Racjonalista - Strona głównaDo treści
Rok 1019

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
18-12-2014 03:26Šemū' el Lönneberg (1919 punktów)
(zablokowany)
Rok 1019
   Wikipedia informuje, że w wiosce Międzybrodzie, w małej dzwonnicy, koło starej drewnianej cerkiewki, uderzała taka osobliwość, że w miejsce dzwonu zawieszona była na łańcuchu sztaba żelaza, która uderzana młotem wydawała głośny dźwięk i za dzwon służyła.
   Z czego mogłabyć wykonana taka sztaba? Czy na pewno z żelaza? A może to tylko stara baśń?
   Bardzo dawno już temu na przeciwległej górze Horodyszcze stać miał klasztor mnichów obrządku greckiego, gdy ci nie bardzo pobożne i nie bardzo surowe pędzili życie, nagle cudowną mocą wraz z klasztorem zapadli się w ziemię, a na tym miejscu zostało tylko wklęśnięcie i nieco gruzów. Jakiś czas później jakaś kobieta w pobożnej swojej wędrówce znalazła na tych gruzach żelazną szynę, podjęła ją i do pobliskiej ubogiej ofiarowała cerkiewki, gdzie nie było dzwonu.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

baszarteg (2319 punktów)
>Z czego mogłabyć wykonana taka sztaba? Czy na pewno z żelaza? A może to tylko stara >baśń?

Był tu cudowny artefakt wykonany z metalu nieznanego na ziemi zwany też "szy'-n-ą" ( pochodzenia magicznego, boskiego lub też wykonany przez zaginioną cywilizacje na bardzo wysokim poziomie rozwoju. ) Przetrwawszy nie jedną historii zawieruchę ,artefakt ten był przez czas długi w posiadaniu i pod skrzętną opieką ojców Bonifratrów z Kluczborka .W wieku XXI ujawniony ,zmyślnie skopiowany posłużył do wykonania drogi dla smoka żelaznego przez łacinników zwanego "Pendolinium" .(czym w podziw i zdumienie nacje zamorskie wpędziliśmy )
malowidło "szy'-n-ę" ukazujące.

oraz "Pendolinium"


18-12-2014 12:28 
 Ocena 5 na 5
cmos (1664 punktów)
>Był tu cudowny artefakt wykonany z metalu nieznanego na ziemi zwany też "szy'-n-ą" ( pochodzenia magicznego, boskiego lub też wykonany przez zaginioną cywilizacje na bardzo wysokim poziomie rozwoju. )

Ja jeszcze uzupełnię co do materiału: Owa "szy'-n-a" wykonana była z tajemniczego, nieznanego na Ziemi stopu żelaza z - przecież nietopliwym - węglem. Tajemnicę produkcji tego niemożliwego materiału przywiozły ze sobą przybywające na latających spodkach Jaszczury, ale niestety zabrały ją ze sobą i do dziś musimy polegać na niewielkich ilościach tego stopu wygrzebywanych ze spodków rozbitych w Area51.
Šemū' el Lönneberg (1919 punktów)
(zablokowany)
>Ja jeszcze uzupełnię co do materiału: Owa "szy'-n-a" wykonana była z tajemniczego, nieznanego na Ziemi stopu żelaza z - przecież nietopliwym - węglem.

   O pochodzenie pozaziemskie podejrzewano relikwię znajdującą się w XIII-to wiecznym "Enkolpionie z Trepczy" k/Sanoka. Znaleziony na terenie grodziska "Horodyszcze" metal, jak wynika z analizy przeprowadzonej w Krakowie w Instytucie Metalurgii PAN przy użyciu mikroskopu skaningowego, nie mógł być wykonany w okresie wczesnego średniowiecza przy zastosowaniu dostępnych wówczas technik wytopu. Dominującym pierwiastkiem występującym w ponad 90% masy relikwii jest żelazo, a wśród domieszek stwierdzono obecność chloru, ołowiu, arsenu, miedzi, wapnia, glinu oraz krzemu. Tak wysoki udział żelaza, przy jednoczesnym zupełnym braku węgla, oraz występowania poszczególnych pierwiastków na powierzchni relikwii, które dowiodły, że jony domieszek są względnie regularnie rozmieszczone w strukturze krystalicznej żelaza, a także brak nawet śladowych cząstek niklu, dowodzi, że nie jest to meteoryt.
   Horodyszcze to starożytna osada położona na terenie wsi Trepcza w pobliżu miejscowości Międzybrodzie. Faktem jest, że ludzie zamieszkiwali ten teren już w epoce kamienia łupanego. W epoce brązu tereny te zamieszkiwały ludy z kultury Füzesabony znane z obrządku ciałopalnego, praktykowanego we wczesnej fazie, oraz z ceramiki malowanej, którą wkładano do grobów gdy kultura ta zwróciła się ku pochówkom inhumacyjnym. Z jakiegoś powodu ludzie ci zaczęli układać swych zmarłych w pozycji embrionalnej, mężczyźni na lewym boku, kobiety na prawym, z twarzami zwróconymi na południe. Przypisuje się im resztki świątyni ze ścianami ozdobionymi geometrycznym fryzem, którą odkryto W Salacei. Najprawdopodobniej praktykowano tam jakieś matriarchalne obrzędy. Jednak ludzi nauk ścisłych powinien zainteresować fakt, że ludność tej kultury prezentowała bardzo wysoki poziom w dziedzinie obróbki metali występujących w bogatych złożach, o czym świadczą liczne znaleziska form odlewniczych oraz wyrobów złotych i srebrnych. Poświadczone były kontakty dalekosiężne z obszarami egejskimi i z północą.
     250 r. p.n.e. - do II wieku n.e. przywędrowali tutaj Celtowie znad rzeki Cisy. Liczne złoża solankowe występujące w Górach Słonnych były dla nich cennym surowcem handlowym i gospodarczym. Zostały po nich piękne, metalowe ozdoby oraz artefakty dowodzące kontaktów z kulturami egejskimi oraz północnymi.
   Od VIII do XIII wieku dominowało na owych terenach zachodniosłowiańskie plemię lechickie - Lędzianie. Rok 1019 był rokiem w którym wielki Bolesław I Chrobry przyłączył do swojego państwa Grody Czerwieńskie skąd czerpał niezwykłe bogactwa.
Šemū' el Lönneberg (1919 punktów)
(zablokowany)
>Był tu cudowny artefakt wykonany z metalu nieznanego na ziemi zwany też "szy'-n-ą" ( pochodzenia magicznego, boskiego lub też wykonany przez zaginioną cywilizacje na bardzo wysokim poziomie rozwoju.
Kroniki ruskie odnotowały pewne zdarzenia z roku 1091 - zaćmienie słońca i upadek meteorytu (spadł z nieba ogromny wąż, ziemia się zatrzęsła) w Wyszogrodzie na Ukrainie. Również w tym samym roku pojawił się mag w Rostowie, który wkrótce zniknął. Najprawdopodobniej był on alchemikiem. Ciekaw jestem czy Chronica Polonorum Macieja Miechowity przed cenzurą dokonaną przez Jana Łaskiego zawierała jakąś wzmiankę o owej zagadkowej postaci alchemika, który zdobył kawałek niecodziennego metalu.
Šemū' el Lönneberg (1919 punktów)
(zablokowany)
>>Z czego mogłabyć wykonana taka sztaba? Czy na pewno z żelaza? A może to tylko stara >baśń?
>Był tu cudowny artefakt wykonany z metalu nieznanego na ziemi wykonany przez zaginioną cywilizacje na bardzo wysokim poziomie rozwoju.
Myślę, że mogła to być cywilizacja, która pierwotnie związana była z ziemiami zamieszkałymi przez Scytów, czyli późniejszych Słowian. XI wieku Żydzi aszkenazyjscy stanowili jedynie 3% ludności żydowskiej na świecie, ale już w 1931 roku stanowili ok. 92%. Po Holokauście liczbę tę można szacować na 80%.

Pytanie dla tych, którzy umieją liczyć. Ile było żydów przed Zagładą i których ubyło najwięcej?
Šemū' el Lönneberg (1919 punktów)
(zablokowany)
Nanodiamenty - 1987
    Nanodiamenty są to nanometryczne cząstki mineralne wielkości milionowych części milimetra, które po raz pierwszy zaobserwował Edward Anderson w 1987. Nanodiamenty powstają w czasie wybuchów supernowych, kiedy materia z gwiazdy zostaje wyrzucona w przestrzeń kosmiczną i dochodzi wtedy do kondensacji atomów węgla. Pochodzące z meteorytów, czyli z greckich chondrytów, tzw. "nanodiamenty" odkryte zostały w glebie Ameryki Północnej w warstwach spalonej ziemi o specyficznych własnościach oraz innych osadach datowanych na 12,9 tys. lat . Moment ich najobfitszego występowania w owych warstwach zbiegł się w czasie z powiększeniem się ludzkiej populacji należącej do Kultury Clovis oraz jej tajemniczym zniknięciem.
   W maju 2010 sferule węglowe, które miały powstać w wyniku wyżej wspomnianych pożarów, okazały się odchodami termitów i przetrwalnikami grzybów, a nawet komórkami glonów.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365