Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ateistą być...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
24-04-2011 20:56orchidea78 (385 punktów)Ateistą być...
Ocena 5 na 5
Czy to, że ktoś nie jest "walczącym ateistą", że ma niezmiennie pokojowe i niekonfrontacyjne poglądy na temat nieistnienia Boga i religii, jako zbioru podań, baśni, świadczy o jego niepewności co do nieistnienia Stwórcy?

Czy muszę cały czas podkreślać mój brak wiary,
unikać wtrąceń "o Boże" w swoich wypowiedziach,traktować całą "boską sprawę" emocjonalnie,nadawać jej wysoką rangę w moich negatywnych emocjach, by uzyskać od innych ocenę "ugruntowanego w swoich przekonaniach" ateisty?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Marlow (163 punktów)
(zablokowany)
> Czy to, że ktoś nie jest "walczącym ateistą", że ma niezmiennie pokojowe i niekonfrontacyjne
>poglądy na temat nieistnienia Boga i religii, jako zbioru podań, baśni, świadczy o jego niepewności
>co do nieistnienia Stwórcy?

Moim zdaniem jest dokładnie odwrotnie.
Ciekawi mnie, co rozumiesz przez "niekonfrontacyjne poglądy".
>Czy muszę cały czas podkreślać mój brak wiary,
>unikać wtrąceń "o Boże" w swoich wypowiedziach,traktować całą "boską sprawę" emocjonalnie,nadawać
>jej wysoką rangę w moich negatywnych emocjach, by uzyskać od innych ocenę "ugruntowanego w swoich
>przekonaniach" ateisty?
Uchowaj nas Chryste Panie , przed emocjonalnymi ateistami i ich resyntymentalna czkawką.

Oedipa settled back,
to await the crying of lot 49
Scarabaeus (2198 punktów)
>by uzyskać od innych ocenę "ugruntowanego w swoich
>przekonaniach" ateisty?

A do czego potrzebna Ci ta ocena innych? Ateizm to nie religia by przejmować się czystością wiary.
Arystyp z Cyreny (6368 punktów)
>Czy muszę cały czas podkreślać mój brak wiary,
>unikać wtrąceń "o Boże" w swoich wypowiedziach

Ja używam "o Boże", "na Allaha", "o bogowie", "na grób Einsteina", itd. nagminnie, żeby nie dało mi się zarzucić jakiegokolwiek innowierstwa


"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
Nic nie musisz.

Pozdrawiam

Karp żyje, więc ma prawo do życia! Nie naruszajcie tego prawa!
asmodai (2845 punktów)
Moim skromnym zdaniem, bycie ateistą to bycie gotowym do dialogu z każdym, nie zależnie od jego wyznania. Bycie ateistą moim skromnym zdaniem to przede wszystkim, wolna od kompleksów postawa, szacunek do człowieka
>
Złotek (867 punktów)
(zablokowany)
O Chryste, przecież "Nie będziesz brał imienia Pana, Boga twego nadaremno"
rhotax7 (3947 punktów)
>unikać wtrąceń "o Boże" w swoich wypowiedziach
A uchowaj Boże Co Nie Istniejesz !!! Właśnie fajnie i prze zabawnie jest używać tego typu określeń i nawiązań .Z tym że fajnie jest je przekręcać i wzbogacać, ja wymyślam nowe powiedzenia na poczekaniu łamiąc przy okazji wszelkie tabu religijne.
Do Żyda-Allaha-Świniojada.

Jeszcze nikt mi się nie zaburzył co owocuje coraz większym obrazoburstwem.

Nie musisz manifestować swego ateizmu.
Ja mogę być nawet i walczącym i nieokrzesanym i chamskim ,grunt żeby zwalczać i podkopywać wiarę i osłabiać religie ( wszystkie jak leci ).

Każdy obiera swą własną taktykę przejścia przez życie i jedni nie chcą konfrontacji ( choć dobrze by było by byli do niej merytorycznie przygotowani ) a inni jak Ja lubują się w walce memowej--między memem wiary a krytycznego myślenia.
Ukazywanie wierzącym bzdurności ich poglądów i obserwowanie na żywo jak zmienia się ich podejście do poglądów jakim folgowali do tej pory to wspaniała sprawa.

Stwarzanie nowych nie-wierzących to bardzo miłe zajęcie.
Osoby te co jakiś czas dziękują mi za wyrwanie z Matrixa wiary i ukazanie prawdy oraz danie oręża do samodzielnego zwalczania mitów.

Reasumując czyń to co uznajesz za stosowne i bądż w zgodzie ze sobą i ze swoim swiatopoglądem.
Nigdy nie czyń zła i pomagaj zawsze--jak mawiał Sai Baba.
I niech Cię ręka Boska broni przed Wiarą w Boga !!!

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365