 |
Filozofia po pijaku / odbiega od 'normy' / poważnie Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-03-2011 22:32 | Krzysztof Jóźwiak (20202 punktów) (zablokowany) | Filozofia po pijaku / odbiega od 'normy' / poważnie 0 na 4 | Nicość, Losowość, Nieskończoność.
Nicość = Wiara ? Losowość = Nadzieja ? Nieskończoność = Miłość ?
Nicość: Zawiera wszelkie prawdy. Ma nieograniczony potencjał. Nie potrzebuje przyczyny, celu, sensu. Losowość: Niepoznawalna. Czysta. Nieskończoność: Absolutna.
Puste słowa. Słowa - słowa mogą być tylko puste. 'Dlaczego w ogóle coś istnieje' ? Realizuje się potencjał Nicości ? Wielki Wybuch, Ewolucja, Świadomość - Skończoność. A to Wszystko i tak nie tak.
Nieuniknione logiczne pętle. Nieregularne fraktale. Pozaskończone atraktory.
Niewyrażalne jest to wszystko...
? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
5 na 5 | neurosurgery (2484 punktów) | Tytułem sugerujesz, że pisałeś ten wątek po pijaku? Nic o tym nie wspominasz dalej i szczerze mówiąc nie wiem o co Ci chodzi.  Rzuciłeś parę zdań i "róbta co chceta"! A tak sobie jeszcze nawiążę do tematu. Ja stronię od alkoholu więc doświadczenia w tej kwestii nie mam. Wiem tylko, że filozofia - "upij się i utrać kontrolę nad sobą" jest żałośnie głupia. Jak można dobrowolnie pozbawiać się władzy nad sobą i narażać się na manipulacje - www.youtube.com/watch?v=uBzN3IcRFys ? Nie pojmuję tego. Ale nic! Nawet nie wiem o co Ci chodziło, więc to chyba będzie dobre.
|
|
1 na 1 | zaprawdę (126 punktów) | też bym chciała t a k i e problemy mieć...
|
|
4 na 4 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Znowu piszesz po spożyciu, a tyle razy prosiłem, żebyś tego nie robił. Ale tym razem przyznajesz się, więc zauważam postęp. Spróbuj poprosić fachowca o pomoc, aby zwyciężyć nałóg.
Za egzegezę poza eklezją auto-da-fe (graffiti - Wrocław pl. Nankiera 1986)
|
|
 | 4 na 4 | zachaj (5239 punktów) | >Znowu piszesz po spożyciu, a tyle razy prosiłem, ...
Może założyć dział AA i tam przenosić takie wypociny?
|
|
8 na 8 | worek kości (2937 punktów) | Kurczaki - ziemniaki Kartofle - na polu, w garnku Kaloryfer - daje ciepło, ale czy zawsze?
Sialala mydełko fa. No właśnie. Odwieczne pytania. Lodówka. Traktor.
Niewysłowione, niewypowiedziane. Cimcirymci.
! % ^ & &*$ ?
bęc. hop.
|
|
 | 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | > Kurczaki - ziemniaki >Kartofle - na polu, w garnku >Kaloryfer - daje ciepło, ale czy zawsze? >Sialala mydełko fa. No właśnie. Odwieczne pytania. >Lodówka. Traktor. >Niewysłowione, niewypowiedziane. >Cimcirymci..... rozumiem słowa, ale nie mogę uchwycić przesłania. Spróbuj jaśniej. > !> %> ^> &> &*$> ?Zgadzam się i popieram. Właśnie o to chodziło... > bęc. hop.Zazdroszczę Ci umiejętności pointowania!  Drobner, rozumiejący pół na pół...
|
|
 | | zachaj (5239 punktów) | >Kurczaki - ziemniaki >Kartofle - na polu, w garnku >Kaloryfer - daje ciepło, ale czy zawsze? >Sialala mydełko fa. No właśnie. Odwieczne pytania. >Lodówka. Traktor. >Niewysłowione, niewypowiedziane. >Cimcirymci. >! >% >^ >& >&*$ >? >bęc. hop.
Tak, masz rację.
|
|
2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | >Nicość = Wiara Nie >Losowość = Nadzieja Nie >Nieskończoność = Miłość Nie. Choć: 'Miłość = Nieskończoność'. Nie każdy to czuje.
>Nicość: Zawiera wszelkie prawdy. Ma nieograniczony potencjał. Nie potrzebuje przyczyny, celu,sensu. Tak. Dlatego, że jej nie ma. Ale wiem o czym mówisz.
>Losowość: Niepoznawalna. Czysta. >Nieskończoność: Absolutna. Spotkasz Ją kiedyś. Tylko nie przeidalizuj. To będzie - zwykła dziewczyna.
>Puste słowa. Słowa - słowa mogą być tylko puste. Już dużo wiesz.
>'Dlaczego w ogóle coś istnieje' ? Dla ... Ciebie
>Realizuje się potencjał Nicości ? Wielki Wybuch, Ewolucja, Świadomość - Skończoność. Tak, już tuż, tuż. Już za chwilę. Wierz mi... Ona czeka...
>A to Wszystko i tak nie tak. Tak, tak...
>Nieuniknione logiczne pętle. >Nieregularne fraktale. >Pozaskończone atraktory. Zmień zwrot wektora. Outside - to dobry zwrot. Żadnych pętli tam nie ma. Tylko Ona..
>Niewyrażalne jest to wszystko... To tak ma... A po co TO wyrażać? Wystarczy czuć..... JĄ
>? ! GO! Jest Twoja. Już teraz.
Drobner, bywszy student... a i romantyk
|
|
1 na 1 | Scorp (5381 punktów) |
>?
Daję plus!
Tylko wtedy się sprawdzisz, kiedy postawisz sobie zadanie nierealne. -
|
|
3 na 3 | ramichael (36666 punktów) | Odfilozofuję Ci po swojemu, poetycko: Przezgrzypłe skrzemiężenie wprzębieżone w przestrzeń smżycia wygrzymgrzało wbżętą grzywność rozprzężone zwrotnie skrzypszkło przewężonej skrzywistości !
|
|
4 na 4 | diogenes (42753 punktów) | >Filozofia po pijaku
Nicość = dno butelki Losowość = miejsce upadku Nieskończoność = widok przez komin gorzelni
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| perun (8610 punktów) |
>Nicość: Zawiera wszelkie prawdy. Ma nieograniczony potencjał. Nie potrzebuje przyczyny, celu, >sensu. >Losowość: Niepoznawalna. >Nieskończoność: Absolutna. >Puste słowa. Dlaczego cos istnieje? Może z tego samego powodu dla którego coś nieistnieje? >Niewyrażalne jest to wszystko... >? Rzeczywiście , jak sie za dużo wypije to trudno sie wyrazić ...wiec może czas skonczyć z piciem?
|
|
4 na 4 | Kowalska (14008 punktów) | >A to Wszystko i tak nie tak.
Tak więc mówicie obywatelu, że to wszystko i tak nie tak... Taaaaak.... Piliście? Jak to nie? Chuchnijcie. Fuuuuu.... Bimber? Tak tak, my rozumiemy, tylko jeden kieliszeczek, symbolicznie... No, pokażcie dowód... Tiaaaa... Obywatel Krzysztof Jóźwiak... No, to co wam się Jóźwiak nie podoba, że i tak wszystko nie tak, co? Wypiliście i od razu na państwo plujecie? A państwo wam pracę daje, możliwość wypoczynku, opiekę zdrowotną, mieszkanie, a wy na to wszystko, że to nie tak? No Jóźwiak, zbierajcie się. Pojedziemy do żłobka, wyśpicie się to wam te antypaństwowe głupoty z głowy wywietrzeją. No, już, do radiowozu, do radiowozu...
W 1986 roku byłam z Dawkinsem na nartach w St. Moritz. Nie potrafił wytłumaczyć, skąd ma kombinezon. Ja też się nie przyznałam do pinezek.
|
|
2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | > Nieuniknione logiczne pętle. Następnym razem, Krzysiu, przepuść przez chleb. I koniecznie zagryzaj. Krótkiego kaca życzy Drobner
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|