Racjonalista - Strona głównaDo treści
jak nas widzą

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
30-12-2011 23:12Lucas Nav (55 punktów)jak nas widzą
Ocena 2 na 2
Wątek ten kierują głównie do wierzących (chociaż każdy może się wypowiedzieć). Czemu do wierzących? Bo większość z nich ma poglądy prawicowe, a większość (albo wielu) niewierzących ma poglądy lewicowe. Ciekawi mnie jak oni myślą i jak widzą świat i ludzi takich jak np. ja - niewierzący młody osobnik o poglądach lewicowych (ale w kierunku Palikota niż SLD). Pytam bo często spotykam się z niesłuszną krytyką i obelgami. Kiedy tylko np. zobaczę temat na jakiejś stronie informacyjnej (że jak zdejmujesz krzyż to komuch, że jak tolerujesz gejów to coś tam itd.) to w komentarzach masa wyzwisk że komuch, że żyd itd. A więc skoro chce ich zrozumieć to muszę się o nich czegoś dowiedzieć. Więc wypiszcie (może nawet w punktach ) uzasadnienie swoich poglądów i czemu widzicie nas w tak mocnym kontraście podczas gdy często zgadzamy się na wiele tematów, a różnimy np. zdaniem na temat małżeństw homoseksualnych.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Michał96 (412 punktów)
Chyba wybrałeś nieodpowiednie forum. Napisz lepiej ten temat na forach prawicowych i katolickich i wklej tu, proszę, linki doń.
31-12-2011 00:03 
 0 na 2
Lucas Nav (55 punktów)
>Chyba wybrałeś nieodpowiednie forum. Napisz lepiej ten temat na forach prawicowych i katolickich i wklej tu, proszę, linki doń.
>

Napisałem tutaj bo sporo prawicowo nastawionych osób się tu przewija, a skoro to strona "Racjonalista" to znaczy, że oni uważają swoje poglądy za racjonalne, więc niech racjonalnie mi je wytłumaczą. A pomysł z napisaniem na prawicowym forum? Genialne, możliwe, że spróbuję
Cele7 (59 punktów)
Na szczęście na tym forum nie spotkasz takich ludzi. Tzn. spotkasz prawicowców ale nie takich co gdy widzą kogoś o odmiennych poglądach krzyczą :"komuch ,żyd ,ateista zasrany ,sierpem i młotem czerwoną hołotę itp...
W twoim wypadku polecam ci portal fronda.pl oraz konserwatyzm.pl . Ten pierwszy tylko dla ludzi o mocnych nerwach a drugi mimo wszystko zachowuje pewien poziom kultury i poszanowania odmiennego zdania

Cytat:
a skoro to strona "Racjonalista" to znaczy, że oni uważają swoje poglądy za racjonalne, więc niech racjonalnie mi je wytłumaczą

Niestety nie. Ich "genialny" fideizm wszystko wyjaśni w inny sposob niz racjonalna myśl
31-12-2011 00:53 
 0 na 2
Lucas Nav (55 punktów)
>Tzn. spotkasz prawicowców ale nie takich co gdy widzą kogoś o odmiennych poglądach krzyczą :"komuch ,żyd ,ateista zasrany ,sierpem i młotem czerwoną hołotę itp...

Właśnie o to mi chodzi. Niech bez wyzwisk przedstawią wyższość np. idei państwa chrześcijańskiego konserwatywnego i trzymającego się tradycji nad ideą państwa neutralnego światopoglądowo

>W twoim wypadku polecam ci portal fronda.pl oraz konserwatyzm.pl .

Aż dziwne, że nie pomyślałem o frondzie. Szok! Jednak czytanie sterty wyzwisk nie jest na moje nerwy - chociaż możliwe, że spróbuję. Póki co napisałem na jakimś prawicowym forum (pierwsze jakie podpowiedział mi google ;p )
31-12-2011 01:02 
 Ocena 2 na 2
Cele7 (59 punktów)
>Właśnie o to mi chodzi. Niech bez wyzwisk przedstawią wyższość np. idei państwa chrześcijańskiego konserwatywnego i trzymającego się tradycji nad ideą państwa neutralnego światopoglądowo
Nie chce przesądzać ale podejrzewam że odpowiedź będzie prosta ."Biblia i nasza wiara to absolutna prawda zatem powinniśmy budować świat opierając się na tych właśnie wartościach. "
31-12-2011 01:09 
 Ocena-1 na 1
Lucas Nav (55 punktów)

>Nie chce przesądzać ale podejrzewam że odpowiedź będzie prosta ."Biblia i nasza wiara to absolutna prawda zatem powinniśmy budować świat opierając się na tych właśnie wartościach. "

Możliwe. Ale jeśli nie sprawdzę to się nie dowiem. Już moja w tym głowa, żeby wycisnąć z nich coś ponad to jedno zdanie.
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>Niestety nie. Ich "genialny" fideizm wszystko wyjaśni w inny sposob niz racjonalna myśl
Nie bardzo zrozumiałem Cele7 o co chodzi z tym fideizmem, ale wiele rzeczy zauważyłeś podobnie do mnie. Dałem temu wyraz w innym wątku. Teraz robi się modny islamizm... Let's burn this bastards! Żal...
31-12-2011 01:26 
 Ocena 1 na 1
Cele7 (59 punktów)

>Nie bardzo zrozumiałem Cele7 o co chodzi z tym fideizmem,
Może w takim razie ja źle rozumiem pojęcie fideizm tzn że jest to przekładanie dogmatu i wiary ponad rozum
Fideizm objawia się moim zdaniem w lubianym ostatnio w "niektórych kręgach" powiedzeniu: "wiare trzeba po prostu przyjąć bo nie da jej się wyjaśnić rozumem"
To z wikipedi :
Cytat:
Fideizm (od łac. fides - wiara) to pogląd filozoficzny i teologiczny głoszący prymat wiary nad poznaniem rozumowym i teoriami naukowymi. Według fideisty poznanie religijne w postaci objawienia wyprzedza poznanie rozumowe, a jedynym źródłem wiedzy w kwestiach wiary i etyki może być jedynie stała tradycja ludzkości oparta ostatecznie na pierwotnym Bożym Objawieniu. Jest to więc antyracjonalizm i irracjonalizm, bo przyjmuje się istnienie prawd niedostępnych poznaniu rozumowemu.


Także miałem na myśli że to wlasnie będzie argumentem ludzi na ,których odpowiedź czeka autor wątku
31-12-2011 01:37 
 Ocena 1 na 1
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>Także miałem na myśli że to wlasnie będzie argumentem ludzi na ,których odpowiedź czeka autor wątku
Czy jesteś w stanie mu odpowiedzieć? Doskonale wiesz, kim jest fideista, nie tylko dzięki "wiki" jak sądzę...
Naprawdę nie chcę witać Cię na tym forum jako trolla, który przybył, aby nauczać i wykazywać błędy nauki(szeroko pojętej), jak do tej pory "nos" mnie nie mylił... Bądź inny, proszę...
Cele7 (59 punktów)
> jako trolla, który przybył, aby nauczać i wykazywać błędy nauki(szeroko pojętej), jak do tej pory "nos" mnie nie mylił... Bądź inny, proszę...
Wybacz ,ale tym razem to ja nie wiem co miałeś na myśli
Troll z tego co mi wiadomo to osoba ,która prowokuje i obraża innych użytkowników. Dla której forum nie jest miejscem wymiany zdań tylko narzędziem do rozrywki polegającej na ubliżaniu i wyprowadzaniu z równowagi innych ludzi.
Zapewniam że żadna moja wypowiedź nie miała tego na celu.
31-12-2011 18:54 
 Ocena 4 na 4
Sylwek (15472 punktów)
>Na szczęście na tym forum nie spotkasz takich ludzi. Tzn. spotkasz prawicowców ale nie takich co gdy widzą kogoś o odmiennych poglądach krzyczą :"komuch ,żyd ,ateista zasrany ,sierpem i młotem czerwoną hołotę itp...

HA HA HA
01-01-2012 05:30 
 Ocena 6 na 6
liliac (147340 punktów)
>Na szczęście na tym forum nie spotkasz takich ludzi. Tzn. spotkasz prawicowców ale nie takich co gdy widzą kogoś o odmiennych poglądach krzyczą :"komuch ,żyd ,ateista zasrany ,sierpem i młotem czerwoną hołotę itp...

Hmmm. "Komuchów" czy "hołoty" trochę się ostatnimi czasy tutaj naobserwowałam
Cele7 (59 punktów)
Miałem już iść spać żeby mieć sile na dzisiejszy wieczór ale przyszedł mi do głowy pewien argument którego mogą użyć konserwatyści. Mianowicie tego że:
"tradycja i religia broni nas przed złymi trendami tego świata"
Jednakże zdrowy rozum również
31-12-2011 01:40 
 Ocena 1 na 1
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>Miałem już iść spać żeby mieć sile na dzisiejszy wieczór ale przyszedł mi do głowy pewien argument którego mogą użyć konserwatyści. Mianowicie tego że:
> "tradycja i religia broni nas przed złymi trendami tego świata"
>Jednakże zdrowy rozum również
Jak najbardziej, jednak niektórym w pewnych momentach "coś" zaćmiewa ten zdrowy rozum. A konserwatyści użyją go na pewno...
02-01-2012 15:01 
 Ocena 2 na 2
Vytautas (4394 punktów)
> "tradycja i religia broni nas przed złymi trendami tego świata"
   Tradycja i religia broni nas przed wszystkim, co nowe, czy to dobre, czy złe. To tak, jak z nieomylnością. Nie myli się ten, kto nic nie robi.
>Jednakże zdrowy rozum również
   Co to, to nie -- kto myśli i robi, temu muszą się czasami przydarzać pomyłki i błędy.
02-01-2012 15:51 
 Ocena 1 na 1
Cele7 (59 punktów)
>   Co to, to nie -- kto myśli i robi, temu muszą się czasami przydarzać pomyłki i błędy.
Ja przedstawiłem alternatywę dla opierania się na starych księgach i dogmatach ustalonych przez kościół w rozwiązywaniu problemów zarówno codziennych jak i tych poważniejszych jak np debata nad metodą in Vitro .
Mimo że nasz rozum nie jest doskonały jest obiektywniejszy niż Biblia.
Zatem myślę że póki co najlepszym wyjściem jest zdrowy rozsądek, który jak wspomniałeś mimo wszystko czasami może nas zawieść
Selanos (12869 punktów)
Przepraszam, jakich wierzących uważa Pan za zwolenników prawicy? Tych z PiS-u, czy z PO? Pis to jest partia narodowo-socjalistyczna, a PO to też jakaś forma socjaldemokracji, jedno i drugie tak na prawdę nie różni się za bardzo od SLD...

W Polsce jest jakaś prawica?
Cele7 (59 punktów)
Autor wątku pytał się o to jak ludzie z poglądami prawicowymi postrzegają świat i opozycję , a szczególnie tych młodszych .
Zatem nie wiem czemu nagle padło pytanie o partie w Polsce .Nie trzeba przecież utożsamiać się z żadną z nich aby nazwać się prawicowcem .
Moim zdaniem jest to pytanie nie na temat ale mimo wszystko pozyższa uwaga bardzo trafna
02-01-2012 22:06 
 Ocena 2 na 2
perun (8610 punktów)

>W Polsce jest jakaś prawica?
>
Noo, Wolność i Praworządność się jedna z nich nazywa. Teraz właściwie KNP.

Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują. George Washington

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365