Racjonalista - Strona głównaDo treści
WTF?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
22-02-2012 20:26farmer (22440 punktów)WTF?
Ocena 1 na 1
Gościowi (Ksiądz?) marzą się stosy.
Czy ten koleś w ogóle zdaje sobie sprawę z tego co mówi.
Może ktoś wie czy nie jest to jakaś "ustawka" bo aż wierzyć mi się nie chce że można sięgnąć takiego dna.

www.youtub(*)LEdZVo&feature=player_embedded
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Pa1ryk (1539 punktów)
To nie jest ustawka. Poza tym ten film jest już stary i nieraz na tym forum występował.
Co do księdza to jego wypowiedź jest na tyle poniżej ścieku, że chyba mówi sama za siebie i nie wymaga komentarza.
22-02-2012 20:39 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>To nie jest ustawka. Poza tym ten film jest już stary i nieraz na tym forum występował.
>Co do księdza to jego wypowiedź jest na tyle poniżej ścieku, że chyba mówi sama za siebie i nie wymaga komentarza.

Dzięki, to do kosza w takim razie.
maruda (5550 punktów)
>Gościowi (Ksiądz?) marzą się stosy.

www.legitymizm.org/trytek

I choose to believe what I was programmed to believe!
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
To stary, dobry ks. Rafał Trytek, sedewakantysta .
A to jego strona: sedevacante.pl/ , też piękna .
Ja tam sedewakantystów lubię, głównie za to, że antypapieża JP 2 jako apostatę Słusznie Demaskują .


...a słodkich pierniczków dla wszystkich nie starczy i tak. (Bułat Okudżawa)
22-02-2012 21:25 
 Ocena 1 na 1
MarcinK (9189 punktów)

>Ja tam sedewakantystów lubię, głównie za to, że antypapieża JP 2 jako apostatę Słusznie Demaskują .

Mnie chyba coś umkło:

Jan Paweł II stworzył Kościół pozbawiony dogmatów, który dąży do zjednoczenia rodzaju ludzkiego pod auspicjami bezdogmatycznego Chrystusa.

oraz:

wychwala kult voodoo
22-02-2012 22:08 
 Ocena 5 na 5
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Mnie chyba coś umkło:
>Jan Paweł II stworzył Kościół pozbawiony dogmatów, który dąży do zjednoczenia rodzaju ludzkiego pod auspicjami bezdogmatycznego Chrystusa.oraz:
>wychwala kult voodoo

Żeby tam...
Niestety...
Cytat:
Są to tylko niektóre z herezji Jana Pawła II. Nie możemy nigdy zapomnieć o tym, że przylgnięcie do heretyckiej nauki może znaleźć swój wewnętrzny wyraz, nie tylko w wypowiedzianych słowach, ale również i w czynach. Wielość ekumenicznych inicjatyw Jana Pawła II, będących w istocie zniewagą wyrządzaną Jedynemu, Prawdziwemu Bogu, jest przejawem wewnętrznej skłonności do herezji tego człowieka.
(...)
jego, trwająca ponad dwadzieścia lat, okupacja Stolicy Świętej, to okres rządów charakteryzujących się destrukcją Wiary na wszystkich płaszczyznach życia Kościoła. Gdyby nie był uporczywym w swoich błędach, powinien w końcu przerazić się postępującą utratą wiary i powziąć jakieś kroki zaradcze. Jednakże jedyne działania, na jakie się zdobył, były skierowane przeciw utrzymaniu tradycyjnej wiary, a te realizował energicznie i ze szczególną bezwzględnością.
(...)
Reasumując, katolicka odpowiedź na odstępstwo Jana Pawła II jest jasna, ten człowiek nie może być prawdziwym Papieżem. Wniosek ten należy wywieźć z dwóch ważkich przesłanek, a mianowicie:

1. z osobistego i publicznego odstępstwa Jana Pawła II od Prawdziwej Wiary, co stawia go poza Kościołem, oraz
2. z promowania przez Jana Pawła II błędnych doktryn, fałszywej liturgii i dyscypliny, co dowodzi, że nie posiada on wsparcia Naszego Pana Jezusa Chrystusa zapewnionego prawdziwej hierarchii Kościoła.


Jacy ci Polacy-katolicy są, tacy są, jednak mimo wszystko trochę ich Żal widząc jak - Wojtyłowym Fałszem Opętani - myśląc, że prawowiernie ku Zbawieniu zdążają, w istocie Potępienie Wieczne sobie Nieuchronnie rychtują...


...a słodkich pierniczków dla wszystkich nie starczy i tak. (Bułat Okudżawa)
22-02-2012 22:26 
 Ocena 5 na 5
MarcinK (9189 punktów)

>jego, trwająca ponad dwadzieścia lat, okupacja Stolicy Świętej,

Nie sposób jednakowoż niejakiej nutki dumy nie odczuwać - ponad 20 lat skutecznej okupacji? Rzecz zdaje się niebywała śród naszych wszystkich częstochow wszelakich.
22-02-2012 22:37 
 Ocena 3 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Nie sposób jednakowoż niejakiej nutki dumy nie odczuwać - ponad 20 lat skutecznej okupacji?

Eee... no, właśnie nie.
Wojtyła nie tylko Prawdziwą Apostolską Wiarę PanaJezusową Katolicką ale i Polskość Zdradził był Wszetecznie.
Polak przecie nie skutecznością a Moralnością swą się Chlubi.

...a słodkich pierniczków dla wszystkich nie starczy i tak. (Bułat Okudżawa)
22-02-2012 22:49 
 Ocena 1 na 1
MarcinK (9189 punktów)

>Polak przecie nie skutecznością a Moralnością swą się Chlubi.

Aleć przecie są już szczęśliwie jaskółek zmiany i dyć trudno wątpić, że co poniektórzy pojęli niezbicie prawdziwe jego nauk oblicze.


22-02-2012 23:00 
 Ocena 3 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>są już szczęśliwie jaskółek zmiany i dyć trudno wątpić, że co poniektórzy pojęli niezbicie prawdziwe jego nauk oblicze.
>

Nie bardzo. Przecie widać, że to ciągle Murzyn.
Murzyn - on się nie mył wcale
.
Nieczysty jest, znaczy się .


...a słodkich pierniczków dla wszystkich nie starczy i tak. (Bułat Okudżawa)
22-02-2012 23:04 
 Ocena 2 na 2
MarcinK (9189 punktów)
.
>Nieczysty jest, znaczy się .

No ale niegłupi - szybko się uczy:

A gość - także z uśmiechem - dziękował radiu za wszystko czego nauczył się o Polsce.
22-02-2012 23:10 
 Ocena 1 na 1
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>A gość - także z uśmiechem - dziękował radiu za wszystko czego nauczył się o Polsce.

Tak w sumie... to i ja radiu - Temu Radiu - za to samo dziękuję.

EDIT: Ups!
O uśmiechu bym zapomniał!




...a słodkich pierniczków dla wszystkich nie starczy i tak. (Bułat Okudżawa)
22-02-2012 23:21 
 Ocena 2 na 2
MarcinK (9189 punktów)

>O uśmiechu bym zapomniał!

I tak bym zobaczył
22-02-2012 22:36 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)

>Jacy ci Polacy-katolicy są, tacy są, jednak mimo wszystko trochę ich Żal widząc jak - Wojtyłowym Fałszem Opętani - myśląc, że prawowiernie ku Zbawieniu zdążają, w istocie Potępienie Wieczne sobie Nieuchronnie rychtują...

Raczej traktują to wszystko jak ZUS i podatki. "SĄ" a w gruncie rzeczy wierzą po swojemu.
I do póki się nie zorientują to spokojnie obgadają księży kościół i nawet papież się załapie. Wystarczy jednak wypowiedzieć magiczne "boga nie ma" i będą bronić jak lwy największego pijaka księdza.
Ja ich tam nie żałuje choć rozumiem ten przekąs.
23-02-2012 08:36 
 Ocena 1 na 1
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon (2079 punktów)

>Reasumując, katolicka odpowiedź na odstępstwo Jana Pawła II jest jasna, ten człowiek nie może być prawdziwym Papieżem. Wniosek ten należy wywieźć

Bardzo spodobał mi się pomysł "wywożenia" wniosków

If you only have a hammer, you tend to see every problem as a nail.
Meretseger (61860 punktów)
Daj spokój, ten klecha to zwykły kretyn, po co go tu lansujesz.
daddy (2737 punktów)
(zablokowany)
Nóż się w kieszeni otwiera...

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365