Racjonalista - Strona głównaDo treści
Krakowska Kuria Biskupia.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
02-12-2009 04:52lotrek (14275 punktów)Krakowska Kuria Biskupia.
Ocena 13 na 13
Korupcja jest wszechobecna w naszym kraju, nie omija też Kościoła Katolickiego i być może "umaczani" w nią są najwyższej rangi hierarchowie tego kościoła.
Cytat:
Kardynał Stanisław Dziwisz ma stanąć przed prokuratorem?

wiadomosci(*)edium=Nlt&utm_campaign=5957537
Ten znak zapytania w tytule mówi sam za siebie, bo to nie Dziwisz ma stanąć przed prokuratorem, tylko prokurator przed Dziwiszem.
Cytat:
Planowane przesłuchanie nie odbędzie się jednak w prokuraturze, ale w siedzibie kardynała przy ulicy Franciszkańskiej 3.

W przypadku głowy państwa (prezydenta) jest to zrozumiałe, ale byle Dziwisz? Czy byle Kowalski też może sobie zażyczyć, by prokurator przesłuchał go we własnym domu?
PS. Warto będzie jednak śledzić rozwój wypadków.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

02-12-2009 07:57
 Ocena 10 na 10
Meretseger (61860 punktów)

>PS. Warto będzie jednak śledzić rozwój wypadków.
Nie wątpię, że prokurator zacznie przesłuchanie od "Niech będzie pochwalony..." i ucałowania pierścienia. O tempora, o mores...
02-12-2009 10:48 
 Ocena 4 na 4
lotrek (14275 punktów)
>O tempora, o mores...
C'est La Vie....polskie życie. Może taki poseł Gowin latać do Kurii po wytyczne, to i prokurator może. Nie oni jedni "latają" do jego kapciowej mości. Tylko prezydent Majchrowski nie stosuję się do tego starożytnego obyczaju, ma więc "przechlapane"...zresztą, nie tylko z tego powodu.


Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
Gosia (9452 punktów)
Cytat:
Planowane przesłuchanie nie odbędzie się jednak w prokuraturze, ale w siedzibie kardynała przy ulicy Franciszkańskiej 3.


Czyli kardynał Dziwisz udzieli posłuchania prokuratorowi. Jakoś mnie to nie dziwi...
czes (4083 punktów)
>W przypadku głowy państwa (prezydenta) jest to zrozumiałe, ale byle Dziwisz? Czy byle Kowalski też
>może sobie zażyczyć, by prokurator przesłuchał go we własnym domu?

A Wy lotrek to w Paryżu mieszkacie?!

Pozdrowienia dla wszystkich miłych i rozsądnych tak ateistów jak i teistów piszących na tym forum.
02-12-2009 15:20 
 Ocena 5 na 5
lotrek (14275 punktów)

>A Wy lotrek to w Paryżu mieszkacie?!
Sądząc z ilości kościołów, raczej w Rzymie
Cytat:
W Krakowie znajduje się blisko 160 miejsc i przedmiotów kultu religijnego o zróżnicowanym zasięgu oddziaływania. Pochowanych jest tutaj sześć osób kanonizowanych i osiem beatyfikowanych.


Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
Meretseger (61860 punktów)
No i kardynał nie będzie przesłuchiwany. Pogrożono prokuraturze paluszkiem... i wyszło na to, że aferę z Dziwiszem wymyślili dziennikarze.
wiadomosci(*)nuacje,wydarzenie_lokalne.html
02-12-2009 20:13 
 Ocena 2 na 2
catseye (1381 punktów)
>No i kardynał nie będzie przesłuchiwany.
Nie jest to pierwszy taki przypadek w III RP.
www.nie.com.pl/art21036.htm
www.nie.com.pl/art21471.htm
tvn24.lajt.pl/1616733,wiadomosc.html
trojmiasto(*)uchanie_abp__Goclowskiego.html
Tak, oczywiście, Jego Ekscelencja o niczym nie wiedziała i jest .... POSZKODOWANA. Zrzucimy się solidarnie na odszkodowanie.
02-12-2009 22:07 
 Ocena 2 na 2
lotrek (14275 punktów)
>>No i kardynał nie będzie przesłuchiwany.
>Nie jest to pierwszy taki przypadek w III RP.
Faktycznie......Gocłowski jednak coś tam kombinuję, zasłania się chorobą itd. Dziwisz natomiast zachowuję się jak "udzielny pan i władca", któremu nikt nie podskoczy.

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
02-12-2009 22:20 
 Ocena 2 na 2
catseye (1381 punktów)
> Dziwisz natomiast zachowuję się jak "udzielny pan i władca", któremu nikt nie podskoczy.
Czemuż to się dziwić? A dyć to KSIĄŻĘ KOŚCIOŁA!!
02-12-2009 22:48 
 Ocena 3 na 3
lotrek (14275 punktów)

>Czemuż to się dziwić? A dyć to KSIĄŻĘ KOŚCIOŁA!!
Co niego za książę...jeszcze niedawno podawał kapcie Wojtyle. Gwoli ścisłości to był taki u nas w Galicji Metropolita, którego tytułowano - książę kardynale. Był to książę Adam Sapieha a temu to....nie będę się wyrażał


Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
02-12-2009 22:27 
 Ocena 2 na 2
lotrek (14275 punktów)
>No i kardynał nie będzie przesłuchiwany. Pogrożono prokuraturze paluszkiem... i wyszło na to, że aferę z Dziwiszem wymyślili dziennikarze.
>wiadomosci(*)nuacje,wydarzenie_lokalne.html

A może nikt z Prokuratury Apelacyjnej nie chce być przesłuchany przez Dziwisza. Mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec sprawy, jakoś dziwnie wierzę dziennikarzom z radia RMF FM.

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365