 |
Katolicy chcą umieścić krzyż w polskim godle Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 16-11-2009 14:12 | Sunrix (53 punktów) | Katolicy chcą umieścić krzyż w polskim godle
9 na 11 | wiadomosci(*)z_w_polskim_godle__Bedzie.htmlCo sądzicie o tym pomyśle ? Według mnie to totalne dno i mam nadzieje że ten projekt nie przejdzie chociaż w naszym rządzie wszystko jest możliwe, zwłaszcza z prezydentem ( papieżem ) Kaczyńskim na czele... Jeszcze trochę to będą chcieli wcielić Polskę do Watykanu.. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
15 na 15 | stilgar (7322 punktów) |
>Co sądzicie o tym pomyśle ?
Powinni iść na całość i zastąpić orła krzyżem.
|
|
 | 8 na 8 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | >>Co sądzicie o tym pomyśle ? >Powinni iść na całość i zastąpić orła krzyżem.
Że zamiast małego krzyża na Dużym Orle, mały orzeł na Dużym Krzyżu? Hmmm... No, nie wiem... Narobić mógłby...
|
|
|  | 6 na 6 | stilgar (7322 punktów) | >>>Co sądzicie o tym pomyśle ? >>Powinni iść na całość i zastąpić orła krzyżem. >Że zamiast małego krzyża na Dużym Orle, mały orzeł na Dużym Krzyżu? Hmmm... No, nie wiem... Narobić mógłby...
No to dodajmy jeszcze JP2 do herbu, co by orła pilnował! ( i jakie to by było symboliczne )
|
|
| |  | 4 na 4 | Adamiak (36436 punktów) | >No to dodajmy jeszcze JP2 do herbu, co by orła pilnował! ( i jakie to by było symboliczne ) I będą dwa psy na tarczy: jeden szczeka drugi warczy.
|
|
| |  | 4 na 4 |
4 na 4 | Diva (42 punktów) | sądzę że to kolejna próba całkowitego przejęcia władzy państwowej przez kosciół... jednocześnie ci ludzie wogóle nie myślą bo jak wiadomo nie sami katolicy mieszkają w polsce. Powinni dać sobie spokoj z takimi dennymi pomyslami i zająć się swoimi sprawami. Mnie osobiście denerwuje wpychanie się kościoła do władzy. To powinny być dwie odmienne kwestie! co jeszcze wymyślą? może każdy dom od tej pory ma być budowany na planie krzyża? a może ludzie powinni chodzić z wytatuowanymi krzyżami na czole?! ale fakt - sądząc po tym kto obejmuje nawyższe stanowisko polityczne w państwie - wszystkiego się można spodziewać.
|
|
 | 5 na 5 Bożydar (2279 punktów) (zablokowany) | Będą protesty, nie przejdzie im łatwo.
A może krzyczmy głośno, że to świetny pomysł, żeby ptaka do krzyża przybić.
Państwo to wielka fikcja, dzięki której wszyscy usiłują żyć kosztem innych.
|
|
|  | 9 na 9 | stilgar (7322 punktów) | > Będą protesty, nie przejdzie im łatwo.> A może krzyczmy głośno, że to świetny pomysł, żeby ptaka do krzyża przybić.O tak, to w bardzo dobry sposób ukazywało by męczeństwo narodu polskiego i źródło jego ucisku
|
|
|  | 2 na 2 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) |
> A może krzyczmy głośno, że to świetny pomysł, żeby ptaka do krzyża przybić.Świetne - dwa w jednym.  Tym sposobem uniknie się protestów związanych z obecnością krzyża w budynkach publicznych. Pozdrawiam - Zbyszek 
Wiara kończy się wówczas, gdy zaczynają się wątpliwości.
|
|
|  | 3 na 3 kiryl (2975 punktów) (zablokowany) | >A może krzyczmy głośno, że to świetny pomysł, żeby ptaka do krzyża przybić. Czyjego ptaka? zreszta kazdy bylby symbolem rozczarowania.
|
|
5 na 5 | Aleksander Głowacki (1725 punktów) | Jeżeli do tego dojdzie to wyjadę za granicę i zrzeknę się obywatelstwa polskiego.
|
|
8 na 8 | stilgar (7322 punktów) | A tak swoją drogą, to mi podsuneło pewien pomysł na akcje dla PSR - można by założyć jakąś fikcyjną organizacje, powiedzmy Polskie Stowarzyszenie Prawdziwych Katolickich Patriotów ( PS PKP ), która bombardowałaby prezydenta takimi patriotyczno-katolickimi wnioskami  Oczywiście, wszystko powinno wyglądać bardzo poważnie, a jednocześnie powinno absurdalnie łamać zasady prawa - wnioski w stylu ogłoszenia Chrystusa Królem Polski czy ten o godle ( a czemu tylko godło, czemu nie zmienić flagi na białoczerwony krzyż? ( co z tego, że Anglia tak ma, by bedziemy mieli lepszy  ). Jak prezydent będzie ignorował takie wnioski, zawsze można napisać z oburzeniem do katolickiej prasy, radia i telewizji, a jak bedzie popierał, to PSR będzie miał pole do popisu.
|
|
 | 1 na 1 Bożydar (2279 punktów) (zablokowany) | Jakiekolwiek żądanie konsekwencji w działaniu jest wielce wskazane. Skoro modlitwa się opłaca i Bóg tak się wszystkim opiekuje, to wystarczy tylko odpowiednimi nakładami zwrócić jego uwagę i zyskać przychylność. Po co jakieś air bagi w autach, armia do zabijania innych chrześcijan, skoro liczy się tylko zbawienie i życie wieczne. Zakaz aborcji też jest wątpliwej jakości, skoro każda aborcja samych świętych produkuje. Dla wierzących konsekwencja w działaniu to słowo obce, bo ich własne zasady sparaliżowałyby ich od razu. Dlatego zarzucanie prezydenta poprawnymi ideologicznie hasłami nie da czegokolwiek, tak jak nie dało nawoływanie JPII do pokoju, przed planowanym z góry konfliktem z Irakiem.
Państwo to wielka fikcja, dzięki której wszyscy usiłują żyć kosztem innych.
|
|
3 na 3 | Łukasz. (127 punktów) | Oprócz nagłówków warto przeczytać też zadać sobie trud i przeczytać artykuł. Ci "katolicy" to grupka oszołomów, ci od koncertu Madonny, a nie cały Episkopat Polski wraz z mitycznymi 95% Polaków. Poza możliwym wzrostem sprzedaży gazety nie widzę powodu dla którego prezentuje się pomysły takich kanapowych stowarzyszeń. Nie dość że to niezdrowe (co widać po komentarzach pod tamtym artykułem) to totalnie głupie.
|
|
 | 2 na 2 | stilgar (7322 punktów) | >Oprócz nagłówków warto przeczytać też zadać sobie trud i przeczytać artykuł. Ci "katolicy" to grupka oszołomów
Jak ateiści czy geje organizują paradę to też gazety piszą o "Paradzie Gejów" czy "Paradzie Ateistów" a nie o tym, że to tylko mała grupka z większych społeczności...
|
|
|  | | X-Yuri (159 punktów) | >>Oprócz nagłówków warto przeczytać też zadać sobie trud i przeczytać artykuł. Ci "katolicy" to grupka oszołomów >Jak ateiści czy geje organizują paradę to też gazety piszą o "Paradzie Gejów" czy "Paradzie Ateistów" a nie o tym, że to tylko mała grupka z większych społeczności...
Bądźmy ponad takie zachowania : )
|
|
 | 5 na 5 | Sunrix (53 punktów) | >Oprócz nagłówków warto przeczytać też zadać sobie trud i przeczytać artykuł. Ci "katolicy" to grupka oszołomów, ci od koncertu Madonny, a nie cały Episkopat Polski wraz z mitycznymi 95% polaków. Poza możliwym wzrostem sprzedaży gazety nie widzę powodu dla którego prezentuje się pomysły takich kanapowych stowarzyszeń. Nie dość że to niezdrowe (co widać po komentarzach pod tamtym artykułem) to totalnie głupie.
No właśnie przeczytaj cały artykuł to niżej w akapicie "Posłowie: O krzyżach będziemy dyskutować" widać, że pomimo tego że pomysł jest absurdalny i nie ma o czym dyskutować tylko powinno się tych oszołomów wyśmiać, to politycy będą dyskutować. Oby tylko nie doszli do wniosków że krzyż w godle = więcej głosów w wyborach...
Ludu Polan powstań z kolan! Już najwyższy czas podjąć znój, by na taczkach z Polski watykański wywieźć gnój!
|
|
2 na 2 | lukasz9 (1220 punktów) | Genialny pomysł, trzeba wrócić także do projektu obwołania Chrystusa Królem Polski
|
|
 | 3 na 3 Bożydar (2279 punktów) (zablokowany) | Boska Królowa Polski tak się postarała, że kraj z mapy na 130 lat zniknął. Czy ktoś ją z tego rozliczył? Król też się niechybnie przysłuży.
Państwo to wielka fikcja, dzięki której wszyscy usiłują żyć kosztem innych.
|
|
|  | 5 na 5 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) |
> Boska Królowa Polski tak się postarała, że kraj z mapy na 130 lat zniknął. Czy ktoś ją z tego rozliczył?Oj - niczego nie rozumiesz. To był dalekosiężny plan, mający na celu odrodzenie się jeszcze bardziej religijnego narodu, ostoi chrześcijaństwa w zlaicyzowanej Europie. Jego efektem jest stan obecny. A więc pełny sukces Maryi! Pozdrawiam - Zbyszek 
Wiara kończy się wówczas, gdy zaczynają się wątpliwości.
|
|
| |  | 1 na 1 | stilgar (7322 punktów) | >>Boska Królowa Polski tak się postarała, że kraj z mapy na 130 lat zniknął. Czy ktoś ją z tego rozliczył? >Oj - niczego nie rozumiesz. >To był dalekosiężny plan, mający na celu odrodzenie się jeszcze bardziej religijnego narodu, ostoi chrześcijaństwa w zlaicyzowanej Europie. Jego efektem jest stan obecny.
No i było to oczywiste odwołanie do Zbawiciela, który musiał zginąć, aby odrodzić się silniejszym - i tak Polska ma stać się Zbawicielem Świata!
|
|
| |  | 2 na 2 | lotrek (14275 punktów) |
> To był dalekosiężny plan, mający na celu odrodzenie się jeszcze bardziej religijnego narodu,To coś jak z Szekspira: "though this be madness, yet there's method in't" > ostoi chrześcijaństwa w zlaicyzowanej Europie.Rozumiem... robimy za taki matecznik, albo jeszcze lepiej rezerwat 
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
 | | Jacek Tabisz (30006 punktów) | To jeszcze nim nie jest?  % Mąż i zarazem syn Marii, która już na tronie naszego nieszczęsnego kraju zasiadła w dobie degeneracji...
|
|
8 na 8 | Kurczewski (2471 punktów) | Myślę że powinniśmy wrócić do pierwotnych kultów płodności i zaproponować jako dodatek wielką i włochatą p... . W ramach równouprawnienia religii. hototogitsu.blogspot.com/
|
|
4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) |
>Co sądzicie o tym pomyśle ? Warto spojrzeć na wyniki ankiety pod artykułem. Na pytanie, czy w polskim godle powinien pojawić się krzyż odpowiedziało ponad 3,5 tysiąca internautów. 89% - nie, 9% - tak, 2% - nie wiem.
|
|
 | 1 na 1 | X-Yuri (159 punktów) | >>Co sądzicie o tym pomyśle ? >Warto spojrzeć na wyniki ankiety pod artykułem. Na pytanie, czy w polskim godle powinien pojawić się krzyż odpowiedziało ponad 3,5 tysiąca internautów. 89% - nie, 9% - tak, 2% - nie wiem.
Jak zauważone zostało w powyższym poście, nie bądźmy tacy pochopni w krytykowaniu katolików jako ogółu, z powodu wymysłu jednej dość radykalnej grupy.
|
|
|  | 4 na 4 | Ania... (14138 punktów) | > >>Co sądzicie o tym pomyśle ?> >Warto spojrzeć na wyniki ankiety pod artykułem. Na pytanie, czy w polskim godle powinien pojawić się krzyż odpowiedziało ponad 3,5 tysiąca internautów. 89% - nie, 9% - tak, 2% - nie wiem.> Jak zauważone zostało w powyższym poście, nie bądźmy tacy pochopni w krytykowaniu katolików jako ogółu, z powodu wymysłu jednej dość radykalnej grupy.> Czy symbol krzyża powinien pojawić się w polskim godle? 89% Nie (4160) 10% Tak (447) 2% Nie wiem (79) Słowem mamy 101%  Głosujcie, a nie marnujcie czasu, bo jeszcze zrobią jakąś durnotę kolejną Ja mówię głośne NIEEEEE!!!
|
|
| |  | 1 na 1 | stilgar (7322 punktów) |
> Głosujcie, a nie marnujcie czasu, bo jeszcze zrobią jakąś durnotę kolejnąTak, bo politycy zawsze patrzą na ankiety internetowe  > Ja mówię głośne NIEEEEE!!!A ja jestem za - czasem trzeba przegiąć w drugą stronę, aby ludzie mogli zobaczyć prawdę  A tak swoją drogą, czemu w ogóle ten nasz Orzeł ma koronę? Przecież nie jesteśmy monarchią...
|
|
| |  | 2 na 2 | lotrek (14275 punktów) |
> Słowem mamy 101% Słaby wynik....polski katolik jest Polakiem na 102.
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
 | 7 na 7 | lotrek (14275 punktów) |
>Warto spojrzeć na wyniki ankiety pod artykułem. Na pytanie, czy w polskim godle powinien pojawić się krzyż odpowiedziało ponad 3,5 tysiąca internautów. 89% - nie, 9% - tak, 2% - nie wiem. "Moherowa Polska" nie korzysta z internetu....jak na razie jest na etapie radia i jedynej słusznej telewizji Trwam. Katolicka młodzież też się nie wypowiada w "Gazecie", by znać jej opinię, należałoby poczytać "Frondę". Już im tam Terlikowski wytłumaczy...co jest dobre dla Polaków...prawdziwych Polaków.... ... .Tylko pod tym Krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska będzie Polską, a Polak Polakiem.
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
|  | 5 na 5 | Meretseger (61860 punktów) |
>... .Tylko pod tym Krzyżem, tylko pod tym znakiem, >Polska będzie Polską, a Polak Polakiem. Niedawno gdzieś (nie pamiętam gdzie, ach ta moja skleroza, nie zdziwiłabym się, gdyby się okazało, że na Racjonaliście) przeczytałam inny wierszyk: Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska będzie biedna, a Polak żebrakiem. Pozdrawiam, miłego dnia.
|
|
| |  | 1 na 1 | lotrek (14275 punktów) | > Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska będzie biedna, a Polak żebrakiem.Wierszyk jest popularny też w komentarzach prasowych: Cytat:Tylko pod tym krzyzem tylko pod tym znakiem Polska bedzie biedna,a Polak zebrakiem sprawdza sie to od 1000 lat a polacy jak bezrozumne barany nadal wierza w jakies bajdy wymyslone przez cwany i pazerny kler fakty.inte(*)y/komentarze,1322683,,24261437Pozdrawiam 
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
2 na 4 Egzul Debilius (251 punktów) (zablokowany) | Jaki jest cel zamieszczania linków do stron informujących o działalności idiotów? Czy kiedy ktoś zrobi coś głupiego i media postanowią nakarmić tym chłamem maluczkich, to musimy o tym dyskutować? Jeśli jest sens, to ja się podejmuje takiej pracy prospołecznej mającej na celu rozwój forum i codziennie będę zakładał minimum 10 wątków. Głupot ci u nas pod dostatkiem.
Przychodzi baba do baby i powiada- paniusiu kochana, a w radiu podali, że chcom orła ukrzyżować...
|
|
11 na 11 | lukaszewicz (5674 punktów) | |
|
kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Chciałbym wiedzieć, kto wlepił ci minusy za tę wypowiedź. Jeśli nie chcesz ujawniać tych osób publicznie, to napisz do mnie na tzw. priva.
Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
|
|
 | 1 na 1 Egzul Debilius (251 punktów) (zablokowany) | Chciałbym wiedzieć, kto wlepił ci minusy za tę wypowiedź. Jeśli nie chcesz ujawniać tych osób publicznie, to napisz do mnie na tzw. priva. zwołam kolegów i zrobimy odwet.
|
|
|  | Egzul Debilius (251 punktów) (zablokowany) | A dlaczego miałbym się ukrywać? Dałem minusa a nawet uzasadniłem swoje stanowisko. kulka_globulka mnie nienawidzi (ja także go nie lubię) stąd ta próba wywołania zamieszania.
|
|
| Tomasz J. Niedziałkowski (242 punktów) | Propozycja, która już padła na tym forum, a mianowicie zastąpienie w ogóle orła krzyżem jest odważna. Taki też będzie kolejny postulat "krzyżowców". Ech za to ściągnięcie "krzyżyka" z "ptaszka" do "dziadka" żywię naprawdę duży sentyment. Szkoda, że później na swojej "Kasztance" skręcił nie w tą stronę co trzeba. Trudno jednak- cóż począć, nikt nie jest idealny.
|
|
1 na 1 | Adrian Sadura (0 punktów) | Jeśli, tak, ja chyba wyjadę, a gdy dostanę pozwolenie na pobyt w normalnym kraju, zrezygnuję z obywatelstwa KATOLICKIEGO
|
|
1 na 1 | Kowalski (1042 punktów) | Z tego co widzę, środowiska za nim stojące są bardzo nieliczne. I efektu większego nie będzie, niż w przypadku protestów przeciwko występowi Madonny.
|
|
 | 1 na 1 Egzul Debilius (251 punktów) (zablokowany) | >Z tego co widzę, środowiska za nim stojące są bardzo nieliczne. I efektu większego nie będzie, niż w przypadku protestów przeciwko występowi Madonny.
Jak to nie ma efektu? Zobacz jaka afera na forum!!!
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|