>Trwają badania nad prawidłowym działaniem Wendelstein 7-X. Jest to reaktor termojądrowy, który >wykorzystuję tą samą reakcję co wykorzystuje Słońce. To jeszcze nie reaktor termojądrowy a jedynie urządzenie do kreowania gorącej plazmy w której mają zachodzić reakcje syntezy jądrowej jeśli uda się osiągnąć wystarczająco wysoką temperaturę i kontrolować niestabilności tejże plazmy przez wystarczająco długi okres czasu (mierzony w sekundach). Droga do sukcesu długa ale miraż końcowego sukcesu przyciąga i dopinguje!
|