Dzień Dobry
Od początków listopada minęło już co prawda trochę czasu, lecz temat się jakby nie dewaluuje.. Wiecie może jakie Instytucje muszą być w naszym kraju koniecznie powiadomione o zakończeniu czyjegoś życia, lub jakiej osobie Prawnej można 'bezpiecznie' powierzyć testament? Wiadomo, że obyczajowo to sprawy rodziny, ale nie każdy ją ma, nie wiadomo kto pierwszy odumrze ani czy krewni nie skrewią. Nie każdy też należy do jakiegoś Kościoła, w którym pełną ufność pokładałby..
Gdzie zatem trafić może/musi ostatnia wola, dotycząca np. gospodarki organami lub sposobem pochówku? Jakie tu mamy rozwiązania prawne?
Pozdrawiam
|