Racjonalista - Strona głównaDo treści
złote myśli

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
12-06-2026 13:08okragly (21676 punktów)złote myśli
Ocena 2 na 2
w raju jedynym zajęciem (pracą?) mężczyzn było myśli stwo, to daje do myślenia.
(Aby odpowiedzieć, musisz się zalogować)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Lolek_Salambek (2665 punktów)
Witaj Okrągły 😊

A skąd Twoja pewność nt tego co było w czymś co było tysiące lat temu a co Ty określasz mianem raju?




.





S pozdravem

Zwierzęta podobnie jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają CIERPIENIA

Im więcej myślę o tym jak powstał Wszechświat tym bardziej utwierdzam się w swoim AGNOSTYCYŹMIE
12-06-2026 15:37 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>Witaj Okrągły
>A skąd Twoja pewność nt tego co było w czymś co było tysiące lat temu a co Ty określasz mianem raju?
np z wczoraj, dla dzieci www.youtube.com/watch?v=6weA_ENZDlg pt Czy ludzie mieli więcej wolnego czasu niż my
łowcy-zbieracze pracowali od 3 do 5 godzin dziennie. Reszta była wolna. Ludzie których przez wieki nazywaliśmy prymitywnymi mieli coś czego szukasz. Czas. Prawdziwy, wolny, niezaplanowany czas. W tym filmie odkrywamy co z nim robili


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
13-06-2026 13:56 
 Ocena 2 na 2
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>>Witaj Okrągły
>>A skąd Twoja pewność nt tego co było w czymś co było tysiące lat temu a co Ty określasz mianem raju?
>np z wczoraj, dla dzieci www.youtube.com/watch?v=6weA_ENZDlg pt Czy ludzie mieli więcej wolnego czasu niż my
>...........

----------------

Witaj Okrągły😊

Bardzo dobry / ciekawy link

😊

Powiem jednak tak:

• osobiście jestem bardzo sceptyczny (rzekłbym: skrajnie sceptyczny) co do wiarygodności szeroko rozumianych "ustaleń" archeologii

• ten mój skrajny punkt widzenia w tym zakresie wyraziłem w utworzonym na FR wątku:
Dwie pierwsze ścisłe nauki zaraz po wróżbiarstwie.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,957120





.





S pozdravem

Zwierzęta podobnie jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają CIERPIENIA

Im więcej myślę o tym jak powstał Wszechświat tym bardziej utwierdzam się w swoim AGNOSTYCYŹMIE
14-06-2026 08:57 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)

>>>A skąd Twoja pewność nt tego co było w czymś co było tysiące lat temu a co Ty określasz mianem raju?
>>np z wczoraj, dla dzieci www.youtube.com/watch?v=6weA_ENZDlg pt Czy ludzie mieli więcej wolnego czasu niż my
> jestem skrajnie sceptyczny co do wiarygodności "ustaleń" archeologii
w raju, na całej ziemi, żyło tyle ludzi co dzisiaj w Łodzi
ziemia była wypełniona fauną i florą
żadne zwierzę nie atakuje człowieka oprócz głupich węży i komarów
w raju żadne zwierze nie bało się człowieka, można było je łatwo podejść (niedawno spotkałem na chodniku w mieście stado dzików, mogłem do nich podejść na wyciągnięcie ręki, ale się bałem
dlatego nawet największe zwierzęta np mamuty, 12 ton mięsa, w raju zjedliśmy wszystkie
i ich niema
tak, raj ma też ciemną stronę


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>w raju, na całej ziemi, żyło tyle ludzi co dzisiaj w Łodzi
>ziemia była wypełniona fauną i florą
>żadne zwierzę nie atakuje człowieka oprócz głupich węży i komarów
>w raju żadne zwierze nie bało się człowieka, można było je łatwo podejść (niedawno spotkałem na chodniku w mieście stado dzików, mogłem do nich podejść na wyciągnięcie ręki, ale się bałem
>dlatego nawet największe zwierzęta np mamuty, 12 ton mięsa, w raju zjedliśmy wszystkie
>i ich niema
>tak, raj ma też ciemną stronę

-------------------

Okrągły 😊 - ok, niechaj tak będzie



😊 😊 😊



.





S pozdravem



Zwierzęta podobnie jak ludzie mają BARDZO SILNY INSTYNKT ŻYCIA oraz ODCZUWAJĄ CIERPIENIA

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365