 |
Udawanie rosyjskiego trola Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-06-2016 19:52 | VonM (709 punktów) | Udawanie rosyjskiego trola | Ostatnimi czasy utarła się moda na łowienie opłacanych przez Putina troli - swoją drogą to straszne, że tyle osób wierzy, że Kreml stosuje tak banalne środki. Jednak pojawiła się u mnie myśl, w jaki sposób to ogólnonarodowe polowanie może być wykorzystane w walce politycznej. Przykładowo polityk wynajmuje grupę osób, którzy mają chwalić jego konkurenta używając przy tym rosyjskiej składni i gramatyki - przyznam szczerze, że wystarczy podstawowa znajomość języka Lwa Tołstoja, żeby robić coś takiego.
Czy tacy sztuczni trole mogą być skuteczni? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | >Ostatnimi czasy utarła się moda na łowienie opłacanych przez Putina troli - swoją drogą to straszne, że tyle osób wierzy, że Kreml stosuje tak banalne środki.
Dla chcącego nic trudnego. Czyż to nie przyjemnie pomyśleć, że inni mają te same wartości, te same przekonania lecz kłamią i udają dla kasy? Takie myśli pozwalają wierzyć, że "nasze" wartości i "nasze" przekonania są uniwersalnie dobre a sprzeciwić się mogą im jedynie źli i egoistyczni ludzie, którzy dla kasy z czarnej kasy zabiliby własną matkę.
Putin musiałby być idiotą, żeby płacić za kłamstwa ludzi, wyrażane w sprzeczności z ich własnymi systemami wartości. A nie jest idiotą i nikomu za działalność polityczną nie płaci, to oczywiste. Ludzie po prostu się zgadzają z nim i wyrażają autentyczne przekonania.
Oczywiście Zachód może przyjąć, że łapówką za trollowanie są wszelkie przywileje dla grup zgodnych z Putinem. A komu Putim miałby być przychylny? Swoim wrogom?
To co tu jest określone jako trollowanie jest zwyczajnie okazaniem się różnic moralnych pomiędzy kulturą Zachodu i kulturą Wschodu. Te dwie odmienne kultury mają odmienne fundamentalne wartości moralne. Ludzie są niezgodni moralnie przez co w głębokim nieporozumieniu.
Głupoty wyrażane o kupowaniu przekonań umacniają wiarę we własne wartości.
|
|
 | | Degre (752 punktów) | Widzisz? potrafisz pisać mądrze!
|
|
-1 na 1 | michał_w (79 punktów) | > Ostatnimi czasy utarła się moda na łowienie opłacanych przez Putina troli - swoją drogą to> straszne, że tyle osób wierzy, że Kreml stosuje tak banalne środki.Jasne, honorowa Rosja brzydzi się propagandą. Nigdy by się tak nie poniżyli.  Metoda stara jak świat tylko uprawiana w internecie. Na rosyjskie trolle wcale nie trzeba polować. Wystarczy zajrzeć np. na onet. Szczególnie na wiadomości dotyczące Rosji, NATO, Ukrainy, ropy i gazu. Ilość fanów Putina będzie porażająca podobnie jak i stężenie głupoty. Co bardzo kontrastuje z nastawieniem do Rosji deklarowanym podczas wszelkich badań opinii publicznej. Podobnie podczas wyborów, partii prorosyjskich brak. Ewidentnie nie są to użyteczne idioci o polskim rodowodzie. Tych jest po prostu zbyt mało. I jeszcze jedno. Ilość fanów Rosji i Putina gwałtownie spada na forach wymagających logowania. Przypadek?
|
|
| Brzostowski (7067 punktów) | >Czy tacy sztuczni trole mogą być skuteczni? Pytasz poważnie? Z moich obserwacji wynika, że większość ludzi to idioci, nie kliniczni rzecz jasna, tylko tacy "średnio rozgarnięci". Na otwartych forach typu onet, wp czy facebook można spotkać wielu, którzy memy traktują jak informację.
Sztuczni trole są w większości przypadków nieodróżnialni od zwykłych forumowiczów. Nawet gdy "wyczaisz" najbardziej sztucznych, to i tak wielu innych "kupisz".
Tak, trole to jeden z bardzo skutecznych sposóbów kształtowania opinii. Mając firmę budowlaną zleciłem kiedyś "PR w internecie". Firma marketingowa "wyprodukowała" mi ponad 100 opinii o mojej firmie, na różnhych branżowych i regionalnych forach/ serwisach. Zapłaciłem za to kilka tysięcy zł, a klientów miałem tylu, że nie dałem rady zrealizować roboty. Cały świat opinii o firmach, sklepach w sieci, to w 90% trolle!
Bez troli nie ma życia!
BEKA z LEMINGÓW!
|
|
 | -1 na 1 polepszacz (672 punktów) (zablokowany) |
> Firma marketingowa "wyprodukowała" mi ponad 100 opinii o mojej firmie, na różnhych branżowych i regionalnych forach/ serwisach. Zapłaciłem za to kilka tysięcy zł, a klientów miałem tylu, że nie dałem rady zrealizować roboty. Cały świat opinii o firmach, sklepach w sieci, to w 90% trolle!
Brzostowski to typowy pisiorowski manipulant. Takimi metodami posługują się jego pisiorowscy idole - Hofman , Kępa , Brużdziński , Błąszczak, obatel Czarnecki.
BEKA z Brzostowskiego.
|
|
|  | -1 na 1 | Iznogud (314 punktów) | >> Firma marketingowa "wyprodukowała" mi ponad 100 opinii o mojej firmie, na różnhych branżowych i regionalnych forach/ serwisach. Zapłaciłem za to kilka tysięcy zł, a klientów miałem tylu, że nie dałem rady zrealizować roboty. Cały świat opinii o firmach, sklepach w sieci, to w 90% trolle! >Brzostowski to typowy pisiorowski manipulant. Takimi metodami posługują się jego pisiorowscy idole - Hofman , Kępa , Brużdziński , Błąszczak, obatel Czarnecki. >BEKA z Brzostowskiego. >
to zostalo napisane na trzezwo? 'beka'? jestes swietnym argumentem za likwidacja gimnazjow...
Nie rozumiem tych wszystkich kłótni między fundamentalnymi chrześcijanami a naukowcami o wyższość religii nad nauką. Ten spór zakończył się przecież z chwilą zamontowania pierwszego piorunochronu w kościele.
|
|
| |  | polepszacz (672 punktów) (zablokowany) | W przeciwieństwie do Ciebie nie jestem amnestionowanym przez Giertycha maturzystą. Jak wciągasz kokę, to nie pisz w necie, bo się kompromitujesz.
|
|
| | |  | | Iznogud (314 punktów) | bidulku, ja mature zdawalem sporo przed twoim aktualnym kodowym gierojem maciejem konska morda giertychem, na marginesie ze srednia sporo powyzej 5, ze taki nieskromny bede. Co do uzywek, to przetestowalem i ustalilem sie na rioja oraz zywcu porterze. Dalej, myka po te swoje dopalacze 
Nie rozumiem tych wszystkich kłótni między fundamentalnymi chrześcijanami a naukowcami o wyższość religii nad nauką. Ten spór zakończył się przecież z chwilą zamontowania pierwszego piorunochronu w kościele.
|
|
|  | krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | > Brzostowski to typowy pisiorowski manipulant. Takimi metodami posługują się jego pisiorowscy idole - Hofman , Kępa , Brużdziński , Błąszczak, obatel Czarnecki.> BEKA z Brzostowskiego.Wskażmy lepsze metody. Zachodnie standardy. Jak wszyscy dobrze wiemy Niemcy, jeden z największych eksporterów świata, eksportując własną produkcję zbudowaną na Gastarbeiterach wraz z nią eksportują do krajów słabiej rozwiniętych bezrobocie. Pozbawiając ludzi w innych krajach pracy, pozbawiając dochodów, na bazie własnego eksportu doprowadzają do powstania w tych krajach dużych różnic społecznych, które szybko przeobrażają się w ostre konflikty społeczne i mniejsze lub większe wojny. Czując zapewne niewyrażaną odpowiedzialność za konflikty społeczne w innych krajach powodowane działalnością gospodarczą Niemiec i mając wciąż potencjał przyjęcia nowych Gastarbeiterów Merkelowa ze swoją chrześcijańską ekipą wymyśla nieograniczoną "pomoc" dla uchodźców - czyli przyjedź, naucz się w stopniu podstawowym niemieckiego i bierz się do roboty! Kiedy jednak plan wessania wszystkich uchodźców ekonomicznych zaczyna palić na panewce, bo okazują się wszystkie różnice kulturowe i kiedy człowiek widzi jedną głowę zakrytą chustą to jeszcze spoko ale kiedy już widzi las takich głów i zaczyna zastanawiać, dlaczego oni te głowy właściwie zasłaniają i pojawiają się nerwy to powstaje Merkelowej plan zastępczy, że się sypnie groszem i wszyscy uchodźcy pojada jednak do Turcji. Turcja żąda jednak wiz a Merkelowej grunt się pali pod nogami, więc obiecuje wizy i Turcja a raczej sułtan Erdoğan zgadza się uchodźców przyjąć. Ale wówczas wszyscy mówią nie dla wiz, nie ma mowy, nie dla Turków. I jak wygląda ZACHODNI STANDARD? Bundestag uznał ludobójstwo Ormian www.tvn24.(*)ludobojstwo-ormian,648984.htmlpl.wikipedia.org/wiki/Ludobójstwo_Ormianpl.wikipedia.org/wiki/Ludobójstwo_Ormiana dlaczego uznał to Bundestag teraz choć działo się w latach 1915-1917? Przypadek? Rocznica? Nie, po prostu wiedzieli, że sprowokują tym sułtana Erdoğana do głupiej reakcji, w której sam zdyskredytuje się w sprawie wiz. Wiedzieli jak zachowa się i sprowokowali to jest przewidywalne zachowanie. A teraz powiedzą, nie wiesz stary, my ci wizy dla Turków obiecaliśmy ale jak ty wyjeżdżasz z tekstami, że tureckich parlamentarzystów w parlamencie niemieckim trzeba wysłać na badanie krwi, żeby zbadać czy są turkami, bo głosowali za rezolucją to sorry - twoja wina! Niemcy nieustannie analizują w mediach myśli i nastroje innych nacji, wciąż starają się przewidzieć zachowania przedstawicieli innych narodów, planują i rozgrywają jak chcą. Erdoğana tak rozegrają, że będzie musiał wziąć uchodźców niby wojennych ale tak naprawdę to ekonomicznych a żadnych wiz dla Turków nie będzie. Co jest gorsze? Okłamać trollując czy przecwanić prowokując?
|
|
 | krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | >Zapłaciłem za to kilka tysięcy zł, a klientów miałem tylu, że nie dałem rady zrealizować roboty. Cały świat opinii o firmach, sklepach w sieci, to w 90% trolle! >Bez troli nie ma życia!
Powinieneś był raczej napisać - nie wyobrażam sobie życia bez kłamstw - bo takie jest znaczenie tego co tu wyrażasz.
A więc doceniłeś gotowizną tych, którzy oszukiwali zgodnie z twoimi oczekiwaniami, wyrażając zapewne pozytywne opinie o twoich pracach, których nigdy nie wykonałeś, podszywając się pod twoich zadowolonych klientów? I jeszcze nie masz oporu nawet, żeby się tym pochwalić? Jacak z Szarleyem nazwaliby kłamstwa najętych przez ciebie oszustów kreatywną i efektywną pracą opartą na talencie, umiejętnościach, inteligencji, kreatywności i konsekwencji.
A obok ciebie ciężko tyrający budowlaniec, który wszystko robi jak należy a raz mu zdarzyło się na trudnego klienta trafić co mu opinię negatywną wysmarował a google wypozycjonowało ją na pierwsze miejsce w wynikach wyszukiwania i już.
Masz rację, nie warto czytać opinii, bo wśród homo sapiens nie znajdziesz takiego, który nie byłby oszustem.
Skoro wiedziałeś, że będą w internecie kłamać na twój temat, bo głupi nie jesteś, i wynagrodziłeś ich za to, czy to znaczy, że jesteś oszustem? Czy to raczej wszystko jedno?
|
|
|  | 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | >Skoro wiedziałeś, że będą w internecie kłamać na twój temat, bo głupi nie jesteś, i wynagrodziłeś ich za to, czy to znaczy, że jesteś oszustem? Czy to raczej wszystko jedno?
Nie wszystko jedno. Jednak moralizować łatwo, siedząc w domu w kapciach. Prowadziłem kiedyś firmę budowlaną, zatrudniałem ok. 20 - 40 osób (zależy od roku). Byłem za nich odpowiedzialny, za robotę, za swoją rodzinę na którą pracowałem. W branży w której działałem (ok. 70% zleceń - klienci firmowi i indywidualni) opinia w sieci była bardzo ważna. Wszyscy moi konkurenci tak właśnie działali w sieci, WSZYSCY. Ja początkowo nie. Jednak zacząłem tracić klientów, nie było dramatu, ale nie było jak wcześniej. I co się okazało? Otóż liczba opinii głównie pozytywnych na mój temat była w sieci znikoma. Klient, zanim coś zlecił siadał do sieci i szukał opinii o firmie. Znalazł o mnie 2 pozytywne (prawdziwe), a o konkurentach 20. Jak myślisz kogo wybrał?
Możesz wtedy powiedzieć sobie: a ch...j tam, nie będę korzystał z trolli. Powiem swojej sekretarce, że mam w dupie jej 2 dzieci, które sama wychowuje, niech jedzie do Irlandii, mojemu kulawemu cieciowi powiem: panie Edku - bankrutujemy bo nie mogę korzystac z trolli (sumienie mi nie pozwala), a swojej rodzinie - nie wiem co bęziemy robić, bo nie mogę korzystać z trolli - uczciwy taki jestem!
Pysznie!
A Ty co byś zrobił na moim miejscu? Moralizował? Czy wiedząc że wszyscy tak robią (90% wpisów - wszystkie branże - to sama ściema), odpuściłbyś firmę, którą budowałeś przez 10 lat?
Się qwa moralizator znalazł!
BEKA z LEMINGÓW!
|
|
| |  | -1 na 1 krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | >Prowadziłem kiedyś firmę budowlaną, zatrudniałem ok. 20 - 40 osób (zależy od roku). Byłem za nich odpowiedzialny, za robotę, za swoją rodzinę na którą pracowałem.
Przypuszczam jednak, że zdajesz sobie sprawę jaki powszechne kłamstwa budują społeczny dobrobyt, w tym dobrobyt 20-40 zatrudnianych przez ciebie ludzi, w tym także dobrobyt twojej rodziny? Małe kłamstwo to czemu nie większe? Znasz granicę pomiędzy dobrymi i złymi kłamstwami? Czy ktokolwiek ją zna?
>A Ty co byś zrobił na moim miejscu? Moralizował? Czy wiedząc że wszyscy tak robią (90% wpisów - wszystkie branże - to sama ściema), odpuściłbyś firmę, którą budowałeś przez 10 lat? >Się qwa moralizator znalazł!
Powiem ci co robię a nie co zrobiłbym. Zdałem sobie sprawę, że, my wszyscy homo sapiens mamy we krwi nie tylko kłamstwa, oszustwa, pragnienie dominacji nad innymi, pasożytnictwo co wręcz czyste kurewstwo dla drugiego człowieka. Skoro już mamy to we krwi, czego jesteś dobrym przykładem, nie sądzę, żebyś miał ochotę określić siebie samego jako człowieka niemoralnego, to wymyśliłem zestaw zasad społecznych, które mają uniemożliwić nam czynienie czystego zła wpędzającego nas wszystkich w biedę nawet wtedy kiedy wszyscy będzie bardzo tego pragnąć. Własne postulaty forsuję na tym forum i wszędzie gdzie się tylko da, co kosztowało mnie już ogromne poniżenia, wykluczenie społeczne i biedę.
Przypomnę tylko zasadnicze postulaty - jawna księga kapitału w tym portfela, - demokratycznie określany podatek od kapitału jako jedyna forma opodatkowania - zmiana sposobu kreacji pieniądza, gdzie kredyt przysługuje tylko właścicielom opodatkowanej własności i do wysokości wartości ich własności, - konstrukcja księgi kapitału uniemożliwiająca przymusową egzekucję a za nią tworzenia "umów" nastawionych na wyzysk, - zniesienie kar za zdradę cudzych tajemnic, - zniesienie osobowości prawnej, itd.
Wiem, wydawać może się nie do przyjęcia na pierwszy rzut oka ale wyobraź sobie ile wspólnej biedy kosztują nas powszechne kłamstwa. Kłamstwa twoich konkurentów kosztowały cię prawie bankructwo a uratowały cię przed nim jedynie twoje kłamstwa. Policz ile energii wydatkujemy na wzajemne okłamywanie się i dodaj do tego powszechny brak zaufania. Zamiast swobodnie współdziałać dla wspólnego dobrobytu nieustannie sprawdzamy się.
|
|
| | |  | | Brzostowski (7067 punktów) | >Powiem ci co robię a nie co zrobiłbym.
Fajnie że masz pomysły.
BEKA z LEMINGÓW!
|
|
| |  | -1 na 1 krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Ponadto powiedzmy sobie szczerze. Gdyby wszyscy oszukiwali i nikt z nas nie miał prawdziwych wartości i prawdziwych zasad a wszystkie jedynie udawane, to świat ludzi zawaliłby się w kilka dni a my pomarlibyśmy z głodu.
Dzięki mojej wspaniałej jawnej księdze kapitału twoi konkurenci nie wcisnęliby ludziom kitu i ty też nie potrzebowałbyś i nie dałbyś rady nawet gdybyś chciał, z korzyścią dla każdego człowieka na tym świecie, w tym także z korzyścią dla twoich pracowników i dzieci.
W przyrodzie funkcjonuje reguła - gdzie jest potencjał pasożytnictwa tam pasożytnictwo rozwinie się. Zatajony kapitał, którego rozkład mogą zmieniać urzędnicy wbrew woli właścicieli stwarza OGROMNY potencjał dla rozwoju pasożytnictwa społecznego. Skoro jest potencjał, znajduje się także i jego wykorzystanie.
|
|
| | |  | 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | >Dzięki mojej wspaniałej jawnej księdze kapitału ...
OK, załóż ją, przyłączę się.
BEKA z LEMINGÓW!
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|