Racjonalista - Strona głównaDo treści
Niedzielne zakupy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
26-10-2009 19:03R. Grochala (970 punktów)Niedzielne zakupy
Ocena 5 na 5
Radni uchwalili, że w niedziele sklepy mają być otwierane po zakończeniu mszy.

www.malopo(*)na_zakupy_dopiero_po_mszy.html

PSR - to idealne pole do popisu dla Was!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Mateusz (879 punktów)
"Samorządowcy tłumaczą, że prawo wprowadzono na prośbę mieszkańców, którzy skarżyli się, że sporo, zwłaszcza młodych osób, zamiast do kościoła, idzie na zakupy."

Jaka bezczelna argumentacja!
Nie można być aż tak głupim. Na prośbę jednych obywateli ograniczyć wolność drugich i się jeszcze tak tłumaczyć.
26-10-2009 19:21 
 Ocena 10 na 10
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>sporo, zwłaszcza młodych osób, zamiast do kościoła, idzie na zakupy.
Teraz te osoby na pewno będą chodzić do kościółka.

>Jaka bezczelna argumentacja!
>Nie można być aż tak głupim.
Jak widać można.

>Na prośbę jednych obywateli ograniczyć wolność drugich i się jeszcze tak tłumaczyć.
Ależ niczyja wolność nie zostaje ograniczona. Przecież po mszy będzie można iść do sklepu, a w czasie mszy nie ma sensu, dyć zamknięty!
Nikt też nikogo nie zmusza do uczestnictwa we mszy.
Jeszcze.



Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
26-10-2009 19:28 
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)

>Nie można być aż tak głupim.
Można...
26-10-2009 22:12 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>"Samorządowcy tłumaczą, że prawo wprowadzono na prośbę mieszkańców, którzy skarżyli się, że sporo, zwłaszcza młodych osób, zamiast do kościoła, idzie na zakupy."

A nie można w kościołach otworzyć straganów przed mszą i po mszy? I tak wilk byłaby bardzo syty, i owca prawie cała.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>A nie można w kościołach otworzyć straganów przed mszą i po mszy?
Można, ale dużo bardziej opłaca się sprzedawać w kościołach wyimaginowany towar i usługi niż rzeczywisty.
Normalny biznes wygląda mniej więcej tak, że przychód - koszty jego uzyskania = dochód. Potem dochód - podatki = zysk.
Biznes kościelny, to dochód = nieopodatkowany przychód + dotacje państwowe.



Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
placownik (17853 punktów)

>Biznes kościelny, to dochód = nieopodatkowany przychód + dotacje państwowe.

   Sądzisz, że ksiądz proboszcz żyje powietrzem, a do tego sam w te dzwony tak wali?

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>>Biznes kościelny, to dochód = nieopodatkowany przychód + dotacje państwowe.
>   Sądzisz, że ksiądz proboszcz żyje powietrzem, a do tego sam w te dzwony tak wali?
Sądzisz, że KK w Polsce jest pod kreską?


Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
stilgar (7322 punktów)
>>>Biznes kościelny, to dochód = nieopodatkowany przychód + dotacje państwowe.
>>   Sądzisz, że ksiądz proboszcz żyje powietrzem, a do tego sam w te dzwony tak wali?
>Sądzisz, że KK w Polsce jest pod kreską?

No, ale Kościół tez ma koszty uzyskania przychodu - w kościele trzeba grzać, pracownikom trzeba dać jeść, benzyne do samochodu, którym ksiądz pojedzie "po kolędzie" też trzeba zdobyć (albo znaleźć frajera który bedzie ksiedza woził )
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Te koszty zawarte są w moim równaniu w wyrażeniu "dotacje państwowe".


Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
placownik (17853 punktów)

>Te koszty zawarte są w moim równaniu w wyrażeniu "dotacje państwowe".

   Aktywa, pasywa itp. itd.. To wcale nie jest aż tak trudne!

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
27-10-2009 23:33 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Może to i dobra ściągawka dla tych, którzy nie mają pojęcia o ekonomii, ale czy dowiedzą się z tego źródła czegokolwiek o tym, że Kościół Katolicki Sp. z n .n.* ma wyjątkowe przywileje podatkowe/finansowe/prawne w Polsce?

*)Kościół Katolicki Sp. z n .n. - Kościół Katolicki Spółka z nieograniczoną nieodpowiedzialnością



Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
placownik (17853 punktów)

>Może to i dobra ściągawka dla tych, którzy nie mają pojęcia o ekonomii, ale czy dowiedzą się z tego źródła czegokolwiek o tym, że Kościół Katolicki Sp. z n .n.* ma wyjątkowe przywileje podatkowe/finansowe/prawne w Polsce?
>*)Kościół Katolicki Sp. z n .n. - Kościół Katolicki Spółka z nieograniczoną nieodpowiedzialnością


   Piszmy więc o tym, a nie o tym, że mu manna sama z nieba leci.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
SloniSko (1109 punktów)
>Radni uchwalili, że w niedziele sklepy mają być otwierane po zakończeniu mszy.
>www.malopo(*)na_zakupy_dopiero_po_mszy.html
>PSR - to idealne pole do popisu dla Was!

Nie tylko dla PSR


"Never assume anything" - A. Milne
marcus (876 punktów)
   Jeżeli ktoś będzie coś w tej sprawie robił, to poprę go rękami i nogami, nie można pozwolić by te bezmyślne dewotki którym nie podoba się że młodsi "do kościoła nie chodzą" uchwalali coś niezgodnego z prawem tylko dla tego, że mają taki kaprys. Nie ignorujmy tego, bo "jak dasz palec, wezmą całą rękę", a nie chciałbym niedługo być zmuszanym do czekania z zakupami w niedzielę aż skończą się jakieś idiotyczne obrządki...


In a mad world only the mad are sane.
26-10-2009 20:54 
 Ocena 1 na 1
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>   nie można pozwolić by [...] uchwalali coś niezgodnego z prawem
A z jakim prawem to jest niezgodne?

* Na posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
26-10-2009 21:10 
 Ocena 1 na 1
marcus (876 punktów)
>A z jakim prawem to jest niezgodne?
Jak sądzę Art. 53 Konstytucji RP:

1. Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.

2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie.[...]

A opisana uchwała narzuca ludziom postępowanie według harmonogramu obrządków religijnych ludzi konkretnego wyznania, narzucając tym samym pośrednio respektowanie tychże obrządków, gdyż ignorować ich się w tym wypadku już nie da.

In a mad world only the mad are sane.
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>opisana uchwała narzuca ludziom postępowanie według harmonogramu obrządków religijnych
Ta uchwała nie narzuca żadnego religijnego postępowania.

* Na posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>>opisana uchwała narzuca ludziom postępowanie według harmonogramu obrządków religijnych
>Ta uchwała nie narzuca żadnego religijnego postępowania.
A zacytuj, gdzie "marcus" napisał o narzucaniu religijnego postępowania.


Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
26-10-2009 22:56 
 Ocena 1 na 1
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

> gdzie "marcus" napisał o narzucaniu religijnego postępowania.
Wskazaniem, że naruszono prawo zapewniające obywatelom religijną swobodę.

* Na posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Prosiłem o cytat.


Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
27-10-2009 00:14 
 Ocena 1 na 1
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>Prosiłem o cytat.
Jest pierwszym zdaniem posta, w którym prosisz o cytat.


* Na posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
26-10-2009 21:46 
 Ocena 2 na 2
jarekland (142470 punktów)
>   Nie ignorujmy tego, bo "jak dasz palec, wezmą całą rękę"
Masz rację. Nie tylko PSR powinien się temu przeciwstawic ale wszyscy rozsadnie myślący. Pisząc wszyscy mam na myśli poszczególnych obywateli ale także media oraz organizacje.
Pozdrawiam
Faith (3864 punktów)
"Bardzo dobra decyzja. Przymuszając ludzi do uczestnictwa w mszach doprowadzi się do jeszcze większej niechęci w stosunku do Kościoła. Tak trzymać, a już niedługo nastąpi renegocjacja konkordatu i powrót lekcji religii do salek katechetycznych."

podpisuję się pod tym komentarzem


proponuję zamknąć sklepy także w piątek (dzień święty dla muzułmanów) i w sobotę(dzień święty dla żydów - szabat)

stilgar (7322 punktów)

>proponuję zamknąć sklepy także w piątek (dzień święty dla muzułmanów) i w sobotę(dzień święty dla żydów - szabat)
>

Proponuje znaleźć religie na każdy dzień tygodnia.
(Alicja)Duda (25557 punktów)
>Radni uchwalili, że w niedziele sklepy mają być otwierane po zakończeniu mszy.
>www.malopo(*)na_zakupy_dopiero_po_mszy.html
>PSR - to idealne pole do popisu dla Was!
Taka uchwała Rady podlega sprawdzeniu przez Wojewodę. Ciekawe czy ją oprotestował.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Taka uchwała Rady podlega sprawdzeniu przez Wojewodę. Ciekawe czy ją oprotestował.
A z jakiego powodu miałby oprotestować? Przecież radni urzędowo zaklepali wolę większości mieszkańców. W demokracji rządzi większość, czyż nie?

Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
26-10-2009 22:53 
 Ocena 4 na 4
Pontifex Maximus (3006 punktów)

>A z jakiego powodu miałby oprotestować? Przecież radni urzędowo zaklepali wolę większości mieszkańców. W demokracji rządzi większość, czyż nie?

Widziałem wczoraj w TV komentarz kobiety (właścicielki sklepu), która stwierdziła, że dobrze się stało (chodzi o tę uchwałę Rady), bo jak ona zamykała sklep i szła do kościoła to klienci szli do konkurencji a teraz to nie pójdą, bo wszędzie będzie zamknięte

Racjonaliści są też po drugiej stronie
26-10-2009 23:44 
 Ocena 3 na 3
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Cóż... najwyraźniej ta pani jest typową Polką-Katoliczką, która modli się, żeby sąsiadowi krowa zdechła.

Czy głupcy lgną do religii, czy religia produkuje głupców?



Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
27-10-2009 01:40 
 Ocena 1 na 1
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Jedno i drugie.
27-10-2009 06:56 
 Ocena 2 na 2
R. Grochala (970 punktów)
>>Taka uchwała Rady podlega sprawdzeniu przez Wojewodę. Ciekawe czy ją oprotestował.
>A z jakiego powodu miałby oprotestować? Przecież radni urzędowo zaklepali wolę większości mieszkańców. W demokracji rządzi większość, czyż nie?

Demokracja to rządy większości z zachowaniem praw mniejszości.

Po co inni bogowie? Ja jestem bogiem samemu sobie!
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>>>Taka uchwała Rady podlega sprawdzeniu przez Wojewodę. Ciekawe czy ją oprotestował.
>>A z jakiego powodu miałby oprotestować? Przecież radni urzędowo zaklepali wolę większości mieszkańców. W demokracji rządzi większość, czyż nie?
>Demokracja to rządy większości z zachowaniem praw mniejszości.
Zgadza się. Dlatego większość pozostawiła mniejszości prawo do robienia niedzielnych zakupów.



Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
Satyr (4285 punktów)

Aleście się wszyscy obudzili... Tego typu rządy są w tym kraju na porządku dziennym. Wrzeszczy co raz to jakaś grupa, której nie podoba się narzucony reżim, ale gdyby tylko dać jej szanse - to sama się weźmie za narzucanie swojego "idealnego poglądu na wszystko".

Obowiązek ubezpieczeń (raczej "ubezpieczeń"), obowiązek wyprania dziecku mózgu wedle państwowego programu nauczania, obowiązek opłacania obiboków, haracz od darowizny, spadku, zakaz posiadania broni nawet w domu, zakaz eutanazji, zakaz prowadzenia choćby knajpy bez specjalnych koncesji, nakaz spłaty pożyczek zaciąganych przez rząd i setki innych "niezbędnych wedle demokratycznej większości" "rozwiązań prawnych", a Wy się budzicie dopiero kiedy gdzieś pod Tarnowem zabronili otwierać sklepów przed Mszą?
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>zakaz posiadania broni nawet w domu
Zacytuj przepis, który o tym mówi.


Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
27-10-2009 06:51 
 Ocena 2 na 2
Tomasz J. Niedziałkowski (242 punktów)
Sprawdzam- rzut oka na kalendarz- i nie mylę się, to nie 1 kwietnia! A więc informacja o tej dziwacznej decyzji radnych szerzyńskich żartem nie jest. Kołtuneria jak widać w "Polszcze" nie śpi, czuwa i trzyma rękę na pulsie. Ręka ta powinna zostać odpier... tego ...rąbana...
Nie tylko w małych wioskach jest śmieszno i straszno, pewnego razu,w moim mieście- ponad 180 tysięcznym, zakazano sprzedaży alkoholu, powodem takiej decyzji była wizyta papieża w... Wadowicach (znajdujących się bagatela ok.70 km. od mojego miasta) głupota i kołtuneria jak widać nie tylko na wsiach trzyma łeb wysoko.
M.M.M (1158 punktów)
>>zakaz posiadania broni nawet w domu
>Zacytuj przepis, który o tym mówi.

Broń można przechowywać w domu. Za pozwoleniem wynikającym z Ustawy o broni i amunicji.
Natomiast trzeba ją zabezpieczyć (to już reguluje rozporządzenie Ministra SWiA z 3 kwietnia 2000):
Par. 5
Osoby, o których mowa w par. 1 pkt 2, posiadające broń palną i amunicję, są obowiązane przechowywać ją w kasetach metalowych na trwałe przymocowanych do elementów konstrukcyjnych budynku lub metalowych szafach albo sejfach , posiadających zamki atestowane, z zastrzeżeniem par 6.

---

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365