Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co wy na to

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
28-10-2011 14:24muladen (154 punktów)Co wy na to
Ocena 3 na 3
Niedawno,dosłownie przed chwilą pod moimi oknami przeszła gromada dzieci z pobliskiej szkoły.Każde dziecko niosło w ręku znicz,no myślę sobie idą uczcić poległych Powstańców Wielkopolskich,których to pomnik stoi 100m od mojego domu.Alem się pomylił,dzieci wraz z panią nauczycielką minęły pomnik i poszły zanieść znicze pod krzyż.
Poczekaliśmy wraz z żoną aż będą wracać. Żona zwróciła im uwagę,że należałoby uczcić pamięcią poległych powstańców być może nawet i któregoś pradziadka.
Pani wybrnęła mówiąc,że znicze pod pomnik zanoszą 11 listopada.
Ot i mamy przykład indoktrynacji.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

28-10-2011 14:31
 Ocena 10 na 10
Meretseger (61860 punktów)
Ale... po co znicze pod krzyż? Jezuskowi znicz zapalają?
U mnie w szkole (za głębokiego peerelu: druga połowa Gomułki/wczesny Gierek) zawsze zanosiło się lampki na cmentarz wojenny albo do grobu powstańców styczniowych, teraz dzieci noszą pod pomnik katyński... Krzyż ze zniczem bardziej kojarzy mi się z miejscem wypadku drogowego.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
28-10-2011 15:52 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Jezuskowi znicz zapalają?
Zapalają pod figurkami jego mamusi, to jemu też. Zaprawdę powiadam ci, godne to i sprawiedliwe.


Ten człowiek zamiast rozumu ma dwukapuścian grochu we łbie. (Internet)
28-10-2011 21:51 
 Ocena 4 na 4
DyktaFon (9281 punktów)
>>Jezuskowi znicz zapalają?
>Zapalają pod figurkami jego mamusi, to jemu też. Zaprawdę powiadam ci, godne to i sprawiedliwe.

Słuszne i zbawienne.

Podpisano: producent zniczy
Arystyp z Cyreny (6368 punktów)
Czy Jezus umarł skoro zmartwychwstał? Taka śmierć się liczy? Jak ktoś ma akcję serca zatrzymaną, to mu się nie wypisuje aktu zgonu.

Po co więc znicze Jezusowi? o.O


"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
Oliwia Sandra Nowa (758 punktów)
(zablokowany)
>Pani wybrnęła mówiąc,że znicze pod pomnik zanoszą 11 listopada.
Oszkapiła Cię, 11 listopada szkolna dziatwa ma wolne.

A 27 grudnia, kiedy się powstanie wielkopolskie zaczęło, szkoła ma przerwę świąteczną.
Powstanie zakończyło się 16 lutego (1919r), ale 16 lutego wielkopolskie dzieci mają ferie zimowe.

Więc najpewniej nie zaniosą pod ten pomnik zniczy.

Ale przecież miło, że pani starała się wybrnąć. A na wspomnienie tegorocznej opresji z pewnością sama pomyśli komu w przyszłości stawiać świeczki.

Najtaniej wychodzi wolność, stąd jej zawrotnie wysoka cena.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365