 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-11-2009 11:00 | diogenes (42753 punktów) | Po co nam Polska?
1 na 3 | Praca - za granicą. Leczenie - za granicą. Składka emerytalna - również. biznes.one(*)ra,18543,3062165,1,prasa-detalJeszcze tylko dzieci do przedszkola i podstawówki posłać za granicę - i jakoś to będzie. PO co nam taki kraj? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
15 na 15 | Gosia (9452 punktów) |
>PO co nam taki kraj?
Żeby było na co narzekać. Bo, panie, gdyby nie ten ZUS, fiskus i te złodzieje w rządzie , to ja bym, panie, była teraz jak jaki Rockefeller, a gdyby nie te niedouczone lekarze, to, panie, zdrowie bym teraz miała jak jaka Higeja, a gdyby szkolnictwo było takie jak za granicą, to ja bym teraz, panie, po nobla jechała.
|
|
 | 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | >PO co nam taki kraj?
>Żeby było na co narzekać. Bo, panie, gdyby nie ten ZUS, fiskus i te złodzieje w rządzie , to ja bym, panie, była teraz jak jaki Rockefeller, a gdyby nie te niedouczone lekarze...
Tego rodzaju argumentacja zawiera w domyśle patriotyczny imperatyw: weźta sie do roboty! Ale frajerów jakoś ubywa. Siła złego na jednego.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
3 na 3 Osnowa (11779 punktów) (zablokowany) |
>PO co nam taki kraj? Jakim "nam"?
* Na posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
|
|
 | | Matix (5786 punktów) | Obywatelom RP zapewne.
|
|
|  | 1 na 1 Osnowa (11779 punktów) (zablokowany) |
>Obywatelom RP zapewne. Więc ten kraj jest dla nas jako takich. Bo jak zauważa diogenes, jako tutejsi obywatele jesteśmy wyjątkowo odjechani.
* Na posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
|
|
| |  | 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | >ten kraj jest dla nas jako takich.
Jako jakich?
>jako tutejsi obywatele jesteśmy wyjątkowo odjechani.
Weekend: jestem tak zjechany, że mi się nawet odjeżdżać nie chce.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| | |  | 2 na 2 Osnowa (11779 punktów) (zablokowany) |
>>ten kraj jest dla nas jako takich. >Jako jakich? Obywateli RP. (Czego Matix się domyślał.)
>>jako tutejsi obywatele jesteśmy wyjątkowo odjechani. >Weekend: jestem tak zjechany, że mi się nawet odjeżdżać nie chce. To dlatego wyjechałeś z takim wątkiem...
* Na posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
|
|
| | | |  | 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | >To dlatego wyjechałeś z takim wątkiem...
Jest wątek, jest osnowa. Jest OK.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| | | | |  | 1 na 1 Osnowa (11779 punktów) (zablokowany) |
>Jest wątek, jest osnowa. Jest OK. To czysty materializm.
* Na posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
|
|
12 na 12 | plodzien (7378 punktów) | > PO co nam taki kraj? >
Ach tatusiu! Wyrwaliśmy się z odbytnicy i widzę, że tu jest zupełnie inaczej! Co to jest, to jasne na górze, tatusiu? - To Słońce, mój Ty kochany syneczku-owsiczku. Tato, tato! A to zielone? Tam - na dole? - To trawka syneczku! Och! Jakie to wszystko piękne! Jak się to nazywa, tatusiu? - To świat jest, syneczku. Tato, tato. Jaki ten świat piękny! Dlaczego więc siedzimy w mrocznej dupie, tatusiu? - Bo to nasza ojczyzna, synku.
|
|
 | 3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | >Dlaczego więc siedzimy w mrocznej dupie, tatusiu?
Brzmi jak ojczyźniany wariant paraboli Platona o jaskini.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
|  | 5 na 5 | plodzien (7378 punktów) | >>Dlaczego więc siedzimy w mrocznej dupie, tatusiu? >Brzmi jak ojczyźniany wariant paraboli Platona o jaskini. >
No i główny cień na jaskiniowej ścianie: " Nikt nie będzie w Polsce przyjmował do wiadomości, że w szkołach nie wolno wieszać krzyży, nie ma na co liczyć. Być może gdzie indziej tak, ale w Polsce nie."
|
|
| |  | 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | >Być może gdzie indziej tak, ale w Polsce nie.
U nas będą wisieć krzyże nawet wtedy, gdy znikną w Watykanie.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
6 na 6 | bockxer I (1165 punktów) |
>PO co nam taki kraj?
Ma jedną, wielką zaletę - żyjąc tutaj nie szkoda umierać.
|
|
 | 3 na 3 | placownik (17853 punktów) |
>Ma jedną, wielką zaletę - żyjąc tutaj nie szkoda umierać.
Ale pod jednym wszakże warunkiem. Nie na kolanach! Najlepiej z bronią w ręku, w ostateczności (czyli najczęściej)- z gołymi pięściami.
Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|