Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co tu znajdę o prześladowaniach religijnych?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
03-07-2005 23:49Eflaugus (135 punktów)Co tu znajdę o prześladowaniach religijnych?
Czy jest tu coś o tym jak kościół katolicki był prześladowany w Polsce przez ostatnie 50 lat ? Wychodzi mi z tego wszystkiego, że kościół katolicki to zło najgorsze. Na portalu jest różnoraka tematyka poruszana. Nie tylko religijna. Sprawy społeczne, kulturowe. Co jest o prześladowaniach religijnych w Polsce?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Mariusz Agnosiewicz (moderator)
Mamy wprawdzie ambicje kompendialne, lecz nie łudzimy się, że od razu wyczerpiemy wszystkie tematy. Istotne jest również to, że tematy wyeksplatowane gdzie indziej mało nas interesują. A temat ten w celach propagandowych został już wyeksploatowany niemal do cna przez inne publikatory, które zarazem nie są na ogół zbyt zainteresowane, aby pisać o tej drugiej - przeważającej - stronie medalu.
Myflowers (2721 punktów)
>Czy jest tu coś o tym jak kościół katolicki był
>prześladowany w Polsce przez ostatnie 50 lat ? Wychodzi mi
>z tego wszystkiego, że kościół katolicki to zło najgorsze.
>Na portalu jest różnoraka tematyka poruszana. Nie tylko
>religijna. Sprawy społeczne, kulturowe. Co jest o
>prześladowaniach religijnych w Polsce?
A był?
Wilhelm
>Czy jest tu coś o tym jak kościół katolicki był
>prześladowany w Polsce przez ostatnie 50 lat ? Wychodzi mi
>z tego wszystkiego, że kościół katolicki to zło najgorsze.
>Na portalu jest różnoraka tematyka poruszana. Nie tylko
>religijna. Sprawy społeczne, kulturowe. Co jest o
>prześladowaniach religijnych w Polsce?
Nalezy zrozumiec, ze nie ma podzialu na swiecie czarne - biale.
Wsrod ludzi kosciola bywali najzwyklejsi konformisci idacy na uklady z wladza, robiacy wlasne kariery. I to rowniez nalezy pietnowac (vide o. Hejmo).
Co do wypowiedzi Glempa, slyszalem ze" dzisiaj kosciol jest pietnowany i przesladowany" (sic!). Zasadniczy problem polega na tym, ze kosciol nie umie sie w pelni odnalezc w dziejszej sytuacji. Odnosze czasem wrazenie, ze wszelka krytyka kosciola jest zakazana, wzglednie nie mile widziana.

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365