Racjonalista - Strona głównaDo treści
Według katolików piekło to przerażające miejsce.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
06-05-2013 15:08slik (20011 punktów)Według katolików piekło to przerażające miejsce.
Ocena 12 na 12
Przytaczam ciekawą dyskusję znalezioną w sieci

Miejsce, w którym diabły z ogonami bez końca podpiekają na rusztach i gotują w kotłach ludzi, którzy odrzucili boga i ( lub ) kościelne przykazania. I na tym praktycznie ich wizja piekła się kończy.
Pomyślmy logicznie ( a logika to bardzo słaba strona katolików ).
Najpierw co to są diabły wg katolickiej wiary. Diabły to upadłe anioły, które podniosły bunt przeciwko bogu. Co prawda sprzeczne to jest z nauką kleru, że anioły tym różnią się od ludzi, że nie mają wolnej woli i wobec tego taki bunt byłby niemożliwy. I w sumie nie wiadomo, po co się zbuntowały, z jakiego powodu ? Przecież bóg jest taki dobry ? I jeśli jest wszechmogący to ten bunt z góry skazany był na porażkę. Kto jak kto, ale anioły powinny to wiedzieć. No, ale jak powiedziano wcześniej logika a wiara to dwie różne rzeczy.
Idźmy jednak dalej. Według katolików diabły stworzyły konkurencyjny wobec nieba obóz, w którym tylko one rządzą po wsze czasy ( znowuż logika a wszechpotęga i wszechmoc boga ? ). I tam te diabły mają ( same czy na rozkaz boga ? ) męczyć wiecznie ludzi, którzy odrzucili wiarę katolicką. I znowu gdzie katolicka logika : po co diabły miałyby pomagać bogu karać tych ludzi ? I czy to leżałoby w interesie tych diabłów ? Przecież ci ludzie woleliby w takim razie pójść do nieba, gdzie mieliby raj po wsze czasy. Czyli diabły ( same czy na rozkaz boga ? ) działałyby przeciwko sobie i swoim interesom a pomagały bogu.
Ja uważam, że jeśli istnieje katolickie piekło, to jest w nim całkowicie inaczej niż to przedstawia katolicki kler. Nie sądzę, żeby diabły umartwiały same siebie i to samo robiły z ludźmi, którzy do nich trafią. Bardziej byłoby tam według zasady : hulaj dusza, piekła nie ma ! Zabawy, hulanki, swawole, jak nadalej posunięta wolność. Nieustające imprezowanie. Czy diabły po to wyrwały się z ascetycznego nieba, żeby żyć w ascetycznym piekle ? Ich bunt po to, aby samym sobie urządzić piekło, wdychać opary siarki, mieć nad sobą tyrana jest pozbawiony sensu. Zresztą podejrzewam, że w takim przypadku zdecydowana większość diabłów znowu by się zbuntowała przeciwko nowemu wladcy i z powrotem powróciła by do nieba. Miłosierny bóg przyjął by ich z powrotem.
No, ale znowu powiem: logika logiką a katolicy kierują się bezmyślnie tym, co im wciska kler.
[Wanda}

Z tego jasno wynika, że Bóg w celu realizacji "pośmiertnego piekła" kolaboruje z diabłami. Bez tej współpracy praktycznie realizacja "kary piekielnej" jest niemożliwa, zatem Bóg kolaboruje ze złem. Czyż nie jest to jakąś formą "zdrady"? Czy jesteśmy tylko zabawkami w rękach Boga?
[boża zabawka]
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

17latek (578 punktów)
Logiczne. .Mieć wolną wolę ,choć jej nie mieć ,podnosić bunt przeciw tyranowi by ustanowić nowego tyrana (to takie ludzkie), pomagać uprzedniemu tyranowi podgrzewać ludzi .Być bezwolną maszynką ,która upada z własnej woli. Logika ,tak myślę że dla katolików można by było utworzyć nowy kierunek pseudonauki "Logika katolicka".
pawel_wr (4297 punktów)
Przytoczę jedną ze złotych myśli Leca :

"Diabeł pełni w piekle rolę pozytywną",

i w tych kilku słowach ten mistrz słowa najtrafniej ocenił
absurd piekła , diabła , a pośrednio obalił tez mit dobrotliwego Boga
Legion (587 punktów)
>Z tego jasno wynika, że Bóg w celu realizacji "pośmiertnego piekła" kolaboruje z diabłami. Bez tej
>współpracy praktycznie realizacja "kary piekielnej" jest niemożliwa, zatem Bóg kolaboruje ze złem.
>Czyż nie jest to jakąś formą "zdrady"? Czy jesteśmy tylko zabawkami w rękach Boga?
>[boża zabawka]

I dlatego lepiej nie wierzyć w Boga, a w szczególności w tego chrześcijańskiego. Może po śmierci coś jest, ale guzik mnie to osobiście obchodzi, bo jestem na razie tu i teraz. Ale jeśli już gdybamy na takie tematy, to przyznam Ci, że przeraża mnie wizja Boga, który tworzy świat tylko dlatego, że... No właśnie, dlaczego? W Biblii w ogóle o tym nie pisze.
slik (20011 punktów)
Liczyłem że worek z kościami nam to wszystko wytłumaczy, ale gdzieś się zapodział
A może konsultuje, co może nam tu napisać?
08-05-2013 17:29 
 Ocena 2 na 2
Olek Mularski (3178 punktów)
>Liczyłem że worek z kościami nam to wszystko wytłumaczy, ale gdzieś się zapodział
>A może konsultuje, co może nam tu napisać?

Sprawa wagi państwowej (dla Watykanu), grozi upadkiem doktryny i podstawowych dogmatów chrześcijaństwa! Pewnie jego ekscelencja worek kości wyruszył z prośbą o konsultację w tej sprawie w podróż do swego szefa Franciszka I
Olek Mularski (3178 punktów)
Dlaczego złe przecież diabły miały by karać za zło, do którego same namawiają? Toć to totalny bezsens. Jak już ktoś miałby karać za grzechy i organizować kąpiele smolne, pijalnię roztopionych metali i inne zabiegi "fizjoterapii dla grzeszników" to byłby to raczej bóg, gdyż to jemu zależy przecież na tym, żeby człowiek był dobry. Przecież nawet tzw. "główne prawdy wiary" mówią, że:
"Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za złe karze".
slik (20011 punktów)
>Dlaczego złe przecież diabły miały by karać za zło, do którego same namawiają? Toć to totalny bezsens.
Cytat:
logika to bardzo słaba strona katolików

Przekonuję się o tym każdego dnia
wozieee (274 punktów)
Skończcie z tymi tematami o logice katolików, proszę. Przynajmniej zalinkujcie jakiś materiał z frondy albo aferę z Głódziem w roli głównej. Tematy typu "wytłumaczcie mi dogmat" prowadzą donikąd. Nie wydaje mi się, że trzeba tu komuś tłumaczyć jak absurdalna jest wiara w te bzdury.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365