Racjonalista - Strona głównaDo treści
Filozofia po pijaku / odbiega od 'normy' / poważnie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
18-03-2011 22:32Krzysztof Jóźwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Filozofia po pijaku / odbiega od 'normy' / poważnie
0 na 4
Nicość, Losowość, Nieskończoność.

Nicość = Wiara ?
Losowość = Nadzieja ?
Nieskończoność = Miłość ?

Nicość: Zawiera wszelkie prawdy. Ma nieograniczony potencjał. Nie potrzebuje przyczyny, celu, sensu.
Losowość: Niepoznawalna. Czysta.
Nieskończoność: Absolutna.


Puste słowa. Słowa - słowa mogą być tylko puste. 'Dlaczego w ogóle coś istnieje' ?
Realizuje się potencjał Nicości ? Wielki Wybuch, Ewolucja, Świadomość - Skończoność.
A to Wszystko i tak nie tak.



Nieuniknione logiczne pętle.
Nieregularne fraktale.
Pozaskończone atraktory.



Niewyrażalne jest to wszystko...




?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

neurosurgery (2484 punktów)
Tytułem sugerujesz, że pisałeś ten wątek po pijaku? Nic o tym nie wspominasz dalej i szczerze mówiąc nie wiem o co Ci chodzi. Rzuciłeś parę zdań i "róbta co chceta"! A tak sobie jeszcze nawiążę do tematu. Ja stronię od alkoholu więc doświadczenia w tej kwestii nie mam. Wiem tylko, że filozofia - "upij się i utrać kontrolę nad sobą" jest żałośnie głupia. Jak można dobrowolnie pozbawiać się władzy nad sobą i narażać się na manipulacje - www.youtube.com/watch?v=uBzN3IcRFys ? Nie pojmuję tego. Ale nic! Nawet nie wiem o co Ci chodziło, więc to chyba będzie dobre.
zaprawdę (126 punktów)
też bym chciała t a k i e problemy mieć...
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Znowu piszesz po spożyciu, a tyle razy prosiłem, żebyś tego nie robił.
Ale tym razem przyznajesz się, więc zauważam postęp. Spróbuj poprosić fachowca o pomoc, aby zwyciężyć nałóg.


Za egzegezę poza eklezją auto-da-fe (graffiti - Wrocław pl. Nankiera 1986)
19-03-2011 16:16 
 Ocena 4 na 4
zachaj (5239 punktów)
>Znowu piszesz po spożyciu, a tyle razy prosiłem, ...

Może założyć dział AA i tam przenosić takie wypociny?
worek kości (2937 punktów)
Kurczaki - ziemniaki
Kartofle - na polu, w garnku
Kaloryfer - daje ciepło, ale czy zawsze?

Sialala mydełko fa. No właśnie. Odwieczne pytania.
Lodówka. Traktor.

Niewysłowione, niewypowiedziane.
Cimcirymci.

!
%
^
&
&*$
?

bęc. hop.
19-03-2011 14:22 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>Kurczaki - ziemniaki >Kartofle - na polu, w garnku >Kaloryfer - daje ciepło, ale czy zawsze? >Sialala mydełko fa. No właśnie. Odwieczne pytania. >Lodówka. Traktor. >Niewysłowione, niewypowiedziane. >Cimcirymci.
.... rozumiem słowa, ale nie mogę uchwycić przesłania. Spróbuj jaśniej.
>!
>%
>^
>&
>&*$
>?
Zgadzam się i popieram. Właśnie o to chodziło...
>bęc. hop.
Zazdroszczę Ci umiejętności pointowania!
Drobner, rozumiejący pół na pół...
zachaj (5239 punktów)
>Kurczaki - ziemniaki
>Kartofle - na polu, w garnku
>Kaloryfer - daje ciepło, ale czy zawsze?
>Sialala mydełko fa. No właśnie. Odwieczne pytania.
>Lodówka. Traktor.
>Niewysłowione, niewypowiedziane.
>Cimcirymci.
>!
>%
>^
>&
>&*$
>?
>bęc. hop.

Tak, masz rację.
Drobner (19539 punktów)
>Nicość = Wiara
Nie
>Losowość = Nadzieja
Nie
>Nieskończoność = Miłość
Nie. Choć: 'Miłość = Nieskończoność'. Nie każdy to czuje.

>Nicość: Zawiera wszelkie prawdy. Ma nieograniczony potencjał. Nie potrzebuje przyczyny, celu,sensu.
Tak. Dlatego, że jej nie ma. Ale wiem o czym mówisz.

>Losowość: Niepoznawalna. Czysta. >Nieskończoność: Absolutna.
Spotkasz Ją kiedyś. Tylko nie przeidalizuj. To będzie - zwykła dziewczyna.

>Puste słowa. Słowa - słowa mogą być tylko puste.
Już dużo wiesz.

>'Dlaczego w ogóle coś istnieje' ?
Dla ... Ciebie

>Realizuje się potencjał Nicości ? Wielki Wybuch, Ewolucja, Świadomość - Skończoność.
Tak, już tuż, tuż. Już za chwilę. Wierz mi... Ona czeka...

>A to Wszystko i tak nie tak.
Tak, tak...

>Nieuniknione logiczne pętle. >Nieregularne fraktale. >Pozaskończone atraktory.
Zmień zwrot wektora. Outside - to dobry zwrot. Żadnych pętli tam nie ma. Tylko Ona..

>Niewyrażalne jest to wszystko...
To tak ma... A po co TO wyrażać? Wystarczy czuć..... JĄ

>?
!
GO! Jest Twoja. Już teraz.

Drobner, bywszy student... a i romantyk
Scorp (5381 punktów)

>?

Daję plus!

Tylko wtedy się sprawdzisz, kiedy postawisz sobie zadanie nierealne.
-
ramichael (36666 punktów)
Odfilozofuję Ci po swojemu, poetycko:

Przezgrzypłe skrzemiężenie
wprzębieżone w przestrzeń smżycia

wygrzymgrzało wbżętą grzywność
rozprzężone zwrotnie skrzypszkło

przewężonej skrzywistości !


diogenes (42753 punktów)
>Filozofia po pijaku

Nicość = dno butelki
Losowość = miejsce upadku
Nieskończoność = widok przez komin gorzelni


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
perun (8610 punktów)

>Nicość: Zawiera wszelkie prawdy. Ma nieograniczony potencjał. Nie potrzebuje przyczyny, celu,
>sensu.
>Losowość: Niepoznawalna.
>Nieskończoność: Absolutna.
>Puste słowa.
Dlaczego cos istnieje? Może z tego samego powodu dla którego coś nieistnieje?
>Niewyrażalne jest to wszystko...
>?
Rzeczywiście , jak sie za dużo wypije to trudno sie wyrazić ...wiec może czas skonczyć z piciem?
Kowalska (14008 punktów)
>A to Wszystko i tak nie tak.

   Tak więc mówicie obywatelu, że to wszystko i tak nie tak... Taaaaak.... Piliście? Jak to nie? Chuchnijcie. Fuuuuu.... Bimber? Tak tak, my rozumiemy, tylko jeden kieliszeczek, symbolicznie... No, pokażcie dowód... Tiaaaa... Obywatel Krzysztof Jóźwiak... No, to co wam się Jóźwiak nie podoba, że i tak wszystko nie tak, co? Wypiliście i od razu na państwo plujecie? A państwo wam pracę daje, możliwość wypoczynku, opiekę zdrowotną, mieszkanie, a wy na to wszystko, że to nie tak? No Jóźwiak, zbierajcie się. Pojedziemy do żłobka, wyśpicie się to wam te antypaństwowe głupoty z głowy wywietrzeją. No, już, do radiowozu, do radiowozu...

W 1986 roku byłam z Dawkinsem na nartach w St. Moritz. Nie potrafił wytłumaczyć, skąd ma kombinezon. Ja też się nie przyznałam do pinezek.
Drobner (19539 punktów)
>Nieuniknione logiczne pętle.


Następnym razem, Krzysiu, przepuść przez chleb.
I koniecznie zagryzaj.

Krótkiego kaca życzy Drobner

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365