Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy Szwajcaria powinna wejść do UE?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
03-02-2016 01:43PerverserPerser (579 punktów)Czy Szwajcaria powinna wejść do UE?
Ocena 4 na 4
David Cameron ogłosił dzisiaj wynik swoich negocjacji z Donaldem Pinokio. Oczywiście Tusk przekazał to co już dawno było ustalone za kulisami, jak dalece państwa Unii pójdą na ustępstwa. Możliwe więc że Unia nie utraci poważnego płatnika netto, kosztem wielu unijnych regulacji które Londynu już nie będą obowiązywać. Jeżeli pozostałe państwa zgodzą się na żądania Camerona Szwajcarię obowiązywać będzie więcej unijnych wytycznych niż UK. Żeby się od nich uwolnić UK zagroziła referendum które może doprowadzić do Brexit. Skoro już znamy mechanizm jak otrząsnąć się z unijnych dyrektyw, norm, wartości, trzeba zagrozić Schexit. To jednak jest możliwe dopiero po wstąpieniu do clubu. Dlatego pytanie tytułowe wydaje mi się zasadne.
Na koniec pytanie? Czy słowotwórstwo zna już słowo Euxit?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

>Na koniec pytanie? Czy słowotwórstwo zna już słowo Euxit?

Zna. Co więcej, zna również EUxit, euXIT, EUxt, EUXIT itd. itp.

>Czy Szwajcaria powinna wejść do UE?

Szwajcaria jest najbardziej wzorcowym krajem członkowskim Unii Europejskiej spośród wszystkich krajów, które do Unii Europejskiej nie należą. Oczywiście, Unia Europejska zawsze chciałaby więcej i więcej, i więcej, i więcej, i więcej...


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
VonM (709 punktów)
>Czy Szwajcaria powinna wejść do UE?

Górzyste kraje są z zasady trudne do zdobycia
Radoslavus (546 punktów)
(zablokowany)
Różnie z tym bywa. Swego czasu Arabowie mocno się trzymali w przełęczach alpejskich.

Najgorsza jest klasowa samoświadomość
dzentelmen (2000 punktów)
>David Cameron ogłosił dzisiaj wynik swoich negocjacji z Donaldem Pinokio. Oczywiście Tusk przekazał
>to co już dawno było ustalone za kulisami, jak dalece państwa Unii pójdą na ustępstwa. Możliwe więc
>że Unia nie utraci poważnego płatnika netto, kosztem wielu unijnych regulacji które Londynu już nie
>będą obowiązywać. Jeżeli pozostałe państwa zgodzą się na żądania Camerona Szwajcarię obowiązywać
>będzie więcej unijnych wytycznych niż UK.

Stawiam gruby pieniądz, że niezależnie od ustępstw w kierunku Londynu, wobec Brytyjskich żądań Camerona, referendum w UK zakończy się głosowaniem za pozostaniem we wspólnocie. Anglicy podkreślają, że wyjście z UE w dzisiejszych okolicznościach byłoby samobójstwem, ktore odbiłoby się i na Europie, ale i Wielka Brytania pozostawiona samej sobie, w obliczu kryzysu i ewentualnego odpływu eurpejskiej siły roboczej, pogrążyła by się w jeszcze poważniejszy kryzys.

Pozdrawiam.

"Temu, kto spogląda na świat racjonalnie, świat ukazuje swoje racjonalne aspekty". - Hegel.
Olek Mularski (3178 punktów)
Szwajcaria nie wejdzie do Unii Europejskiej, gdyż jej się to zwyczajnie nie opłaca. Po przystąpieniu do wspólnoty z racji bogactwa zostałaby jednym z większych płatników netto. Nie będąc w Unii Szwajcarzy nic nie płacą, a zyskują wiele przywilejów, które przysługują jej krajom (np. są w strefie Schengen).
Radoslavus (546 punktów)
(zablokowany)
Szwajcaria wpłaca do budżetu unijnego koło pół miliarda euro. Bardzo mało ale jednak.

Najgorsza jest klasowa samoświadomość
Radoslavus (546 punktów)
(zablokowany)
Oczywiście, że Szwajcaria nie wejdzie do unii ponieważ jej się to nie opłaci. Natomiast sama Unia powinna szwajcarom dać prztyka i to mocnego w postaci sankcji wobec banków, które uczestniczą w ukrywaniu dochodów korporacji czy osób prywatnych.

Najgorsza jest klasowa samoświadomość
04-02-2016 02:19 
 Ocena 1 na 1
Abdullah (1241 punktów)
To raczej nie Szwajcarii a wielkiej Brytanii. Takie lody kręci sie teraz na Jersey, Guernsey i wyspie Man.
Takie 3 dziwne twory które niby nie są w EU ale praktycznie to są. Prawda jakie sprytne?
04-02-2016 10:10 
 Ocena 1 na 1
Radoslavus (546 punktów)
(zablokowany)
Chyba już nie długo w tej unii pozostaną.

Najgorsza jest klasowa samoświadomość

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365