Racjonalista - Strona głównaDo treści
Najlepszy z możliwych światów to ten?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
27-10-2011 04:24asgs9234 (-15 punktów)Najlepszy z możliwych światów to ten?
Ocena -1 na 1
Ktoś kiedyś powiedział że żyjemy w najlepszym z mozliwych światów, ale to było już ~300 lat temu, od tego czasu trochę się polepszyło? Czy nie?

Co rozumiesz przez to stwierdzenie? Jest to jedyny i dlatego najlepszy, na to by wychodziło. Jak mogą istnieć inne światy? To paradoks!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

zupełna (2507 punktów)
>Ktoś kiedyś powiedział że żyjemy w najlepszym z mozliwych światów, >
Kto?
27-10-2011 11:30 
 Ocena 3 na 3
Arystyp z Cyreny (6368 punktów)
Matematyk.

Matematycy są dziwni. Szczególnie ci, którzy nazywają się jak ciasteczka.

"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
27-10-2011 11:43 
 Ocena 2 na 2
astrotaurus (12445 punktów)
>Matematyk.
Eee tam... teolog

>Matematycy są dziwni.
Eeee tam... matematycy nie. Teolodzy i owszem.

>Szczególnie ci, którzy nazywają się jak ciasteczka.
Hmmmm... na nazwy alkoholi mógłbym się pomocować. Na nazwy ciasteczek wysiadam w przebiegach.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
27-10-2011 13:54 
 Ocena 1 na 1
zupełna (2507 punktów)
> Matematyk.
>Matematycy są dziwni. Szczególnie ci, którzy nazywają się jak ciasteczka.

Znalazłam, choć nie nazywa się bebe
astrotaurus (12445 punktów)
>Ktoś kiedyś powiedział że żyjemy w najlepszym z mozliwych światów, ale to było już ~300 lat temu, od tego czasu trochę się polepszyło? Czy nie?
Czyli nic się nie zmieniło jeśli żaden z innych światów nie polepszył się na tyle by prześcignąć nasz.

>Co rozumiesz przez to stwierdzenie?
Fajna złota myśl, choć autor miał inne intencje.

>Jest to jedyny i dlatego najlepszy, na to by wychodziło.
Jedyny jaki znamy, więc nie jest żaden naj-, bo jako jedyny istnieje tylko w stopniu równym.
Autorowi - przypominam - wychodziło na co innego.

>Jak mogą istnieć inne światy?
Tak samo jak nasz.

>To paradoks!
Co mianowicie?


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
asgs9234 (-15 punktów)
No gdzie te światy mają niby istnieć? Na innych planetach, tak? Ale czy inna planeta to już inny świat?
28-10-2011 06:16 
 Ocena 2 na 2
astrotaurus (12445 punktów)
>No gdzie te światy mają niby istnieć? Na innych planetach, tak? Ale czy inna planeta to już inny świat?
Ech, bierzesz się za rozgryzanie tajemnic z wysokiej półki, a elementarz w krzakach...

Jeśli za świat uznamy naszą planetę z naszym życiem to innym światem może być inna planeta ze swoim życiem.

Jeśli za świat uznamy wszechświat to innym światem może być inny wszechświat ze swoja przestrzenią, swoją formą...

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365