 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 19-03-2013 19:30 | Małyska (6054 punktów) | W kościele bez zmian
24 na 24 | Zdumiewające zmiany we wszystkich mediach. Wszystkie stacje telewizyjne, z TVN24 na czele, stały się telewizjami religijnymi. Temat ten sam - inauguracja pontyfikatu nowego papieża. Dziennikarze i komentatorzy piali z zachwytu nad, jak to określili, rewolucyjnymi zmianami. Papież nie ma złotych szat, nie jeździ limuzyną, każe opiekować się słabszymi, pozdrowił chorego - zachwycali się komentujący. Redaktor Pałasiński podejrzewał nawet Kanclerz Merkel o nawrócenie, bo jak stwierdził - najpotężniejsza kobieta świata składa hołd papieżowi. Ja tego nie widziałem, ale gdzie mi tam do Pałasińskiego. Same entuzjastyczne komentarze i jedna diagnoza - w kościele nastąpiła ogromna zmiana. Jaka zmiana, co się zmieniło? Kościół się nie zmienił tylko się przystosował. Papież nie ubiera się w złoto i nie jeździ limuzyną, bo nowy papież zdał sobie sprawę z tego, jak to szkodzi wizerunkowi. Papież na stojąco rozmawia z delegacjami zamiast siedzieć na tronie, bo wie, że feudalne zwyczaje źle się kojarzą. Podaje rękę - bo takie obowiązują formy powitania. Pobłogosławił chorego - bo to jego praca. A o władzy jako służbie dla społeczeństwa mówił już król Prus - Fryderyk Wielki, w XVIII wieku. Komentatorzy chcą nam wmówić, że takie zachowanie to rewolucja w kościele. I nagle mamy uwierzyć w nową jakość. To trzeba było 2000 lat czekać na papieża, który zachowa się przyzwoicie? Nikt mi nie powie, że wypowiedziane dzisiaj zdanie: "Strzec Jezusa wraz z Maryją, strzec całego stworzenia, strzec każdej osoby, zwłaszcza najuboższej, strzec nas samych: to właśnie jest posługa, do której wypełniania powołany jest Biskup Rzymu, ale do której wezwani jesteśmy wszyscy", zapowiada zmiany. O zmianach mogę pomyśleć gdy papież uzna prymat nauki nad religią. Gdy rozda nieprzebrane bogactwa Watykanu. Życzliwie spojrzy na In vitro, zaakceptuje antykoncepcję, związki partnerskie, homoseksualistów i uzna równouprawnienie kobiet. Wszystkich seksualnych przestępców w sutannach odda w ręce wymiaru sprawiedliwości. Nową jakość może stanowić brak krzyży w urzędach państwowych, usunięcie kapelanów z wszelkich instytucji, przeniesienie lekcji religii do sal katechetycznych. Konieczne jest zaprzestanie przekazywania miliardów złotych na KK i uznanie konwencji o zapobieganiu przemocy wobec kobiet. Nawet jeśli papież zrobi porządek z abp Głodziem i uciszy o. Rydzyka to będzie to tylko przystosowanie do realiów XXI wieku. Na jakiekolwiek ustępstwa nie ma co liczyć. Nie będzie żadnych zmian doktrynalnych, a papiestwo wzmoże wysiłki dążąc do umacniania swojej władzy. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
10 na 10 | TyDraniu (6569 punktów) | "Obok mnie siedział mój przyjaciel kardynał Hummes, objął mnie, pocałował i powiedział: "Pamiętaj o biednych!" - powiedział Franciszek.W tym momencie kamera pokazała grupę roześmianych kardynałów z Federico Lombardim na czele, jakby naprawdę spodobał im się ten kawał...
|
|
15 na 15 | Medieval (3004 punktów) | > Zdumiewające zmiany we wszystkich mediach. Wszystkie stacje telewizyjne, z TVN24 na czele, stały> się telewizjami religijnymi.Operacja Franciszek - dzień 7 - Inauguracja - Przypominam panowie, że cały czas grzejemy temat "Nowe otwarcie". Pierwsze słowa, pierwszy gest, pierwsze spotkanie itd. Jednym słowem świeżość, wiosna Kościoła. Teraz inauguracja, dzień 7. Jakieś propozycje ? - Buty - Co? - Nowy temat, stare buty papieża. Niech papież dalej nosi swoje stare buty, zadbane ale znoszone. Żadnych wymuskanych lakierków. Buty wędrowca, człowieka, pasażera metra  - Świetnie! Niemodne okulary, teraz buty. Co dalej? - Wjeżdża na Plac zupełnie otwartym skromnym papamobile, - To już przerabialiśmy, ryzykowne - Przygotujemy to, sprawdzimy wszystkich dokładnie przed wejściem na Plac, warto spróbować! - Dobrze więc, Sodano mówił że mamy teraz jechać po bandzie bez względu na koszty - Całuje podane mu dziecko ale tu niech uważa i robi to dosyć powściągliwie, - Było! - Pozdrawia wiernych, jest swobodny a nawet naturalny  Gesty współczesne, może być "ok" i uśmiech. Lud macha flagami, trwa festyn miłości do papieża, - Dalej - Wychodzi z samochodu do niepełnosprawnego, całuje go. Damy to ze wszystkich kamer, zbliżenie, ten przekaz będzie potem dominujący, - Dobrze, zadbajcie o detale. Szata ma być skromna ale nie zgrzebna. Czapka jest ważna, macie jakieś mniej ekstrawaganckie? Żadnych ozdób i złota, minimalizujemy to - Mam! Srebrny Pierścień Rybaka, nie złoty tylko srebrny, to będzie nowy symbol - Ale on jest złoty! Ok, rozumiem. Jest srebrny, a tylko lekko pozłacany - Dziennikarze mają mieć komfort pracy, niech unoszą się nad ziemią  Ich materiały są przecież na jedynkach, - Jak z pogodą? - Słońce, duch święty czuwa  - Na wypadek deszczu też musimy być przygotowani. Skromny, czarny parasol. Papież trzyma go sam! Kalosze? - Bez szaleństw ale mógłby trochę zmoknąć. Mokry papież, to byłoby fajne, co sądzicie? Tak to może wyglądać
|
|
6 na 6 | romaro (25211 punktów) | Kościół się zmienił? Czy Ameryka się zmieni jak Obama założy krótkie spodenki? Patrząc na to co dzieje się w TV stwierdzam, że dziennikarze w swej obłudzie prześcigają księży.
|
|
3 na 3 | nm123 (423 punktów) | Nigdy tu nie chodziło o czyny. Kościół zawsze mówił, że dzięki niemu na świecie istnieje moralność oraz dobro. Zawsze wspominał, że broni kobiet i to za ich wstawiennictwem kobiety otrzymały równouprawnienie. Ah które jeszcze jest niepełne, bo blokują to feministki, masoni i ogólnie lewacy. No i bardzo ważne są akcje charytatywne dzięki którym ludzie nie poumierali z głodu. Sam kościół uznaje się też za biedny, a teraz gdy duch święty wywyższył jezuitę jest jeszcze biedniejszy... Problem, że w to ludzie wierzą i to nie tylko maniakalni wyznawcy. Niestety argument, że 1500lat było chrześcijaństwo i wciąż nadal żyjemy, a więc nie mogło być złe, działa i chyba będzie działał jeszcze długo.
|
|
13 na 13 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | Ja zwrócę uwagę na istotne wypowiedzi papieża, ale nie wiem dlaczego pominięte. Interesuje mnie treść/przekaz, a nie tanie gesty. Oczywiście, niczego szczególnego się nie spodziewam, ksiądz a nawet papież może sprawiać sympatyczne wrażenie i robić innym w ten czy inny sposób dobrze, ale ja zawsze twierdzę, że pod kopułką i tak musi być mocno nababrane, a obok wzniosłych słów i pożytecznej działalności, znajdą się kwestie paskudne. Wystarczy mieć oczy i uszy otwarte. Co zatem mówi Franciszek, a czego nie było słychać: Cytat:Kiedy nie wyznajemy Jezusa Chrystusa, to wówczas dzieje się tak, jak mówi Leon Bloy: "kto nie modli się do Boga, modli się do diabła". Kiedy nie wyznajemy Jezusa Chrystusa, wyznajemy "światowość" diabła, światowość demona" Zapamietajcie, modlicie się do diabła, jemu służycie, jemu się kłaniacie, owej personifikacji i twórcy zła. Tacy jesteście. Razem z wyznawcami innych religii, gdzie nie ma Jezusa. Franciszek takich ludzi jak ja jasno określił, ale tego nikt nie słyszy. Nie żebym się obraził, bo żaden ksiądz nie jest w stanie tego zrobić, ale przyjmuję wyzwanie i rozumiem, jaki jest jego stosunek do mnie. A teraz przeczytajmy, cóż to za piękne przesłanie niesie ten "sympatyczny" człowiek, wdzięcznie poniżający, degradujący i stygmatyzujący inaczej myślących ludzi. Pierwszy jego anioł pański: www.opoka.(*)osci/news.php?id=46861&s=opokaNo cóż, mamy tu bardzo interesujący obraz człowieka sprowadzonego do roli nieustannego grzesznika, do roli wiecznego petenta, który musi wiecznie prosić, skamleć, lizać boski zad, by tegoż właściciel okazał łaskę, zwłaszcza pośmiertną. Oczywiście, kościół katolicki, to mistrz świata w obarczaniu ludzi rozmaitymi winami, grzechami, zarzutami. By człowieka, którego opanuje swoją ideologią, tym łatwiej było rzucić na kolana, w pozycję upokorzonego, ubezwłasnowolnionego, zastraszonego dziwoląga gnębiącego się i katującego wewnętrznymi wyrzutami z powodów często idiotycznych. Produkuje się tutaj niewolnika zmuszonego wiecznie, nieustannie przepraszać, wiecznie skamleć i się korzyć, wiecznie bić się w pierś ze słowami na ustach w stylu: "moja wina, moja bardzo wielka wina". Odarty z godności, z człowieczeństwa, nikczemny grzesznik może tylko przepraszać, schylać głowę i prosić. Niestrudzenie, do ostaniego tchu na tym padole łez. Nic tak nie degraduje, nic tak nie niszczy człowieka w człowieku, jak kościół katolicki, chwaląc się sprytnie i często skutecznie tym, jak człowieka poprawia i ku niebu wznosi. A chodzi tylko o to, żeby wyhodować sobie ludzkie zwierzę, które samo padnie przed majestatem koscioła i księdza, zdolne tylko przepraszać, prosić, obwiniać się. ZAWSZE i wszędzie. I przynosić kasę w zębach. Dodam jeszcze jedno. Kwestia ubogich i ubóstwa. Paplanina o trosce o ubogich jest tania i medialna. Ale o.k. Nie mam specjalnie nic przeciwko, żeby ludzi ku temu zachęcać, problem jednak w tym, że sam Jezus z Ewangelii nie bardzo szedł w tym kierunku. Coś tam o biedakach i żebrakach mówił, ale generalnie chodziło mu o ubóstwo ducha "Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy Królestwo niebieskie" z samego Kazania Na Górze. Czekam więc od kilku dni, kiedy ktoś, a najlepiej sam Franciszek sprawę tą prostym śmiertelniko jasno objaśni, ale sam nie wiem, czy on to kuma, jako jezuicki Franciszek z Asyżu, pomimo braku słuzby i samochodu, co by mogło za tym świadczyć. Jeden człowiek, jak do tej pory, wypowiedział się na ten temat (dzisiaj w Wiadomościach) i do tego celnie. Czyli, że można być biednym, ale wcale nie ubogim w duchu, tak jak można być bogatym materialnie, a być owym duchowo ubogim. Spokojnie poczekam, czy Franciszek zacznie to tłumaczyć, czy sam to aby na pewno rozumie, bo życie skromne, jakie najwyraźniej prowadzi to jeszcze nie jest ubóstwo ducha. A nawet koło tegoż nie leży. Pożyjemy zobaczymy.
|
|
6 na 6 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > O zmianach mogę pomyśleć gdy papież uzna prymat nauki nad religią. Gdy rozda nieprzebrane bogactwa> Watykanu. Życzliwie spojrzy na In vitro, zaakceptuje antykoncepcję, związki partnerskie,> homoseksualistów i uzna równouprawnienie kobiet. Wszystkich seksualnych przestępców w sutannach odda> w ręce wymiaru sprawiedliwości.> Nową jakość może stanowić brak krzyży w urzędach państwowych, usunięcie kapelanów z wszelkich> instytucji, przeniesienie lekcji religii do sal katechetycznych. Konieczne jest zaprzestanie> przekazywania miliardów złotych na KK i uznanie konwencji o zapobieganiu przemocy wobec kobiet.Ojojojojoj... Masz Ty wymagania...  Ja tam dużo skromniej zacznę: żeby Konferencja Episkopatu Polski ogłosiła, że - w Duchu Nowego Pontyfikatu i dla tegoż Uczczenia - rezygnuje z domagania się 0,5 % odpisu od podatku  .
...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM)
|
|
4 na 4 | kogut59 (3090 punktów) | > Redaktor Pałasiński podejrzewał nawet Kanclerz Merkel o nawrócenie, bo jak stwierdził -> najpotężniejsza kobieta świata składa hołd papieżowi. Ja tego nie widziałem, ale gdzie mi tam do> Pałasińskiego."Sie hoffe, dass seine Worte nicht nur für die katholischen Christen von Bedeutung sein würden, sondern für das gesamte Christentum" Angela Merkel jest protestantka i wyraża nadzieje ze, Papieża słowa nie tylko dla katolików będą mieć znaczenie ale dla wszystkich chrześcijan. Sposob witania sie glowy panstwa z inna glowa panstwa wyraza no wlasnie co ?  
|
|
 | 1 na 1 | Irracja (4721 punktów) | > >Sposob witania sie glowy panstwa z inna glowa panstwa wyraza no wlasnie co ?  >   ... eee, tam. Polski savoir vivre przewiduje całowanie kobiet w rękę. Dziś po fryzurze trudno rozróżnić płeć, a w pewnym wieku to i figura tego nie ułatwia. Bezpieczniej więc, by gafy nie popełnić, całować wszystkich co w sukienkach chodzą... I tyle... 
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|