Racjonalista - Strona głównaDo treści
Programu gospodarczy NSDP, a program gospodarczy UE.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
21-08-2012 11:11Karol Øuee (16 punktów)Programu gospodarczy NSDP, a program gospodarczy UE.
Ocena 1 na 3
Witajcie, ogladalem wypowiedz Janusza Korwina-Mikkego i zalecił on by porównać sobie te dwa programy, miałby ktoś do tego dostęp może, albo jakies własne informacje?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Andro (1185 punktów)
NSDAP chyba...

Jestem który Jestem
Jestem jaki Jestem
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Korwin Mikke to osobnik ehm... inaczej myślący. Przykładowo - moja babcia, podczas okupacji, musiała pracować. Dostawała za to pensję, która nawet była w miarę wysoka, ale 80% tej pensji musiała obowiązkowo wydać na wyżywienie w postaci zupy raz dziennie. Oczywiście, nie był to podatek...
21-08-2012 12:44 
 Ocena 2 na 2
Selanos (12869 punktów)
>Korwin Mikke to osobnik ehm... inaczej myślący. Przykładowo - moja babcia, podczas okupacji, musiała pracować. Dostawała za to pensję, która nawet była w miarę wysoka, ale 80% tej pensji musiała obowiązkowo wydać na wyżywienie w postaci zupy raz dziennie. Oczywiście, nie był to podatek...

A to tak jak dzisiaj, tyle że zamiast zupy, mamy ubezpieczenia, "darmową" służbę zdrowia,
"darmową" edukację...
22-08-2012 11:13 
 Ocena 3 na 3
Jan Rylew (3965 punktów)
>A to tak jak dzisiaj, tyle że zamiast zupy, mamy ubezpieczenia, "darmową" służbę zdrowia, "darmową" edukację...
Tyle że dzisiaj pozostałe 20% wystarcza na "kurę w garnku", a wtedy pozostałe 20% wystarczało tylko na sól do tej zupy.
Zatem dzisiaj płacąc podatki jesteśmy w dużo lepszej sytuacji niż babcia pana Jacka, która podatków nie płaciła .
22-08-2012 15:24 
 Ocena 3 na 3
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Dokładnie. Ludność na okupowanych przez III Rzeszę terenach najczęściej pracowała niewolniczo, ale "nie płaciła wysokich podatków"... Innym kretynizmem jest brak chęci zrozumienia ze strony korwinistów, że za chodnik pod budynkiem, za drogę, za doprowadzenie wody, elektryczności i gazu też się płaci i nie jest to podatek... Mamy ambasadę w Chinach i płacimy za nią, bo nas obsługuje etc...
22-08-2012 18:01 
 Ocena 2 na 2
Borys Swoboda (1408 punktów)
Jakbym chciał obsługi ze strony ambasady w Chinach, to bym za nią zapłacił. Ale nie chcę, a i tak płacić muszę.
23-08-2012 11:43 
 Ocena 3 na 3
Jacek Tabisz (30006 punktów)
A zastanawiałeś się nad tym, czy prowadzimy handel z Chinami? I czy ambasada jest do tego również potrzebna - choćby po to, aby obsługiwać naszych biznesmenów? Zastanawiałeś się nad tym, czy Ty, choć nigdy nie byłeś w Chinach, pośrednio zyskujesz coś na handlu Polski z Chinami? Przeliczyłeś sobie, ile byś stracił, gdyby Polska oszczędnie się marginalizowała na arenie międzynarodowej nie prowadząc własnych ambasad (40 milionowy kraj - byłby to skrajny ewenement!)
23-08-2012 16:12 
 Ocena 1 na 1
Borys Swoboda (1408 punktów)
>A zastanawiałeś się nad tym, czy prowadzimy handel z Chinami? I czy ambasada jest do tego również potrzebna - choćby po to, aby obsługiwać naszych biznesmenów? Zastanawiałeś się nad tym, czy Ty, choć nigdy nie byłeś w Chinach, pośrednio zyskujesz coś na handlu Polski z Chinami? Przeliczyłeś sobie, ile byś stracił, gdyby Polska oszczędnie się marginalizowała na arenie międzynarodowej nie prowadząc własnych ambasad (40 milionowy kraj - byłby to skrajny ewenement!)

Ja nie roszczę sobie prawa do jakichkolwiek pośrednich korzyści z tego, że nasi biznesmeni prowadzą interesy w Chinach. Nie chcę też łożyć pieniędzy na ich interesy- w końcu nie robią tego z poczucia misji, ale dla własnych korzyści. Tak więc jeżeli opłaci im się płacić za jakieś usługi ambasady, to i tak będą płacić.
24-08-2012 01:14 
 Ocena 1 na 1
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Zastanów się, czy komputer na którym piszesz mógłby kosztować drożej, gdybyśmy nie mieli ambasady w Chinach... Albo ubrania, które nosisz.
24-08-2012 07:36 
 Ocena 1 na 1
Borys Swoboda (1408 punktów)
>Zastanów się, czy komputer na którym piszesz mógłby kosztować drożej, gdybyśmy nie mieli ambasady w Chinach... Albo ubrania, które nosisz.

Na pewno kosztowałby mniej, gdyby podatki były niższe. Oraz gdyby nie było ceł, i wielu innych ograniczeń.

Usługi ambasady można by sprzedawać na zasadzie ubezpieczenia- zapłaciłem, mam zapewnione usługi ambasady przez określony czas.
maruda (5550 punktów)
> oglądałem wypowiedz Janusza Korwina-Mikkego i ...

Może sięgniesz do źródła i poprosić JKM o zestawienie. JKM lubi i umie gadać bzdury, nie lubi podawać konkretów.
21-08-2012 14:36 
 Ocena 2 na 2
Karol Øuee (16 punktów)
>> oglądałem wypowiedz Janusza Korwina-Mikkego i ...
>Może sięgniesz do źródła i poprosić JKM o zestawienie. JKM lubi i umie gadać bzdury, nie lubi podawać konkretów.

Ja ogladalem wiele jego filmikow i dostrzeglem wiele konkretnych wypowiedzi, akurat to Ty tutaj nic konkretnego nie napisałeś
A ja konkretnie poprosiłem o PROGRAMy NSDAP* i UE* a nie o to jak sie zylo
Tarlop (218 punktów)
Ależ możesz zrobić to samemu.

www.dws-xip.pl/Dane/programnsdap.html

Co do UE to weź chociażby kartę praw podstawowych.

III Rzesza i UE, z pominięciem elementów narodowościowych, miały podobne cele.
Karol Øuee (16 punktów)
>Ależ możesz zrobić to samemu.
>www.dws-xip.pl/Dane/programnsdap.html
>Co do UE to weź chociażby kartę praw podstawowych.
>III Rzesza i UE, z pominięciem elementów narodowościowych, miały podobne cele.

dzieki bardzo

Mod:
Pamiętaj, proszę, o zasadach poprawnej pisowni.
21-08-2012 15:27 
 Ocena 2 na 2
Karol Øuee (16 punktów)

> Mod:
>Pamiętaj, proszę, o zasadach poprawnej pisowni.

Wiem o co chodzi, pozdrawiam!
MarcinK (9189 punktów)

>dzieki bardzo

Czyli wątek można zamknąć?
21-08-2012 15:32 
 Ocena 2 na 2
MarcinK (9189 punktów)

>III Rzesza i UE, z pominięciem elementów narodowościowych, miały podobne cele.

Jakaś bomba pierdutnęła?
21-08-2012 19:27 
 Ocena 4 na 4
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>Jakaś bomba pierdutnęła?

Obawiam się, że deflektor zabezpieczający przed kontrolą umysłu przez rządy i korporacje nie zadziałał. Może chociaż na milusińskim...?
21-08-2012 19:56 
 Ocena 2 na 2
MarcinK (9189 punktów)
>>Jakaś bomba pierdutnęła?
>Obawiam się, że deflektor zabezpieczający przed kontrolą umysłu przez rządy i korporacje nie zadziałał. Może chociaż na milusińskim...?

Pewnie gestapo się do niego dorwało
21-08-2012 22:50 
 Ocena 1 na 1
Karol Øuee (16 punktów)
>>Jakaś bomba pierdutnęła?
>Obawiam się, że deflektor zabezpieczający przed kontrolą umysłu przez rządy i korporacje nie zadziałał. Może chociaż na milusińskim...?
>

Nie wiem proszę pana, lecz tamta odpowiedź była zdecydowanie poniżej krytyki. <lol2>>
Selanos (12869 punktów)
>Witajcie, ogladalem wypowiedz Janusza Korwina-Mikkego i zalecił on by porównać sobie te dwa
>programy, miałby ktoś do tego dostęp może, albo jakies własne informacje?

Chodziło mu pewnie o lobby i socjalizm, oraz wtrącanie się państwa we wszystkie sprawy w które nie powinno, ale tego raczej nie ma w programie, to wychodzi "w praniu". :>
22-08-2012 01:01 
 Ocena 1 na 1
Karol Øuee (16 punktów)
>>Witajcie, ogladalem wypowiedz Janusza Korwina-Mikkego i zalecił on by porównać sobie te dwa
>>programy, miałby ktoś do tego dostęp może, albo jakies własne informacje?
>Chodziło mu pewnie o lobby i socjalizm, oraz wtrącanie się państwa we wszystkie sprawy w które nie powinno, ale tego raczej nie ma w programie, to wychodzi "w praniu". :>

Właśnie też tak pomyślałem, lecz Korwin mówił że z 28r

Ja czuje radosc, masz dosc? Nie wnikam, w oczach czytam, ten sam ból nosze non stop bracie, siostro.
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Witajcie, ogladalem wypowiedz Janusza Korwina-Mikkego i zalecił on by porównać sobie te dwa
>programy, miałby ktoś do tego dostęp może, albo jakies własne informacje?

W skrócie chodzi Korwinowi o to, że obydwa ustroje w swoich celach i działaniach są socjalistyczne i stawiają na korzyść grupy przed korzyściami jednostki. Ma sporo racji, ale pomija też istotne różnice.
22-08-2012 12:39 
 Ocena 6 na 6
Andro (1185 punktów)
Istotne różnice:
  • praca niewolnicza,
  • przemysł nastawiony na produkcję militarną,
  • przymus i przydział pracy,
  • przemysł recyklingu ludzi i ich mienia,
  • państwo nastawione na grabież podpitych terytoriów i grabieżczą eksploatację ich zasobów naturalnych,
  • ...
  • ...


Dyskusja na forum racjonalisty.pl, mająca na celu porównywanie programu gospodarczego zbrodniczej partii hitlerowskiej i związku wolnych państw europejskich uważam za delikatnie mówią niestosowną.


Jestem który Jestem
Jestem jaki Jestem
Borys Swoboda (1408 punktów)
Być może państwa w tej unii rzeczywiście są wolne, ale obywatele już nie.
23-08-2012 11:54 
 Ocena 1 na 1
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Za miejsce wolnego obywatela uważasz kraj bez policji, wojska, kolei, dróg, elektryczności, z prawem pięści? Jak ktoś się dorobi, będzie feudałem w takim kraju, bez żadnych przeszkód pilnującym swej władzy. Nowe talenty nie wzejdą, bo hierarchia już się ustali...
23-08-2012 01:49 
 Ocena 2 na 2
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Istotne różnice:

Porównajmy je do sytuacji w Polsce. Tak dla żartu.

>praca niewolnicza,[/li]

Hipoteka na 30 lat we franku kupionym niekiedy po 2.xx zł. 700 000 rodzin.

>przemysł nastawiony na produkcję militarną,[/li]

Przemysł nastawiony na produkcję stadionów i jednorazowych autostrad.

>przymus i przydział pracy,[/li]

Przydział pracy przez ponad 50% roku dla państwa. Przymus ZUS.

>przemysł recyklingu ludzi i ich mienia,[/li]

Powojenny recykling dużych majątków, których do dziś nie oddano.

>państwo nastawione na grabież podpitych terytoriów i grabieżczą eksploatację ich zasobów naturalnych,

Państwo nastawione na grabież mieszkańców posiadanych terytoriów i grabieżczą eksploatację ich zasobów naturalnych takich jak gaz łupkowy i inne.

>Dyskusja na forum racjonalisty.pl, mająca na celu porównywanie programu gospodarczego zbrodniczej partii hitlerowskiej i związku wolnych państw europejskich uważam za delikatnie mówią niestosowną.

Zbrodnicza czy demokratyczna szanująca i podporządkowana tak zwanym wartościom wpajanym przez wieki przez zbrodniczą organizację. Okrada niemal tak samo. Ta druga miała mniej trupów, bo technologia średniowieczna nie pozwalała na więcej. Zgadzam się, że to niestosowne.
23-08-2012 08:37 
 Ocena 2 na 2
Andro (1185 punktów)
Nie masz wyjścia - musisz zakładać ZWZ i strzelać do przedstawicieli okupanta. Zacznij od administracji samorządowej - nie ma skutecznej ochrony oraz rozbrajania posterunków straży miejskich...

Jestem który Jestem
Jestem jaki Jestem
23-08-2012 12:59 
 Ocena 1 na 1
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Nie masz wyjścia - musisz zakładać ZWZ i strzelać do przedstawicieli okupanta. Zacznij od administracji samorządowej - nie ma skutecznej ochrony oraz rozbrajania posterunków straży miejskich...

Nic nie muszę. Tak samo jak przed wojną nic nie musieli ci, którzy w porę rozpoznali zagrożenie, sprzedali wszystko i wyemigrowali.
23-08-2012 12:52 
 Ocena 1 na 5
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>Istotne różnice:
>Porównajmy je do sytuacji w Polsce. Tak dla żartu.
>>praca niewolnicza,[/li]
>Hipoteka na 30 lat we franku kupionym niekiedy po 2.xx zł. 700 000 rodzin.

Dobrowolna. Twoim zdaniem zbrodnią jest, że mieszkania ludziom nie rosną na drzewach za darmo?

>>przemysł nastawiony na produkcję militarną,[/li]
>Przemysł nastawiony na produkcję stadionów i jednorazowych autostrad.

...tiaaa... a nastawienie na co by Cię Usatysfakcjonowało, można wiedzieć?

>>przymus i przydział pracy,[/li]
>Przydział pracy

Nie ma przydziału pracy.

>przez ponad 50% roku dla państwa.

Jak to w mniej-więcej rozwiniętym kraju. Za to w Indiach jesteś wolny już od połowy marca .

>Przymus ZUS.

A to bronią Ci pracować na śmieciówce?

>>przemysł recyklingu ludzi i ich mienia,[/li]
>Powojenny recykling dużych majątków, których do dziś nie oddano.

I całe Twoje szczęście, durniu małorolny.

>>państwo nastawione na grabież podpitych terytoriów i grabieżczą eksploatację ich zasobów naturalnych,
>Państwo nastawione na grabież mieszkańców posiadanych terytoriów i grabieżczą eksploatację ich zasobów naturalnych takich jak gaz łupkowy i inne.

Gazu głupkowego zasoby - to Ty masz pod czachą. Spore - jak mi się zdaje .

>>Dyskusja na forum racjonalisty.pl, mająca na celu porównywanie programu gospodarczego zbrodniczej partii hitlerowskiej i związku wolnych państw europejskich uważam za delikatnie mówią niestosowną.
>Zbrodnicza czy demokratyczna szanująca i podporządkowana tak zwanym wartościom wpajanym przez wieki przez zbrodniczą organizację. Okrada niemal tak samo.

III Rzesza i III Rzeczpospolita to dla Ciebie, jak rozumiem, różnica paru literek w nazwie?

>Ta druga miała mniej trupów, bo technologia średniowieczna nie pozwalała na więcej.

Nie masz nawet najbardziej podstawowej orientacji w średniowiecznych realiach.
W średniowieczu zabijano się ok. 100-krotnie częściej niż w XX-wiecznej Europie (wliczając dwie wojny światowe, ileś-tam lokalnych oraz Hitlera i Stalina).
Choć prawda, że za to podatki były niższe .

>Zgadzam się, że to niestosowne.

Uprzejmie Cię pod jak najbardziej stosowny adres skieruję: tworki.eu/(*)tent&task=view&id=13&Itemid=32 .
Tam podobno (niekiedy przynajmniej) potrafią przywołać do rzeczywistości nawet członka Unii Polityki Realnej.

Bo to Francuz był, a nie żaden Senegalczyk. (Radosław Zawrotniak, szpadzista)
23-08-2012 02:39 
 0 na 4
Selanos (12869 punktów)
>Istotne różnice:

>praca niewolnicza

To zupełnie tak jak teraz, człowiek pracuje na ZUS, NFZ...

>przemysł nastawiony na produkcję militarną

Za to teraz Europa jest militarnym zaściankiem. Cały świat się zbroi, USA, Chiny, Indie, ba, nawet Rosja się obudziła i dołączyła do tego dziwnego wyścigu zbrojeń, a Europa? Pewnie czeka na podbój, tak jak kiedyś Japończycy.

>przymus i przydział pracy,

No fakt, teraz jest lepiej, teraz się dostaje pieniądze za to, że się nie pracuje. Mnie się podoba, muszę tylko wziąć ślub, narobić dzieci, wziąć rozwód i z byłą żoną będziemy zgarniać różne ciekawe zasiłki.

>przemysł recyklingu ludzi i ich mienia,

Ludzie co prawda nie są dzisiaj poddani recyklingowi, ale ich majątek owszem. Większość tego co zarabiasz i wydajesz, idzie w formie podatku do skarbu państwa.

>państwo nastawione na grabież podpitych terytoriów i grabieżczą eksploatację ich zasobów naturalnych

Moglibyśmy w Europie trochę pograbić, bo jak na razie oddajemy grabienie chociażby bieguna Chińczykom. Bardzo niefajne.

Poza tym, wątpię żeby zabijanie i grabież była w programie NSDAP, przecież socjaliści są mistrzami w ładnych słówkach, nie przechodzenia do sedna sprawy oraz metaforach i innych środkach stylistycznych w ogóle.

>Dyskusja na forum racjonalisty.pl, mająca na celu porównywanie programu gospodarczego zbrodniczej partii hitlerowskiej i związku wolnych państw europejskich uważam za delikatnie mówią niestosowną.

Dlaczego, bo okaże się, że Niemiec w czasach Hitlera nie miał wiele gorzej niż Europejczyk w czasach UE?
23-08-2012 08:34 
 Ocena 2 na 4
Andro (1185 punktów)
Taaaak, a policja to kripo, ABW to gestapo, CBA to SD, a AWW to Abwehra, Tusk to hitler, więzienia to obozy koncentracyjne, a Polska to Generalne Gubernatorstwo. Ja rozumiem dyskusje nad faktami, ale nie rozumiem sprowadzania argumentacji do absurdu.
Chcecie porównań, to myślę, że trzeba porównać burdelik IIRP do burdeliku IIIRP, a i to ostrożnie, bo na szczęście na ulicach nie grasują uzbrojone ekstremy...


Jestem który Jestem
Jestem jaki Jestem
23-08-2012 11:53 
 Ocena 1 na 1
Karol Øuee (16 punktów)
>Taaaak, a policja to kripo, ABW to gestapo, CBA to SD, a AWW to Abwehra, Tusk to hitler, więzienia to obozy koncentracyjne, a Polska to Generalne Gubernatorstwo. Ja rozumiem dyskusje nad faktami, ale nie rozumiem sprowadzania argumentacji do absurdu.
>Chcecie porównań, to myślę, że trzeba porównać burdelik IIRP do burdeliku IIIRP, a i to ostrożnie, bo na szczęście na ulicach nie grasują uzbrojone ekstremy...

"Jest powszechnie akceptowaną prawdą, że rzeczywiste wydarzenia
przechodzą do historii zniekształcone przez uprzedzenia osób, które je
spisują. Z czasem historia zamienia się w legendę, fakty ulegają zatarciu
pomimo najlepszych chęci, a niekiedy i wbrew interesom narratorów,
których pojawia się wielu, różnorodnych i nawzajem sobie przeczących.
Wreszcie po tysiącach lat wszelkie dobre i złe intencje, wszelkie kłamstwa i
szczegóły stopią się w jeden mit, w którym wszystko stanie się równie
prawdopodobne, wszystko może być prawdą lub zmyśleniem. I nie ma to już
najmniejszego znaczenia. Jednak niektóre fakty giną z historii niemal
natychmiast i zamieniają się w gęstą mgłę mitu, jeszcze zanim zajdzie
słońce" A więc jak w telewizji mówią TAK to ja mówię NIE i tyle mi wystarczy by obalić ten rząd. Będzie trzeba to wyjadę tam gdzie nie ma UE, będę chciał to zostanę, nie ma problemu, jednak śmieszy mnie naiwność niektórych tutaj obecnych, mało racjonalistyczne jest to forum. Państwo opiekuńcze to najbardziej kłamliwa koncepcja, która codziennie na każdym kroku jest uznawana za niepotrzebną i wkurzającą, a mimo to trzyma się zadziwiająco mocno, oo a jak ogłupia

Ja czuje radosc, masz dosc? Nie wnikam, w oczach czytam, ten sam ból nosze non stop bracie, siostro.
23-08-2012 13:15 
 Ocena 4 na 4
Andro (1185 punktów)
>Państwo opiekuńcze to najbardziej kłamliwa koncepcja, która codziennie na każdym kroku jest uznawana za niepotrzebną i wkurzającą, a mimo to trzyma się zadziwiająco mocno, oo a jak ogłupia
Musisz się pospieszyć, bo za chwilę ostatnia ostoja prawdziwego kapitalizmu - USA również będą socjalistyczne wg twego sposobu pojmowania kapitalizmu/ socjalizmu.
Rozumiem, że tęsknisz do rozwiązań dziewiętnastowiecznego kapitalizmu, gdzie ludzie mieszkali w małych klitkach, tyrali po 18 godzin, zarabiali tyle, żeby nie zdechnąć z głodu - to wg ciebie jest racjonalne? Jeśli to było rozwiązanie dobre - racjonalne, to dlaczego upadło, dlaczego ludzie na ulicach ginęli w starciach z wojskiem i policją w sprawie idei socjalnej?
Powiem tak - racjonalne to było dla możnych tego świata - pozwalało maksymalizować zyski, tak jak obecnie w kopalniach złota i platyny w RPA. Tam jest zdrowy kapitalizm, gdy górnicy tyrają po 16 godzin za pensję pozwalającą nie umrzeć z głodu w slamsie pod Johannesburgiem. Tak, to jest RACJONALNE!!!


Jestem który Jestem
Jestem jaki Jestem
Karol Øuee (16 punktów)
>Musisz się pospieszyć, bo za chwilę ostatnia ostoja prawdziwego kapitalizmu - USA również będą socjalistyczne wg twego sposobu pojmowania kapitalizmu/ socjalizmu.
>Rozumiem, że tęsknisz do rozwiązań dziewiętnastowiecznego kapitalizmu, gdzie ludzie mieszkali w małych klitkach, tyrali po 18 godzin, zarabiali tyle, żeby nie zdechnąć z głodu - to wg ciebie jest racjonalne? Jeśli to było rozwiązanie dobre - racjonalne, to dlaczego upadło, dlaczego ludzie na ulicach ginęli w starciach z wojskiem i policją w sprawie idei socjalnej?
>Powiem tak - racjonalne to było dla możnych tego świata - pozwalało maksymalizować zyski, tak jak obecnie w kopalniach złota i platyny w RPA. Tam jest zdrowy kapitalizm, gdy górnicy tyrają po 16 godzin za pensję pozwalającą nie umrzeć z głodu w slamsie pod Johannesburgiem. Tak, to jest RACJONALNE!!!

Nie byłem w USA nie wiem czy tam jest tak fajnie, ale przesadza pan chyba z wchłanianiem poglądów, dla mnie najlepiej jakby pieniądza nie było wcale i 0 kontroli(tu się zgadzam z Korwinem, że państwo musi karać za zbrodnie surowiej, ale nie zapobiegać-bo jak widzimy na takim prawie można też nieźle zarobić chociażby na reklamach i produktach). Ale panie, bo tutaj jest wiele innych problemów, likwidują miejsca pracy, żeby zwiększyć bezrobocie, poprzez co powstaje niewolnicza praca, bo albo nie ma pieniędzy albo praca w kopalnii, co też maksymalizuje zyski w wybranym i najbardziej potrzebnym akurat rządowi sposobie zarobku. Wiadomo, że są biedne państwa i biedni obywatele i z żadnego wypadku niewarto brać przykład, zaś wyciągać wnioski i uczyć się od najbardziej zdrowych społeczności. A Ty jaką miałbyś przestrogę jakby nasze państwo budowało się na nowo?


Ja czuje radosc, masz dosc? Nie wnikam, w oczach czytam, ten sam ból nosze non stop bracie, siostro.
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Jaką masz gwarancję, że niekontrolowany przez nikogo (bo za kontrolę się płaci między innymi podatki) pracodawca będzie miły dla pracowników.
Andro (1185 punktów)
>Dlaczego, bo okaże się, że Niemiec w czasach Hitlera nie miał wiele gorzej niż Europejczyk w czasach UE?
Niemiec, może gdy był posłuszny, to miał porównywalnie, natomiast nie zapominaj, jakim kosztem - kosztem eksterminacji milionów ludzi i śmierci własnych żołnierzy na froncie. Rozumiem, że to jest racjonalne? Może z punktu widzenia hitlera tak, ale na pewno nie z punktu widzenia podbitych narodów!!! Nie sądzę też, żeby ten pomysł hitlera podobał się niemieckim matkom i ojcom, których dzieci ginęły na froncie w imię utopijnej przestrzeni życiowej na wschodzie.
Masz dosyć ciekawe oczekiwania w stosunku do swego państwa, czy też UE, skoro oczekujesz wprowadzenia narodowego socjalizmu w wersji hitlerowskiej. Jeszcze raz gratuluję.

Jestem który Jestem
Jestem jaki Jestem
23-08-2012 14:13 
 Ocena 6 na 8
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>Istotne różnice:
>>praca niewolnicza
>To zupełnie tak jak teraz,

Zupełnie, Selanos, zupełnie .

>człowiek pracuje na ZUS, NFZ...

Za późno niestety, bym mógł nacieszyć oko widokiem, jak zdychasz na odrę w niemowlęctwie, jest jednak pewna szansa, że rechocząc wesoło nagapię się jeszcze, jak na starość wyjadasz obierki po śmietnikach, gdy wreszcie ten ZUS Nieludzki skasują .
Ale kto, do cholery, mi odda za Straty Moralne, wynikłe z tego, że państwo z podatków Cię literki stawiać nauczyło, przez co teraz Bogu ducha winny człowiek ryzykuje przypadkowy choćby kontakt z tak debilnymi produkcjami, jak Twoje?

>Za to teraz Europa jest militarnym zaściankiem. Cały świat się zbroi, USA, Chiny, Indie, ba, nawet Rosja się obudziła i dołączyła do tego dziwnego wyścigu zbrojeń, a Europa? Pewnie czeka na podbój, tak jak kiedyś Japończycy.

Oczywiście, nawet przez myśl Ci nie przeszło, by spróbować zaznajomić się z najbardziej choćby podstawowymi i powszechnie dostępnymi danymi:

en.wikiped(*)ld.27s_largest_defense_budgets
en.wikiped(*)rld.27s_largest_arms_exporters
www.sipri.(*)h/armaments/production/Top100/

zanim zacząłeś bredzić jak naćpany Błaszczak?

>>przymus i przydział pracy,
>No fakt, teraz jest lepiej, teraz się dostaje pieniądze za to, że się nie pracuje. Mnie się podoba, muszę tylko wziąć ślub, narobić dzieci, wziąć rozwód i z byłą żoną będziemy zgarniać różne ciekawe zasiłki.

A nie zapomnijcie wówczas chlipać Rozdzierająco nad tym, w jakim to nazistowskim niewolnictwie żyjecie .

>Ludzie co prawda nie są dzisiaj poddani recyklingowi, ale ich majątek owszem.

Coś Ci zdradzę - majątek jest poddawany recyklingowi nawet u mrówek, że o wyższych zwierzętach nie wspomnę.

>Większość tego co zarabiasz i wydajesz, idzie w formie podatku do skarbu państwa.

...które martnotrawi to później na alfabetyzację takich Selanosów...
Fakt, że Zgroza .

>Moglibyśmy w Europie trochę pograbić,

Moglibyście - niedługo będziecie mieć okazję, boż jesień idzie i opadłych liści będzie zatrzęsienie .

>bo jak na razie oddajemy grabienie chociażby bieguna Chińczykom.

Tiaaa? A wschodni czy zachodni biegun tak oddajecie?

>Poza tym, wątpię żeby zabijanie i grabież była w programie NSDAP,

Nie, wcale, tak im się jakoś mimochodem przypałętały...

>przecież socjaliści są mistrzami w ładnych słówkach, nie przechodzenia do sedna sprawy oraz metaforach i innych środkach stylistycznych w ogóle.

Widać, że nigdy Mein Kampf nawet w rękach nie miałeś.

>Dlaczego, bo okaże się, że Niemiec w czasach Hitlera nie miał wiele gorzej niż Europejczyk w czasach UE?

Jasne .
Bywalcy Dachau, Frontu Wschodniego czy ruin Drezna mieli nawet Dużo Lepiej .

Bo to Francuz był, a nie żaden Senegalczyk. (Radosław Zawrotniak, szpadzista)
23-08-2012 15:49 
 Ocena-1 na 1
Selanos (12869 punktów)
>>>Istotne różnice:
>>>praca niewolnicza
>>To zupełnie tak jak teraz,
>Zupełnie, Selanos, zupełnie .
>>człowiek pracuje na ZUS, NFZ...
>Za późno niestety, bym mógł nacieszyć oko widokiem, jak zdychasz na odrę w niemowlęctwie, jest jednak pewna szansa, że rechocząc wesoło nagapię się jeszcze, jak na starość wyjadasz obierki po śmietnikach, gdy wreszcie ten ZUS Nieludzki skasują .

O właśnie, to jest sedno sprawy. Najpewniej przez pół życia będę płacił na tą chorą instytucję, tylko po to, żeby ona upadła. Czy to nie jest troszeczkę nie fair?

>Ale kto, do cholery, mi odda za Straty Moralne, wynikłe z tego, że państwo z podatków Cię literki stawiać nauczyło, przez co teraz Bogu ducha winny człowiek ryzykuje przypadkowy choćby kontakt z tak debilnymi produkcjami, jak Twoje?

Przykro mi, poniekąd byłem zmuszony chodzić do szkoły, obowiązek szkolny i te sprawy. Może gdyby państwo nie zdzierało moich rodziców w formie podatków na "publiczną edukację", to mogliby zapłacić za normalną, tzn. prywatną szkołę.

>>Za to teraz Europa jest militarnym zaściankiem. Cały świat się zbroi, USA, Chiny, Indie, ba, nawet Rosja się obudziła i dołączyła do tego dziwnego wyścigu zbrojeń, a Europa? Pewnie czeka na podbój, tak jak kiedyś Japończycy.
>Oczywiście, nawet przez myśl Ci nie przeszło, by spróbować zaznajomić się z najbardziej choćby podstawowymi i powszechnie dostępnymi danymi:
>en.wikiped(*)ld.27s_largest_defense_budgets
>en.wikiped(*)rld.27s_largest_arms_exporters
>www.sipri.(*)h/armaments/production/Top100/
>zanim zacząłeś bredzić jak naćpany Błaszczak?

Fajnie, dużo się tutaj produkuje i sprzedaje, co z tego? W Europie cały czas na zbrojenia wydaje się mniej więcej tyle samo, ok 1.61% PKB. Chiny i Indie też mają jakiś stały procent PKB który przeznaczają na zbrojenia ale w przeciwieństwie do Europy te kraje się rozwijają, są coraz bogatsze. Więc siłą rzeczy będą wydawać coraz więcej.

Poza tym, bądźmy szczerzy, co w Europie wiedzą o prowadzeniu wojny? Chyba to jak zirytować Baracka niemożnością do poradzenia sobie z Libią.

Poza tym, spójrzmy prawdzie w oczy, siły zbrojne Europy daleko poza Europę się nie mogą wybrać, bo nie mają czym. Lotniskowców z prawdziwego zdarzenia ci u nas brakuje. Kiedyś w tej kwestii można było liczyć na UK, dzisiaj Francja ma jeden większy i nic poza tym.

>>No fakt, teraz jest lepiej, teraz się dostaje pieniądze za to, że się nie pracuje. Mnie się podoba, muszę tylko wziąć ślub, narobić dzieci, wziąć rozwód i z byłą żoną będziemy zgarniać różne ciekawe zasiłki.
>A nie zapomnijcie wówczas chlipać Rozdzierająco nad tym, w jakim to nazistowskim niewolnictwie żyjecie .

Nie zapomnimy! Poglądy poglądami, ale jak państwo okrada wszystkich poza nierobami którym rozdaje, to ja chcę być nierobem. To racjonalne posunięcie, wystarczy policzyć...

>>Ludzie co prawda nie są dzisiaj poddani recyklingowi, ale ich majątek owszem.
>Coś Ci zdradzę - majątek jest poddawany recyklingowi nawet u mrówek, że o wyższych zwierzętach nie wspomnę.
>>Większość tego co zarabiasz i wydajesz, idzie w formie podatku do skarbu państwa.
>...które martnotrawi je później na alfabetyzację takich Selanosów...

Tak, tak, dowal mi bardziej, to inteligentna i twórcza rzecz do zrobienia. Inaczej tego nie skomentuje, bo nie ma co komentować...

>>bo jak na razie oddajemy grabienie chociażby bieguna Chińczykom.
>Tiaaa? A wschodni czy zachodni biegun tak oddajecie?

No patrz Pan, a podobno mamy obowiązek szkolny, a tu takie kwiatki... Jest pan dowodem na to, że ten obowiązek szkolny i publiczna edukacja to głupota. Możemy się dogadać, ja będę jeździł po świecie i dawał na ten temat wykłady a pan będzie ze mną jeździł jako przykład. Przynajmniej pozwiedza pan na mój koszt, to chyba uczciwa umowa?

>>Poza tym, wątpię żeby zabijanie i grabież była w programie NSDAP,
>Nie, wcale, tak im się jakoś mimochodem przypałętały...

To proszę sobie przeczytać, czy w programie tej partii było coś w stylu "a w 39 zaatakujemy Polskę, zrobimy tam obozy dla Żydów których będziemy przerabiać na mydło i wycieraczki"?

>>przecież socjaliści są mistrzami w ładnych słówkach, nie przechodzenia do sedna sprawy oraz metaforach i innych środkach stylistycznych w ogóle.
>Widać, że nigdy Mein Kampf nawet w rękach nie miałeś.

No i właśnie o to chodzi, przecież Hitler to narodowy socjalista.
26-08-2012 16:35 
 Ocena 5 na 9
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>gdy wreszcie ten ZUS Nieludzki skasują .
>O właśnie, to jest sedno sprawy. Najpewniej przez pół życia będę płacił na tą chorą instytucję,

Na razie nie zapłaciłeś ani złotówki, ale Poużalać się nad swą Krzywdą z góry zawsze Przyjemnie, nieprawdaż?

>tylko po to, żeby ona upadła.

Nie upadnie.

>Czy to nie jest troszeczkę nie fair?

A zdychaj wolnorynkowo na śmietniku - żałować Cię nie będę.

>Przykro mi, poniekąd byłem zmuszony chodzić do szkoły, obowiązek szkolny i te sprawy.

Że też tak Cię po faszystowsku od pasania trzody oderwano...
Zgadzam się, że błąd.

>Może gdyby państwo nie zdzierało moich rodziców w formie podatków na "publiczną edukację", to mogliby zapłacić za normalną, tzn. prywatną szkołę.

Nie mogliby, kretynie.
Prywatna edukacja istnieje od tysięcy lat i niezmiennie stać na nią jakieś górne 5 % społeczeństwa.
Tylko górne 5 %, idioto.

>>en.wikiped(*)ld.27s_largest_defense_budgets
>>en.wikiped(*)rld.27s_largest_arms_exporters
>>www.sipri.(*)h/armaments/production/Top100/
>>zanim zacząłeś bredzić jak naćpany Błaszczak?
>Fajnie, dużo się tutaj produkuje i sprzedaje, co z tego?

Niczego, ale to niczego, nie zdołałeś pojąć z zamieszczonych przeze mnie linków?

>W Europie cały czas na zbrojenia wydaje się mniej więcej tyle samo, ok 1.61% PKB. Chiny i Indie też mają jakiś stały procent PKB który przeznaczają na zbrojenia ale w przeciwieństwie do Europy te kraje się rozwijają, są coraz bogatsze. Więc siłą rzeczy będą wydawać coraz więcej.

Będą się rozwijać wiecznie, Twoim zdaniem?

>Poza tym, bądźmy szczerzy, co w Europie wiedzą o prowadzeniu wojny?

Wszystko. Europa to najbardziej wojownicza cywilizacja, jaka kiedykolwiek istniała na Ziemi. Mało tego - to cywilizacja, która swoje wojny zawsze wygrywała.

>Chyba to jak zirytować Baracka niemożnością do poradzenia sobie z Libią.

Ocipiałeś już do tego stopnia, że nawet najbardziej oczywistych faktów do wiadomości nie przyjmujesz?
Siły europejskie poradziły sobie z Libią najlepiej, jak tylko można.
Nie ponosząc żadnych strat własnych decydująco przyczyniły się do obalenia mocno w siodle osadzonego reżimu.
Gdzie Ty tu jakąkolwiek niemożność poradzenia sobie zdołałeś dostrzec, Obłąkańcze?

>Poza tym, spójrzmy prawdzie w oczy, siły zbrojne Europy daleko poza Europę się nie mogą wybrać, bo nie mają czym. Lotniskowców z prawdziwego zdarzenia ci u nas brakuje. Kiedyś w tej kwestii można było liczyć na UK, dzisiaj Francja ma jeden większy i nic poza tym.

Oprócz Stanów Zjednoczonych, jedynie Wielka Brytania i Francja są obecnie fizycznie zdolne do wojskowej interwencji w dowolnym zakątku świata - i rzecz wcale nie w lotniskowcach. Zdolności takiej nie mają dziś nawet Chiny czy Rosja.

>Poglądy poglądami, ale jak państwo okrada wszystkich poza nierobami którym rozdaje, to ja chcę być nierobem.

A to bądź dalej - jak dotąd nieźle Ci idzie .

>>...które martnotrawi je później na alfabetyzację takich Selanosów...
>Tak, tak, dowal mi bardziej, to inteligentna i twórcza rzecz do zrobienia.

Nie da się skompromitować Cię bardziej, niż robisz to Ty sam.

>>>bo jak na razie oddajemy grabienie chociażby bieguna Chińczykom.
>>Tiaaa? A wschodni czy zachodni biegun tak oddajecie?
>No patrz Pan, a podobno mamy obowiązek szkolny, a tu takie kwiatki... Jest pan dowodem na to, że ten obowiązek szkolny i publiczna edukacja to głupota. Możemy się dogadać, ja będę jeździł po świecie i dawał na ten temat wykłady a pan będzie ze mną jeździł jako przykład. Przynajmniej pozwiedza pan na mój koszt, to chyba uczciwa umowa?

Bieguna południowego Chińczycy nie grabią, bo Układ Antarktyczny zabrania. Północnego też nie - bo ani Rosjanie, ani Amerykanie, ani Kanadyjczycy, ani Norwegowie ich do stołu nie dopuszczą. Próbują Chińczycy się wśliznąć na Grenlandię po pierwiastki ziem rzadkich, ale Unia już się w tym połapała i też ich blokuje.
Hmmm... - odparł Krzyś - jest chyba jeszcze Biegun Wschodni i Zachodni, choć ludzie nie lubią o nich mówić.

>>>Poza tym, wątpię żeby zabijanie i grabież była w programie NSDAP,
>>Nie, wcale, tak im się jakoś mimochodem przypałętały...
>To proszę sobie przeczytać, czy w programie tej partii było coś w stylu "a w 39 zaatakujemy Polskę, zrobimy tam obozy dla Żydów których będziemy przerabiać na mydło i wycieraczki"?

Ty programy polityczne tak zwyczajnie wprost czytasz i potem masz pretensje, że Tusk nie chodzi po wodzie i nie uzdrawia ze skrofułów?

>No i właśnie o to chodzi, przecież Hitler to narodowy socjalista.

...a i nazwy też tak wprost interpretujesz?

Minusy starotestamentowe.

www.avaaz.(*)sy_riot_free_russia_a/?tXLgqbb

Mod:
Bigu, ogranicz trochę, proszę, tych "idiotów" etc.
27-08-2012 11:39 
 Ocena 2 na 2
zupełna (2507 punktów)
>>Poza tym, bądźmy szczerzy, co w Europie wiedzą o prowadzeniu wojny?
>Wszystko. Europa to najbardziej wojownicza cywilizacja, jaka kiedykolwiek istniała na Ziemi. Mało tego - to cywilizacja, która swoje wojny zawsze wygrywała.

o to jakas historia alternatywna ? Z kim i kiedy "Europa" prowadziła zwycięskie wojny ? No bo chyba nie z Indianami czy Aborygenami, nie mówiąc o Afrykańczykach, wyrzynyjąc ich mimochodem albo ekspolatując niczym "zasoby naturalne" ziem gdzie się z trudem dostała." Cywilizacja"
27-08-2012 12:02 
 Ocena 4 na 4
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>o to jakas historia alternatywna ?

A gdzieżby.

>Z kim i kiedy "Europa" prowadziła zwycięskie wojny ?

Z Afrykanami, Azjatami, Amerykanami, Australijczykami i wyspiarzami różnymi tyż. A głównie sama z sobą na rynku wewnętrznym.

>No bo chyba nie z Indianami czy Aborygenami, nie mówiąc o Afrykańczykach, wyrzynyjąc ich mimochodem

No, jak nie? Przecież się bronili, jak mogli. Jednak - jak się niechybnie okazywało - niewiele mogli.

>albo ekspolatując niczym "zasoby naturalne" ziem gdzie się z trudem dostała." Cywilizacja"

Cywilizacja. Słówko cywilizacja nie musi oznaczać, że ktoś jest automatycznie sympatyczny i przytulny.

www.avaaz.(*)sy_riot_free_russia_a/?tXLgqbb
Selanos (12869 punktów)
>>O właśnie, to jest sedno sprawy. Najpewniej przez pół życia będę płacił na tą chorą instytucję,
>Na razie nie zapłaciłeś ani złotówki, ale Poużalać się nad swą Krzywdą z góry zawsze Przyjemnie, nieprawdaż?
Tylko mi nie wmawiaj, że państwo nie dopłaca do emerytur. Otóż państwo już teraz dopłaca do emerytur, a pieniądze ma z podatków, tak więc już teraz ja płacę na emerytury. Czyjeś, nie swoją.
>Nie upadnie.
Nie upadnie? Państwo teraz dopłaca do emerytur, będzie dopłacało więcej w przyszłości, a jakby tego było mało to dług jest coraz większy. Człowieku, zejdź na ziemie. System emerytalny musi upaść, bo to instytucja nierentowna.
>>Czy to nie jest troszeczkę nie fair?
>A zdychaj wolnorynkowo na śmietniku - żałować Cię nie będę.
Wolnorynkowo to by było jakbym zdychał przez własne błędy, a w socjaldemokracji zdycha się przez to, że okradają człowieka zgodnie z literą prawa, z poziomu państwa.
>>Przykro mi, poniekąd byłem zmuszony chodzić do szkoły, obowiązek szkolny i te sprawy.
>Że też tak Cię po faszystowsku od pasania trzody oderwano...
>Zgadzam się, że błąd.
No, jeszcze trochę i przyznasz mi rację, że socjalizm to samo zło. Moje serce napełnia się radością za każdym razem, kiedy sprowadzę jakiegoś zbłąkanego baranka na dobrą drogę.
>>Może gdyby państwo nie zdzierało moich rodziców w formie podatków na "publiczną edukację", to mogliby zapłacić za normalną, tzn. prywatną szkołę.
>Nie mogliby, kretynie.
>Prywatna edukacja istnieje od tysięcy lat i niezmiennie stać na nią jakieś górne 5 % społeczeństwa.
>Tylko górne 5 %, idioto.
Jestem pewien, że nie jestem niepełnosprawny intelektualnie w stopniu znacznym, więc proszę skończyć z tymi idiotami. Wiesz, gdyby moi rodzice trochę oszczędzali, to byłoby ich stać na prywatną szkołę nawet dla dwóch mnie. Nie musieliby oszczędzać, gdyby w formie podatków nie zabierano im m.in. na publiczną edukację. Śmiem twierdzić, że moi rodzice nie należą do 5% najbogatszych, pewnie nawet nie należą do 20%...
>>Fajnie, dużo się tutaj produkuje i sprzedaje, co z tego?
>Niczego, ale to niczego, nie zdołałeś pojąć z zamieszczonych przeze mnie linków?
Pojąłem bez problemów, nie mam ani problemów z czytaniem ze zrozumieniem, ani z angielskim. Właśnie przeczytałem coś ciekawego, polecam:
wiadomosci(*)zy_broni__Kupuja_Arabowie.html
Wygląda na to, że Europa Zachodnia wreszcie dogoniła Rosję, owacje na stojąco proszę!
>>W Europie cały czas na zbrojenia wydaje się mniej więcej tyle samo, ok 1.61% PKB. Chiny i Indie też mają jakiś stały procent PKB który przeznaczają na zbrojenia ale w przeciwieństwie do Europy te kraje się rozwijają, są coraz bogatsze. Więc siłą rzeczy będą wydawać coraz więcej.
>Będą się rozwijać wiecznie, Twoim zdaniem?
Na razie rozwija się tam eksport, prędzej czy później społeczeństwo chin zacznie się bogacić i sami Chińczycy będą kupować więcej towarów i usług. Chiny mają potencjał do tego, żeby bardzo długo się rozwijać, grunt byle trzymali się jak najdalej od myśli socjalistycznej.
>Wszystko. Europa to najbardziej wojownicza cywilizacja, jaka kiedykolwiek istniała na Ziemi. Mało tego - to cywilizacja, która swoje wojny zawsze wygrywała.
Kiedyś może i tak. Dzisiaj Europa ma mało do powiedzenia. Daleko poza granicami Europy wojny nie możemy prowadzić, bo nie mamy czym. W całej Europie jest zdaje się tylko jeden duży lotniskowiec, we Francji. Śmiem twierdzić, że to zbyt mało, żeby tak jak dawniej podbijać dalekie lądy. Zdaje się, że to już pisałem... ehh...
>Ocipiałeś już do tego stopnia, że nawet najbardziej oczywistych faktów do wiadomości nie przyjmujesz?
>Siły europejskie poradziły sobie z Libią najlepiej, jak tylko można.
>Nie ponosząc żadnych strat własnych decydująco przyczyniły się do obalenia mocno w siodle osadzonego reżimu.
Nie słyszałeś pewnie tego, co o wyzwalaniu Libii twierdzili wojskowi z USA? Dla nich zabawy lotnictwa i kilku okrętów z Europy to był śmiech na sali.Gdyby w Europie potrafiono oddelegować odpowiednie siły i skoordynować ich działania, to Kadafiego nie byłoby w tydzień, a straty wśród ludności cywilnej byłyby znacznie mniejsze.
>Oprócz Stanów Zjednoczonych, jedynie Wielka Brytania i Francja są obecnie fizycznie zdolne do wojskowej interwencji w dowolnym zakątku świata - i rzecz wcale nie w lotniskowcach. Zdolności takiej nie mają dziś nawet Chiny czy Rosja.
Rosja ma lotniskowiec, co nie jest ważne bo Rosja jest tak duża, że oni mają praktycznie wszędzie blisko, a Chiny właśnie planują wprowadzenie pierwszego do użytku. Wielka Brytania może jeszcze coś wysłać w każdy rejon świata, ale ze znacznie okrojonym wsparciem z powietrza, bo ostatnie lądowanie brytyjskiego Harriera na lotniskowcu, miało miejsce w 2010 roku, za to ich następcy, amerykańskiego F-35, jakoś nie widać.
>>Poglądy poglądami, ale jak państwo okrada wszystkich poza nierobami którym rozdaje, to ja chcę być nierobem.
>A to bądź dalej - jak dotąd nieźle Ci idzie .
Niestety nie mogę, to się kłóci z moim wychowaniem.
>>Tak, tak, dowal mi bardziej, to inteligentna i twórcza rzecz do zrobienia.
>Nie da się skompromitować Cię bardziej, niż robisz to Ty sam.
Słońce, ty mnie nie kompromitujesz, ty pokazujesz swój poziom. Czy może raczej brak tego poziomu.
>Bieguna południowego Chińczycy nie grabią, bo Układ Antarktyczny zabrania. Północnego też nie - bo ani Rosjanie, ani Amerykanie, ani Kanadyjczycy, ani Norwegowie ich do stołu nie dopuszczą. Próbują Chińczycy się wśliznąć na Grenlandię po pierwiastki ziem rzadkich, ale Unia już się w tym połapała i też ich blokuje.
Najwyraźniej protesty Unii nie przeszkadzają Chińczykom, jeżeli oczywiście jakieś są.
>>No i właśnie o to chodzi, przecież Hitler to narodowy socjalista.
>...a i nazwy też tak wprost interpretujes
27-08-2012 11:29 
 Ocena 1 na 1
zupełna (2507 punktów)
>Za późno niestety, bym mógł nacieszyć oko widokiem, jak zdychasz na odrę w niemowlęctwie, jest jednak pewna szansa, że rechocząc wesoło nagapię się jeszcze, jak na starość wyjadasz obierki po śmietnikach, gdy wreszcie ten ZUS Nieludzki skasują .
Wyjadanie obierek ze śmietnika to dośc realistyczna wizja, nawet z istniejącym ZUSem w przyszłośści, biorąc pod uwagę prognozowaną wielkość emerytury.
27-08-2012 12:06 
 Ocena 1 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Wyjadanie obierek ze śmietnika to dośc realistyczna wizja, nawet z istniejącym ZUSem w przyszłośści, biorąc pod uwagę prognozowaną wielkość emerytury.

Bynajmniej. ZUS (czy jakiś jego przyszły odpowiednik) zawsze będzie too big to fall, więc na jakąś tam - niechby i ubożuchną - emeryturę dla większości zawsze będzie. Względy polityczne.


www.avaaz.(*)sy_riot_free_russia_a/?tXLgqbb
27-08-2012 13:35 
 Ocena 1 na 1
zupełna (2507 punktów)

>Bynajmniej. ZUS (czy jakiś jego przyszły odpowiednik) zawsze będzie too big to fall, więc na jakąś tam - niechby i ubożuchną - emeryturę dla większości zawsze będzie. Względy polityczne.
Pochylmy się nad tymi słowami.
Jakoś nie jestem w stanie wyobrazic sobie egzystencji za 465 zł proponowane mi przez ZUS, kiedy postanowię korzystać z "zgromadzonych" przez lata środków finansowych . Oczywiście mogę sobie sama składać, odkładać i i nwestować, oczywiście nikt nie broni, nikt.
27-08-2012 13:52 
 Ocena 4 na 4
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Jakoś nie jestem w stanie wyobrazic sobie egzystencji za 465 zł proponowane mi przez ZUS, kiedy postanowię korzystać z "zgromadzonych" przez lata środków finansowych .

To nie w ten sposób działa.

>Oczywiście mogę sobie sama składać, odkładać i i nwestować, oczywiście nikt nie broni, nikt.

Możesz .


www.avaaz.(*)sy_riot_free_russia_a/?tXLgqbb
Selanos (12869 punktów)
>>Jakoś nie jestem w stanie wyobrazic sobie egzystencji za 465 zł proponowane mi przez ZUS, kiedy postanowię korzystać z "zgromadzonych" przez lata środków finansowych .
>To nie w ten sposób działa.

Cytat:
Dopóki ludzie nie zrozumieją, że tzw. "ubezpieczenia" to hazard, na którym zarabia, jak zawsze, dom gry, czyli ubezpieczyciel - zaś "przymusowe ubezpieczenia" to nie "zdobycz świata pracy" tylko ohydny rabunek w biały dzień - przed którym obywatel nie może się obronić - dopóty rządy będą idiotów - wyborców bezkarnie rabowały z pieniędzy. - Janusz Korwin-Mikke


Nie mogę się nie zgodzić.
diogenes (42753 punktów)
>Witajcie, ogladalem wypowiedz Janusza Korwina-Mikkego i zalecił on by porównać sobie te dwa programy, miałby ktoś do tego dostęp może, albo jakies własne informacje?

Zerknij tu:

www.relay-of-life.org/pl/index.html


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Bardzo się cieszę, że wątek zrównujący w niektórych komentarzach moją ojczyznę, Unię Europejską z Trzecią Rzeszą znalazł się w bazgrołach!
23-08-2012 18:03 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>Bardzo się cieszę, że wątek zrównujący w niektórych komentarzach moją ojczyznę, Unię Europejską z Trzecią Rzeszą znalazł się w bazgrołach!

Nie sądzę, aby ktoś postawił znak równości między UE a III Rzeszą. Tym niemniej zastanawia udział niektórych osób związanych z nazistowskimi Niemcami w organizacji UE, np. jednego z ojców założycieli:

www.relay-of-life.org/pl/chapter02/index.htmler

Mówiąc o Unii jako ojczyźnie warto poznać przeszłość jej ojców.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365