 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 30-12-2011 23:12 | Lucas Nav (55 punktów) | jak nas widzą
2 na 2 | Wątek ten kierują głównie do wierzących (chociaż każdy może się wypowiedzieć). Czemu do wierzących? Bo większość z nich ma poglądy prawicowe, a większość (albo wielu) niewierzących ma poglądy lewicowe. Ciekawi mnie jak oni myślą i jak widzą świat i ludzi takich jak np. ja - niewierzący młody osobnik o poglądach lewicowych (ale w kierunku Palikota niż SLD). Pytam bo często spotykam się z niesłuszną krytyką i obelgami. Kiedy tylko np. zobaczę temat na jakiejś stronie informacyjnej (że jak zdejmujesz krzyż to komuch, że jak tolerujesz gejów to coś tam itd.) to w komentarzach masa wyzwisk że komuch, że żyd itd. A więc skoro chce ich zrozumieć to muszę się o nich czegoś dowiedzieć. Więc wypiszcie (może nawet w punktach  ) uzasadnienie swoich poglądów i czemu widzicie nas w tak mocnym kontraście podczas gdy często zgadzamy się na wiele tematów, a różnimy np. zdaniem na temat małżeństw homoseksualnych. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Michał96 (412 punktów) | Chyba wybrałeś nieodpowiednie forum. Napisz lepiej ten temat na forach prawicowych i katolickich i wklej tu, proszę, linki doń.
|
|
 | | Lucas Nav (55 punktów) | > Chyba wybrałeś nieodpowiednie forum. Napisz lepiej ten temat na forach prawicowych i katolickich i wklej tu, proszę, linki doń.> Napisałem tutaj bo sporo prawicowo nastawionych osób się tu przewija, a skoro to strona "Racjonalista" to znaczy, że oni uważają swoje poglądy za racjonalne, więc niech racjonalnie mi je wytłumaczą. A pomysł z napisaniem na prawicowym forum? Genialne, możliwe, że spróbuję
|
|
3 na 3 | Cele7 (59 punktów) | Na szczęście na tym forum nie spotkasz takich ludzi. Tzn. spotkasz prawicowców ale nie takich co gdy widzą kogoś o odmiennych poglądach krzyczą :"komuch ,żyd ,ateista zasrany ,sierpem i młotem czerwoną hołotę itp... W twoim wypadku polecam ci portal fronda.pl oraz konserwatyzm.pl . Ten pierwszy tylko dla ludzi o mocnych nerwach a drugi mimo wszystko zachowuje pewien poziom kultury i poszanowania odmiennego zdania Cytat:a skoro to strona "Racjonalista" to znaczy, że oni uważają swoje poglądy za racjonalne, więc niech racjonalnie mi je wytłumaczą Niestety nie. Ich "genialny" fideizm wszystko wyjaśni w inny sposob niz racjonalna myśl
|
|
 | | Lucas Nav (55 punktów) | >Tzn. spotkasz prawicowców ale nie takich co gdy widzą kogoś o odmiennych poglądach krzyczą :"komuch ,żyd ,ateista zasrany ,sierpem i młotem czerwoną hołotę itp...
Właśnie o to mi chodzi. Niech bez wyzwisk przedstawią wyższość np. idei państwa chrześcijańskiego konserwatywnego i trzymającego się tradycji nad ideą państwa neutralnego światopoglądowo
>W twoim wypadku polecam ci portal fronda.pl oraz konserwatyzm.pl .
Aż dziwne, że nie pomyślałem o frondzie. Szok! Jednak czytanie sterty wyzwisk nie jest na moje nerwy - chociaż możliwe, że spróbuję. Póki co napisałem na jakimś prawicowym forum (pierwsze jakie podpowiedział mi google ;p )
|
|
|  | 2 na 2 | Cele7 (59 punktów) | >Właśnie o to mi chodzi. Niech bez wyzwisk przedstawią wyższość np. idei państwa chrześcijańskiego konserwatywnego i trzymającego się tradycji nad ideą państwa neutralnego światopoglądowo Nie chce przesądzać ale podejrzewam że odpowiedź będzie prosta ."Biblia i nasza wiara to absolutna prawda zatem powinniśmy budować świat opierając się na tych właśnie wartościach. "
|
|
| |  | -1 na 1 | Lucas Nav (55 punktów) |
>Nie chce przesądzać ale podejrzewam że odpowiedź będzie prosta ."Biblia i nasza wiara to absolutna prawda zatem powinniśmy budować świat opierając się na tych właśnie wartościach. "
Możliwe. Ale jeśli nie sprawdzę to się nie dowiem. Już moja w tym głowa, żeby wycisnąć z nich coś ponad to jedno zdanie.
|
|
 | | Tomek Fiedorek (5805 punktów) | >Niestety nie. Ich "genialny" fideizm wszystko wyjaśni w inny sposob niz racjonalna myśl Nie bardzo zrozumiałem Cele7 o co chodzi z tym fideizmem, ale wiele rzeczy zauważyłeś podobnie do mnie. Dałem temu wyraz w innym wątku. Teraz robi się modny islamizm... Let's burn this bastards! Żal...
|
|
|  | 1 na 1 | Cele7 (59 punktów) |
> Nie bardzo zrozumiałem Cele7 o co chodzi z tym fideizmem,Może w takim razie ja źle rozumiem pojęcie fideizm tzn że jest to przekładanie dogmatu i wiary ponad rozum Fideizm objawia się moim zdaniem w lubianym ostatnio w "niektórych kręgach" powiedzeniu: "wiare trzeba po prostu przyjąć bo nie da jej się wyjaśnić rozumem" To z wikipedi : Cytat:Fideizm (od łac. fides - wiara) to pogląd filozoficzny i teologiczny głoszący prymat wiary nad poznaniem rozumowym i teoriami naukowymi. Według fideisty poznanie religijne w postaci objawienia wyprzedza poznanie rozumowe, a jedynym źródłem wiedzy w kwestiach wiary i etyki może być jedynie stała tradycja ludzkości oparta ostatecznie na pierwotnym Bożym Objawieniu. Jest to więc antyracjonalizm i irracjonalizm, bo przyjmuje się istnienie prawd niedostępnych poznaniu rozumowemu. Także miałem na myśli że to wlasnie będzie argumentem ludzi na ,których odpowiedź czeka autor wątku
|
|
| |  | 1 na 1 | Tomek Fiedorek (5805 punktów) | >Także miałem na myśli że to wlasnie będzie argumentem ludzi na ,których odpowiedź czeka autor wątku Czy jesteś w stanie mu odpowiedzieć? Doskonale wiesz, kim jest fideista, nie tylko dzięki "wiki" jak sądzę... Naprawdę nie chcę witać Cię na tym forum jako trolla, który przybył, aby nauczać i wykazywać błędy nauki(szeroko pojętej), jak do tej pory "nos" mnie nie mylił... Bądź inny, proszę...
|
|
| | |  | | Cele7 (59 punktów) | > jako trolla, który przybył, aby nauczać i wykazywać błędy nauki(szeroko pojętej), jak do tej pory "nos" mnie nie mylił... Bądź inny, proszę... Wybacz ,ale tym razem to ja nie wiem co miałeś na myśli Troll z tego co mi wiadomo to osoba ,która prowokuje i obraża innych użytkowników. Dla której forum nie jest miejscem wymiany zdań tylko narzędziem do rozrywki polegającej na ubliżaniu i wyprowadzaniu z równowagi innych ludzi. Zapewniam że żadna moja wypowiedź nie miała tego na celu.
|
|
 | 4 na 4 | Sylwek (15472 punktów) | >Na szczęście na tym forum nie spotkasz takich ludzi. Tzn. spotkasz prawicowców ale nie takich co gdy widzą kogoś o odmiennych poglądach krzyczą :"komuch ,żyd ,ateista zasrany ,sierpem i młotem czerwoną hołotę itp...
HA HA HA
|
|
 | 6 na 6 | liliac (147340 punktów) | > Na szczęście na tym forum nie spotkasz takich ludzi. Tzn. spotkasz prawicowców ale nie takich co gdy widzą kogoś o odmiennych poglądach krzyczą :"komuch ,żyd ,ateista zasrany ,sierpem i młotem czerwoną hołotę itp...Hmmm. "Komuchów" czy "hołoty" trochę się ostatnimi czasy tutaj naobserwowałam
|
|
2 na 2 | Cele7 (59 punktów) | Miałem już iść spać żeby mieć sile na dzisiejszy wieczór ale przyszedł mi do głowy pewien argument którego mogą użyć konserwatyści. Mianowicie tego że: "tradycja i religia broni nas przed złymi trendami tego świata" Jednakże zdrowy rozum również
|
|
 | 1 na 1 | Tomek Fiedorek (5805 punktów) | >Miałem już iść spać żeby mieć sile na dzisiejszy wieczór ale przyszedł mi do głowy pewien argument którego mogą użyć konserwatyści. Mianowicie tego że: > "tradycja i religia broni nas przed złymi trendami tego świata" >Jednakże zdrowy rozum również Jak najbardziej, jednak niektórym w pewnych momentach "coś" zaćmiewa ten zdrowy rozum. A konserwatyści użyją go na pewno...
|
|
 | 2 na 2 | Vytautas (4394 punktów) | > "tradycja i religia broni nas przed złymi trendami tego świata" Tradycja i religia broni nas przed wszystkim, co nowe, czy to dobre, czy złe. To tak, jak z nieomylnością. Nie myli się ten, kto nic nie robi. >Jednakże zdrowy rozum również Co to, to nie -- kto myśli i robi, temu muszą się czasami przydarzać pomyłki i błędy.
|
|
|  | 1 na 1 | Cele7 (59 punktów) | > Co to, to nie -- kto myśli i robi, temu muszą się czasami przydarzać pomyłki i błędy. Ja przedstawiłem alternatywę dla opierania się na starych księgach i dogmatach ustalonych przez kościół w rozwiązywaniu problemów zarówno codziennych jak i tych poważniejszych jak np debata nad metodą in Vitro . Mimo że nasz rozum nie jest doskonały jest obiektywniejszy niż Biblia. Zatem myślę że póki co najlepszym wyjściem jest zdrowy rozsądek, który jak wspomniałeś mimo wszystko czasami może nas zawieść
|
|
3 na 3 | Selanos (12869 punktów) | Przepraszam, jakich wierzących uważa Pan za zwolenników prawicy? Tych z PiS-u, czy z PO? Pis to jest partia narodowo-socjalistyczna, a PO to też jakaś forma socjaldemokracji, jedno i drugie tak na prawdę nie różni się za bardzo od SLD...
W Polsce jest jakaś prawica?
|
|
 | | Cele7 (59 punktów) | Autor wątku pytał się o to jak ludzie z poglądami prawicowymi postrzegają świat i opozycję , a szczególnie tych młodszych . Zatem nie wiem czemu nagle padło pytanie o partie w Polsce .Nie trzeba przecież utożsamiać się z żadną z nich aby nazwać się prawicowcem . Moim zdaniem jest to pytanie nie na temat ale mimo wszystko pozyższa uwaga bardzo trafna
|
|
 | 2 na 2 | perun (8610 punktów) |
>W Polsce jest jakaś prawica? > Noo, Wolność i Praworządność się jedna z nich nazywa. Teraz właściwie KNP.
Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują. George Washington
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|