 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-11-2011 17:27 | romaro (25211 punktów) | Piąte - Nie zabijaj
5 na 7 | Mam nadzieję, że pomysł Kaczyńskiego nie będzie tematem debaty sejmowej i nie będzie przegłosowywany. Chodzi o przywrócenie kary śmierci. Z drugiej strony ciekawy jestem jak zachowali by się w takim głosowaniu posłowie PIS, dla których obrona życia jest punktem honoru. Jednak, żeby zachować zdrowy rozsądek, wolę się tylko domyślać. Zastanawiam się, dlaczego partie prawicowe, dla których wartości chrześcijańskie mają ogromne znaczenie, zachowują więcej szacunku do embrionów, niż do ludzi. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
5 na 5 | perun (8610 punktów) |
>Zastanawiam się, dlaczego partie prawicowe, dla których wartości chrześcijańskie mają ogromne >znaczenie, zachowują więcej szacunku do embrionów, niż do ludzi. Pewnie dlatego, że embriony są mniej wymagające od ludzi, a kto lubi jak jakiś ''ludż'' ciągle się czepia i marudzi. Embrion jest użyteczny i niewymagający.
|
|
1 na 5 | Selanos (12869 punktów) | Przynajmniej w jednej kwestii zgadzam się z prezesem PiSu.
Kaczyński nie mówi tego na serio, to gra pod publikę. Nie wiem czy tak jest na pewno, ale prawo i te wszystkie idiotyzmy unijne pewnie zabraniają kary śmierci. Cóż, poczekamy, unia już długo nie pociągnie, na pewno nie w takiej formie jak teraz, młody jestem, mam czas, poczekam :>
Dlaczego partie prawicowe martwią się bardziej o... To w Polsce jest coś takiego jak prawica? Chyba nie PiS, albo PO... Może mi jeszcze ktoś powie, że w Polsce mamy lewicę? Przykro mi, ale ja przestałem wierzyć w te określenia. Kiedyś coś znaczyły, dzisiaj są bezużyteczne.
No, ale mowa jest o embrionach i ludziach. Otóż takiego embriona, można ochrzcić i wychować na katolika, z dorosłym przestępcą takie rzeczy nie przejdą..
|
|
 | -2 na 2 | romaro (25211 punktów) | >Przynajmniej w jednej kwestii zgadzam się z prezesem PiSu. >Kaczyński nie mówi tego na serio, to gra pod publikę.
Więc media taką grę powinły emitować po 23.
|
|
|  | 4 na 4 | Selanos (12869 punktów) | >Więc media taką grę powinły emitować po 23.
A to dlaczego? Cóż Kaczyński powiedział złego, może przeklinał, albo zarzynał baranki na wizji? Gdybyśmy mieli cenzurować idiotyczne wypowiedzi, to nikt z nas nie wiedziałby, jak brzmią głosy naszych polityków!
|
|
2 na 2 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >Zastanawiam się, dlaczego partie prawicowe, dla których wartości chrześcijańskie mają ogromne znaczenie, zachowują więcej szacunku do embrionów, niż do ludzi. To proste: twierdzą, że przykazanie "Nie zabijaj" brzmi de facto "Nie zabijaj niewinnych". I zupełnie nie przeszkadza im, że na karę śmierci skazywani są czasem niewinni ludzie. Argumentują, że przypadki, kiedy ktoś skazany na śmierć został następnie uniewinniony (np. dzięki badaniom DNA), świadczą o tym, że pomyłki śledcze/sądowe są już praktycznie niemożliwe. I mają gdzieś, czego doświadcza niewinny człowiek skazany na śmierć, że przed ostatecznym uniewinnieniem może spędzić w celi śmierci nawet kilkadziesiąt lat. Przecież w końcu wychodzi na wolność, a więc Prawu i Sprawiedliwości staje się zadość. No a jeżeli nawet zdarzy się, że niewinny człowiek zostanie stracony, to trudno - lepiej żeby takie przypadki sporadycznie się zdarzały niżby winni "żyli na koszt podatników w więzieniach przypominających sanatoria".
Jak człowiek chce zabłysnąć, to najpierw z reguły musi zaiskrzyć. (Miś Yogi)
|
|
 | 2 na 6 | romaro (25211 punktów) | >No a jeżeli nawet zdarzy się, że niewinny człowiek zostanie stracony, to trudno - lepiej żeby takie przypadki sporadycznie się zdarzały niżby winni "żyli na koszt podatników w więzieniach przypominających sanatoria".[/color]
Mówią, że Chrystus był niewinny. Cholera, akurat z nim musieli się pomylić. Ktoś na tej pomyłce nieżle wyszedł. Ale dlaczego go do tej pory nie zrehabilitowali, i do tej pory na krzyżu trzymają?
|
|
|  | 8 na 10 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Z Chrystusem to było jakoś tak... Nieskończenie dobry i miłosierny, wszechmocny i wszechwiedzący Bóg Ojciec/Syn Boży (Jezus)/Duch Święty zaplanował sobie taki scenariusz: 1) Stworzenie Wszechświata z miliardami miliardów miliardów miliardów metagalaktyk, z których każda zawierać będzie miliardy miliardów miliardów miliardów galaktyk, każda składająca się z miliardów miliardów miliardów miliardów gwiazd otoczonych planetami bądź nie, a pośród tych miliardów miliardów miliardów... planet na JEDNEJ z nich stworzy się Ogród, a w nim różniste drzewa, krzaki, trawy, kwiatki, pośród których umieści się przeróżne zwierzątka, takie jak: dinozaury, krowy, muchy, wszy łonowe, owsiki, tasiemce i sroki. Oraz insze. 2) Potem weźmie się trochę błota ewentualnie garść popiołu i ulepi się z tego Adama zwanego trochę później (patrz pkt. 3) człowiekiem. 3) Dmuchnie się sobą (Duchem Świętym) w nos Adama, dzięki czemu kupa błota pod nazwą Adam stanie się człowiekiem. 4) Po upływie bliżej nieokreślonego czasu wyrwie się człowiekowi jedno żebro, z którego stworzy się Ewę - takiego niby człowieka. 5) Adamowi i Ewie, stworzonym nie wiadomo po co, da się tzw. wolną wolę, czyli możliwość robienia tego, na co przyjdzie im ochota. 6) Zaraz po wykonaniu pktu 5 zapowie się Adamowi i Ewie, że choć co prawda mogą robić co im tylko strzeli do głów, to jest jednak jeden wyjątek. Otóż nie mogą żreć owoców z jednej z jabłonek w Ogrodzie, bo by wtedy dowiedzieli się co jest dobre, a co złe. 7) Patrzy się, jak niejaki Wąż (stworzony w poprzednim odcinku tego serialu), namawia Ewę do złamania zakazu z pktu 6, czego skutkiem jest, że Ewa dowiedziała się, iż postąpiła źle, o czym nie miałaby pojęcia bez skonsumowania jabłuszka. 8) Uświadamia się Ewie po co ma dziurkę między nogami, uświadamia się Adamowi, po co ma patyczek między nogami. 9) Po zakończeniu uświadamiania wypędza się Ewę i Adama z Ogrodu, fundując im oraz ich potomkom marny los za to, że postąpili źle, mimo iż zanim nie postąpili źle, nie mieli szansy dowiedzieć się co to znaczy "źle". 10) Odczekuje się ok. 4 tysiące lat (podczas których robi się potomkom Ewy i Adama różne śmieszne psikusy np. typu ogólnoplanetarny potop), 11) Mniej więcej 2 tysiące lat temu wysyła się siebie (Ducha Świętego), aby zapłodnić pewną dziewczynkę - jedną z potomków Ewy i Adama, a właściwie kazirodczych potomków Abla bądź Kaina - synów Ewy i Adama z mamą Ewą (Ewa i Adam nie mieli córek, a nawet gdyby mieli, to i tak doszłoby do kazirodztwa), 12) Po zapłodnieniu dziewczynki przez siebie (Duch Święty) doprowadza się do urodzenia przez tę dziewczynkę siebie (Syn Boży), 13) Po mniej więcej 33 latach ignorowania siebie (Syna Bożego) przez siebie (Boga Ojca) doprowadza się do zabicia siebie (Syna Bożego) przez potomków kazirodczych związków Ewy i jej synów, aby przebłagać siebie za to, że choć się zaplanowało to wszystko od samego początku, to się poczuło dotkniętym rezultatem owego planu.
W skrócie - Bóg zabił samego siebie, aby przebłagać samego siebie za uczynki, do których sam doprowadził.
Jak człowiek chce zabłysnąć, to najpierw z reguły musi zaiskrzyć. (Miś Yogi)
|
|
| |  | 1 na 3 | romaro (25211 punktów) | >Z Chrystusem to było jakoś tak... >W skrócie - Bóg zabił samego siebie, aby przebłagać samego siebie za uczynki, do których sam doprowadził.
W takim razie to była próba? usiłowania popełnienia samobójstwa.
|
|
| | |  | 2 na 2 | Tomek Fiedorek (5805 punktów) | >W takim razie to była próba? usiłowania popełnienia samobójstwa. Zakończona sukcesem...
|
|
| | | |  | 1 na 3 | romaro (25211 punktów) | >>W takim razie to była próba? usiłowania popełnienia samobójstwa. >Zakończona sukcesem...
Amen.
|
|
| | | |  | 5 na 5 | Anna Salman (16360 punktów) | > >W takim razie to była próba? usiłowania popełnienia samobójstwa.> Zakończona sukcesem...Nie bardzo - zmartwychwstał ...
|
|
| | | | |  | 2 na 2 | Tomek Fiedorek (5805 punktów) | > >>W takim razie to była próba? usiłowania popełnienia samobójstwa.> >Zakończona sukcesem...> Nie bardzo - zmartwychwstał ...  Eeee, to bajki takie. Ci, którzy opuścili mój odział i raz jeszcze spróbowali, już nigdy nie wrócą
|
|
| | | | | | |  | 5 na 5 | Tomek Fiedorek (5805 punktów) | > Kolejny lekarz na forum?! No nie ...  Mile mnie to połechtało, ale niestety nie... Choć od 4 lat przebywam na oddziale psychiatrycznym. Ekhm, chciałem napisać pracuję. Motyla noga, chyba za późno dopisałem...
|
|
| | | | | | | |  | 3 na 3 | Anna Salman (16360 punktów) | >Mile mnie to połechtało, ale niestety nie... Choć od 4 lat przebywam na oddziale psychiatrycznym. >Ekhm, chciałem napisać pracuję. Motyla noga, chyba za późno dopisałem... Ok, i tak będę trzymać kontakt. Przyda się może niedługo miejsce ...
|
|
| | | |  | 1 na 3 | romaro (25211 punktów) | > Na pewno teksty biblijne są nielogiczne i wzajemnie sprzeczne. >Aż szkoda, że ich analiza nie jest obowiązkowym przedmiotem w szkołach.  Może by wtedy społeczeństwo, nie robiąc sobie krzywdy, innym jej oszczędziło, przez co i ja byłbym może mniej cyniczny. A tak swoją drogą, szacunek za twoje bardzo trafne komentarze na racjonaliście.
|
|
| | | | |  | 1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >przez co i ja byłbym może mniej cyniczny. Czymże jest cynizm jak nie przeciwieństwem koniunkturalizmu, opozycją wobec hipokryzji? Nie ma się czego wstydzić.
>A tak swoją drogą, szacunek za twoje bardzo trafne komentarze na racjonaliście. Bardzo dziękuję i cieszę się ze spotkania kogoś myślącego podobnie jak ja.
Jak człowiek chce zabłysnąć, to najpierw z reguły musi zaiskrzyć. (Miś Yogi)
|
|
| | | | | |  | 3 na 3 | romaro (25211 punktów) | >Czymże jest cynizm jak nie przeciwieństwem koniunkturalizmu, opozycją wobec hipokryzji? Nie ma się czego wstydzić.
Nie traktuję cynizmu jako ułomności. Jest to odpowiedź tym, którzy nie mogą zrozumieć, że nie należę do "95% wartości".
|
|
1 na 3 | Stech (106 punktów) | Akurat czy kara śmierci jest czy jej nie ma to mało co zmienia.Dlaczego prawica tak się martwi o embriony no cóż chodzi o to że embrion ma czyste sumienie a człowiekowi któremu grozi kara śmierci raczej nie.Prawicowcy na odwrót pytają się zwolenników aborcji dlaczego im nie zależy na życiu embrionów a tak martwią się o morderców.
|
|
 | 2 na 2 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >Akurat czy kara śmierci jest czy jej nie ma to mało co zmienia. Akurat dla osób, które na tę karę są skazywani zmienia wiele albo i wszystko.
>Dlaczego prawica tak się martwi o embriony no cóż chodzi o to że embrion ma czyste sumienie a człowiekowi któremu grozi kara śmierci raczej nie. Nie każdy skazany na karę śmierci jest winny. Jak ci pomóc, abyś to zrozumiał?
>Prawicowcy na odwrót pytają się zwolenników aborcji dlaczego im nie zależy na życiu embrionów a tak martwią się o morderców. Nikt nikogo nie zmusza do aborcji, dlaczego ktokolwiek śmie żądać kary śmierci?
Jak człowiek chce zabłysnąć, to najpierw z reguły musi zaiskrzyć. (Miś Yogi)
|
|
|  | 2 na 2 | DyktaFon (9281 punktów) |
>Nikt nikogo nie zmusza do aborcji, dlaczego ktokolwiek śmie żądać kary śmierci?
Co do aborcji się nie wypowiadam.... ale jeśli jakieś przestępstwo jest zagrożone karą śmierci i ktoś zdecydował się je popełnić... tzn. że zadecydował sam (licząc naturalnie, że akurat jemu się uda...). W czym więc problem?
|
|
 | 3 na 3 | romaro (25211 punktów) | >Prawicowcy na odwrót pytają się zwolenników aborcji dlaczego im nie zależy na życiu embrionów a tak martwią się o morderców.
Zdarzają się przypadki, że poród zagraża życia kobiety. Jak nazwiesz tych, którzy dla ratowaniu embrionu skazują ją na śmierć? Całkowity zakaz aborcji, jakiego domaga się PIS i partie prawicowe jest barbarzyństwem.
|
|
|  | 1 na 1 | Selanos (12869 punktów) | >Całkowity zakaz aborcji, jakiego domaga się PIS i partie prawicowe jest barbarzyństwem.
PiS to partia narodowa-socjalistyczna, nie prawicowa, co samo z siebie definiuje tą partię jako sprzeczną idei humanitaryzmu.
|
|
| |  | 2 na 4 | Tomek Fiedorek (5805 punktów) | >PiS to partia narodowa-socjalistyczna, nie prawicowa, co samo z siebie definiuje tą partię jako sprzeczną idei humanitaryzmu. Określają się jako prawica i to ta właściwa. Coś mnie ominęło, bo dawno tv nie oglądałem?
|
|
| | |  | 2 na 2 | Selanos (12869 punktów) | >Określają się jako prawica i to ta właściwa. Coś mnie ominęło, bo dawno tv nie oglądałem?
A Hitler określał się jako zbawca świata. Oni mogą się określać jak chcą, fakty mówią prawdę za nich:> TV też nie oglądam.
|
|
| | |  | 2 na 2 | perun (8610 punktów) |
> Określają się jako prawica i to ta właściwa. Coś mnie ominęło, bo dawno tv nie oglądałem?> Tusk określa się jako liberał  Tylko tego liberalizmu u niego nie widać
|
|
| |  | | romaro (25211 punktów) | >PiS to partia narodowa-socjalistyczna, nie prawicowa, co samo z siebie definiuje tą partię jako sprzeczną idei humanitaryzmu.
Pewnie tak, ale pozwól że będę obstawał przy swoim.
W imię Ojca i Syna Prawicy i Ducha Lewicy. Amen
|
|
2 na 2 | bohandas (842 punktów) | > Zastanawiam się, dlaczego partie prawicowe, dla których wartości chrześcijańskie mają ogromne> znaczenie, zachowują więcej szacunku do embrionów, niż do ludzi.To dlatego, że członkami tych partii są wierzący faceci i zazwyczaj leciwe już panie, więc problem ich osobiście nie dotyczy. Nikt z nich przy porodzie nie zejdzie, więc można małym kosztem zapunktować u Pana Boga...
|
|
 | 4 na 4 | Anna Salman (16360 punktów) | > >Zastanawiam się, dlaczego partie prawicowe, dla których wartości chrześcijańskie mają ogromne znaczenie, zachowują więcej szacunku do embrionów, niż do ludzi.> To dlatego, że członkami tych partii są wierzący faceci i zazwyczaj leciwe już panie, więc problem ich osobiście nie dotyczy. Nikt z nich przy porodzie nie zejdzie, więc można małym kosztem zapunktować u Pana Boga...  Jak powiedziała pewna 70-letnia kobieta z Podkarpacia, odmawiając księdzu podpisania karteczki w sprawie zakazu aborcji: "To należy do młodzieży".
|
|
| Grzegorz (5685 punktów) | >Mam nadzieję, że pomysł Kaczyńskiego nie będzie tematem debaty sejmowej i nie będzie przegłosowywany. Chodzi o przywrócenie kary śmierci. Wg mnie pomysł Kaczyńskiego świadczy raczej o tym że tak naprawdę nie zależy mu kompletnie na przywróceniu KS (dotyczy to zresztą większości haseł które głosi). Miał swoje pięć minut, kiedy był premierem, miał większość parlamentarną i pewność że brat-prezydent nie wyskoczy z wetem. Jak dodać do tego że większość społeczeństwa (a zwłaszcza jego wyborców) popiera KS i miałby okazję za darmo zapunktować to zastanawiające jest raczej że nie zgłosił tego pomysłu już parę lat temu.
|
|
7 na 7 | Anna Salman (16360 punktów) | >Mam nadzieję, że pomysł Kaczyńskiego nie będzie tematem debaty sejmowej i nie będzie przegłosowywany. Chodzi o przywrócenie kary śmierci. Spokojnie, jednym z warunków przystąpienia do UE było dostosowanie prawa, m.in. zniesienie kary śmierci. >Z drugiej strony ciekawy jestem jak zachowali by się w takim głosowaniu posłowie PIS, dla których obrona życia jest punktem honoru. Nie punktem honoru tylko hasłem wyborczym. >Zastanawiam się, dlaczego partie prawicowe, dla których wartości chrześcijańskie mają ogromne znaczenie, zachowują więcej szacunku do embrionów, niż do ludzi. Nie mają żadnego, ale embrionami nie muszą się zajmować. Wystarczy poprzewracać oczami, powiecować, pośpiewać i pomodlić się grupowo. Bezpłatny PR, który wielu kupuje, bo niby bronią najsłabszych. Gdyby rzeczywiście politycy chcieli bronić najsłabszych, to nie brakowałoby np. pediatrów (efekt reformy służby zdrowia), a osoby niepełnosprawne nie byłyby wykluczane z życia publicznego. No ale na takie cele trzeba przeznaczyć pieniądze i podjąć rzeczywiste działania. A cała ta "obrona życia nienarodzonych" to tylko ewidentna szykana wobec kobiet, które w ten sposób zostają w zasadzie ubezwłasnowolnione - prawa kobiety są ograniczane na okres ciąży.
|
|
2 na 2 RX500 (1813 punktów) (zablokowany) | > Zastanawiam się, dlaczego partie prawicowe, dla których wartości chrześcijańskie mają ogromne znaczenie, zachowują więcej szacunku do embrionów, niż do ludzi.-To pewien paradoks. Akurat dla wierzących aborcja nie powinna być niczym strasznym. W jednym z programów na Religia TV wszystko wyjaśniono. Przecież Bóg już ustalił całkowitą liczbę ludzi jaka maiła kiedykolwiek się urodzić, wszystko jest zapisane. Jeśli ktoś nie urodzi się teraz, to potem, co za różnica. Została także wyprodukowana odpowiednia liczba aniołów stróżów. Szymon Hołownia chyba wie co mówi. 
Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia - Albert Camus
|
|
1 na 1 | Uriel_ (360 punktów) | Chwileczkę:
>Zastanawiam się, dlaczego partie prawicowe, dla których wartości chrześcijańskie mają dla nich ogromne >znaczenie,
To zdanie jest bez sensu.
Moja propozycja korekty:
"Zastanawiam się, dlaczego partie prawicowe, które fałszywie deklarują, że ignorowane przez nie w działalności politycznej wartości chrześcijańskie mają dla nich ogromne znaczenie,(...)"
Po korekcie wypadałoby napisać, że skoro to wiem to pytam:
Czemu tak jest, że ludzie na stanowiska posłów i senatorów wybierają ignorantów, oszustów, pieniaczy i warchołów (itp)- innymi słowy - czemu w listopadzie głosowali na PIS ?
Pozdrawiam
|
|
1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Uważasz że większy szacunek okazuje się człowiekowi jeżeli zamknie się go w więzieniu na całe życie?
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn
|
|
| Marek Matejewski (3695 punktów) | Zdumiewająca jest argumentacja bp Pieronka, którą posłużył się w rozmowie dla wprost.plCytat: Pogląd Kościoła na karę śmierci ewoluował. Inny był 50-100 lat temu, inny jest dzisiaj. To jest związane z pewnymi mechanizmami, którymi dysponuje państwo, zwłaszcza demokratyczne, praworządne. Ten pogląd opiera się na przekonaniu, że największa kara, jaka może spotkać człowieka, czyli odebranie mu życia, nie jest potrzebna w takich warunkach w jakich żyjemy. Państwo ma wystarczające środki do ochrony przed niebezpieczeństwem płynącym ze strony ludzi naruszających prawo i to nawet naruszających to prawo w sposób bardzo drastyczny. Abp Michalik na antenie TVN24 powiedział wcześniej, że kara dożywotniego więzienia w zupełności ochrania społeczeństwo przed zagrożeniem ze strony niereformowalnych bandziorów. To spytam się czy tylko współczesne demokratyczne państwa dysponują tym jakże wybitnym osiągnięciem myśli karnistycznej o nazwie "kara dożywotniego pozbawienia wolności"? Czy mam rozumieć, że 50-100 lat temu, gdy zgodnie z tym co wygaduje bp Pieronek poglądy Kościoła na karę śmierci były inne nikt jeszcze wówczas nie wpadł na genialny pomysł stosowania kary dożywotniego pudła? Coś mi się jednak wydaje, że już nawet średniowieczne, uniwersalistyczne monarchie dysponowały niezliczoną liczbą lochów, kazamatów i innych upiornych miejsc gdzie można było dożyć swoich dni. No ale zamiłowanie do sal tortur i publicznych egzekucji było większe i żadna żenująca hipokryzja biskupów tego nie zmieni.
|
|
| Manian (950 punktów) | >Mam nadzieję, że pomysł Kaczyńskiego nie będzie tematem debaty sejmowej i nie będzie przegłosowywany. Chodzi o przywrócenie kary śmierci. Nie ma szans na wprowadzenie kary śmierci, RP i SLD będą na pewno przeciw, w PO jest dość prężna grupa skierowanych w lewą stronę, również w PSL nie będzie wielkiego zainteresowania pomysłem. >Z drugiej strony ciekawy jestem jak zachowali by się w takim głosowaniu posłowie PIS, dla których obrona życia jest punktem honoru. Jednak, żeby zachować zdrowy rozsądek, wolę się tylko domyślać. Pewnie zagłosowaliby "za", bo nawet jeśli w duchu twierdzą inaczej to wiedzą, że wniosek zostanie odrzucony przez rządzącą koalicję oraz lewicę. Także "wilk syty i owca cała" >Zastanawiam się, dlaczego partie prawicowe, dla których wartości chrześcijańskie mają ogromne znaczenie, zachowują więcej szacunku do embrionów, niż do ludzi. W parlamencie mamy 2 byłe żony Gosiewskiego, więc standardy iście katolickie.
|
|
| Sochocki (14 punktów) | >Mam nadzieję, że pomysł Kaczyńskiego nie będzie tematem debaty sejmowej i nie będzie >przegłosowywany. Chodzi o przywrócenie kary śmierci. Z drugiej strony ciekawy jestem jak zachowali >by się w takim głosowaniu posłowie PIS, dla których obrona życia jest punktem honoru. Jednak, żeby >zachować zdrowy rozsądek, wolę się tylko domyślać. >Zastanawiam się, dlaczego partie prawicowe, dla których wartości chrześcijańskie mają ogromne >znaczenie, zachowują więcej szacunku do embrionów, niż do ludzi. Ja też mam nadzieję, że wniosek ten nie będzię przegłosowywany w sejmie.A jeśli dojdzie do tej,uważam absurdalnej sytuacji,to pozostaje nam nadzieja(chodzi mi tu,o tych szystkich,którzy są przeciwko karze śmierć) że,zdrowy rozsądek zwycięży i wniosek ten zostanie odrzucony większością głosów. A po za tym, w moim osobistym odczuciu kara śmierci jest błędnym kołem,nigdy się niekończącym,ponieważ ktoś musi wykonać wyrok na danej osobie i automatycznie staje się mordercą na którym wedle tej pokrętnej logiki, również należałoby dokonać wyroku.Kara śmierci więć,jak widać prowadzi ewidentnie do jak już mówiłem absurdalnej sytuacji. Natomiast niewiem jak ludzie,uważający się za Katolików czy Chrześcijan jak np ludzie z parti PIS czy Solidarnej Polski jawnie popierają a wręćz domagają się wprowadzenia w państwie uważanym za demokratyczne kary śmierci.Przecież jak wiadomo piąte przykazanie głosi "Nie zabijaj" i dla mnie jest,jako Ateisty jest to logiczny nakaz.Tylko że ja uważam w przeciwieństwie do tak zwanej większości że jest to nakaz ustanowiony przez człowieka dla ogółu ludzkości.Nakaz ten moim zdaniem powinien być ogólnie respektowany bo jest,przynajmnie ja tak uważam logiczny i racjonalny. Natomiast jeszcze inaczej postrzegam wojnę,ponieważ walkę obronną,postrzegam jako uzasadnioną,ponieważ człowiek broni swojego życia niestey nierzadko odbierając życie drugiemu człowiekowi. Ale to co przed chwilą napisałem,to sytuacja wyjątkowa i dla tego przykazanie te na pozór jednoznaczne, okazuję się jednak w róznych sytuacjach różnie rozumiane.Ale pomimo tych wyjątkowych jak ja je nazywam wyjątkowych sytuacji,kara śmierci niemoża a wręcz uważama ,niemoże być akceptowana. Przepraszam za błedy,literówki ale jestem początkująćym forumowiczem.Starałem się pisać jak najstaranniej i układać zdanie tak żęby każdy mógł bez problemu zrozumieć o co mi chodzi,mam nadzieję żę przynajmniej w jakimiś stopniu mi się to udało.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|