Racjonalista - Strona głównaDo treści
Hartman o nowym liście KK

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
09-05-2013 14:05XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
Hartman o nowym liście KK
Ocena 5 na 5
Inteligentnie i z humorem

hartman.bl(*)anial-episkopat-garnkowi/?bo=1

Czy Hartman nam wyrasta na czołowego ateistę Polski ? Na to wygląda
(Sorry Jacku
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
>XYZPawel (666 punktów)

Przekroczenie magicznej liczby punktów powinno być nagradzane przez administrację forum


o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com
pawel_wr (4297 punktów)
>Inteligentnie i z humorem
>hartman.bl(*)anial-episkopat-garnkowi/?bo=1

Maestrię słowa i celność argumentacji Hartmana
doceni każdy , kto przeczyta oryginał .
wysmażony przez panów w sukienkach :

episkopat.(*)zagrozeniach_naszej_wiary.html

Hartman zastosował się do wskazówki z nagłówka :
" List pasterski do dowolnego wykorzystania duszpasterskiego. "
09-05-2013 15:19 
 Ocena 2 na 2
czarny_kot (3864 punktów)
Fragment o sektach: " Działanie grup destrukcyjnych jest zwykle podobne: wyrwanie wyznawcy z dotychczasowego środowiska, przede wszystkim rodzinnego, "pranie mózgu", wykorzystywanie psychiczne, moralne, finansowe, a nawet fizyczne; ubezwłasnowolnienie, demoralizacja. Efektem tego jest totalna destrukcja człowieka, skutkująca trwałym urazem psychicznym.[...]W wymiarze, który można by określić jako religijny, sekta uznaje oferowaną przez siebie drogę zbawienia jako jedyną, przypisuje sobie monopol na prawdę objawioną i na moralność, często o charakterze perwersyjnym czy nawet dewiacyjnym"

Wypisz, wymaluj - KK.

Podczas czytania I akapitu, miałam wrażenie że ten list jest satyrą. Kolejne części rozwiały niestety moje wątpliwości.
09-05-2013 15:24 
 Ocena 1 na 1
XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
> " List pasterski do dowolnego wykorzystania duszpasterskiego. "

Ciekawe jest też, kto to wysmażył:
"W imieniu Komitetu ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi KEP"

Dialog w wykonaniu KK

o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com
09-05-2013 22:50 
 Ocena 2 na 2
astrotaurus (12445 punktów)

>Dialog w wykonaniu KK
Ks. Tischner mawiał, że dialog w KK to dialog dupy z kijem. Wygląda na to, że kij się rozrósł i sięga dialogiem poza Kościół...

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
czarny_kot (3864 punktów)
episkopat.(*)s_podczas_zajec_z_religii.html

Zobaczcie na to. Nie wiem, czy śmiać się czy śmiać się czy płakać.
10-05-2013 08:20 
 Ocena 8 na 8
Meretseger (61860 punktów)
>Nie wiem, czy śmiać się czy płakać.
Płakać, bo przecież wiadomo, o co chodzi - wyłącznie o etat dla katechety. Jeśli w klasie IIIa jest 10 osób, a w klasie IIIb 12 osób, to ksiądz zamiast 2 lekcji w tygodniu z 22 uczniami będzie miał 4 lekcje, a gmina zapłaci za to dwa razy więcej. Sprytne... Pośrednio niejako postawił ksiądz Korgul religię na równi z innymi przedmiotami, takimi jak matematyka i chemia. Nie pierwszy już raz episkopat czyni taki zabieg, żeby się ludowi zdawało, że religia w szkole jest równie ważna jak nauka.
Czekam na odważny rząd, który wypowie konkordat i wykopie tę religię ze szkół i przedszkoli (a zwłaszcza z przedszkoli!) na zbity... to jest, na zieloną trawę.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365