 |
Stowarzyszenie Braci Muzułmanów Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-02-2011 16:22 | Zella (1321 punktów) | Stowarzyszenie Braci Muzułmanów | Swiat patrzy na wydarzenia w Egipcie, Libii i nie nie rozumie przyczyny nagłego wybuchu roruchów, walki ich skutków. Na razie w Egipcie wydaje się, że nastapił spokój, tworzą się nowe władze. Niestety nie mamy orientacji w prowieniencjach polityczbnych tych grup, które dochodzą do utworzenia nowego ładu politycznego w tym państwie. Znawcy "kotła Blisko Wschodniego", wiązą go z wydarzeniani w Egipcie i Libii. Jest jedna potężna siła , która ma spory udział w przeszłych wydarzeniach w państwach Bliskiego Wschodu i która nadal jest wielką niewiadomą jeżeli chodzi o jej plany, udział w walkch egipskich a teraz libijskich. Przywódcy są albo pod presją tej siły lub właśnie nie chcą dopuścić jej do władzy i podjęli kroki, które mają wpływ na życie codzienne ludności. A ta walczy o byt! Czas nazwać ową siłę -jest to Stowarzyszenie Braci Muzułmanów - islamska organizacja religijna i społeczno-polityczna, założona w 1928roku w Egipcie przez Hassana al-Bannę. Jej powstanie było reakcją na rozpad Imperium Ottomańskiego i jego podział na mniejsze organizmy państwowe. Motto Braci Muzułmańskich brzmi: Allah jest naszym celem. Prorok naszym przywódcą. Koran naszym prawem. Dżihad naszą ścieżką. Śmierć na ścieżce Boga jest naszą jedyną nadzieją. Bractwo, powstałe w Egipcie, szybko znalazło podatny grunt w innych krajach muzułmańskich, m.in. w Syrii, Transjordanii (późniejszejJordanii), Palestynie, Arabii Saudyjskiej. Obecnie ma swoje filie w 70 krajach świata. Ich status jest różny - od oficjalnych partii politycznych, mających swoich przedstawicieli w parlamencie, przez grupy społeczno-religijne aż po podziemne, nielegalne bojówki terrorystyczne W roku 1984 władze Egiptu ponownie zezwoliły na działalność Bractwa, ale tylko jako organizacji religijnej. Z Bractwa powstały bardziej radykalne ugrupowania, Najsłynniejszą i najskuteczniejszą było ugrupowanie al-Dżihad, która zorganizowała zamach na Sadata i przymierzała się do rewolucji w Asjut w 1981 roku. Objęcie przez generała Hafiza al-Assada, sekretarza generalnego partii Baas, funkcji prezydenta Syrii w roku 1971, ponownie wzbudziło protesty Braci Muzułmańskich. Ostatecznie, po nieudanym zamachu na Assada w czerwcu 1980 roku, prezydent wydał zdecydowaną wojnę Braciom i użył wojska. W trwających blisko 2 lata walkach zginęło od 10 do 25 tys. członków organizacji, która została praktycznie zniszczona. Ci którzy przeżyli, schronili się w sąsiednich krajach. Obecnie Bractwo ma swoich przedstawicieli w jordańskim parlamencie i jest najważniejszą siłą polityczną tego kraju. W Kairze, głównie w środowisku uniwersyteckim, z Braćmi Muzułmanami przez lata wiązało się wielu Palestyńczyków. Nie wiadomo powszechnie jaką rolę w obecnych wydarzeniach w Egipcie, a zwłaszcza w Libii odgrywa Bractwo Muzułmanów. W Izraelu z gotowością bojową obserwuje się toczące się wokół państwa niearabskiego, a religijnie anty muzułmańskiego , groźne zmiany. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) | Czy to jest Twój własny tekst? Jeśli nie, dlaczego nie został otoczony cytatem?
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
 | | Zella (1321 punktów) | >Czy to jest Twój własny tekst? Jeśli nie, dlaczego nie został otoczony cytatem?
Jest to mój własny tekst napisany na podstawie kilku informacji.
|
|
|  | 5 na 5 | Meretseger (61860 punktów) |
> Jest to mój własny tekst napisany na podstawie kilku informacji. Niektóre zdania są żywcem przepisane z Wikipedii (cała druga część), ale jak tam uważasz...
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
| |  | | Zella (1321 punktów) | >> Jest to mój własny tekst napisany na podstawie kilku informacji. >Niektóre zdania są żywcem przepisane z Wikipedii (cała druga część), ale jak tam uważasz...
Jak myślisz kto umieszcza i skąd w Wikipedii wiadomości? Może z sufitu?!
|
|
| | |  | 2 na 2 | Meretseger (61860 punktów) |
> Jak myślisz kto umieszcza i skąd w Wikipedii wiadomości? Może z sufitu?!To trzeba było napisać: "Z mojego artykułu z Wikipedii". Nikt by się nie czepiał 
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
| | | |  | | Zella (1321 punktów) | > Jak myślisz kto umieszcza i skąd w Wikipedii wiadomości? Może z sufitu?!> To trzeba było napisać: "Z mojego artykułu z Wikipedii". Nikt by się nie czepiał  Watek oparty jest na opowiadanie mi o Braciach przez dobrze poinformowanego Izraelczyka Do Wikipedii wpisano jego część opowieści bez mego udziału . Powinnam rzeczywiście cytować czyje słowa? Pod moim wątkiem następne wiadomości ze fotosami jakoś nikogo nie rażą, mimo,ze nie podano źródeł i pochodzenie tych np.fotosów! ?
|
|
| | | | |  | 2 na 2 | Meretseger (61860 punktów) | Jeśli jesteś zainteresowana Braćmi Muzułmańskimi, to możesz przeczytać np. to. Na opiniach Izraelczyków zanadto nie polegaj, przeważnie są przesadzone - czemu się w gruncie rzeczy nie dziwię. Atmosfera polityczna w Egipcie jest taka, że Bracia nie mogą się zanadto zradykalizować, bo nikt im na to nie pozwoli. Egipcjanie durniami nie są i nie zrobią z siebie Iranu ani Afganistanu, bo wiedzą, że wtedy ekonomicznie polegną. Nawet najbardziej muzułmańscy Bracia też to wiedzą. Oczywiście ekstremizmy wszędzie były, są i będą, w Bractwie również. Sztuka polega na tym, by nie uzyskali przewagi, ale na to się nie zanosi. Sądzę, że zmiany pójdą w stronę Turcji - pilnowana przez armię demokracja z udziałem islamu, otwarcie i współpraca z Zachodem.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
| | | | | |  | | rhotax7 (3947 punktów) | Przepraszam Meretseger ale Turcja będąca największym producentem uzbrojenia wojskowego w regionie i to na licencjach zachodnich nie jest za dobrym przykładem. Właśnie zakończyła się czystka w armii T. i świeccy i umiarkowani dowódcy wylecieli a na ich miejsce weszli Allaho przychylni (pisał o tym Koraszewski). Zaraz też Turcja zacieśniła stosunki z Iranem i zobowiązała się do szkolenia armii Syryjskiej na modłę NATO. Zapewne zacznie dostarczać im uzbrojenie. Oraz dane wywiadowcze a ma z Sojuszu. Za niedługo będziemy pytać -Turcja wciąż w NATO?
|
|
|  | 3 na 3 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Zella, nie wygłupiaj się. Co za dużo...
Harahefet sh'eli mele'ah betzlofahim
|
|
 | 5 na 5 | Madman (7811 punktów) | > Czy to jest Twój własny tekst? Jeśli nie, dlaczego nie został otoczony cytatem?Ponieważ: Zella:Nie zawsze muszę podawać co przeczytałam!!!! Oraz: Zella:myślałam o podaniu źródła, ale w ostatniej chwili wyleciało mi to z głowy Zresztą, u Zelli to standard. Za każdym razem, jak założy nowy wątek, to sobie wklejam kawałek w Google, żeby znaleźć źródło i poczytać w oryginale...
|
|
|  | | Zella (1321 punktów) | > >Czy to jest Twój własny tekst? Jeśli nie, dlaczego nie został otoczony cytatem?> Ponieważ:> Zella:Nie zawsze muszę podawać co przeczytałam!!!!> Oraz:> Zella:myślałam o podaniu źródła, ale w ostatniej chwili wyleciało mi to z .głowy > Zresztą, u Zelli to standard. Za każdym razem, jak założy nowy wątek, to sobie wklejam .kawałek w Google, żeby znaleźć źródło i poczytać w oryginale... Ułatwiam Ci życie czytelnicze! rhotax też nie podaje źródeł!
|
|
2 na 2 | rhotax7 (3947 punktów) |
Dziękuję Pani za przybliżenie nam tego Bractwa. Oto moja prekognicja. Po przejęciu władzy w Libii i Egipcie przez Teokratów i zacieśnieniu się więzów Turcji z Syrią i Iranem jakie ma miejsce, powstanie idea zawiązania razem z Jordanią związku państw arabskich o charakterze militarno -gospodarczym na kształt Unii Europejskiej. Oczywiście wynaturzony ale z jednym wspólnym wrogiem Izraelem (to dobry wróg na każdą okazję i zawsze jest pod ręka) oraz z jednym swiatopoglądem--Islamem. Po kilku latach zbrojenia się i edukacji i indoktrynacji koranicznej raczej zaatakują. Moze nie być z nimi Turcji ale na pewno użyczy wsparcia sprzętowego i danych z NATO oraz przeszkoli armie innych krajów (już zaczynają szkolić Syryiczyków i bratają się z Iranem) na modłę zachodnią. A oto logo Bractwa M.  Oraz praktyczny wyraz logo. Po ścięciu głowy niewiernego. (ewentualnie ateisty)
|
|
 | -1 na 1 | Zella (1321 punktów) | > Dziękuję Pani za przybliżenie nam tego Bractwa.> Oto moja prekognicja.> Po przejęciu władzy w Libii i Egipcie przez Teokratów i zacieśnieniu się więzów Turcji >z Syrią i Iranem jakie ma miejsce, powstanie idea zawiązania razem z Jordanią związku >państw arabskich o charakterze militarno -gospodarczym na kształt Unii Europejskiej.> Oczywiście wynaturzony ale z jednym wspólnym wrogiem Izraelem (to dobry wróg na każdą >okazję i zawsze jest pod ręka) oraz z jednym swiatopoglądem--Islamem.> Po kilku latach zbrojenia się i edukacji i indoktrynacji koranicznej raczej zaatakują. >Moze nie być z nimi Turcji ale na pewno użyczy wsparcia sprzętowego i danych z NATO >oraz przeszkoli armie innych krajów (już zaczynają szkolić Syryiczyków i bratają się z >Iranem) na modłę zachodnią.> A oto logo Bractwa M.> Oraz praktyczny wyraz logo. Po >ścięciu głowy niewiernego. (ewentualnie ateisty)>  Dziękuję Ci za dopisanie do przedstawionej przeze mnie tematyki! Inni sądzą, ze nic o tym nie wiedząc tylko w Wikipedii szukają informacji. Nie wiedza,ze do Wikipedii skądś musi ta wiedza się znaleźć.A są książki, artykuły w pismach i ustne przekazy!
|
|
|  | 1 na 1 | Madman (7811 punktów) | >CIACH! Wycinaj zbędne cytaty.
|
|
|  | 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | >Inni sądzą, ze nic o tym nie wiedząc tylko w Wikipedii szukają informacji. Zdaje się, że nie rozumiesz podstawowej rzeczy. Jeżeli żywcem wstawia się zdania z jakiegoś (jakiegokolwiek) źródła - nieważne, czy to Wikipedia, czy najmądrzejsza książka świata - należy zaznaczyć, że rzeczony cytat pochodzi stamtąd. Jeżeli zdanie jest Twojego autorstwa, to oczywiście nie ma problemu. Ale skądkolwiek by Twój tekst nie pochodził, jest przepisany. Możliwe, że sama napisałaś artykuł w Wikipedii, ale to trzeba było zaznaczyć, inaczej rodzą się wątpliwości. Na marginesie - nie mam zwyczaju jedynie "szukać informacji w Wikipedii", aczkolwiek czasem się nią posługuję jako tym miejscem, gdzie zamieszczana jest bibliografia i najbardziej podstawowe informacje. Jak każdą encyklopedią, kiedyś papierową, obecnie elektroniczną - bo do tego encyklopedie służą. Bardziej zaawansowanych wiadomości szuka się gdzie indziej. I wycinaj niepotrzebne cytowania.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
|  | -1 na 1 | Zella (1321 punktów) | >Dziękuję Pani za przybliżenie nam tego Bractwa. > Nie wiedza,ze do Wikipedii skądś musi ta wiedza się znaleźć. >A są książki, artykuły w >pismach i ustne przekazy!
rhotaxie dziękuję za poparcie mnie w temacie! Skąd masz te fotosy? Pytanie uznaj za retoryczne! Dziękuję za obronę mego wątku! Mam swoje źródła do tego tematu. Zainteresowana Bliskim Wschodem. Ale tu się liczy: skąd cytaty, odnośniki itp utrudnienie w pisaniu o tym co ma się w głowie lub notatkach, lub pewnych materiałach jak np. Ty! Zella
|
|
| |  | | rhotax7 (3947 punktów) | Na portalu Racjonalista są artykuły o Bractwie skopiowałem zdjęcia z nich już dawno bo są fajne i pokazują miłość bliżniego tego pokojowego ugrupowania. Poświęciłem raz z pół dnia i skopiowałem ze 100-200 artykułów nie wiem ile do czytania póżniejszego. Na logo bractwa są napisy nie pamiętam co znaczą ale świta mi że były w klimacie religijnego obłędu i motta Bractwa. Pozdrawiam.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|