3 na 3 | Gosia (9452 punktów) | >Ciekaw jestem, ile byłoby wpisów, gdyby ktoś zrobił listę osób dumnych z katolicyzmu. Że w Polsce jest 89% nominalnych katolików to wiemy, ale ile jest świadomych i dumnych z tego Polaków? ile osób chciałoby publicznie powiedzieć: Mam światopogląd katolicki. Wątpię, aby autorzy takiej listy mogli liczyć na większość nominalnych katolików.
Naiwny jesteś. W Polsce są wyłącznie świadomi i dumni katolicy.
|
|
|  | 5 na 5 | zaprawdę (126 punktów) |
>Naiwny jesteś. W Polsce są wyłącznie świadomi i dumni katolicy.
Jak bardzo d u m n i & ś w i a d o m i może świadczyć np.: w trakcie mszy modlą się jednym głosem o przebłaganie za grzech in vitro (sic!), a po wyjściu z kościoła przed kamerą mówią z lekka zawstydzeni:- "No wie Pani( redaktor), mnie osobiście to in vitro nie przeszkadza...nie widzę w tym nic złego..."
|
|
7 na 7 | Kowalska (14008 punktów) | Jedyne co Rzepa podaje bez żadnych przekłamań to średnie kursy walut wg NBP na zielonych stronach. Reszta jest tyle warta ile słowo honoru polityka.
"Internet jest takim nieco przerażającym zapisem zdygitalizowanego, zbiorowego ego ludzkości. Jest tam wszystko, co się w ludzkim umyśle lęgnie-to, co najwznioślejsze, i to, co najbardziej podłe". W. Eichelberger.
|
|
1 na 1 | Rafaela (2059 punktów) | > nie sposób nie mieć do tej publikacji nader ambiwalentnego stosunku, gdyż reklamę nam zrobili taką, że nazwiska na listę znów spływają wartkim strumieniemno właśnie, dobra robota!  Ja np. nie wiedziałam o tej liście.
*życie to moja pasja - nie boję się żyć*
|
|
| PiotrI (42 punktów) | Proszę mnie nie wrzucac do szufladki "ateista" z powodu wpisów na tę listę.  - gdyby ktos tu coś liczył
|
|
 | 4 na 4 | mayolina (2278 punktów) | Cytat:Wpisujący się na listę wolą rozmawiać o Kościele katolickim niż o Bogu. Wielu czuje się skrzywdzonych, odrzuconych, źle potraktowanych postanowiłam policzyć. Krytycznie o liście wypowiadało się 25; o niewierze/ateiźmie/agnostycyźmie było 56 postów, z czego 9 było krytycznych wobec kościoła katolickiego (wliczałam tu również posty, które wzmiankowały jednym słowem o klerze/kościele). Reszta postów (czyli 20 postów) była niesprecyzowana, czyli na inne tematy niż ateism, antyklerykalizm czy krytyka ateizmu. Tak więc, biorąc pod uwagę wszyskie dane, można powiedzieć, że pani redaktor napisała stronniczy artykuł. Niestety, na stronie nie dopatrzyłam się opcji na pozostawienie komentarza
|
|
3 na 3 | immune.ltd (1783 punktów) | a ja tam wierzę  , wierzę i już  , wierzę w rozum i doczekam dnia kiedy ochoczo będą udowadniać jak to dzielnie walczyli o swobody i edukację społeczeństwa to zjawisko jest już znane i opisane  . Proszę popatrzeć ilu mamy kombatantów (nie którzy mieli wówczas 1 rok  , ilu mieliśmy komunistów, a ilu jest teraz ? Ilu związkowców, a ilu teraz .... wniosek: ilu jest katolików, a ilu będzie ? .... troszkę czasu nam potrzeba i determinacji. Wolę jakość niż ilość  , wolę dobrą książkę niż starą podkoloryzowaną baśń o życiu świętych, najświętszych i tych mniej świętych  ...
|
|
| Mor Amarth (44 punktów) | Chciałem napisać komentarz do tego niewydarzonego tekstu rzepy, ale niestety, nie znalazłem forum czytelników (być może jestem za tępy), to kolejny portal związany z ko-r-kiem czyt. prawicowy, który nie posiada takowego forum. Czyżby strach przed zmuszeniem szarych komórek do pracy? Natomiast kiedy wejdzie się na strony nawiedzeńców to jak mówi moja córka, aż żal, istny słowotok rynsztokowy. A ile można znaleźć alternatywnych historii współczesnej Polski, oczywiście z zamachami i spiskami w roli głównej.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|