 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-01-2013 14:39 | ppp001 (3 punktów) | Pytanie | Z góry przepraszam, ale nie wiedziałem gdzie na forum to napisać, dlatego umieściłem to tu.
Moje pytanie tyczy się odwróconego symbolu triquetr-y.
Czy ktokolwiek wie czy on ma jakieś znaczenie i jakie jeżeli takowe posiada, sprawdzałem to już w kilku miejscach, ale nie mogłem znaleźć znaczenia odwróconej, zwykła triquetra to wiem, co oznacza, ale nurtuje mnie odwrócona?
Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, że jest odwrócona (na przykład pentagram ma kilka znaczeń w zależności czy normalny czy odwrócony, i gdzie umieszczony).
Będę wdzięczny za pomoc. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | > Z góry przepraszam, ale nie wiedziałem gdzie na forum to napisać, dlatego umieściłem to tu.> Moje pytanie tyczy się odwróconego symbolu triquetr-y.lmgtfy.com/?q=reversed+triquetra
|
|
 | | ppp001 (3 punktów) | > >Z góry przepraszam, ale nie wiedziałem gdzie na forum to napisać, dlatego umieściłem to tu.> >Moje pytanie tyczy się odwróconego symbolu triquetr-y.> lmgtfy.com/?q=reversed+triquetra> chodzi mi o odwrócony symbol triquetr-y, a nie o odwrócony i wpisany w koło czy jeszcze inne. Szukałem tego na kilku stronach, i nie ma takiego symbolu. Może nie wyraziłem się dość jasno to ma być tylko odwrócony symbol, bez dodatkowych elementów.
|
|
|  | | Paul Figura. (1368 punktów) |
> chodzi mi o odwrócony symbol triquetr-y, a nie o odwrócony i wpisany w koło czy jeszcze inne.> Szukałem tego na kilku stronach, i nie ma takiego symbolu. Może nie wyraziłem się dość jasno to ma być tylko odwrócony symbol, bez dodatkowych elementów.O taki znak ci pewnie chodzi. 
|
|
| Paul Figura. (1368 punktów) | > Z góry przepraszam, ale nie wiedziałem gdzie na forum to napisać, dlatego umieściłem to tu.> Moje pytanie tyczy się odwróconego symbolu triquetr-y.Temat powinien wylądować w dziale o "Wszystkim i o Niczym".
|
|
| Irracja (4721 punktów) | > Z góry przepraszam, ale nie wiedziałem gdzie na forum to napisać, dlatego umieściłem to tu.> Moje pytanie tyczy się odwróconego symbolu triquetr-y.> Czy ktokolwiek wie czy on ma jakieś znaczenie i jakie jeżeli takowe posiada...... triquetra obrazuje zasadę "Cokolwiek zrobisz, wróci to do Ciebie z potrójną siłą"... ... interpretacja, m.in.: - każde okazane dobro, zwróci się po trzykroć; - każda doznana krzywda, zostanie nagrodzona po trzykroć; - każde okazane zło zostanie ukarane po trzykroć; - za każde doznane dobro zapłacisz po trzykroć; - itd, itp... ... jako talizman (ochronny) ma wzmacniać przychodzące dobro, i osłabiać zło. Odwrócony symbol (ofiarowany komuś) jest "talizmanem złorzeczącym" i ma odwrotne działanie - osłabia dobro i potęguje zło... ... tyle pamiętam z młodzieńczych czasów. Czyżby ktoś komuś źle życzył? I po co te zabobony?... 
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
 | | ppp001 (3 punktów) | > >Z góry przepraszam, ale nie wiedziałem gdzie na forum to napisać, dlatego umieściłem to tu.> >Moje pytanie tyczy się odwróconego symbolu triquetr-y.> >Czy ktokolwiek wie czy on ma jakieś znaczenie i jakie jeżeli takowe posiada...> ... triquetra obrazuje zasadę "Cokolwiek zrobisz, wróci to do Ciebie z potrójną siłą"...> ... interpretacja, m.in.:> - każde okazane dobro, zwróci się po trzykroć;> - każda doznana krzywda, zostanie nagrodzona po trzykroć;> - każde okazane zło zostanie ukarane po trzykroć;> - za każde doznane dobro zapłacisz po trzykroć;> - itd, itp...> ... jako talizman (ochronny) ma wzmacniać przychodzące dobro, i osłabiać zło. Odwrócony symbol (ofiarowany komuś) jest "talizmanem złorzeczącym" i ma odwrotne działanie - osłabia dobro i potęguje zło...> ... tyle pamiętam z młodzieńczych czasów. Czyżby ktoś komuś źle życzył? I po co te zabobony?...>  > ... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...Jak już pisałem wcześniej: chodzi mi o odwrócony symbol triquetr-y, a nie o odwrócony i wpisany w koło czy jeszcze inne. Szukałem tego na kilku stronach, i nie ma takiego symbolu. Może nie wyraziłem się dość jasno to ma być tylko odwrócony symbol, bez dodatkowych elementów.
|
|
|  | | Irracja (4721 punktów) | > Jak już pisałem wcześniej:> chodzi mi o odwrócony symbol triquetr-y, a nie o odwrócony i wpisany w koło czy jeszcze inne.> Szukałem tego na kilku stronach, i nie ma takiego symbolu. Może nie wyraziłem się dość jasno to ma być tylko odwrócony symbol, bez dodatkowych elementów.... triquetr wpisany w okrąg to ringtriquetra. Poprzednio opisałem symbolikę używaną w religii wikańskiej (w czarnej magii również). W wierzeniach Celtów i Słowian, sposób rysowania (tych samych) run, i symboli często wiązał się z "pierwiastkiem żeńskim i męskim". Symbole w odmianie żeńskiej mieściły w sobie literę A - zaś w męskiej literę V. A więc były odwrócone względem siebie. Mało kto pamięta o tym, a że większą czcią otaczano kobiety (kościół w Europie też szybciej adaptował dla własnych potrzeb symbole żeńskie), to więcej symboli związanych z "pierwiastkiem żeńskim" przetrwało. .. reszta do Ciebie należy... 
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|