Racjonalista - Strona głównaDo treści
Abp. Sławoj Leszek Głódź rządzi silną ręką

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
17-03-2013 20:56julian (1206 punktów)
(zablokowany)
Abp. Sławoj Leszek Głódź rządzi silną ręką
Ocena 10 na 10
Jak przeczytałem tutaj www.wprost.pl/ar/392131/Cesarz-Trojmiasta/

Budzi strach, nie znosi sprzeciwu i za dobre wynagradza, a za złe karze. Ostatni jego pomysł: chciał wynająć samolot, by polecieć do Rzymu na mszę inauguracyjną papieża Franciszka. - I jego ludzie obdzwaniali parafie, i nakazywali kupować bilety na ten samolot po 1650 zł. Rano wylot, powrót wieczorem. Ciekaw jestem, czy ktoś odważy się odmówić szefowi. U nas panuje ustrój feudalny. Jest pan i są podwładni. I wszystko byłoby dobrze, bo przecież ślubujemy arcybiskupowi posłuszeństwo. Ale jeśli ten arcybiskup nie zachowuje się jak duchowny katolicki, tylko jak okrutny władca,

Dlaczego mnie to nie dziwi? Odbieram go, poprzez mowę ciała, gdy występuje w telewizji, jako osobę autorytarną, zresztą ten odbiór podziela wielu moich znajomych. Swoją drogą przeczytałem, i tu się zdziwiłem, że ten duchowny ma stopień generała dywizji.
Ciekaw jestem za co? Bez szkoły oficerskiej i wielkich zasług w armii np. na polu walki, można mieć jeden z najwyższych stopni wojskowych?!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
>Ciekaw jestem za co? Bez szkoły oficerskiej i wielkich zasług w armii np. na polu walki, można mieć
Maksyma - Przez gardło do serca!!
Zasługi - Na polu walki Głódź upił Kwaśniewskiego w Charkowie.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>zdziwiłem, że ten duchowny ma stopień generała dywizji.
>Ciekaw jestem za co?
No chyba ex biskup polowy Wojska Polskiego nie może mieć stopnia szeregowca?!
17-03-2013 22:22 
 Ocena 8 na 8
romaro (25211 punktów)
>ex biskup polowy Wojska Polskiego nie może mieć stopnia szeregowca?![/color]
Pakiet religijny, tzw. office(r) w sutannie, szeregowcem nie może być. Choć pingwina przypomina, darmowym Linuksem nie jest, armię drogo kosztuje.
17-03-2013 23:27 
 Ocena 1 na 1
Selanos (12869 punktów)
> Choć pingwina przypomina, darmowym Linuksem nie jest, armię drogo kosztuje.

A to wpiszę sobie na moją własną, prywatną listę gienialnych cytatów.
18-03-2013 00:55 
 Ocena 5 na 5
julian (1206 punktów)
(zablokowany)
>>zdziwiłem, że ten duchowny ma stopień generała dywizji.
>>Ciekaw jestem za co?
>No chyba ex biskup polowy Wojska Polskiego nie może mieć stopnia szeregowca?!

Po 2 latach od objęcia funkcji biskupa polowego został mu nadany przez prezydenta Kwaśniewskiego stopień generała dywizji. To chyba rekordowe tempo, bo awanse w wojsku, z tego co wiem, to o 1 stopień trwają przynajmniej 3 lata. To, że został mianowany generałem, to scheda po II RP i relacjach tamtego państwa z Krk.
pl.wikiped(*)iskupi_polowi_Wojska_Polskiego
Kolejny przykład przedsoborowej postawy w postawie niektórych duchownych; władza, przywileje, pierwszeństwo, przepych.
Ciekawie też tutaj wiadomosci(*)ne,wid,14201948,wiadomosc.html
1 tys. zł grzywny nałożył na Archidiecezję Gdańską Sąd Rejonowy w Gdańsku. Na rozprawę o ujawnienie majątku archidiecezji nie stawił się bowiem metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź.
Trafny komentarz:
No to komornik ma po raz pierwszy pecha. Przy akceptacji Głódzia chciałby wskoczyć na hipotekę i własność kościoła - 7 mln zł kosztów za Stella Maris. Gdyby to nie był kościół i Pan Eminencja biskup to wredne komornictwo przy pomocy policji zrobiłoby zajazd na biskupią plebanię i ściągnęłoby bez niczyjego pytania co by się podobało po psich paskarskich niskich cenach w przeliczeniu 1 do 100 albo i jeszcze niżej. Ale, że policja ani myśli wejść w konflikt z kościołem to komornictwo zrobiło to co mogło - podało Flachę do Sądu a Flacha po biskupiemu Sąd olał. Sąd w swej bezsilności wlepił Głódziowi "aż" 1000 zł kary ale komornik nic nie uzyskał. Teraz mogą co najwyżej z generalskiej emerytury ściągnąć z Biura Emerytalnego 1000 zł ale komornicki plebani nie odwiedził i spisu majątku nie dostał. Drugi raz za to samo ukarany ponownie na pewno nie zostanie bo i nie wolno. Jednym słowem Flacha tanim kosztem się wyłgał i nie wiadomo czy się jeszcze z tej kary nie wyłga.

W Polsce dalej są równi i równiejsi. Mojemu znajomemu w podobnej sytuacji komornik zablokował konto i pozostał niemal bez środków do życia przez pewien czas. Ale Flaszce nie podskoczy, bo to jenerał i arcybiskup w jednej osobie. Jakby podskoczył to by go ekskomunikował i uznał to za atak wrogów Krk na następce apostołów. Swoją drogą niektórzy duchowni potrafią manipulować ludźmi, stosując czarny PR wobec inaczej myślących. Wieki praktyki.
18-03-2013 18:19 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>Po 2 latach od objęcia funkcji biskupa polowego został mu nadany przez prezydenta Kwaśniewskiego stopień generała dywizji. To chyba rekordowe tempo, bo awanse w wojsku, z tego co wiem, to o 1 stopień trwają przynajmniej 3 lata.

To nie było nadanie stopnia. Głódź, jak Jezus do nieba, został wzięty na generała z flaszką i zagrychą.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
julian (1206 punktów)
(zablokowany)
Kuria już zareagowała:
wiadomosci(*)o-prl,1,5448405,wiadomosc.html
Domagamy się zaprzestania obraźliwych pomówień, których rozpowszechnianie uderza w godność osób duchownych i całej wspólnoty Kościoła. Przyjmujemy to z bólem i oburzeniem, jako powrót do praktyk z czasów PRL-u. Takie stanowisko jednomyślnie deklarują wszyscy Dziekani Archidiecezji Gdańskiej. Otaczamy naszego Pasterza solidarną i szczerą modlitwą - podkreślili księża.

Podobnie wypowiadano się wobec osób i instytucji donoszących o przypadkach pedofilii w Krk. Swoją drogą księża napisali niedbale ten protest, bo obraźliwe pomówienie, to masło maślane, a tutaj def. pomówienia:
pl.wikipedia.org/wiki/Zniesławienie
Rozumiem, że wg księży, każda krytyczna opinia o duchownych, to będzie praktyka z czasów PRL-u, czyli siedzieć cicho, bo wezmą nas za komuchów. Ja wiem, że nie powinienem tak pisać, gdyż istnieje krytyka słuszna i niesłuszna. Ta pierwsza może być dokonana tylko z pozycji katolickich i w zgodzie z katolicką ortodoksją oraz służyć chwale kościoła i umacniać jego władzę. Ta druga służy wrogom kościoła, jątrzy, sieje relatywizm, niszczy nieskazitelny wizerunek kościoła i kwestionuje jego jedynie słuszny i absolutny autorytet. Na taką krytykę mówimy stanowcze:
Non possumus !
Przecież twarz abp sama mówi, że to człek delikatny, wrażliwy, stroniący od wszelakich trunków i złości. Te nabrzmienia na twarzy, to tylko nadciśnienie, jakie wywołały u niego oszczerstwa wyssane z brudnego palucha antyklerykała.

Polecam komentarze.
Swoją drogą zdziwiłem się tym, co napisał tam jeden z forumowiczów ( Polak-Słowianin ), że:
Oto jak kościół rzymskokatolicki walczył o niepodległą Polskę i Polaków.I życzył im obecności boga katolickiego.. . A kler polski budował i buduje dobrobyt tej Polski....
"Zaskoczony uchwaleniem dnia 3 maja 1791 roku konstytucji, nuncjusz papieski, Saluzzo, natychmiast donosił do Rzymu, że ustawa majowa była zamachem stanu dokonanym przy udziale aprobującego tłumu, a więc miała pozór rewolucji".Zwracając się do papieża, nuncjusz zalecał wstrzymanie się od sformułowań, które mogłyby pochwalić lub aprobować Konstytucję 3-go maja. Nazywał też Hugona Kołłątaja, Stanisława Staszica i Scypiona Piattolego (osobisty sekretarz króla) "jakobinami i złymi duchami króla".
Papież Pius VI dał Rosji zielone światło do wojny z Polską i jej rozbioru, kierując 24. lutego 1792 r. brewe dziękczynne do Katarzyny II, w którym nazwał ją heroiną stulecia i sławił jej podboje. Wśród nich wymienił pierwszy rozbiór Polski.


Papież popierał schizmatyków i zachęcał do wojny przeciw katolickiej Polsce?! Odwrotnie to rozumiem, bo byłaby to krucjata przeciw schizmatyckim odstępcom.
Małyska (6054 punktów)
>Jak przeczytałem tutaj www.wprost.pl/ar/392131/Cesarz-Trojmiasta/
A ja przeczytałem tutaj: wiadomosci(*)5,wiadomosc.html?ticaid=1103f6
Wyczyny byłego biskupa polowego budzą grozę. Jednak ubawił mnie ten fragment: "Trzeci ksiądz służył u arcybiskupa. Był kapelanem. Przybocznym arcybiskupa. Kimś na każde zawołanie. Arcybiskup budził go w nocy, pijany, i kazał grać na akordeonie do tańca. Podczas pijackich biesiad wysyłał go do miasta na poszukiwania odpowiedniego gatunku kiełbasy, kazał nalewać alkohol, krzycząc: "Co ty, k..., nawet nalać nie potrafisz!". Rano na kacu wzywał go, żądając "actimelka" i krzycząc: "Bądź moim actimelkiem!".
Polecam komentarze internautów zamieszczone pod artykułem.
17-03-2013 23:40 
 Ocena 2 na 2
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Polecam komentarze internautów zamieszczone pod artykułem.
Poniższy napisał chyba sam generał "Flaszka", a jeśli nie, to tylko współczuć autorowi tego komentarza stanu mózgu:
Cytat:
gembale
W praworządnym kraju, jeśli ma się jakieś poważne dane i dowody, najpierw idzie się do prokuratora, a nie do pierwszej z brzegu gazety, zwłaszcza takiej, dla której tego typu "rewelacje" są wodą na młyn w propagandowej wojnie przeciw Kościołowi Katolickiemu. O ks. arcybiskupie Głódziu tworzy się pijackie legendy, ale nie przypominam sobie, bym publicznie oglądał go pod wpływem alkoholu, a wielokrotnie było mi dane uczestniczyć w uroczystościach z udziałem ks. arcybiskupa. Natomiast wiele razy przyszło mi wstydzić się za prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Ale o nim pijackich legend nikt nie tworzył. To były fakty, które były oglądane w Polsce i na świecie.
Selanos (12869 punktów)
>Ciekaw jestem za co? Bez szkoły oficerskiej i wielkich zasług w armii np. na polu walki, można mieć
>jeden z najwyższych stopni wojskowych?!

Wódką i zakąską z szatanem walczył, czasem miał do pomocy kolegów, czasem w pojedynkę. Nie doceniasz zasług Głodzia, oj spotka Cię kara...
pawel_wr (4297 punktów)
>Jak przeczytałem tutaj www.wprost.pl/ar/392131/Cesarz-Trojmiasta/
> Budzi strach, nie znosi sprzeciwu i za dobre wynagradza, a za złe karze. estem za

Pan Głódź jest znany w kręgach wojskowych z baaaaardzo mocnej głowy.
Stąd jego pseudonim - Flaszka.

Może księża z Gdańska jednak wyślą skargę do Watykanu , bo jeśli choć
10% zapowiedzi nowego papieża się urzeczywistni , to blichtr , przepych
i barokowy styl życia panów w sukienkach może wreszcie się ukróci.

Najgorsze , że jest on typowany na arcybiskupa we Wrocławiu - a wtedy będzie
tragedia -> każdy trawnik i skrawek zieleni zostanie oddany na budowy
kościołów.
Yksiński (179 punktów)
Ja mam wrażenie, że za to dzięki arybiskupowi, wielu z Was daruje sobie wołanie na duchownych pel klecha, czarny, katabas, etc...
... teraz będą "actimelki"

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365