Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pleśń końca

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
05-11-2015 23:04pokpo (21 punktów)Pleśń końca
Ocena 3 na 3
Proszę o Wasze opinie na temat wiersza

Każdy z nas tutaj kroczy jednakową ścieżką
Żaden z nas nie ucieknie przed największą puentą
Jedyne co zauważam to ciemność u celu
Przejrzyj wreszcie bracie, nie ma światła w tunelu
Jesteśmy wyspami na wielkim oceanie
A na nich świece stoją i każda z nich zgaśnie
Ostatnie świecące docenią pozytywy
Lecz dla wciąż trwających realia są na niby
U kresu wieczności nie będzie gwiazd i ziemi
Zewsząd nadejdzie ciemność, która jasność zgnębi
Będzie dokładnie tak, jak kiedy nas nie było
Wszystko już widziałeś, gdy nic ci się nie śniło
Życie po to, aby zapisać się w historii
Jest jak pisanie po płynącej tafli wody
Nie ma wczoraj, nie ma jutra, jest tu i teraz
Kolejne światełka zaczynają swój przemarsz
Czy aż tak boisz się końca? Nie powinieneś
Martwi wokół ciebie, twoja książka i kredens
To jest najprawdziwsza śmierć, przyłóż uch i słysz
I co mówią? Nic. Brak cierpienia i twardych prycz
Na co zda ci się twój ulotny sens istnienia
Jeżeli podzielisz los martwego kamienia
Daj się ponieść wiatrowi swojej codzienności
Bo gdzie jest szczęście, nie ma miejsca dla nicości
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
A co ma do tego pleśń?
pokpo (21 punktów)
>A co ma do tego pleśń?

Przyznaję Ci 100% racji, tytuł nieadekwatny.
07-11-2015 00:46 
 Ocena 8 na 8
Drobner (19539 punktów)
>>> Pleśń końca
...
>>A co ma do tego pleśń?
>Przyznaję Ci 100% racji, tytuł nieadekwatny.

Hmmm...
Szkoda!
Tytuł był jednym z nielicznych atutów wiersza...

Drobner, i koniec pleśni...
07-11-2015 19:55 
 Ocena 6 na 6
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
O pleśni zielona!
kto cię zje, ten skona
O pleśni niebieska!
na serze kreska.
O pleśni biała!
jakżeś ty wspaniała.
O pleśni szara!
tyś bułka stara.
O pleśni czarna!
wilgoć twa karma.

06-11-2015 17:14 
 Ocena 3 na 3
Lilly Amina (4723 punktów)
>A co ma do tego pleśń?
To jest ta... no... licentia poetica.
plodzien (7378 punktów)

Pleśń końca

Jedno co zauważam to ciemność u celu
Przejrzyj wreszcie kolego - brak światła w tunelu.
Jesteśmy jako świece, co w wiankach pływają
I błyszczą krótką chwilę - zanim się zjarają.

Każdy ścieżką podąża jednakowo krętą,
Lecz nikt nie ucieknie przed największą puentą:
że smakowanie życia łabędzia kończy pieśń,
pajęczynę masz w gębie a w odbycie pleśń.
Drobner (19539 punktów)
1) zbyt długi;
2) 'nienachalne' rymy;
3) nazbyt przejrzysty;
4) temat banalny.

Dawno już nie pisałem wierszy.
Wymusiłeś na mnie.

Cytat:
.

Nic i Nic
a Ty
to to i


Drobner, zwykle niezbyt zwięzły we wszelkich próbach właściwego sformułowania swoich myśli i ujęcia ich w poprawnie zbudowanych zdaniach.

PS. 1
Wybacz poecie, moderacjo, że tytuł poematu wybił na czerwono - licentia poetica...
PS. 2
Dysponuję również dwiema mniej rozwlekłymi wersjami swojego powyższego poematu...
PS. 3
Mój poemat zdecydowanie zyskuje na głębi i enigmatyczności, gdy czyta się go bez koneksji z pierwowzorem.
08-11-2015 02:01 
 Ocena 4 na 4
Quetzalcoatl (2779 punktów)
(zablokowany)
>1) zbyt długi;
>2) 'nienachalne' rymy;
>3) nazbyt przejrzysty;
>4) temat banalny.

Zgadzam się z powyższymi zarzutami i sugeruję twórcy pewne zmiany.
Myślę, że kilka ruchów wirtualnymi nożyczkami zaradzi głównym niedomogom utworu, bo dzięki temu:
1) nie będzie aż tak długi;
2) zachowa 'nienachalne' rymy;
3) z nazbyt przejrzystego stanie się... inny;
4) stanie się antybanalny (no, nie mam pewności, w każdym razie nie będzie aż tak banalny).

Aha, zostawiłem neologizm "uch", bo twórczy.
Tytuł przekształcam:

Pleśń gońca

Kroczy ścieżką
przed puentą
u celu
w tunelu
na wielkim oceanie
zgaśnie
świecące
na niby
nie będzie gwiazd i ziemi
ciemność jasność zgnębi
nas nie było
nic ci się nie śniło
zapisać się w historii
po płynącej tafli wody
jest tu i teraz
swój przemarsz
boisz się końca? Nie powinieneś
książka i kredens
przyłóż uch i słysz
Brak twardych prycz
ulotny sens istnienia
los martwego kamienia
codzienności
nicości

PS: Jeśli nadal za długi, to mogę go jeszcze przystrzyc.
Episode_2 (3284 punktów)
O psia karma
jaka twórczość
niebanalna
w tym wątku
w tym forum
zakątku
08-11-2015 02:25 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
Przepięknie to tym jedynym niewypowiedzianym słowem ująłeś...
09-11-2015 10:14 
 Ocena 2 na 2
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)

Pieśń brzdąca

Co sie stało, co się stało
rozlało mi się kakao
matka pije gdzaś z kumplami
pleśń zarasta nad garami.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365