>Czy jest tu coś o tym jak kościół katolicki był >prześladowany w Polsce przez ostatnie 50 lat ? Wychodzi mi >z tego wszystkiego, że kościół katolicki to zło najgorsze. >Na portalu jest różnoraka tematyka poruszana. Nie tylko >religijna. Sprawy społeczne, kulturowe. Co jest o >prześladowaniach religijnych w Polsce? Nalezy zrozumiec, ze nie ma podzialu na swiecie czarne - biale. Wsrod ludzi kosciola bywali najzwyklejsi konformisci idacy na uklady z wladza, robiacy wlasne kariery. I to rowniez nalezy pietnowac (vide o. Hejmo). Co do wypowiedzi Glempa, slyszalem ze" dzisiaj kosciol jest pietnowany i przesladowany" (sic!). Zasadniczy problem polega na tym, ze kosciol nie umie sie w pelni odnalezc w dziejszej sytuacji. Odnosze czasem wrazenie, ze wszelka krytyka kosciola jest zakazana, wzglednie nie mile widziana.
|