 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-02-2012 20:48 | Koraszewski (82900 punktów) | Zabić apostatę
12 na 12 | Większość naszych czytelników kojarzy już nazwisko Hamzy Kaszgari, młodego dziennikarza saudyjskiego, który napisał kilka słów na twitterze, został oskarżony o bluźnierstwo, a duchowni i lud boży masowo domagają się jego śmierci. Szejk Nasser bin Sleiman Al-Omar występując w tej sprawie w telewizji zalewał się wręcz łzami i doprawdy warto to obejrzeć na własne oczy ( www.memritv.org/clip/en/3318.htm ): Panie, nie karz nas za czyny głupców między nami. – łkał szejk - Zaprawdę, ci, którzy obrażają Allaha i Jego Posłańca – Allah przeklął ich na tym świecie i w Zaświatach, i przygotował dla nich poniżającą karę. [...] Obawiam się, że Allah spuści na nas sprawiedliwą karę za łagodność, z jaką obserwujemy zniewagi przeciwko Allahowi i Jego Posłańcowi. Być może widzieliście, co Hamza Kaszgari napisał na swoim blogu. Przyznał to. Być może widzieliście, jak on mówi o Allahu i o Posłańcu Allaha. […] To jest jawna herezja, moi bracia. […] Powiedział do Proroka Mahometa: „Kochałem pewne aspekty ciebie, nienawidziłem innych i nie mogłem zrozumieć wielu więcej. Na twoje urodziny nie pokłonię ci się. Nie będę całował twojej ręki. Raczej uścisnę ci rękę jak równemu i uśmiechnę się do ciebie, jak ty uśmiechasz się do mnie. Będę mówić do ciebie jak przyjaciel, nic więcej”. Drodzy bracia, tam jest dużo więcej. Cóż mi pozostaje do powiedzenia? […] Wiecie, że jestem jednym z najzagorzalszych krytyków ekstremizmu. Nie jest to zgodne z drogą Proroka Mahometa. Wiecie, że mój głos jest jednym z najgłośniejszych głosów wzywających do umiarkowania. Ale nie pozwolimy publicznie szkalować Allaha lub Jego Posłańca, podczas gdy my pozostajemy milczący i świadczymy fałszywie, niech Allah broni. […] Chcemy, by prawa były stosowane, tak aby każdy, kto znieważa Allaha, Jego Posłańca lub jego towarzyszy stawał przed sądem. W końcu są one wyżej postawione niż urzędnicy. To jest poważna sprawa. […] To jest rezultat importowanej kultury. Kiedy naszym młodym ludziom brak obrony i czytają takie rzeczy – to wtedy dzieją się rzeczy straszne. Jak może być inaczej, skoro rzucamy ich do krajów Zachodu bez żadnej obrony? Dzieci i młodzi ludzie są wysyłani na Zachód na studia. Spytajcie attache kulturalnych, nie mnie, co dzieje się w tych krajach. […] Zwracam się do króla, Strażnika Dwóch Świętych meczetów: twoja odpowiedzialność jest jasna. Ci ludzie muszą zostać ukarani. Apeluję do króla i do następcy tronu. Ci ludzie muszą zostać ukarani. Muszą zostać przekazani islamskiemu sądowi, który będzie ich sądził zgodnie z prawem islamskim. Jest dobrze wiadome, że przeklinanie Allaha stanowi apostazję. Twierdzenie, że odwołał swoje słowa – co czytałem zanim tu przyszedłem – lodowato zimnymi słowami – nie powinno pomóc mu w sądzie. Nie ingerujemy w sprawy między człowiekiem a Allahem. Islamscy uczeni orzekli, że ktokolwiek przeklina Allaha lub Jego Posłańca, musi zostać ukarany za apostazję, nawet jeśli odwoła swoje słowa. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
-17 na 21 | dominiq97 (-29 punktów) | Lewicowcy ateiści walczcie dalej o aborcje i eutanazję, promujcie "kontrole narodzin", zwalczajcie Kościół, chwalcie nihilizm i multi-kulti i zwiazana z tym imigracje, a będziecie mieli panów z Arabii Saudyjskiej w Europie. Nie mówię nawet, że najpierw dobiorą sie do was.
|
|
 | 7 na 7 | mrSpock (2845 punktów) | >Lewicowcy ateiści walczcie dalej o aborcje i eutanazję, promujcie "kontrole narodzin", zwalczajcie Kościół, chwalcie nihilizm i multi-kulti i zwiazana z tym imigracje, a będziecie mieli panów z Arabii Saudyjskiej w Europie. Nie mówię nawet, że najpierw dobiorą sie do was. zidiociali katolicy wracajcie do średniowiecza, razem ze swoimi islamistami. Tam się wyrzynajcie, do woli.
|
|
 | 3 na 3 RX500 (1813 punktów) (zablokowany) | >Lewicowcy ateiści walczcie dalej o aborcje i eutanazję, promujcie "kontrole narodzin", zwalczajcie Kościół, chwalcie nihilizm i multi-kulti i zwiazana z tym imigracje, a będziecie mieli panów z Arabii Saudyjskiej w Europie. Nie mówię nawet, że najpierw dobiorą sie do was. -A jeśli ktoś jest ateistą bez kierunkowskazów to o co ma walczyć? Robisz dzisiaj za barbizona?
Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia - Albert Camus
|
|
 | 6 na 6 | Legion (587 punktów) | > Lewicowcy ateiściJestem centrowcem i krytykiem multikulturalizmu  . > walczcie dalej o aborcje i eutanazję,Przypominam, że eutanazja jest za pozwoleniem osoby cierpiącej (nie liczę chorych przypadków odłączania osób w śpiączce) > promujcie "kontrole narodzin"Ludzi powinno być na ziemi 2mld, a jest 7. Coś tu nie jest tak, zobacz jak sami ograniczamy sobie surowce. > , zwalczajcie KościółJa nikomu nie bronię wiary w bożka, ale wiara w sukienkowych psychomanipulantów jest chora. > , chwalcie nihilizmWartości są względne, ale to nie znaczy, że my nie mamy w ogóle zasad etycznych. > i multi-kulti i zwiazana z tym imigracje Oczywiście trzeba to jakoś ograniczyć, ale ty raczej patrzysz na to z perspektywy rasisty, ja rozsądku. > , a będziecie mieli panów z Arabii Saudyjskiej w Europie. Nie mówię nawet, że najpierw dobiorą sie do was.A potem do Ciebie.
|
|
 | 3 na 3 | Shaker (36 punktów) | >Lewicowcy ateiści walczcie dalej o aborcje i eutanazję, promujcie "kontrole narodzin", zwalczajcie Kościół, chwalcie nihilizm i multi-kulti i zwiazana z tym imigracje, a będziecie mieli panów z Arabii Saudyjskiej w Europie. Nie mówię nawet, że najpierw dobiorą sie do was.
Islam jest obecnie na etapie, w którym było chrześcijaństwo w średniowieczu, więc w końcu i tak dojedziemy do tego samego momentu w historii. Do tego, o czym mówisz ta ,,jeszcze młoda" religia dojdzie w swoim czasie. Nie ma możliwości pozostania tak radykalnym wiecznie. Świat się zmienia i jeśli się do tego nie dostosuje to się wyginie, na tej samej zasadzie religia podupada. Mam nadzieję, że większość rozumie, iż chrześcijaństwo nie ma tej samej formy od przyjścia ,,Zbawiciela", aż do teraz. Nauki sprzed dwóch tysięcy lat nie odpowiadają całkowicie dzisiejszym realiom, jak wiadomo.
|
|
|  | 1 na 1 | Celecrin (6386 punktów) |
>Islam jest obecnie na etapie, w którym było chrześcijaństwo w średniowieczu, więc w końcu i tak dojedziemy do tego samego momentu w historii. Do tego, o czym mówisz ta ,,jeszcze młoda" religia dojdzie w swoim czasie. Nie ma możliwości pozostania tak radykalnym wiecznie. Świat się zmienia i jeśli się do tego nie dostosuje to się wyginie, na tej samej zasadzie religia podupada. Nie jestem takim optymistą. Chrześcijaństwo od samego początku swej historii poszło na kompromis z kulturą śródziemnomorską łagodną i humanistyczną. Dlatego wymyślono "nowe przymierze", by nie razić w oczy Rzymian chropowatością Starego Testamentu. Dodatkowo było ruchem "obok władzy" od samego początku. Kardynalne co cesarskie oddajcie cesarzowi, prawda? Jesus został stworzony na potrzeby religii.
Islam? Mahomet stworzył islam by zdobyć władzę, siłą. Prawa Koranu tworzył głównie dla swoich żółnierzy. Koran jest kodeksem żołnierza, nawet muzułmańskie niebo jest niebiem wojownika. Mahomet zapewnił sobie, w swoich objawieniach, absolutne posłuszeństwo, bo system rozwijał dla siebie. Stąd moim zdaniem ewolucja islamu jest niemożliwa. Przyjęcie islamu jest jak przysięga wierności, a odejście jak zdrada (Mahometa).
Moim zdaniem by było możliwym łagodnienie islamu, autorytet Mahometa i Sunny powinny tracić na znaczeniu. Niestety teologia w islamie nie istnieje, nie rozwija się on, bo nie ma on autorytetów, które mogą zmienić jego założenia.
|
|
| |  | | Shaker (36 punktów) | >Moim zdaniem by było możliwym łagodnienie islamu, autorytet Mahometa i Sunny powinny tracić na znaczeniu. Niestety teologia w islamie nie istnieje, nie rozwija się on, bo nie ma on autorytetów, które mogą zmienić jego założenia.
Nie zmienia to faktu, że religia ta nie jest idealna. Dlatego zmiana założeń nie jest niemożliwa, stąd też by nie wyginąć muszą się przystosować. Są radykalni Islamiści i nie. Ci mniej radykalni odchodzą od pierwotnych założeń, bo tak karze rozwój. Pozostanie przy tym samym myśleniu nie jest możliwe wiecznie, jak to określiłem. Tak, jak ziemia powtarza cyklicznie zlodowacenia i podtopienia kontynentów(a o czym innym próbują nas przekonać ekolodzy chcący trzepać kasę), tak życie danych religii jest cykliczne. Dlatego moim zdaniem Islam pomimo swojego rozrostu(rozrost z racji większej ilości potomków) traci na znaczeniu. Oczywiście byłoby lepiej w krajach rozwiniętych z dziećmi, gdyby ich wychowywanie nie było tak kosztowne, ale Polska dla przykładu lubi robić na przekór i przekonywać, że mamy programy pomocy rodzinom z większą ilością dzieci istnieją. Jednak to jak zwykle są to bajki, bo tylko niektóre osoby taką pomoc otrzymują...
|
|
5 na 5 | rysiek (4593 punktów) | >"Wiecie, że jestem jednym z najzagorzalszych krytyków ekstremizmu. Nie jest to zgodne z drogą Proroka Mahometa. Wiecie, że mój głos jest jednym z najgłośniejszych głosów wzywających do umiarkowania".
Dobre. Teraz ekstremiści muszą się bardzo postarać aby przebić wypowiedź tego "umiarkowanego".
|
|
1 na 1 |
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|