Racjonalista - Strona głównaDo treści
BenedyktXVI - Boga nie ma

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
13-02-2013 14:40LadyTilly (613 punktów)BenedyktXVI - Boga nie ma
Podaje link
informator(*)vi-bog-nie-zyje-jestesmy-sami/
teraz pytanie - co to ma znaczyć?
nawet jako nie-katol jestem zaskoczona. Czy to aby na jakaś prowokacja?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Marian (5438 punktów)
   Za informatorcodzienny.wordpress.com/about:
Cytat:
Niniejsza strona ma, przynajmniej w założeniu, charakter humorystyczny. Zawarte na niej informacje prawdopodobnie nie są zgodne z rzeczywistością, z wyjątkiem tych dotyczących Jarosława Gowina; te są absolutnie prawdziwe. Redakcja nie odpowiada za Polskę.

I wszystko jasne.

   Pozdrawiam.
13-02-2013 15:46 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)

>Cytat:
Niniejsza strona ma, przynajmniej w założeniu, charakter humorystyczny. Zawarte na niej informacje prawdopodobnie nie są zgodne z rzeczywistością, z wyjątkiem tych dotyczących Jarosława Gowina; te są absolutnie prawdziwe. Redakcja nie odpowiada za Polskę.


Informacje nie są zgodne z rzeczywistością, natomiast słowa jak najbardziej. Szkoda tylko, że faktycznie nie wypowiedziane.
Zwróćcie uwagę na datę [Posted on Grudzień 1, 2012,] ukazania się tego. Ktoś jednak był wizjonerem. Co prawda, to nie "oburzeni katolicy opuszczali już plac", a Papież, plac i wiernych opuścił. Oburzony?
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Cytat:
Niniejsza strona ma, przynajmniej w założeniu, charakter humorystyczny. Zawarte na niej informacje prawdopodobnie nie są zgodne z rzeczywistością, z wyjątkiem tych dotyczących Jarosława Gowina; te są absolutnie prawdziwe. Redakcja nie odpowiada za Polskę.
Czasem można mieć wątpliwości, no ale żeby uwierzyć, że papież publicznie ogłosił, że Boga nie ma i taka rewelacja nie była nigdzie newsem?

Uwielbiam ludzi. Ich wygląd, ich sposoby myślenia, ich poglądy. Dlaczego? Bo uwielbiam się śmiać.
13-02-2013 16:11 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
<Czasem można mieć wątpliwości, no ale żeby uwierzyć, że papież publicznie ogłosił, że Boga nie ma i taka rewelacja nie była nigdzie newsem?

Fakt. Mniej bym się zdziwił, gdyby bóg osobiście, przed kamerami, nowego papcia namaścił.
13-02-2013 17:58 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Fakt. Mniej bym się zdziwił, gdyby bóg osobiście, przed kamerami, nowego papcia namaścił.
To by było wejście w kompetencje Ducha Świętego. Swoją drogą ciekawe, że w Watykanie zapewniają, iż nowy papież zostanie wybrany przed Wielkanocą. DŚ musiał już coś chlapnąć.

Uwielbiam ludzi. Ich wygląd, ich sposoby myślenia, ich poglądy. Dlaczego? Bo uwielbiam się śmiać.
kogut59 (3090 punktów)
>Czasem można mieć wątpliwości, no ale żeby uwierzyć, że papież publicznie ogłosił, że Boga nie ma i taka rewelacja nie była nigdzie newsem?
Dla nas żaden news wiemy od dawna jak jest, natomiast 99 % wierzących i tak nie słucha co szef ma do powiedzenia.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Mam wrażenie, że największy odsetek ateistów jest pośród kleru katolickiego.


Uwielbiam ludzi. Ich wygląd, ich sposoby myślenia, ich poglądy. Dlaczego? Bo uwielbiam się śmiać.
panTeista (6808 punktów)
>Czy to aby na jakaś prowokacja?

Niestety to strona humorystyczna.
Gdyby papież tak zaczął mówić, nie pozwolono by mu dokończyć i ogłoszono by że postradał zmysły.


Nadzieją na deklerykalizację Polski są wybory i Ruch Palikota.
13-02-2013 17:26 
 Ocena 1 na 1
LadyTilly (613 punktów)

>Niestety to strona humorystyczna.
łeee no to ubawiłam się do łez. Na 1 kwietnia dowcip byłby pierwszorzędny. Swoją drogą szkoda, że to nie jest prawda. Niezła zawierucha byłaby zapewne
13-02-2013 20:42 
 Ocena 2 na 2
Selanos (12869 punktów)
>>Niestety to strona humorystyczna.
> łeee no to ubawiłam się do łez. Na 1 kwietnia dowcip byłby pierwszorzędny. Swoją drogą szkoda, że to nie jest prawda. Niezła zawierucha byłaby zapewne

Rozeszłoby się po kościach, klerowaci zadbaliby o to. Okazałoby się, że papież cierpi na załamanie nerwowe, alzheimera, demencję starczą, rano w łazience pośliznął się, uderzył w głowę i ma wstrząs mózgu, no i jeszcze spisek masonów i żydów.
Selanos (12869 punktów)
Ja też lubię czasem wyobrazić sobie papieża który jakimś sposobem staje się rozsądny.
13-02-2013 21:27 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Gdyby tak się zastanowić, to B16 podważył "boski" sens istnienia instytucji papieża, a tym samym podstawy Kościoła Katolickiego. No bo skoro abdykuje, to przyznaje, że papież jest po prostu szefem organizacji, a nie wskazanym przez Ducha Świętego apostołem, następcą Jezusa na Ziemi. Abdykacja, czyli rezygnacja z piastowania stanowiska niejako podważa związek powoływania na to stanowisko przez Ducha Świętego. W tym sensie tekst będący wyjściem dla tego wątku przestaje być żartem, a papież w istocie podważa istnienie Boga.


Uwielbiam ludzi. Ich wygląd, ich sposoby myślenia, ich poglądy. Dlaczego? Bo uwielbiam się śmiać.
13-02-2013 21:36 
 Ocena-1 na 3
Zenon Krajewski (0 punktów)
>Gdyby tak się zastanowić, to B16 podważył "boski" sens istnienia instytucji papieża, a tym samym podstawy Kościoła Katolickiego. No bo skoro abdykuje, to przyznaje, że papież jest po prostu szefem organizacji, a nie wskazanym przez Ducha Świętego apostołem, następcą Jezusa na Ziemi. Abdykacja, czyli rezygnacja z piastowania stanowiska niejako podważa związek powoływania na to stanowisko przez Ducha Świętego. W tym sensie tekst będący wyjściem dla tego wątku przestaje być żartem, a papież w istocie podważa istnienie Boga.
>
Uwielbiam ludzi. Ich wygląd, ich sposoby myślenia, ich poglądy. Dlaczego? Bo uwielbiam się śmiać.


Ten niesmaczny żart jest sprzeczny nawet z osiągnięciami starożytnej archeologii. Ma jeden cel, ten sam co zawsze. Namieszać w głowach.
Sprowadzić na manowce. Ja wiem, nie ja wierzę, ja wiem Bóg istnieje!
13-02-2013 21:58 
 Ocena 2 na 2
tomj (123 punktów)
>Ten niesmaczny żart jest sprzeczny nawet z osiągnięciami starożytnej archeologii. Ma jeden cel, ten sam co zawsze. Namieszać w głowach.
>Sprowadzić na manowce. Ja wiem, nie ja wierzę, ja wiem Bóg istnieje!

Skąd czerpie się taką niewzruszoną wiedzę???

Do 28.02.2013 do godziny 19.59.59.9999999.... B16 będzie nieomylnym wybrańcem świętego ducha, a od 20.00.00 będzie zwykłym Watykańczykiem bez bagażu ducha i nieomylności.

Taaak, to wielce niesmaczny żart!!!
13-02-2013 22:50 
 Ocena 3 na 3
Selanos (12869 punktów)
>Ten niesmaczny żart jest sprzeczny nawet z osiągnięciami starożytnej archeologii. Ma jeden cel, ten sam co zawsze. Namieszać w głowach.

Osiągnięciami starożytnej archeologii. Znaczy co, chodzi o archeologów starożytnych?

Bo o wykopaniu dowodów na to, że bogu istnieje, nigdy nie słyszałem. Za to słyszałem, że dowodów na większość wydarzeń biblijnych po prostu brak. Chociażby ta słynna czterdziestoletnia wycieczka Żydów po pustyni: spędzili czterdzieści lat na pustyni którą można było przejść w bo ja wiem, może kilka tygodni, a śladów jakoś po sobie nie zostawili.

Inna ciekawostka to ewangelie. Te cztery które są "oficjalne", oficjalnymi zostały tylko dlatego, że w pierwszych wiekach chrześcijaństwa panowała taka a nie inna sytuacja polityczna. Mogli sobie wybrać te cztery z całych setek. Do wyboru, do koloru.

Jeszcze lepsza ciekawostka, taki mały fakcik: ewangelie zostały spisane po tym, jak ewangeliści umarli (zakładając, że ta czwórka w ogóle istniała) i są w wielu punktach ze sobą sprzeczne.

>Sprowadzić na manowce. Ja wiem, nie ja wierzę, ja wiem Bóg istnieje!

To w końcu wiesz, czy wierzysz? Jeśli wiesz, to skąd? Mógłbyś z łaski swojej wypunktować konkretne dowody? Jestem otwarty na nazwijmy to, przekonywanie.
13-02-2013 23:18 
 Ocena 3 na 3
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)


Ja bym sobie nie robił wielkiej nadziei na to, że Zenon Krajewski odpowie.

Uwielbiam ludzi. Ich wygląd, ich sposoby myślenia, ich poglądy. Dlaczego? Bo uwielbiam się śmiać.
Selanos (12869 punktów)
>Ja bym sobie nie robił wielkiej nadziei na to, że Zenon Krajewski odpowie.[/color]

Widziałem tę stronę, mimo wszystko mam nadzieję na odpowiedź. Jeśli ten Pan pofatygował się, żeby wpaść tutaj i napisać coś za pierwszym razem, to może zdecyduje się też na małą dyskusję :> Nie wiadomo jakie będą wyniki dyskusji, trzeba siać, siać siać...

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365