Czy naprawdę jest szansa na znalezienie śladów życia na Marsie? Znana firma, produkująca klocki, Lego zaczyna poważną współpracę z ESA Będzie współtworzyć kolejny łazik który wyląduje na Marsie za kilka lat celem poszukiwania śladów życia. Przy czym dwa jego modele. Jeden do celów dydaktycznych - pozostanie na Ziemi. www.bbc.com/news/business-30052690Szansa jest choćby z tej racji, że kiedyś był tam ocean i ciekła woda. Pytanie tylko czy bryła lodu wybita kiedyś z Antarktydy przez jakiś impakt nie przeniosła życia z Ziemi do owego oceanu. Mogło tak być ale nie musiało. Mogło też być odwrotnie. Pozdrawiam |